Γενικό -  Βοηθήματα Προσανατολισμού Ανθρωπιστικών Σπουδών

Yiorgosk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος Αγησίλαος Κουφαλιτάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Για τα αρχαία θα πρότεινα κ εγώ την θεματογραφία του Αντώνη Σαχπεκίδη, είναι πραγματικά καταπληκτική!
 

BlueIvy_

Νεοφερμένος

Η BlueIvy_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Καλημέρα! Κι εγώ στα Αρχαία στο γνωστό (Πλάτωνας και Αριστοτέλης) προτείνω τα βοηθήματα του Σπύρου Φλώρου από Ελληνοεκδοτική. Πράγματι, ήταν πολύ κατατοπιστικά. Εγώ προσωπικά στο άγνωστο δεν είχα κάποιο βοήθημα, ο φροντιστής μου κάθε φορά μας εκτύπωνε κείμενα διάφορων αρχαίων. Α, επίσης προτείνω στην έκθεση το βοήθημα του Μητσέλου πάλι από Ελληνοεκδοτική. Πολύ καλό:thumbsup:
 

DimitraA.

Νεοφερμένος

Η DimitraA. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Παιδιά θα ήθελα την γνώμη σας για την επιλογή κατάλληλου εγχειριδίου για το συντακτικό της αρχαίας ελληνικής...
Θεωρείται το σχολικό βιβλίο του συντακτικού που αφορά τις τρεις τάξεις του Γυμνασίου καλή επιλογή για κάποιον αρχάριο ;
Επίσης, ποια είναι η γνώμη σας για το βοήθημα συντακτικού της Γεωργίας Μακρή και της Δήμητρας Ποταμιανού (το οποίο χρησιμοποιείται και απο γνωστό φροντιστήριο) ;
 

Dimitris9

Δραστήριο μέλος

Ο Dimitris9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Γνωριζετε καποια θεματογραφία με πιο απλα κείμενα ; Ή να έχει Κείμενα διαβαθμισμένης δυσκολίας ;;
Επισης εχετε καποια γνωμη για τη θεματογραφία απο Μεταίχμιο «το αδίδακτο κείμενο» ή για τη «συστηματική θεματογραφία»
 

archaios19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βαγγέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ. Έχει γράψει 947 μηνύματα.
Γνωριζετε καποια θεματογραφία με πιο απλα κείμενα ; Ή να έχει Κείμενα διαβαθμισμένης δυσκολίας ;;
Επισης εχετε καποια γνωμη για τη θεματογραφία απο Μεταίχμιο «το αδίδακτο κείμενο» ή για τη «συστηματική θεματογραφία»
Η συστηματική θεματογραφία των εκδόσεων Μεταίχμιο είναι εξαιρετική και με διαβαθμισμένης δυσκολίας κείμενα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top