Το καλύτερο μάθημα

Το καλύτερο μάθημα

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 32)
  • Θρησκευτικά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Νεοελληνική γλώσσα+έκθεση

    Ψήφοι: 1 3.1%
  • Αρχαία

    Ψήφοι: 3 9.4%
  • Φυσική

    Ψήφοι: 7 21.9%
  • Μαθηματικά

    Ψήφοι: 2 6.3%
  • Χημεία

    Ψήφοι: 3 9.4%
  • Οικιακή Οικονομία

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Γεωγραφία

    Ψήφοι: 1 3.1%
  • Πληροφορική/Τεχνολογία

    Ψήφοι: 5 15.6%
  • Ξένες Γλώσσες

    Ψήφοι: 6 18.8%
  • Καλλιτεχνικά

    Ψήφοι: 1 3.1%
  • Γυμναστική

    Ψήφοι: 3 9.4%

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Λοιπόν ποιο μάθημα σας αρέσει πιο πολύ και γιατί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Κατα την γνωμη μου πολύ ενδιαφέρον μάθημα είναι η φυσική και η λογοτεχνία και, αν το έχεις μεσα σου, τα μαθηματικά.. Εγώ προσωπικά λατρεύω όλα τα φιλολογικά γιατι είμαι πολύ ατομο της συζήτησης, της ανάλυσης και της επιχειρηματολογίας, και είναι οι καλύτερές μου ώρες.. Επίσης βρίσκω την φυσική τρομερά ενδιαφέρουσα αλλά τα καταφέρνω έως ένα σημείο γιατί δεν είμαι "μαθηματικό" μυαλό... Απο εκεί και μετά καθένας κρινει ανάλογα με τις κλίσεις του και τα ενδιαφέροντά του, άλλος μπορει να του αρεσουν τα καλλιτεχνικά γιατι έχει ταλέντο, κάποιος άλλος "πρακτικός" τύπος μπορει να προτιμάει την τεχνολογία, άλλος την βιολογία.. Γούστα είναι αυτά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QuantumIQ

Νεοφερμένος

Ο QuantumIQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εμένα μου αρέσει πολύ η Φυσική, δυστυχώς στην πρώτη Γυμνασίου δεν κάνουμε και τόσο ωραία φυσική, μόνο λίγα μικρά πειράματα και άντε πολύ λίγο θεωρία, να σας πώ την αλήθεια προτιμώ να πήγαινα πανεπιστήμιο, βλέπω κάτι ωραία βιβλία πανεπιστημίου και μακάρι να τα μαθαίναμε. Άντε θα έρθει και αυτή η μέρα, επίσης λατρεύω και τα μαθηματικά πάρα πολύ.:spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Να πω τη γνώμη μου για τα θετικά μαθήματα.Λοιπόν, στο yahoo έχει ένα πολύ ωραίο κ χρήσιμο emoticon που κάνει εμετό.Στο ischool γιατί δεν υπάρχει;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αχ Παναγιωτη επρεπε να μπορουμε να δωσουμε παραπανω απο 1 ψηφο!!

Καταρχας... Ενα πολυ ενδιαφερον, υπεροχο, πανεμορφο, θαυμασιο κλπ μαθημα ειναι τα μαθηματικα :inlove: .Χανεσαι στον κοσμο των αριθμων... Ολα μπορουν να εξηγηθουν... Αν τα κατανοησεις δεν χορταινεις ασκησεις!! Ειναι πορωση!!
Επειτα οι ξενες γλωσσες ειναι ερωτας :inlove: ( εκει εδωσα τον ψηφο μου μιας και στοχευω σε ξενη φιλολογια). Στο σχολειο βεβαια εχουν δευτερευον ρολο.... Και στα περισσοτερα δεν γινεται σωστο μαθημα... Παντως πιστευω πως αν ο/η καθηγητης/καθηγητρια εχει ορεξη και ταλεντο μπορει να κανει και κατι παραπανω...
Τελος ενδιαφεροντα βρισκω τα μαθηματα: Βιολογια, Λογοτεχνια και φυσικοχημιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Φυσική:inlove:
Φέτος την λάτρεψα,την ερωτεύτηκα.Είναι τρομερά ενδιαφέρον μάθημα.Χάνεσαι στον κόσμο της και αν κατανοήσεις τα φαινόμενα δεν χορταίνεις να λύνεις ασκήσεις και να ασχολείσαι γενικά με αυτή!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstant1nos3

Νεοφερμένος

Ο kostas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
εμένα προσωπικά μου αρέσουν τα μαθηματικά τα οποία αρέσουν κυρίως στα αγόρια αλλά τώρα τελευταία μου αρέσει πολύ και η φυσική, τα πειράματα μου τραβούν την προσοχή και τα λατρεύω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
εμένα προσωπικά μου αρέσουν τα μαθηματικά τα οποία αρέσουν κυρίως στα αγόρια αλλά τώρα τελευταία μου αρέσει πολύ και η φυσική, τα πειράματα μου τραβούν την προσοχή και τα λατρεύω

Αγόρια και μαθηματικά,πρώτη φορά ακούω.Σ'εμάς τουλάχιστον,τα κορίτσια είναι μάστερς σε μαθηματικά-φυσική-χημεία.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αρχαία και ξερό ψωμί. Πυροβολείτε ελεύθερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Μαθηματικά ασυζητητί, δεν ξέρω γιατί δεν έχει αναφερθεί τουλάχιστον 10 φορές.


