Κανείς που πέρασε Ζάκυνθο;

anthoula21

Νεοφερμένος

Η anthoula21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
περασα στο νεο τμημα της ζακυνθου. :bye:
προστασία κ συντήρηση πολιτισμικής κληρονομιάς.. υπάρχει κάποιος εδώ?
ξερετε κανεναν που να σπουδαζει ηδη εκει,ναμε βοηθησει για σπιτι κ λοιπα?κατι παραπανω θα ξερει.... η αν ειναι κανεις σας απο ζακυνθο?


Οδηγός Επιβίωσης


  • Πως θα φτάσω στο νησί;
  • Που θα μείνω τις πρώτες μέρες;
  • Που βρίσκεται το Τεί;
  • Πως θα βρω σπίτι να νοικιάσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Filomathhs

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
περασα στο νεο τμημα της ζακυνθου. :bye:
προστασία κ συντήρηση πολιτισμικής κληρονομιάς.. υπάρχει κάποιος εδώ?
ξερετε κανεναν που να σπουδαζει ηδη εκει,ναμε βοηθησει για σπιτι κ λοιπα?κατι παραπανω θα ξερει.... η αν ειναι κανεις σας απο ζακυνθο?


Οδηγός Επιβίωσης



  • Πως θα φτάσω στο νησί;
  • Που θα μείνω τις πρώτες μέρες;
  • Που βρίσκεται το Τεί;
  • Πως θα βρω σπίτι να νοικιάσω;

Εγώ πήγα πρόσφατα στην Ζάκυνθο για διακοπές και έμεινα εκεί αρκετό καιρό και δεν ήξερα πως είχε ΤΕΙ :P! Στο νησί μπορείς να φτάσεις με 2ο τρόπους:

1) Αεροπορικός
2) Με καράβι από την Κυλλίνη[έτσι λέγετε αν θυμάμαι καλά(είναι 1 ώρα από την Πάτρα με αμάξι)]

Είναι από τα ωραιότερα και μεγαλύτερα νησιά της χώρας μας. Και το καλοκαίρι δεν θα χρειαστεί να πας διακοπές:D!

Προσωρινά μπορείς να μείνεις σε ένα ξενοδοχείο και μπορείς από εκεί να αγοράσεις τοπικές εφημερίδες ή να απευθυνθείς σε ένα μεσητικό γραφείο όσο αφορά την εύρεση κατοικίας.

Η τοποθεσία του τμήματος.

Ελπίζω να βοήθησα! Καλή σου τύχη και καλά να περάσεις τα επόμενα χρόνια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nniikkooss

Νεοφερμένος

Ο nniikkooss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Kαι εγώ πέρασα στο ίδιο τμήμα. Δεν έχω πάει ακόμα να για να βρώ σπίτι οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

'Ερικα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ερικα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 192 μηνύματα.
Εγω ειμαι απο Ζακυνθο,παω καθε χρονο!Ο filomathhs καλα τα λεει.Μπορεις αεροπορικως η' απ την Κυλληνη με πλοιο που κανει περιπου 1 με 1 ωρα και ενα τεταρτο...!Γυρισα χθες και εχει σπιτια αρκετα.Το σιγουρο ειναι οτι θα βρεις!Don't worry...Το τμημα ειναι καινουργιο,γ αυτο θα ειναι ευκολο!Ζηλευω που θα εγκατασταθεις εκει..:)τα σπαει το νησι!!..c uuuuu!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

VavourasLP

Νεοφερμένος

Ο VavourasLP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγω ειμαι απο Ζακυνθο και θα σου ελεγα να βρεις σπιτι μεσα στην πολη γιατι αλλιως τα πραγματα ειναι δυσκολα αν δεν εχεις δικο σου αυτοκινητο η μηχανακι. κατα τ'αλλα το νησι ειναι απο τα πιο ομορφα στην Ελλαδα,θα το λατρεψεις τις πρωτες μερες...μετα βεβαια αρχιζει να αδειαζει απο κοσμο και τα πραγματα ειναι λιγο βαρετα....εγω ηδη απο τη Β λυκειου και μετα αρχισα να εχω τασεις φυγης, και τωρα χαιρομαι που φευγω..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anthoula21

Νεοφερμένος

Η anthoula21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστω παιδια!οτι χρειαστω θα σας ρωτησω!:)
-----------------------------------------
Kαι εγώ πέρασα στο ίδιο τμήμα. Δεν έχω πάει ακόμα να για να βρώ σπίτι οπότε δεν μπορώ να σε βοηθήσω.


σε ποιο εξαμηνο θα πας εσυ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Εγω ειμαι απο Ζακυνθο και θα σου ελεγα να βρεις σπιτι μεσα στην πολη γιατι αλλιως τα πραγματα ειναι δυσκολα αν δεν εχεις δικο σου αυτοκινητο η μηχανακι. κατα τ'αλλα το νησι ειναι απο τα πιο ομορφα στην Ελλαδα,θα το λατρεψεις τις πρωτες μερες...μετα βεβαια αρχιζει να αδειαζει απο κοσμο και τα πραγματα ειναι λιγο βαρετα....εγω ηδη απο τη Β λυκειου και μετα αρχισα να εχω τασεις φυγης, και τωρα χαιρομαι που φευγω..

Με δουλεύετε που εχει σπίτια. :D Δυάρι επιπλωμένο θέλω .. Τς ξενοδοχεία είναι άδεια και ζητάνε παρά πολλα λεφτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top