Φροντιστήριο Αγγλικών

mariapinelopi

Νεοφερμένος

Η mariapinelopi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Νηπιαγωγός. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Γράψα θα απέφευγα. Αν δεν σε έπεισαν με το λογύδριο των εγγραφών, δεν θα σε πείσουν στο μάθημα.

Δυστυχώς δεν ξέρω τι άλλο να σου προτείνω. Μπες σε 3-4 φροντιστήρια στην περιοχή σου και ρώτα, πάρτα στη σειρά, όλο και κάποιο καλό θα υπάρχει.

Ευρωγνώση πήγες;

Αν και λιγο καθυστερημενα δν πειραζει..Ναι και εμενα η διαφημιση που εκανε ο Γραψας με συνεχεια βα δινεουν φυλλαδια δν μ αρεσε καθολου...και στην τηλεοραση το ειχα ξεφτιλισει το πραγμα...Τελικα γραφτηκα εκει αφου ορωτα ειχα ρωτησει καποιους που ειχαν γραψει σχολια για το συγκεκριμενο φροντιστηριο...και μ ειπαν τη γνωμη τους...Ικανοποιημενη ειμαι εχει καλους καθηγητες και native speaker...Και μ αρεσει που μπορεις να πηγαινεις να κανεις διαφορα τεστακια προσομοιωσης καθε βδομαδα 2 φορες οσες θες την εβδομαδα... Θα μπορουσα να διαλεξω και το παλιο φροντιστηριο αγγλικων που πηγαινα αλλα δν πολυηθελα(οχι γιατι δεν ηταν καλο αλλα ενταξει αυτο δν ηθελα..)και προτιμησα τα Γραψα επειδη ειναι και για μεγαλυτερα ατομα...(φοιτητες ενηλικες κλπ)Ενταξει η αληθεια ειναι οτι ειμαστε 10 ατομα γινετε μαθημα(αν εξαιρεσεις βεβαια 1 2 ατομα που μιλανε και το ενα απο αυτο δν ενδιαφερεται καθολου)καλα ειναι..Εγω ειμαι στο απογευματινο μαθημα..που ας πουμε εχει περισσοτερο κοσμο απο τα πρωινα(Στα πρωινα που ειχα παει μια φορα ειχε λιγοτερο κοσμο μπορει να παω πιο μετα εκει αλλα δν ξερω ακομα γιατι δεν θα ειναι οι ιδιοι καθηγητες και θα ηθελα εναν συγκεκριμενο καθηγητη που ειναι native speaker!!) Αυτα πιστευω οποιο φροντιστηριο και να διαλεξεις θα εχει κοσμο και δεν θα εισαι απολυτα ικανοποιημενος.Το ιδανικοτερο θα ηταν ιδιαιτερα αλλα εκει πληρωνεις φυσικα περισσοτερα(που δν εχω αυτη τη στιγμη πολλα να διαθεσω)????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Μιας που ενδιαφέρομαι για online σκέφτομαι το φροντιστήριο Γράψα

Βέβαια αυτό που με "χαλάει" με το εν λόγω φροντιστήριο είναι η πολύ διαφήμιση σχετικά με τα ποσοστά επιτυχίας και το επίπεδο των Καθηγητών.

Εχει παρακολουθήσει κανείς μαθήματα σε αυτό ;

Είμαι της άποψης πως "όπου ακούς πολλά κεράσια,κράτα μικρό καλάθι."
 
Τελευταία επεξεργασία:

Konstantina G.

Νεοφερμένος

Η Konstantina G. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πάντως εγω πήρα το prof στο κέντρο στο Τζανετος στην κανιγγος. Πολύ καλό φροντ με σούπερ καθηγητές και εξαιρετικό κλίμα. Φέτος λέω να κάνω και ιταλικά που τα έχω υποτροφία και μου είπαν ότι κάνουν και online τμήμα κανονικό όχι να βλέπεις τους άλλους στην τάξη. Αξίζει να περάσεις μια βόλτα και να δεις τι παίζει
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Πάντως εγω πήρα το prof στο κέντρο στο Τζανετος στην κανιγγος. Πολύ καλό φροντ με σούπερ καθηγητές και εξαιρετικό κλίμα. Φέτος λέω να κάνω και ιταλικά που τα έχω υποτροφία και μου είπαν ότι κάνουν και online τμήμα κανονικό όχι να βλέπεις τους άλλους στην τάξη. Αξίζει να περάσεις μια βόλτα και να δεις τι παίζει

Ενδιαφέρον φαίνεται και κάνει και καλές τιμές απ'οτι είδα.Δεν μένω Αθήνα και με ενδιαφέρει το Online λόγω Covid.Θα το έχω υπ'όψην.

