Φοιτητική ζωή στο Ηράκλειο Κρήτης

Vold

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Vold αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,629 μηνύματα.
Σαν πολύ νωρίς θα κατέβεις και θα βαρεθείς τη ζωή σου μέχρι τις 16/9 που ξεκινάνε τα μαθήματα σας, αν έχεις σκοπό να μείνεις κι όχι μόνο για να ψάξεις για σπίτι.
Αν μείνεις όμως, βγες να γνωρίσεις την πόλη και τα στέκια της.
Από την Δευτέρα εκείνη και μετά θα γνωρίσεις άπειρο κόσμο, εύκολα κάνεις φιλίες στο πανεπιστήμιο, απλά φρόντισε να είσαι εξωστρεφής και κοινωνικός(δεν είναι δύσκολο κι ας μην είσαι, απλώς πίεσε τον εαυτό σου για μια βδομάδα).
Ε και μετά φρόντισε να φιλτράρεις αυτές τις φιλίες, τουλάχιστον αν σε ενδιαφέρει σοβαρά το CSD, γιατί η σχολή αυτή δε πάει πακέτο με την "φοιτητική ζωή του αιώνα", ούτε και με netάκια, lolάκια και lanάκια πρωί-βράδυ.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Hello. Δεν είμαι καλός στο γράψιμο, οπότε ας τελειώνω γρήγορα. Σε λίγο καιρό θα είμαι φοιτητής στο Πανεπιστήμιο Κρήτης (csd). Καθώς δεν είμαι κάτοικος Ηρακλείου και ο κοινωνικός κύκλος των μαθητικών μου χρόνων ήταν ΑΡΚΕΤΑ στενός, είμαι εντελώς 'ψαρωμένος' με την όλη φάση της μετακόμισης και του Πανεπιστημίου. Για να μην πολυλογώ, ψάχνω κάποιο παίδι το οποιό έχει περάσει και αυτό Ηράκλειο και πιθανώς νιώθει και αυτό 'ψαρωμένο, για να κάνουμε παρέα'. btw 5 Σεπτέμβριου θα είμαι Ηράκλειο οπότε όποιος θέλει να πάμε σε κανα νετ για λολακι η οτιδήποτε ΠΛΖΖΖΖ απαντήστε

**ΝΑΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΨΑΧΝΩ ΦΙΛΟΥΣ

Ο Vold έχει δίκιο. Περιγράφει ακριβώς την κατάσταση. Οι φιλίες δημιουργούνται με τον καιρό και όχι με πίεση. Το σημαντικό βήμα είναι να μην είσαι αρνητικός (γιατί αυτό φαίνεται στους άλλους) και φυσικά να είσαι ο εαυτός σου. Όλοι θέλουμε να γνωρίζουμε φίλους.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top