Ανοιχτό Πανεπιστήμιο του Εξωτερικού δίχως πληρωμή διδάκτρων

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ονομάζομαι Κεμπάρης Κώστας και θα ήθελα να ρωτήσω μήπως γνωρίζετε κανένα ανοιχτο πανεπιστήμιο του εξωτερικού στο οποίο θα μπορούσα να κάνω εγγραφή για τμήμα Αγγλικής φιλολογίας σε προπτυχιακό επίπεδο σπουδών και στο οποίο δεν θα χρειαστεί να καταβάλλω δίδακτρα, αρα μιλάμε για δημόσιο κατα κάποιο τρόπο ανοιχτό πανεπιστήμιο.Επειδή δεν ξέρω πως να κινηθώ και είμαι ψιλοάσχετος, οποιαδήποτε βοήθεια, θα εκτιμηθεί.Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Κωστα,και Ανοιχτο και δωρεαν,δεν νομιζω να υπαρχει.
Υπαρχει το Ανοιχτο Πανεπιστημιο της Μεγαλης Βρετανιας,αλλα εχει αρκετα διδακτρα για εμας του Ελληνες.Βεβαια το θετικο ειναι οτι δεν θελει καποιο χαρτι για να μπεις.
Γραφεσαι στο μαθημα που θες και τελος.
Για περισσοτερες πληροφοριες δες εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εκεί διδάσκει η καθηγήτρια που είχα στην διπλωματική μου στο LSE...Μεγάλη επιτυχία.... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

puppet_58

Νεοφερμένος

Ο puppet_58 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 88 μηνύματα.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες σας. Έχω μπεί στον ιστότοπο που μου επέδειξες αλλά από την στιγμή που είναι με δίδακτρα, δεν με εξυπηρετεί..Αν υπάρχει κάποιο ωστόσο ανοιχτο δωρεαν πανεπιστήμιο οπουδήποτε, ακόμα και Σόφια, Ρουμανία..θα το εκτιμούσα αν μου δίνατε καποιες πληροφορίες. Εντάξει, δεν θα ήθελα να καταλήξω να σπουδάσω στα Βαλκάνια αλλά ήθελα απλά να σας δώσω το στίγμα πως δεν μετρά τοσο που θα εδρεύει το πανεπιστήμιο αρκεί να ειναι distance learning και άνευ διδάκτρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickieP

Νεοφερμένος

Η NickieP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα Κώστα,
μήπως βρήκες τίποτα πάνω σε αυτό που έψαχνες; Ενδιαφερομαι κι εγώ και έπεσα πάνω στην ερώτησή σου από γκουγκλάρισμα.
Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top