Πιστοποιητικό ξένης γλώσσας για Ελληνικό Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα

KostasEce94

Νεοφερμένος

Ο KostasEce94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Καλημέρα σας. Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν έχω πάρει το Proficiency, αλλά έχω πάρει lower (B2) και στο μεταπτυχιακό σε ελληνικό πανεπιστήμιο που ενδιαφέρομαι να κάνω αίτηση ζητάει C2 ή C1; Πως γίνεται η εξέταση από την επιτροπή για να δει αν ξέρω αγγλικά; Το αντίγραφο του Lower το στέλνω μαζί με τα δικαιολογητικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Καλημέρα σας. Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν έχω πάρει το Proficiency, αλλά έχω πάρει lower (B2) και στο μεταπτυχιακό σε ελληνικό πανεπιστήμιο που ενδιαφέρομαι να κάνω αίτηση ζητάει C2 ή C1; Πως γίνεται η εξέταση από την επιτροπή για να δει αν ξέρω αγγλικά; Το αντίγραφο του Lower το στέλνω μαζί με τα δικαιολογητικά;


Καλημέρα! Εγώ όταν πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω, χρειάζονταν μου ειπαν πσιτοποίηση επιπέδου Β2, δηλαδή Lower. Καλό θα ήταν να επικοινωνήσεις μαζί τους για να είσαι κι εσύ σίγουρος! Εγώ έστειλα το αντίγραφο του IELTS που είχα δώσει πριν 3 χρόνια

για ποιο μεταπτυχιακό ενδιαφέρεσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εξαρτάται το μεταπτυχιακό παιδιά..
Αρκετά θέλουν C1, Lower δεν δέχονται!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Εξαρτάται το μεταπτυχιακό παιδιά..
Αρκετά θέλουν C1, Lower δεν δέχονται!


για αυτό είπα να ρωτήσει.. Εμένα όταν μου είπαν να καταθέσω επίπεδο Β2 μου ακούστηκε περίεργο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasEce94

Νεοφερμένος

Ο KostasEce94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Απλώς σε διάφορες προκηρύξεις για μεταπτυχιακά που έχω δει, λέει πιστοποιητικό C1 η C2 και μετά λέει στην περίπτωση που δεν υπάρχει το πιστοποιητικό αυτό σε εξετάζει η επιτροπή...και θα ήθελα να ξέρω πως σε εξετάζει, δηλαδή τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλώς σε διάφορες προκηρύξεις για μεταπτυχιακά που έχω δει, λέει πιστοποιητικό C1 η C2 και μετά λέει στην περίπτωση που δεν υπάρχει το πιστοποιητικό αυτό σε εξετάζει η επιτροπή...και θα ήθελα να ξέρω πως σε εξετάζει, δηλαδή τι γίνεται σε αυτή την περίπτωση;


Συνήθως είναι μια σύντομη συνέντευξη στα Αγγλικά, σχολιασμός ενός ξενόγλωσσου επιστημονικού κειμένου και γραπτή περίληψή του έτσι ώστε να εξεταστεί η επάρκειά σου γραπτώς και προφορικώς (βέβαια εξαρτάται από κάθε Πανεπιστήμιο ο ακριβής τρόπος εξέτασης αλλά σ΄αυτό το πλάνο κινούνται) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasEce94

Νεοφερμένος

Ο KostasEce94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι για το μεταπτυχιακό στην Βυζαντινή Μουσική του τμήματος Μουσικών Σπουδών του ΑΠΘ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top