Βιβλία Delf B1

Nan

Νεοφερμένος

Η Nan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ποιο βιβλίο χρησιμοποιήσατε και ποιες είναι οι εντυπώσεις σας? Ξέρετε αν υπάρχει κάποιο καλό βιβλίο που να έχει μόνο τεστ για εξάσκηση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Avicii

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Υπόλυττος Βρεττός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αιγάλεω (Αττική). Έχει γράψει 1,944 μηνύματα.
Pepadelf b1 . 100 % εγγυημένη επιτυχία . Αρκετά δύσκολο . Απευθείνεται σε απαιτητικούς καθηγητές και μαθητές .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loukritia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Loukritia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 362 μηνύματα.
ATOUT DELF B1 του Kauffman θα σου πρότεινα, είναι πιο δύσκολο από επίπεδο Β1 (προσωπική εκτίμηση), αλλά μετά δεν είχα τόσο πρόβλημα με το Β2, που νομίζω ότι σε σχέση με το Β1 είναι πολύ πιο δύσκολο.
Επίσης, Reussir le nouveau DELF B1 από τις εκδόσεις Tegos (Τεγός). Αυτά τα 2 χρησιμοποίησα, πήρα Β1 χωρίς πολύ διάβασμα, και περίπου 70%, με 3 χρόνια γαλλικών (η χρονιά που έδινα ήταν η 3η που έκανα μαθήματα), και την επόμενη χρονιά το Β2 χωρίς ΚΑΘΟΛΟΥ διάβασμα-εδώ νομίζω έπαιξε περισσότερο ρόλο το ότι είχα αρκετά καλά βιβλία τις προηγούμενες χρονιές, ιδιαίτερα για Β1, και πολύ καλή καθηγήτρια .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Συμφωνώ με τον Maximus καθώς το Prepadelf B1 είναι κορυφαίο! Έχει μάλιστα και λεξιλόγιο που θα συναντήσεις σε πολύ μεγαλύτερα πτυχία π.χ le travail des mineurs ou l'illettrisme. Πάντως το Roboly Delf B1 δεν το συνιστώ γιατί ναι μεν καλύπτει την Production Ecrite όμως στα ακουστικά είναι πάρα πολύ εύκολο!!!! Καμία σχέση με τις εξετάσεις που είναι πανδύσκολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

andrikoc13

Δραστήριο μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 551 μηνύματα.
Pepadelf b1 . 100 % εγγυημένη επιτυχία . Αρκετά δύσκολο . Απευθείνεται σε απαιτητικούς καθηγητές και μαθητές .

Είναι τα πιο αξιόπιστα γιατί έχουν και πλήρες λεξιλόγιο και γραμματική και απο όλα. Όντως είναι πολύ απαιτητικά και δύσκολα! Σε όλα τα επίπεδα απο Α1 μέχρι και B2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Εμένα ρε παιδιά με έβαζε η καθ. μου να μαθαίνω απέξω όλο το λεξιλόγιο του Prepadelf και το έκανα προφορική παρουσίαση...Η κούραση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Έφη35891

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έφη35891 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 356 μηνύματα.
Ρε παιδιά εγώ δεν έκανα καθόλου prepadelf σε κανένα επίπεδο και μια χαρά τα κατάφερα. είναι ανάλογα τις απαιτήσεις και τις ικανότητες του μαθητή πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σοφιστής

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 779 μηνύματα.
Και τι έκανες? Μήπως έκανες του Τέγου ή του Roboly?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
να σας πω εγω τι εκανα τοτε.αρχικα εκανα prepadelf oral et prepadelf ecrit σαν κυρια βιβλια!για εξασκηση εκανα ροβολη β1 που εχει τεστ 14 για την ακριβεια!και τελος εκανα το test preparatoires b1 oral kai tests preparatoires b1 ecrit editions tsouctidi.ομως προτεινω και reussir au delf niveau b1.εγω αυτο το εκανα για b2 οταν πηγαινα!γενικα υπαρχουν παρα πολλα βιβλια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathakis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ευσταθιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,671 μηνύματα.
Pepadelf b1 . 100 % εγγυημένη επιτυχία . Αρκετά δύσκολο . Απευθείνεται σε απαιτητικούς καθηγητές και μαθητές .
ναι αλλα δεν εχει τεστ εξωλκληρου ειναι μονο για κυριως βιβλιο για γνωσεις και οχι για εξασκηση τοσο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top