Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 68,124 εγγεγραμμένα μέλη και 2,445,051 μηνύματα σε 77,323 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 305 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Μου αρέσει μια κοπέλα, αλλά έχω ήδη σχέση. Τι να κάνω;

prinCess.

Επιφανές Μέλος

H prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,871 μηνύματα.

H prinCess. έγραψε: στις 13:58, 02-10-10:

Ποια καινούργια λέτε μωρέ; Την καινούργια τη ρωτήσατε αν τον θέλει;
Εκτός αυτού, είναι κάποια από το facebook, περιμένεις να κάνεις κάτι σοβαρό με κάποια από κει; Λολ.

Και στη τελική, άμα ήθελε θα' χε χωρίσει ήδη, δε θα άνοιγε θέμα εδώ, για να ρωτάει σημαίνει ότι θέλει την κοπέλα του, απλά έχει βαρεθεί προφανώς από τα 2 χρόνια, και είναι πολύ φυσιολογικό. Από κει και πέρα, μία είναι η λύση: η ΣΥΖΗΤΗΣΗ. Αν δεν της μιλήσεις, αν δεν της πεις πώς νιώθεις, αν δεν κάτσετε να βγάλετε άκρη ΜΑΖΙ, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Μιλήστε, ψάξτε τι φταίει. Μήπως δεν περνάτε πολύ χρόνο μαζί; Μήπως περνάτε υπερβολικό χρόνο μαζί; Μήπως φταίει η συμπεριφορά σου που φέρεται κι αυτή περιέργα, ή το ανάποδο;

Όσο για αυτούς που λένε να χωρίσει και να πάει στην επόμενη, φαίνεται ότι δεν έχετε κάνει ποτέ κάποια μακροχρόνια σχέση, και δεν έχετε ιδέα από πόσα κύματα περνάει. Δεν είναι σχέση του μήνα, που λες "ααα σόρρυ, δεν ταιριάζουμε". Μετά από τόσο καιρό υπάρχει ΑΓΑΠΗ, θες δε θες. Υπάρχει δέσιμο, δε λες τόσο απλά ένα αντίο, γι' αυτό και δεν το' χει κάνει ακόμα.

Αν το παλέψετε, και τελικά δεν βγάλετε άκρη, προφανώς δε θα υπάρχει άλλη επιλογή από τον χωρισμό, αλλά δε θα ' ναι κρίμα να μη προσπαθήσεις έστω και λίγο;

E4lnf

Νεοφερμένος

Ο E4lnf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

O E4lnf έγραψε: στις 22:38, 13-02-11:

Τίποτα:η ηρεμία πριν την καταιγίδα. Θέλει να πει κάτι και πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός.
Πήγενε στην 2η, είσαι μικρός ακόμα, απο΄τι βλέπω είσαι 17 και έχεις 2 χρόνια σχέση???? wow πήγενε και γνώρησε και άλλες κοπέλες!! αυτή είναι η συμβουλή μου!!!

Αρχική Δημοσίευση από ^prinCess^
Ποια καινούργια λέτε μωρέ; Την καινούργια τη ρωτήσατε αν τον θέλει;
Εκτός αυτού, είναι κάποια από το facebook, περιμένεις να κάνεις κάτι σοβαρό με κάποια από κει; Λολ.

Και στη τελική, άμα ήθελε θα' χε χωρίσει ήδη, δε θα άνοιγε θέμα εδώ, για να ρωτάει σημαίνει ότι θέλει την κοπέλα του, απλά έχει βαρεθεί προφανώς από τα 2 χρόνια, και είναι πολύ φυσιολογικό. Από κει και πέρα, μία είναι η λύση: η ΣΥΖΗΤΗΣΗ. Αν δεν της μιλήσεις, αν δεν της πεις πώς νιώθεις, αν δεν κάτσετε να βγάλετε άκρη ΜΑΖΙ, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι. Μιλήστε, ψάξτε τι φταίει. Μήπως δεν περνάτε πολύ χρόνο μαζί; Μήπως περνάτε υπερβολικό χρόνο μαζί; Μήπως φταίει η συμπεριφορά σου που φέρεται κι αυτή περιέργα, ή το ανάποδο;

Όσο για αυτούς που λένε να χωρίσει και να πάει στην επόμενη, φαίνεται ότι δεν έχετε κάνει ποτέ κάποια μακροχρόνια σχέση, και δεν έχετε ιδέα από πόσα κύματα περνάει. Δεν είναι σχέση του μήνα, που λες "ααα σόρρυ, δεν ταιριάζουμε". Μετά από τόσο καιρό υπάρχει ΑΓΑΠΗ, θες δε θες. Υπάρχει δέσιμο, δε λες τόσο απλά ένα αντίο, γι' αυτό και δεν το' χει κάνει ακόμα.

