Πρόβλημα με κοινόχρηστα

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Ειμαι φοιτητρια και μενω σε ενα σπιτι 30 τετρ. Τον περασμενο Οκτωβριο μου ηρθαν τα κοινοχρηστα με μια επιπλεον χρεωση των 80 ευρω για αποθεματικο. Επειδη δεν ειχα ξαναζησει σε πολυκατοικια, πηρα τηλ στην εταιρια κοινοχρηστων και μου ειπαν οτι αυτο το ποσο ειναι για να βαλουμε πετρελαιο και οτι θα μου τα επεστρεφαν τον Μαιο. Πληρωσα κανονικα,πηρα την αποδειξη μου και ολα οκ. Ηρθε ομως ο Μαιος και τα λεφτα πουθενα. Πηρα παλι τηλ τον Ιουνιο και τους ρωτησα ποτε θα μου δωσουν τα λεφτα μου. Μου ειπαν οτι δεν μπορουν να μου δωσουν τα λεφτα γτ το απο πανω διαμερισμα δεν εχει πληρωσει το αποθεματικο και η εταιρια δεν μπορει να τα πληρωσει απο την τσεπη της. Εγω ομως το θεωρησα παραλογο,γιατι ο κυριος που εμενε απο πανω πεθανε και το σπιτι κατασχεθηκε απο την τραπεζα. Με λιγα λογια δεν θα μου δωσουν τα λεφτα μεχρι να πουληθει το σπιτι. Εγω απο τον Ιουνιο δεν ειχα πληρωσει κοινοχρηστα γτ ελειπα.Τους ειπα οτι απο το ποσο που εχει μαζευτει θελω να μου αφαιρεσουν τα 80 ευρω του αποθεματικου εφοσον δεν μου το δινουν σε μετρητα. Αυτοι και παλι αρνηθηκαν. Λενε οτι το πετρελαιο δεν εχει καει και δεν θα μου δωσουν τα λεφτα μεχρι να καει. Και ρωταω εγω η χαζη:τα λεφτα δεν υποτιθεται οτι τα δινουμε για να βαλουμε πετρελαιο;Τι σημασια εχει ποτε θα καει. Τεσπα,μου ειπαν οτι αν δεν πληρωσω ολο το ποσο και διεκδικησω το αποθεματικο θα μου χρεωσουν το πετρελαιο 1,50 ευρω/λιτρο και οχι με 0,90(που το αγορασαν περυσι).Εχει γινει ενα μπαχαλο!επειδη δεν εχω ξαναζησει σε πολυκατοικια και δεν ξερω,εχω αδικο; ειμαι παραλογη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

greeklover13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο greeklover13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
το πετρελαιο εχει ακριβηνει.. τα 80 ευρω πες τους δεν τα πληρωνεις και γραψτους στα @ρχιδι@ σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hurricane

Διάσημο μέλος

Η supergirl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,573 μηνύματα.
δεν λες παλι καλα π σ ζητησανε 80 ευρω... εμενα μου χαν ζητησει 120. και φυσικα εκανα πως δεν καταλαβαινα κ ελεγα να μιλησουν με τους γονεις μου.... και τη γλιτωσα μεχρι να αλλαξω σπιτι :Ρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marw27

Νεοφερμένος

Η marw27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
κι εγω μαλλον θα αλλαξω σπιτι. εκτος αν βρει την λυση ο ιδιοκτητης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top