Γερμανική Φιλολογία Αθήνας

George perk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο George perk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Καλησπερα.θα μπορουσε καποιος να μου δωσει πληροφοριες για το τμημα γερμανικης φιλολογιας τησ Αθηνας?αν καποιος σπουδαζει εκει θα το εκτιμουσα ιδιαιτερα.θα ηθελα να μαθω αν πρεπει να ξερεισ γερμανικα καλα(σε ποιο επιπεδο),αν σου μιλανε μονο γερμανικα και οχι ελληνικα.τετοια πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris.Y

Νεοφερμένος

Ο Sotiris.Y αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Να κάνω μια ερώτηση; Θεωρείται η γερμανική φιλολογία γενικά μια "κοριτσίστικη" σχολή όσο στην επιλογή σχολής τόσο και επαγγελματικά (δηλαδή να είναι π.χ. ένας άντρας καθηγητής γερμανικών); Εγώ είμαι 2α λυκείου και τώρα προετοιμάζομαι για ιταλική φιλολογία.Είναι εφικτό να διαβάσω μόνος μου γερμανικά χωρίς καθόλου γνώσεις ώστε να εξεταστώ σε αυτά πανελλαδικά και να δηλώσω και γερμανική φιλολογία μαζί με την ιταλική (ιταλικά είμαι Α2 και πρέπει να φτάσω Β1); Ή καλύερα να περιοριστώ να δηλώσω μόνο ιταλική και τη γερμανική να την ξεχάσω μια για πάντα;! Απλά με το νέο σύστημα (2019-2020) θα κάνουμε μηχανογραφικό στο τέλος της 2ας λυκείου και θα δηλώσουμε μόνο 10 σχολές και γι' αυτό. 1) Είμαι αναγκασμένος όλες οι σχολές να είναι μόνο Αθήνα/Αιγάλεω/Πειραιάς και 2)Θέλω να δηλώσω μόνο σχολές που με ενδιαφέρουν πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top