Εξετάσεις Γαλλικού Ινστιτούτου Δεκέμβριος 2010

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Φυσικά και αξίζει να το δώσεις γιατί με το Γ1 μπορείς να πας να σπουδάσεις στα ανώτερα πανεπιστημια της Γαλλίας και το Γ1 σου πιστοποιει οτι εχεις προχωρημενο επιπεδο γνωσεων γαλλικων.:)
βασικα το 2 που ειπες ισχυει αλλα μωρε πλεον τα πανεπιστημια και ενα β2 το δεχονται!αλλα το γ1 εχει να προσφερει πολλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Θα δωσω για δευτερη φορα το Β1 το οποιο το εχασα για 7-8 μοναδες, τον περασμενο Μαη.:/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crine

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Katerina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
εγω θα δωσω τν δεκεμβρη Β2 κ ελπιζω για το καλυτερο γτ απογοητευτηκα μια φορα, δν θελω κ αλλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Θα δωσω για δευτερη φορα το Β1 το οποιο το εχασα για 7-8 μοναδες, τον περασμενο Μαη.:/
καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Merci beaucoup!
Bonne chance à tous les autres.

:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Εγώ είχα τρομοκρατηθεί επειδή νόμιζα ότι θα έπρεπε να έδινα α1/α2 για να δώσω μετά Β1. Ευτυχώς, θα πάω αμέσως Β1. Ήδη έχω βάλει το facebook στα γαλλικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Ωχ.Αυτο δεν το ειχα σκεφτει.Καλη ιδεα.
Και γω θα το κανω! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peach(L)Mario

Νεοφερμένος

Η Peach(L)Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Δίνω τον Δεκέμβρη Β2 του Delf και έχω αγχωθεί πάρα πολύ.
Βασικά, φοβάμαι για το προφορικό, επειδή είμαι κάπως ντροπαλή και φοβάμαι μην κάνω κανένα λάθος.
Και για το ακουστικό φοβάμαι πολύ. Εντάξει και για τα κείμενα, επειδή η γαλλικού μου είπε ότι τον Μάιο ήταν δύσκολα,αλλά φοβάμαι και για την έκθεση.
Εντάξει, είμαι τραγική -.- φοβάμαι για όλα.:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Δίνω τον Δεκέμβρη Β2 του Delf και έχω αγχωθεί πάρα πολύ.
Βασικά, φοβάμαι για το προφορικό, επειδή είμαι κάπως ντροπαλή και φοβάμαι μην κάνω κανένα λάθος.
Και για το ακουστικό φοβάμαι πολύ. Εντάξει και για τα κείμενα, επειδή η γαλλικού μου είπε ότι τον Μάιο ήταν δύσκολα,αλλά φοβάμαι και για την έκθεση.
Εντάξει, είμαι τραγική -.- φοβάμαι για όλα.:(
το ακουστικο ειναι λιγο παλουκι αλλα να μην αγχωνεσαι !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top