Γενική δημοσκόπηση για την κατοχή ξενόγλωσσων πιστοποιητικών

ποια πτυχια ξενων γλωσσων εχετε στην κατοχη σας?
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 68)

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Από Ισπανικά Β1 με 86,2%:clapup:
Το Μαϊο θα δώσω Β2:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hercule poirot

Νεοφερμένος

Ο hercule poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Αγγλικα B2 (με Β)
Iσπανικά Β1 (με 81,14%) και τωρα παω για το Β2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
τωρα τον ιουλιο δινω γ1 city and guilds.μακαρι να το παρω!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Αγγλικα Michigan & Edexcel Proficiency. Γερμανικα ZMP και Γ1 ΚΠγ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Β2 των Ισπανικών με 73,58:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

empeiros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο empeiros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
edexcel b2 αγγλικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
εγω city and guilds b2 γαλλικα delf a1 a2 b1 b2 .εδωσα τωρα τον ιουλιο για city and guilds c1 ευχομαι να εχω περασει τουλαχιστον το 1 απο τα δυο κομματια.ευχομαι σε ολους τα καλυτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

abracadabra!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η abracadabra! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
παιδιά, το IELTS και το ΤOEFL τί επίπεδο είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ogame23

Νεοφερμένος

Ο ogame23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,971 μηνύματα.
παιδιά, το IELTS και το ΤOEFL τί επίπεδο είναι;

Δεν ειναι επιπεδο ακριβως, γιατι αναλογα με το πως πας εσυ πιανεις απλα ενα σκορ, δεν ειναι περναω/κοβομαι. Advanced-Proficiency περιπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Bασικά μιλάμε για διαβαθμισμένη δυσκολια και αναλογως με το ποσο ψηλα σκοραρεις αυτο το ποσοστο μετατρεπεται σε standardized score και μετέπειτε σε επίπεδο στη διαβαθμισμένη κλίμακα του CEFR(B1,B2,C1,C2)!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
παιδια εγω απο πτυχια εχω--->,αγγλικα:B1 , B2 (Mischigan + Κ.Π.Γ) +Γ1(advance mischigan), τον σεπτεμβρη παω για proficiency του mischigan
απο γερμανικα : elementar +b1 και πηγαινω για b2..
παιδια θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια.(OUT OF TOPIC)εγω αρχισα τα γερμανικα στην πεμπτη δημοτικου και πηρα το πρωτο πτυχιο στην τριτη γυμανσιου οπως ολα τα παιδια που μαθαινουν γερμανικα.οσοι το πηρaν αποτομα σταματησαν σε αυτο το επιπεδο δηλαδη στην μετρια γνωση.εγω αντιθετα επειδη αγαπω την γερμανικη γλωσσα αποφασισα να συνεχισω.στη γαλλικη γλωσσα στην ιδια ηλικια γιατι εχουν παρει τα περισσοτερα παιδια περισσοτερα πτυχια και μαλιστα καλυτερου επιπεδου.ολοι οι καθηγητες γερμανικων μου λενε πως το απαιτουμενο επιπεδο γερμανικα ειναι το β1 και οτι μπορω να σταματησω εδω..ισχυει αυτο????anyway,εγω ειπα να συνεχισω για να εχω το κεφαλι μου ησυχο:P.....αλλα πειτε μου ισχυουν ολα αυτα ????:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
παιδια εγω απο πτυχια εχω--->,αγγλικα:B1 , B2 (Mischigan + Κ.Π.Γ) +Γ1(advance mischigan), τον σεπτεμβρη παω για proficiency του mischigan
απο γερμανικα : elementar +b1 και πηγαινω για b2..
παιδια θα ηθελα να μου λυσετε μια απορια.(OUT OF TOPIC)εγω αρχισα τα γερμανικα στην πεμπτη δημοτικου και πηρα το πρωτο πτυχιο στην τριτη γυμανσιου οπως ολα τα παιδια που μαθαινουν γερμανικα.οσοι το πηρaν αποτομα σταματησαν σε αυτο το επιπεδο δηλαδη στην μετρια γνωση.εγω αντιθετα επειδη αγαπω την γερμανικη γλωσσα αποφασισα να συνεχισω.στη γαλλικη γλωσσα στην ιδια ηλικια γιατι εχουν παρει τα περισσοτερα παιδια περισσοτερα πτυχια και μαλιστα καλυτερου επιπεδου.ολοι οι καθηγητες γερμανικων μου λενε πως το απαιτουμενο επιπεδο γερμανικα ειναι το β1 και οτι μπορω να σταματησω εδω..ισχυει αυτο????anyway,εγω ειπα να συνεχισω για να εχω το κεφαλι μου ησυχο:P.....αλλα πειτε μου ισχυουν ολα αυτα ????:worry:
δεν ξερω γερμανικα!ειμαι γαλλοφωνος εγω αλλα μπορω να σου πω οτι τα περισσοτερα παιδι απου ξερω σταματανε στα γερμανικα στο β2(αφου το παρουν).την θεωρουν μια δυσκολη γλωσσα!αλλα μην νομιζεις οτι στα γαλλικα διαφερει!το γ1 του γαλλικου ινστιτουτου εινα δυσκολο!οι περισσοτεροι πανε για κρατικο!αλλα γερμανικα δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα!παντως αν σου αρεσουν,εχεις χρονο,θεληση,και πανω απ'ολα χρονο, θα τα καταφερεις οσο δυσκολα και να ειναι!και μια αποτυχια?σιγα το πραγμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
πραγματι εχεις δικιο...παντως απο τα 16 παιδια που εδωασαν για Β1 το πτυχιο το πηραν 9 και απο αυτα που το πηραν μοναχα 3 συνεχισαμε .....η ιδια εικονα ειναι και σε αλλα φροντιστηριο...βεβαια μενουμε και στην κορινθο και δεν εχουμε συνολικη εικοναα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
πραγματι εχεις δικιο...παντως απο τα 16 παιδια που εδωασαν για Β1 το πτυχιο το πηραν 9 και απο αυτα που το πηραν μοναχα 3 συνεχισαμε .....η ιδια εικονα ειναι και σε αλλα φροντιστηριο...βεβαια μενουμε και στην κορινθο και δεν εχουμε συνολικη εικοναα
και εγω καλαματα!ουτε και εδω κατι συγκεκριμενο αλλα γενικα η γερμανικη ειναι μια γλωσσα που χρειαζεσαι περισσοτερα χρονια γιανα φτασεις σε ενα υψηλο επιπεδο πιστευω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ήμουν έτοιμη να πω, κανείς δεν είδε τα Γαλλικά; Ό,τιναναι.