Αν το παλέψετε, και τελικά δεν βγάλετε άκρη, προφανώς δε θα υπάρχει άλλη επιλογή από τον χωρισμό, αλλά δε θα ' ναι κρίμα να μη προσπαθήσεις έστω και λίγο;
τι μακροχρόνια σχέση λες???? το παιδί ειναι 17 χρονόν, θα κάνει μακροχρόνια σχέση απο τώρα??? και στα 30 του τι θα κανει δηλαδη??? και επηδει της μιλαει στο facebook σημαινει οτι δεν θα γινει ποτε τιποτα και οτι δεν αξιζει η κοπελα???? (sorry που δεν εχει τονους και ορθογραφικα αλλα εχο συνιθησει greeklish και βαριεμαι να καθομαι να τα γραφω κανονικα )
edited Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Devina : 13-02-11 στις 22:43. Αιτία: Συγχώνευση Μηνυμάτων
1
1
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Goseithor (Νότα στο Διάστημα)

Φοιτητής

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 214 μηνύματα.

O Goseithor να πιάνω αστέρια στο βυθό της μουσικής σ έγραψε: στις 23:54, 15-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από delirium
Τον τελευταίο καιρό μου αρέσει αρκετά πολύ μία κοπέλα.
Έχω τα κλασσικά συμπτώματα του ενθουσιασμού (βλ. Σφίξιμο στην κοιλιά, όποτε γράφω κάτι στο FB περιμένω να μου κάνει comment ή έστω Like κλπ κλπ κλπ).
Τέλος πάντων, όταν μιλάμε φαίνεται πως και αυτή ενδιαφέρεται γιατί το γυρνάει και στο πονηρό κλπ....
Τώρα θα μου πείτε που είναι το πρόβλημα..
Το πρόβλημα είναι ότι έχω σχέση ΠΟΛΥΥΥΥΥ καιρό.

http://www.youtube.com/watch?v=I_9RQJeiUak
1
Παράθεση

SICX (GEORGE)

Φοιτητής

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 1,135 μηνύματα.

O SICX αναξιος αυτης, της ωραιοτερης ολων έγραψε: στις 15:10, 17-02-11:

το προβλημα ξεκιναει μεσα απο τη σχεση σου, την θελεις αλλα μεσα στο χρονο εφυγε το ενδιαφερον....ευκολα θα ξαναβρεθει αρκει να το θελετε...πρωτα ομως πρεπει να το συνηδητοποιησει κι αυτη. παντως το οτι νιωθεις ελξη για αλλη ειναι απλα μια διεξοδος που βρησκεις.....χμμ βεβαια υπαρχει και η περιπτωση η σχεση σου να μην ηταν κατι τοσο σημαντικο και να εισαι κανονικα ερωτευμενος...
1
Παράθεση

Goseithor (Νότα στο Διάστημα)

Φοιτητής

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 214 μηνύματα.

O Goseithor να πιάνω αστέρια στο βυθό της μουσικής σ έγραψε: στις 23:26, 17-02-11:

αμέσως χώρισε εσύ..άστον άνθρωπο ρε πάμε για 3η ή δεν προλαβαίνεις?συνέχισε 8)
3
Παράθεση

Κόκα κώλα

Φοιτητής

Ο Κόκα κώλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17 μηνύματα.

O Κόκα κώλα έγραψε: στις 04:20, 19-02-11:

Αρχική Δημοσίευση από georgia_chios
αν γυαλισει το γυαλι... χωρισε παιδι μου και κανε τη ζωη σου οπως τη θες...τι εισαι παντρεμενος;;;;;;;;;;;;
η ζωη ειναι μικρη για να αναλωνομστε με χαζομαρες....και που εισαι 2 χρονια και τι εγινε; η αλλη κοπελα δεν ηταν ο λογος που σκεφτεσαι το χωρισμο απλα το κανει πιο γρηγορο, γιατι αν τα πηγαινες μια χαρα και δεν ηθελες να χωρισεις δε θα σε ενδιεφερε καμια αλλη κοπελα οσο θεα και αν ηταν. χωρισε και κανε τη ζωη σου.
Μην κανετε τα δυσκολα ευκολα. Ολοι οι χωρισμοι ξεπερνιουνται μεσα σε ενα μηνα (απο νορμαλ και λογικα οντα παντα)!!!!
Κλασσική ανώριμη απάντηση "η ζωή είναι μικρή,φάκισε τα όλα και κάνε ο,τι γουστάρεις κλπ κλπ"

Υπάρχει μία λέξη που μάλλον δεν ξέρεις... συναίσθημα, όταν έχεις συναισθήματα για τον άλλον δεν είναι όλα τόσο απλά όπως τα λες.
Αν είναι δυνατόν κοπέλα της ηλικίας σου να δίνει τέτοια απάντηση,δηλαδή τι διάολο;Επειδή η ζωή είναι μικρή πρέπει να παίζω με τη μία και με την άλλη;Πρέπει με τη πρώτη δυσκολία να τη κάνω με ελαφρά;

Για αυτό που λες για νορμάλ και λογικά όντα θα πω μόνο ότι μιλάμε για άνθρωπο και όχι για όντα γεικα,δε θα επεκταθώ περαιτέρω γιατί θα γίνω κακός.
8
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια