ΣΣΑΣ ιατρικό ή οδοντιατρικό;

Alexismicro

Νεοφερμένος

Ο Alexismicro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ιατρικό (ΣΣΑΣ). Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Βρίσκομαι σε σοβαρό δίλλημα.. επειδη ειμαι πολύτεκνος μπορει να πιασω και σσας ιατρική... σκεφτομαι οτι με την ιατρική υπάρχει πολλή ταλαιπωρία λόγω της ειδίκευσης ενω με την οδοντιατρική μπαμ μπαμ ιατρείο και νοσοκομείο.. ιατρική εχει ωραίες ειδικότητες και φαίνεται ενδιαφερον.. εχω μιλησει με γιατρούς που τελείωσαν τη σσας και ολοι με συμβουλεύουν να παω οδοντιατρική που ειναι πολυ πιο εύκολα.. καμια γνώμη;
 

Jowanna

Νεοφερμένος

Η Jowanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Βρίσκομαι σε σοβαρό δίλλημα.. επειδη ειμαι πολύτεκνος μπορει να πιασω και σσας ιατρική... σκεφτομαι οτι με την ιατρική υπάρχει πολλή ταλαιπωρία λόγω της ειδίκευσης ενω με την οδοντιατρική μπαμ μπαμ ιατρείο και νοσοκομείο.. ιατρική εχει ωραίες ειδικότητες και φαίνεται ενδιαφερον.. εχω μιλησει με γιατρούς που τελείωσαν τη σσας και ολοι με συμβουλεύουν να παω οδοντιατρική που ειναι πολυ πιο εύκολα.. καμια γνώμη;

Γεια σου Αλέξη!
Επειδή είμαι από το 4ο πεδίο δεν ξέρω να σου πω πολλά... Γενικά έχω ακούσει για ιατρική ότι θέλει πάρα πολλά χρόνια να την τελειώσεις και θέλει ΠΟΛΥ διάβασμα!Η ορθοδοντικός μου σε μια συζήτηση που είχε με την μητέρα μου είπε: "Μακριά από τις ιατρικές γιατί για να τελειώσεις θέλει πάρα πολλά χρόνια γιατί η σχολή βγαίνει γύρω στα 6 χρόνια και 4 η εξειδίκευση και μετά είναι η ειδικότητα (ή το αντίθετο)..."
Τώρα πραγματικά δεν ξέρω τι να σου πω να διαλέξεις...
Συγχαρητήρια πάντως για την επιτυχία σου!!!Δες αν είναι το πρόγραμμα σπουδών των δύο σχολών,δες τα επαγγελματικά δικαιώματα και τι μπορείς να κάνεις μετά από κάθε σχολή και προτίμησε αυτή που θα σου αρέσει περισσότερο!
Αυτά από εμένα!
 

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Πρεπει να λαβεις υποψιν οτι στην σσασ ιατρικη δεν περνεις οτι ειδηκοτητα θες αλλα ανλογα με τις αναγκες στου στρατου και την σειρα που εισαι
 

Guest 019112

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ωραια διλημματα.. σαν να λεμε να φορεσω τα χρυσα ή τα αργυρα μου παπουτσια σημερα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

Turin Turambar

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Έλα ντε. Να είχα και εγώ αυτό το δίλημμα.
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Σίγουρα κάποιο από τα 2 σου αρέσει περισσότερο. Εφόσον έχεις τόσο καλές επιλογές διαθέσιμες, πήγαινε εκεί που πραγματικά επιθυμείς. Και εφόσον δεν θα χρειάζεσαι φοιτητικά έξοδα πέραν της μετακίνησης (τα οποία θα μπορείς να ξεπληρώνεις με τον μηνιαίο μισθό του στρατού έτσι κι αλλιώς), είσαι μια χαρά. Σίγουρα θα είναι απαιτητικά χρόνια, αλλά δεν θα το μετανιώσεις.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top