Μετεγγραφές και σοβαρό πρόβλημα υγείας

SocratesAgain

Νεοφερμένος

Ο SocratesAgain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 53 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά . Πέρασα κοζανη αλλά ποτέ δεν πήγα. Έκανα αίτηση για μεταγραφή και μου την απέρριψαν . Πριν λίγο καιρό διαγνώστηκα με κατάθλιψη . Ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις

1) Θεωρητικά τώρα θα είμαι δευτεροετης,άσχετα που δε πήγα ποτέ στη σχολή, έχω δικαίωμα φέτος να κάνω πάλι αίτηση ;; και ποια διαδικασία θα ακολουθήσω ; την ίδια με πέρυσι;

2) μπορώ να χρησιμοποιήσω την κατάθλιψη ώστε να πάρω μετεγγραφή; γίνεται αυτό; και αν ναι, πως; και τι δικαιολογητικά χρειάζεται ;;

Παρακαλώ απαντήστε γτ θέλω να ξέρω . ΑΝ δε πάρω μετεγγραφή το όνειρο των σπουδών θα σβήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλησπέρα παιδιά . Πέρασα κοζανη αλλά ποτέ δεν πήγα. Έκανα αίτηση για μεταγραφή και μου την απέρριψαν . Πριν λίγο καιρό διαγνώστηκα με κατάθλιψη . Ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις

1) Θεωρητικά τώρα θα είμαι δευτεροετης,άσχετα που δε πήγα ποτέ στη σχολή, έχω δικαίωμα φέτος να κάνω πάλι αίτηση ;; και ποια διαδικασία θα ακολουθήσω ; την ίδια με πέρυσι;

2) μπορώ να χρησιμοποιήσω την κατάθλιψη ώστε να πάρω μετεγγραφή; γίνεται αυτό; και αν ναι, πως; και τι δικαιολογητικά χρειάζεται ;;

Παρακαλώ απαντήστε γτ θέλω να ξέρω . ΑΝ δε πάρω μετεγγραφή το όνειρο των σπουδών θα σβήσει.


Αρχικά να σου πω ότι μπορείς και φέτος να κάνεις κανονικότατα αίτηση μετεγγραφής. Από τη στιγμή που έχει προκύψει σοβαρό πρόβλημα υγείας δεν θα ακολουθήσεις τη διαδικασία των κανονικών μετεγγραφών αλλά τη διαδικασία των κατ΄εξαίρεση μετεγγραφών (μέσα στον Οκτώβριο που βγαίνει η σχετική εγκύκλιος). Θα δεις τι ακριβώς πρέπει να κάνεις στο θέμα "Τα πάντα για τις μετεγγραφές", στη σελ. 31, στα posts 755 και 757.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top