Νοσηλευτική ΕΚΠΑ - Μαθήματα Επιλογής

Μαριαα18

Νεοφερμένος

Η Μαριαα18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ρε παιδια ειμαι πρωτοετης στην Νοσηλευτικη του ΕΚΠΑ και χρειαζομαι λιγη βοηθεια. Μηπως μπορει καποιος μεγαλυτερος που γνωριζει τους καθηγητες και τα μαθηματα να με συμβουλεψει για το ποια μαθηματα επιλογης να διαλεξω; Ειδικα για την εισαγωγη στην ψυχολογια δεν εχω ιδεα πως θα μου φανει και θα μου ηταν πολυ χρησιμη λιγη βοηθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
Ρε παιδια ειμαι πρωτοετης στην Νοσηλευτικη του ΕΚΠΑ και χρειαζομαι λιγη βοηθεια. Μηπως μπορει καποιος μεγαλυτερος που γνωριζει τους καθηγητες και τα μαθηματα να με συμβουλεψει για το ποια μαθηματα επιλογης να διαλεξω; Ειδικα για την εισαγωγη στην ψυχολογια δεν εχω ιδεα πως θα μου φανει και θα μου ηταν πολυ χρησιμη λιγη βοηθεια.


Όταν ήμουν εγώ νοσηλευτική αν πέρναμε 4 μαθήματα πληροφορική παίρναμε αναγνώριση για διορισμό στο δημόσιο χωρίς να δώσουμε το ηλίθιο ecdl.
Συνεπώς παίρνεις

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

Και θα έπαιρνα και την ΒΙΟΦΥΣΙΚΗ (βασικό προκλινικό μάθημα απορώ πως το βάλανε κατ' επιλογήν)....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Όταν ήμουν εγώ νοσηλευτική αν πέρναμε 4 μαθήματα πληροφορική παίρναμε αναγνώριση για διορισμό στο δημόσιο χωρίς να δώσουμε το ηλίθιο ecdl.
Συνεπώς παίρνεις

ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΙΑ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ

Και θα έπαιρνα και την ΒΙΟΦΥΣΙΚΗ (βασικό προκλινικό μάθημα απορώ πως το βάλανε κατ' επιλογήν)....

Το έβαλαν επιλεγόμενο γιατί υπήρχαν ψυχές που δεν το πέρναγαν στο 1ο έτος.

Βασικά, το πρόβλημα του μαθήματος, όπως διδάσκεται, είναι ότι δεν δίνει στους φοιτητές την δυνατότητα να κατανοήσουν βασικές έννοιες της ακτινοφυσικής και της κλασσικής μηχανικής του ανθρωπίνου σώματος.

Όταν έδινα για κατατακτήριες ιατρικής και διάβαζα Γεωργίου και Cameron (με καθοδήγηση από καθηγητή), τότε κατάλαβα την δυσκολία του μαθήματος για τους φοιτητές νοσηλευτικής. Αν γινόταν με πιο απλό τρόπο, ίσως να παρέμενε βασικό μάθημα στη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top