Φιλολογικά vs Θετικά μαθήματα

Φιλολογικα VS θετικα μαθηματα
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 17)
  • Φιλολογικά

    Ψήφοι: 4 23.5%
  • Θετικά

    Ψήφοι: 13 76.5%

owneriekno1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος Αϊνστάιν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 153 μηνύματα.
Μαθήματα καταταγμένα σε φθίνουσα σειρά:
1. Μαθηματικά - Φυσική
2. Χημεία
3. Προγραμματισμός (πληροφορική)
4. Βιολογία
5. Γεωγραφία
6. Ιστορία
7. Θρησκευτικά
8. Φιλολογικά (Αρχαία Ελληνική Γλώσσα, Νεοελληνική Γλώσσα, Κείμενα Νεοελληνικής Λογοτεχνίας, Αρχαία Κείμενα: Ιλιάδα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Αρχαία :mpliaks:
Ιστορία :inlove:
Μαθηματικά :down:
Ξένες γλώσσες :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Από τα φιλολογικά μου αρέσουν τα αρχαία , η λογοτεχνία και τα λατινικά. Ιστορία δεν τρελαίνομαι.
Από τα θετικά μου άρεσε πολύ η Χημεία γενικής στη πρώτη και στη δευτέρα Λυκείου, η βιολογία , η Φυσική μέχρι την πρώτη Λυκείου γιατί μετά έπαψα να ασχολούμαι.Τα άλλα μαθήματα είναι για μένα ουδέτερα, ούτε τα λατρεύω ούτε τα απεχθάνομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

por el Amor

Νεοφερμένος

Η Amor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Βέροια (Ημαθία). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
φιλολογικα:) λατρεμενα ΑΡΧΑΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ λογοτεχνια και φυσικα τα λατινικα και ιστορια επισης :) τα υπολοιπα ειναι δευτερευοντα δεν εχω θεμα μαζι τους και μου αρεσουν επισης :) απεχθανομαι τα μαθηματικα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QuantumIQ

Νεοφερμένος

Ο QuantumIQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λατρεύω την Φυσική και τα Μαθηματικά και μπορώ να πώ ότι είμαι πολύ καλός και στα δύο, αν και μου αρέσει πάρα πολύ η ιστορία προτιμώ αυτά τα δύο μετά μου αρέσει ή Χημεία ή Πληροφορική. Τέλος πάντων προτιμώ θετικά μαθήματα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Φυσική>Άλγεβρα>Πληροφορική>πρότζεκτ>Βιολογία>Ιστορία>Αγγλικά>Θρησκευτικά>Χημεία>Γεωμετρία>Κείμενα>Νέα>Αρχαία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Το θεμα ανηκει στην κατηγορια γυμνασιο οποτε θα μιλησω γι'αυτο.
Αγαπημενο μου μαθημα ηταν η Βιολογια...τη λατρευα και τη λατρευω :) Τα Μαθηματικα εννοειται ηταν υπεροχα και η γεωγραφια θα μπορουσε να ειναι αν διδασκονταν με διαφορετικο τροπο....Χημεια και Φυσικη καταλαβαινεις για το τι επροκειτω στο λυκειο :) :inlove:
Χμμ τωρα απο τα θεωρητικα...η Λογοτεχνια ηταν και ειναι το καλυτερο απ'ολα...Αρχαια ενω ημουν δυνατη τα βαριοοομουν απιστευτα..οπως και την Ιστορια ...
Αυτα... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Απλά να σημειώσω ότι ένας άνθρωπος (σαν εμένα*) μπορεί να του αρέσουν:


  • Όλα τα μαθήματα
  • Μεικτά
  • Θεωρητικά (μαθήματα που στις ερωτήσεις απαιτούν ανάπτυξη και εμβαθύνουν σε άλλα θέματα) τα οποία χωρίζονται σε γλώσσες και φιλολογικά
  • Πρακτικά (επιστήμες απλά :P) τα οποία χωρίζονται σε α) επιστήμες γης β) επιστήμες άστρων γ) επιστήμες ζωής δ) φυσική-χημεία
  • Κανένα μάθημα (:hmm::worry: ;; )
Εμένα προσωπικά μεικτά και συγκεκριμένα γλώσσες, επιστήμες γης, επιστήμες άστρων, φυσική-χημεία !
___________________________________________________________________________________________
* ε τι στον * να 'μουνα εξωγήινος, αγελάδα; Τι; :P:D:):clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pauline_123