Πάντως δεν μου αρέσει που λέει 30 % έκπτωση μόνο για εγγραφές μέχρι 11 Σεπτεμβρίου.Με πιέζει και εγώ θέλω χρόνο να αποφασίσω.
 

chripol

Νεοφερμένος

Ο chripol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
online μόνο στην ΕΥΡΩΓΝΩΣΗ. Είναι το μόνο φροντιστήριο που έκανε μαθήματα online στου Ζωγράφου στην καραντίνα. Και στα δια ζώσης έχει μικρά τμήματα. Μου είπαν ακόμα και για blended προγράμματα, Έχει πάει ο αδερφός μου. Πάρα πολύ ευχαριστημένος
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
online μόνο στην ΕΥΡΩΓΝΩΣΗ. Είναι το μόνο φροντιστήριο που έκανε μαθήματα online στου Ζωγράφου στην καραντίνα. Και στα δια ζώσης έχει μικρά τμήματα. Μου είπαν ακόμα και για blended προγράμματα, Έχει πάει ο αδερφός μου. Πάρα πολύ ευχαριστημένος


Μπήκα στο site της Ευρωγνώσης και στο section online learning αναφέρει μόνο για επίπεδα μέχρι Β1....

Δεν είναι το μόνο Φροντιστήριο που κάνει Online. (αν κάνει)
 

chripol

Νεοφερμένος

Ο chripol αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Μπήκα στο site της Ευρωγνώσης και στο section online learning αναφέρει μόνο για επίπεδα μέχρι Β1....

Δεν είναι το μόνο Φροντιστήριο που κάνει Online. (αν κάνει)
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Καλό θα ήταν να μιλήσεις με το παράρτημα στου Ζωγράφου που εξειδικεύεται στους ενήλικες.
 

patrinos_2020

Νεοφερμένος

Ο patrinos_2020 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Πόσο έχουν τα μαθήματα ΤΟΕΙC περίπου.... Ενα σεμιναριο 3 μηνών ας πούμε; Δια ζώσης η και οnline...
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Πόσο έχουν τα μαθήματα ΤΟΕΙC περίπου.... Ενα σεμιναριο 3 μηνών ας πούμε; Δια ζώσης η και οnline...

Μπορείτε να μπείτε στα Site των Φροντιστηρίων και να ενημερωθείτε.

Απ' ότι είδα υπάρχουν τιμές 85€ το μήνα και 95€ το μήνα με εκπτώσεις ανάλογα το φροντιστήριο.

Για C1 C2 είναι πιο ακριβά απ' ότι για Β2 συνήθως. Βέβαια στο TOEIC μπορεί να είναι ενιαία η τιμή για όλα τα επίπεδα.

Από Ελληνοαμερικανική ένωση έχει παρακολουθήσει μαθήματα online κάποιος ; Επειδή είδα πως έχει μαθήματα ανά επίπεδο για 6μήνες σε καλή τιμή.


Στο site πάντως δεν αναφέρει για ποιό πιστοποιητικό προετοιμάζουν...αναφέρει γενικά Β2,C1...εγώ ενδιαφέρομαι πιο συγκεκριμένα για NOCN γι'αυτό διστάζω να πάω εκεί.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Εστειλα ένα email στο english@hau.gr και δεν απαντάνε...πολύ με εκνεύρισαν...το email διακοσμητικά το έχουν ;

Τέσπα αύριο σκέφτομαι να ρωτήσω και στο Τζάνετος να δω αν συμφέρει.

Το Γράψα την έχει βρεί φάση Celebrities και μου την δίνει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Κοίτα και για τα real english. Είδα ότι έχουν βάλει και αυτοί online μαθήματα. Στην Πάτρα ξέρω ότι έχει καλούς καθηγητές. Στα υπόλοιπα εκπαιδευτήρια δεν ξέρω.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Κοίτα και για τα real english. Είδα ότι έχουν βάλει και αυτοί online μαθήματα. Στην Πάτρα ξέρω ότι έχει καλούς καθηγητές. Στα υπόλοιπα εκπαιδευτήρια δεν ξέρω.

Στο site δεν ενημερώνουν για τιμές.Επίσης είδα πως δεν ετοιμάζουν για NOCN.Αναφέρουν FCE ,PTE (B2) Pearson Test of English Level 3 και ECCE
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Στο site δεν ενημερώνουν για τιμές.Επίσης είδα πως δεν ετοιμάζουν για NOCN.Αναφέρουν FCE ,PTE (B2) Pearson Test of English Level 3 και ECCE

Αυτά μπορείς να τα ρωτήσεις με ένα τηλέφωνο. Αλλά και πάλι μια γνώμη είπα, από εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Αυτά μπορείς να τα ρωτήσεις με ένα τηλέφωνο. Αλλά και πάλι μια γνώμη είπα, από εκεί και πέρα εσύ αποφασίζεις.

