Σκέψεις... I

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Goseithor

Διάσημο μέλος

Ο Νότα στο Διάστημα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
επιτέλους έγινε!!!ελπίζω να μην χαλάσει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ria82

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η silence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
κρίμα πραγματικά!!:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rascal_gd

Περιβόητο μέλος

Ο Call me Joe!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 4,194 μηνύματα.
κρίμα πραγματικά!!:(
Κριμα γιατι δεν την πατησε αυτοκινητο αλλα αποφασισε μονη της το "θανατο" ολης της οικογενειας της που μαλλον η κατασταση εκει μεσα θα ηταν απλα ανυποφορη..



Σκεψη: Χρειαζομαι shopping therapy επειγοντως αλλα με τι λεφτα;! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,841 μηνύματα.
Μπορεί να μου πει κανείς γιατί οι 26άρες έχουν ίδια τιμή με τις 32άρες και πρέπει ντε και καλά να πάρω 32άρα για να μη φανώ κορόιδο; Αφού 26 ίντσες θέλω που και πάλι πολλές είναι για 1 μέτρο απόσταση...:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πάμε για μια νέα αρχή/ζωή με ποοοοολλές αλλαγές!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Καιρο ειχα να δω ενα αισιοδοξο μηνυμα! Μπραβο Θοδωρακη! Μαρεσουν αυτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Νυστάζω, ποιος θα διαβάσει το paper για μένα? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Γιατί όχι; Είναι τόσο απίθανο; Σε έμαθα πλέον... Γι' αυτό είμαι και επιφυλακτικός σε ό,τι νιώθεις...
Oχι μωρε δεν ειναι τοσο απιθανο.
Δεν ειχα και τιποτα αλλο να πω.
Εξαντλεις τα περιθωρια μου.Τι να κανουμε? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
300 ώρες κάνουν τα updates.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 23,236 μηνύματα.
σήμερα είχε υπέροχο ήλιο και τον απόλαυσα.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Κριμα γιατι δεν την πατησε αυτοκινητο αλλα αποφασισε μονη της το "θανατο" ολης της οικογενειας της που μαλλον η κατασταση εκει μεσα θα ηταν απλα ανυποφορη..

Με την Μαίρη περάσαμε μαζί όλα τα σχολικά μας χρόνια... άλλοτε σαν διπλανές στο δημοτικό...άλλοτε σαν παρέα στο γυμνάσιο...άλλοτε με τις τρέλες μας στην πενθήμερη....άλλοτε με τις αγωνίες μας στις Πανελλήνιες...και άλλοτε για τα χαζά μας φλερτάκια και τις πρώτες μας σχέσεις...

Γιατί εγώ τότε ήξερα ένα κορίτσι πολύ όμορφο -και ναι...είχε αγγελικά χαρακτηριστικά και δεν υπερβάλουν στην εφημερίδα- με ένα χαμόγελο γεμάτο ζωή... γιατί εγώ θυμόμουν να λάμπουν τα μάτια της και να χαμογελάει... γιατί ακόμα θυμάμαι το πως ζάρωνε η μύτη της όταν είχε νεύρα και φώναζε...

Γιατί ήταν στην ηλικία μου και περίμενα την επόμενη φορά που θα συναντήσω κάποιον πρώην συμμαθητή στο δρόμο τώρα που θ' ανεβώ Βόλο και κάνουμε τα "κουτσομπολιά" για τους χαμένους συμμαθητές να μάθω άλλα νέα...όπως που είναι ο άλλος, αν παντρεύτηκε η άλλη κλπ.

Γιατί κακώς πιστεύω ότι οι άνθρωποι με τους οποίους χάθηκα όπως συμβαίνει φυσιολογικά κάνουν την δική τους ζωή εύκολη ή δύσκολη όπως κι εγώ... αλλά είναι ζωντανοί....
Γιατί τα Χριστούγεννα που θα συναντήσω τον ξάδερφο της στο μαγαζί που έχει δεν ξέρω τι να πω....

Γιατί διαβάζοντας και ξανά διαβάζοντας το κείμενο μου έρχεται η σκηνή και σκέφτομαι μια μάνα που θα κατηγορεί τον εαυτό της ότι δεν προσπάθησε αρκετά να το αποτρέψει...να κατηγορεί τον εαυτό της γιατί την άφησε 5 λεπτά μόνη της και βρήκε την ευκαιρία να βγει στο μπαλκόνι...γιατί θα κατηγορεί μια ζωή τον εαυτό της που δεν ήταν αρκετά δυνατή να την βάλλει μέσα πριν πηδήξει ή αρκετά δυνατή να την κρατήσει λίγο ακόμα από τα πόδια...να έχει λίγο ακόμα δύναμη να την κρατήσει στην ζωή....

Ναι...είναι κρίμα...
Και συγνώμη αλλά σε τέτοιες καταστάσεις ο κυνισμός με αηδιάζει....
Και συγνώμη αν γίνομαι κακιά ή ακούγομαι αγανακτισμένη και τα βάζω μαζί σου...
Αλλά πραγματικά δεν ξέρω για ποιον πρέπει να "κλάψω"...για την Μαίρη που είχε όλη την ζωή μπροστά της και διάλεξε να πεθάνει ή για τους γονείς και όλο τον πόνο που βίωσαν και θα συνεχίζουν να βιώνουν επειδή δεν μπόρεσαν να το αποτρέψουν;

Πραγματικά κάτι τέτοιες στιγμές δεν καταλαβαίνω σε τι βοηθάει η ειρωνεία :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Πούτ*ες μπλε λένε ρε, αλλιώς σκέτο @@:P

Εκτός αν ήθελες συνδιασμό επιτηδευμένα.

Ε το βαρέθηκα το π**τσες μπλε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_DORA_

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η _DORA_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 303 μηνύματα.
αχ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Γαμάτα περάσαμε πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Πού είναι ο Χ-... να τον σκοτωσω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
ότι είναι απλά ιδέα μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Roots, Bloody Roots

:dance:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
οτι υπαρχουν πολλοι μαλακες τελικα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Γιατί;;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

artemaki

Διάσημο μέλος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 3,249 μηνύματα.
Δεν θα την πεταξω την σποντα.Θα κρατηθωωω.
Δεν θα ασχοληθω ξανα.Μην κοιτας Αρτεμις.
Μην κοιτας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 16 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top