Αγγλικά έχω lower, advanced του Cambridge και φέτος πάμε για prof.
Γαλλικά έχω Α1, Β1, Β2, C2 και sorbonne 1.

Το πήραμε κι αυτόοο. :P

Άντε μετά το σχολείο να μάθουμε και 4η γλώσσα. =D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
δεν ξερω γερμανικα!ειμαι γαλλοφωνος εγω αλλα μπορω να σου πω οτι τα περισσοτερα παιδι απου ξερω σταματανε στα γερμανικα στο β2(αφου το παρουν).την θεωρουν μια δυσκολη γλωσσα!αλλα μην νομιζεις οτι στα γαλλικα διαφερει!το γ1 του γαλλικου ινστιτουτου εινα δυσκολο!οι περισσοτεροι πανε για κρατικο!αλλα γερμανικα δεν ξερω πως ειναι τα πραγματα!παντως αν σου αρεσουν,εχεις χρονο,θεληση,και πανω απ'ολα χρονο, θα τα καταφερεις οσο δυσκολα και να ειναι!και μια αποτυχια?σιγα το πραγμα!
Σε μένα στο φροντιστήριο οι περισσότεροι σταμάτησαν στο Β1. Για το Β2 συνεχίσαμε μόνο 2 και τώρα μόνο εγώ συνεχίζω για Γ1 (δίνω σε 3-4 μέρες :D). Πάντως, ναι, είναι δύσκολη γλώσσα, αρκετά δυσκολότερη από την αγγλική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Σε μένα στο φροντιστήριο οι περισσότεροι σταμάτησαν στο Β1. Για το Β2 συνεχίσαμε μόνο 2 και τώρα μόνο εγώ συνεχίζω για Γ1 (δίνω σε 3-4 μέρες :D). Πάντως, ναι, είναι δύσκολη γλώσσα, αρκετά δυσκολότερη από την αγγλική.
γ1?γερμανικα?μπραβο!!!!!!!!! θα πρεπει να ειναι επιεικως απλησιαστο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
Κοίτα, δεν είναι και απλησίαστο. Εγώ το Γ1 θα πάω να το δώσω με 1 χρόνο προετοιμασίας μετά από το Β2 (πρόλαβα και έκανα όμως 3 βιβλία σε αυτό το διάστημα :D). Βασικά, πρέπει να έχεις πολύ καλές βάσεις. Και για να πω την αλήθεια το Γ1 του goethe δεν μου φαίνεται να έχει διαφορά στο επίπεδο συγκριτικά με το Γ1 του cambridge. Απλώς τα αγγλικά τα ξεκινάμε πιο νωρίς, είναι παντού γύρω μας και για αυτό ίσως μας φαίνονται πιο εύκολα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Χμμ.. Στην Α' Λυκείου τελείωσα ολοκληρωτικά με τις γλώσσες:P.
Στα Αγγλικά έχω το Β2 και το Γ2 του Michigan. Α! Έχω περάσει και το ΑLCE (αυτό μάλλον είναι το Γ1).
Στα Γαλλικά έχω πάρει όλα τα delf μέχρι το Β2. Θέλω πολύ να τα συνεχίσω:D.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top