Ok,τσέκαρα και Ευρωδιάσταση (κάνει καλές τιμές) και εκεί προετοιμασία ECCE λέει...αλλά εγώ δεν θέλω να το ρισκάρω να δώσω ECCE.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Ok,τσέκαρα και Ευρωδιάσταση (κάνει καλές τιμές) και εκεί προετοιμασία ECCE λέει...αλλά εγώ δεν θέλω να το ρισκάρω να δώσω ECCE.

Αν το θες απλά για τα μόρια δεν έχει σημασία ποιο θα δώσεις αλλά αν θες κάτι πιο αναγνωρισμένο καλύτερα να δώσεις το ecce.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Αν το θες απλά για τα μόρια δεν έχει σημασία ποιο θα δώσεις αλλά αν θες κάτι πιο αναγνωρισμένο καλύτερα να δώσεις το ecce.

Το ECCE είναι πολύ δύσκολο.Αν είναι ECCE καλύτερα να ξαναδώσω TOEIC.

Γενικά εγώ λέω μακριά από την Ελληνοαμερικανική Ενωση.

Το NOCN χορηγείται από το National Open College Network ένας φορέας του εξωτερικού.Πως είναι δυνατόν να μην αναγνωρίζεται στο εξωτερικό ;

ΦΟΡΕΑΣ ΠΙΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ NOCN

  • Κορυφαίος φορέας πιστοποίησης στη Μεγάλη Βρετανία με διεθνή αναγνώριση και παρουσία
  • 25 χρόνια επιτυχημένης δραστηριότητας, 2500 εξεταστικά κέντρα στη Μ.Βρετανία
  • Παρέχει περισσότερες από 400 πιστοποίησεις δεξιοτήτων σε όλη την γκάμα των υπηρεσιών και της βιομηχανίας Πιστοποιημένος από τον Ιανουάριο του 2014, με τα νέα standards του Ofqual (Office of Qualifications and Examination Regulation), για όλα τα προβλεπόμενα επίπεδα του Common European Framework (B1 έως C2)
  • Regional offices : Birmingham, Bristol, London, North East and Warrington, Μain office : East Midlands, Yorkshire Humber regional teams : Sheffield
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Το ECCE είναι πολύ δύσκολο.Αν είναι ECCE καλύτερα να ξαναδώσω TOEIC.

Γενικά εγώ λέω μακριά από την Ελληνοαμερικανική Ενωση.

Το NOCN χορηγείται από το National Open College Network ένας φορέας του εξωτερικού.Πως είναι δυνατόν να μην αναγνωρίζεται στο εξωτερικό ;
Προσωπικά δεν θεωρώ πως το ecce είναι δύσκολο. Με τον τρόπο υπολογισμού των βαθμών, η εξέταση έχει γίνει αρκετά φιλική. Ακόμα και ενήλικες μπορούν να το δώσουν με λίγη μελέτη και με λίγες ώρες φροντηστηριακής βοήθειας εβδομαδιαία.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θεωρώ πως το ecce είναι δύσκολο. Με τον τρόπο υπολογισμού των βαθμών, η εξέταση έχει γίνει αρκετά φιλική. Ακόμα και ενήλικες μπορούν να το δώσουν με λίγη μελέτη και με λίγες ώρες φροντηστηριακής βοήθειας εβδομαδιαία.

Αν το ECCE με το 65 % επιτυχίας που απαιτεί είναι εύκολο και με την πίεση του χρόνου (στο TOEIC είχα μεγάλο θέμα με την πίεση του χρόνου) φαντάσου πόσο εύκολο είναι το NOCN με το 51 % επιτυχίας.

Το οτι το δίνουν ενήλικες δεν λέει κάτι.Και FCE έχουν δώσει ενήλικες.Δεν σημαίνει πως είναι εύκολο.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Αν το ECCE με το 65 % επιτυχίας που απαιτεί είναι εύκολο και με την πίεση του χρόνου (στο TOEIC είχα μεγάλο θέμα με την πίεση του χρόνου) φαντάσου πόσο εύκολο είναι το NOCN με το 51 % επιττυχίας.
Η πίεση του χρόνου είναι καθαρά υποκειμενική. Έχει να κάνει με το πόσο καλά προετοιμασμένος είναι κάποιος. Έτσι κ αλλλιώς, όταν πας να δώσεις ένα πτυχίο, πρέπει να ξεπερνάς την βάση επιτυχίας κατά πολύ. Το nocn στο φροντηστήριο μας λέγαν ότι είναι κατώτερο του michigan και του cambridge.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Η πίεση του χρόνου είναι καθαρά υποκειμενική. Έχει να κάνει με το πόσο καλά προετοιμασμένος είναι κάποιος. Έτσι κ αλλλιώς, όταν πας να δώσεις ένα πτυχίο, πρέπει να ξεπερνάς την βάση επιτυχίας κατά πολύ. Το nocn στο φροντηστήριο μας λέγαν ότι είναι κατώτερο του michigan και του cambridge.

Ισχύει πως είναι κατώτερο αλλά και πάλι αναγνωρίσιμο.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top