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Εγώ παιδιά θα προτιμήσω τα Φιλολογικά και γενικότερα τα Θεωρητικά μαθήματα! Όχι πώς δεν είμαι καλή και στα Θετικά, απλά έχω ένα θέμα. Ενώ καταλαβαίνω πολύ καλά τη θεωρία μετά δεν μπορώ να την εφαρμόσω! Δεν μπορώ να λύσω ασκήσεις!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγώ παιδιά θα προτιμήσω τα Φιλολογικά και γενικότερα τα Θεωρητικά μαθήματα! Όχι πώς δεν είμαι καλή και στα Θετικά, απλά έχω ένα θέμα. Ενώ καταλαβαίνω πολύ καλά τη θεωρία μετά δεν μπορώ να την εφαρμόσω! Δεν μπορώ να λύσω ασκήσεις!! :)

Εγώ φέτος με την φυσική κατάλαβα το εξής: όλο το χρόνο μάθαινα παπαγαλία την θεωρία:/: με αποτέλεσμα να μην μπορώ όπως λες να εφαρμόσω την θεωρία στις ασκήσεις.
Αλλά στα θετικά, η θεωρία παίρνει δευτερεύον ρόλο. Οι ασκήσεις έχουν το πάνω χέρι ( καλώς ή κακώς:P )
Στα μαθηματικά ποτέ δεν είχα κανένα θέμα.
Αλλά στις φυσικοχημείες πέρα του ότι τα λύνω όλα σύμφωνα μόνο με τα μαθηματικά και αγνοώ κάποια άλλα πράγματα ( οι απαντήσεις βγαίνουν σωστά απλά κανονικά λύνονται με πιο ''φυσικό'' τρόπο και όχι με τον τόσο ''μαθηματικό'' τρόπου που τα λύνω εγώ).
Εν τέλει επέλεξα θεωρητική:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Βασικά στα θετικά πρέπει να ξέρεις και την θεωρία καλά, αρκετά δηλαδή ώστε να μπορέσεις να την εφαρμόσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Βασικά στα θετικά πρέπει να ξέρεις και την θεωρία καλά, αρκετά δηλαδή ώστε να μπορέσεις να την εφαρμόσεις.

Τύπους κλπ ναι. Θέλει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pauline_123

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ναι έχετε δίκιο σε αυτό. Το θέμα μου εμένα είναι ότι έχω πρόβλημα στα Μαθηματικά κι έτσι στις Φυσικοχημείες έχω κι εκεί θέμα! Είμαι ακόμα στο τέλος της Β' Γυμνασίου οπότε δεν μπορώ να ξέρω τι θα με περιμένει στο Λύκειο. Θέλω να πάω Τεχνολογική Κατεύθυνση αλλά πρόσφατα έμαθα ότι έχει μέσα και Θετικά Μαθήματα. Οπότε δεν ξέρω τι να κάνω...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Η τεχνολογική δεν καταργήθηκε; :confused: Που ζω πια.


Να σου πω Ντόιτς, εγώ στο γυμνάσιο καταλάβαινα θεωρία και πήγαινα έγραφα στο τέλος αλλά έκανα πολλά λάθη στους τύπους και στις ασκήσεις έχανα ΠΟΛΛΕΣ μονάδες. Μη μιλήσω τι έγινε φέτος στη φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Η τεχνολογική δεν καταργήθηκε; :confused: Που ζω πια.


Να σου πω Ντόιτς, εγώ στο γυμνάσιο καταλάβαινα θεωρία και πήγαινα έγραφα στο τέλος αλλά έκανα πολλά λάθη στους τύπους και στις ασκήσεις έχανα ΠΟΛΛΕΣ μονάδες. Μη μιλήσω τι έγινε φέτος στη φυσική.

Καταργήθηκε ρε:P

Εγώ έχω γράψει χημεία:P:P και άσε μην μιλήσω.
Φυσική γράφω αύριο που θα γίνει η σφαγή.
Άλγεβρα όμως πήγα υπέροχα :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pauline_123

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Ρε παιδιά, καταργήθηκε η Τεχνολογική??:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ρε παιδιά, καταργήθηκε η Τεχνολογική??:eek:

Το νέο σύστημα:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Γράφω τη Δευτέρα χημεία, θα κλάψουν μανούλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γράφω τη Δευτέρα χημεία, θα κλάψουν μανούλες.
Μπορώ να σε νιώσω. :P
Δεν μετάνιωσα λεπτό την επιλογή μου τελικά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pauline_123

Νεοφερμένος

Η Πωλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Το νέο σύστημα:
Ποποπο, δεν κατάλαβα Χριστό! Εγώ δηλαδή που θέλω να περάσω στη σχολή Αξιωματικών Αστυνομίας που πρέπει να πάω?? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top