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Mathematical_beauty
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
τα μαθηματικα εχουν και την ακριβεια ..
π.χ διδασκει ο αλλος εκθεση,κειμενα ή τι...αμα εκεινη την ωρα πας σε δεκα διαφορετικες αιθουσες θα λενε δεκα διαφορετικα πραγματα για το ιδιο ποιημα...
στα μαθηματικα τα πραγματα ειναι απλα ,αν και μερικες φορες μπορεις να πας θεσσαλονικη και μεσω πατρας,προτιμαται ο συντομος δρομος μεσω λαμιας και σε καθε περιπτωση το ζουμι ειναι η καταληξη.θα δεις τα καστρα δηλαδη.
στα κειμενα μπορει να βρεθεις μπουρουντι
μπορει βεβαια να πει καποιοςπως ειναι εφευρεση,
αν ειναι εφευρεση ειναι η καλυτερη διοτι χωρις αυτα η φυσικη καταρρεει,λιγα πραγματα μενουν,δεν μπορει η φυσικη να λειτουργησει καθως η βιολογια π.χ εμπειρικα και μονο...μονο εν μερει
σπουδαιος ο ρολος τους λοιπον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
τα μαθηματικα εχουν και την ακριβεια ..
π.χ διδασκει ο αλλος εκθεση,κειμενα ή τι...αμα εκεινη την ωρα πας σε δεκα διαφορετικες αιθουσες θα λενε δεκα διαφορετικα πραγματα για το ιδιο ποιημα...
στα μαθηματικα τα πραγματα ειναι απλα ,αν και μερικες φορες μπορεις να πας θεσσαλονικη και μεσω πατρας,προτιμαται ο συντομος δρομος μεσω λαμιας και σε καθε περιπτωση το ζουμι ειναι η καταληξη.θα δεις τα καστρα δηλαδη.
στα κειμενα μπορει να βρεθεις μπουρουντι
μπορει βεβαια να πει καποιοςπως ειναι εφευρεση,
αν ειναι εφευρεση ειναι η καλυτερη διοτι χωρις αυτα η φυσικη καταρρεει,λιγα πραγματα μενουν,δεν μπορει η φυσικη να λειτουργησει καθως η βιολογια π.χ εμπειρικα και μονο...μονο εν μερει
σπουδαιος ο ρολος τους λοιπον
Όπως μου είχε πει και η μαθηματικός μου στο Γυμνάσιο:
"Για τους μαθηματικούς: 1+1=2
Για τους φιλόλογους: 1+1= στην κρίση του διορθωτή"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
"Για τους μαθηματικούς: 1+1=2
Για τους φιλόλογους: 1+1= στην κρίση του διορθωτή"
Για τους πληροφορικούς: 1+1=10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ετσι

και αυτα μαθηματικα παντως ε.boole
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antonis18

Νεοφερμένος

Ο antonis18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' ΕΠΑΛ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Τα καλλιτεχνικά που τα λατρεύω, δυστηχώς στεναχωρήθηκα πολύ που τα είχα μόνο μια ώρα και αυτή τις τελευταίες και μετα ξαφνικά εξαφανίζεται απο το λύκειο, δυστηχως έχει υποτιμηθεί το μάθημα. Μετράει πολύ και ο καθηγητής πως κάνει το μάθημα και ευτυχώς έπεσα και σε μια πραγματικά καλή καθηγήτρια. μου αρέσουν γιατί μαζί με την μουσική είναι τα μόνα μαθήματα που μπορείς να αναπτύξεις τις ιδιαίτερες κλίσεις και ικανότητες σου καθώς και να εκφράσεις τα συναισθήματα σου μέσω των χρωμάτων που χρησιμοποιείς.
άλλα αγαπημένο η Οικιακή Οικονομία και το ΣΕΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

helenap

Νεοφερμένος

Η helenap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
φυσικη! γιατι; γιατι καταλαβαινεις τον κοσμο !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Ο.Π.Α. (Αθήνα) και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Απορώ γιατί δεν υπάρχει η Κοινωνική και Πολιτική Αγωγή το οποίο είναι ένα από τα λίγα μαθήματα που επιτρέπουν τις εποικοδομητικές συζητήσεις μεταξύ των μαθητών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
φυσικη! γιατι; γιατι καταλαβαινεις τον κοσμο !

Τώρα έπιασες το ευαίσθητο σημείο μου, δεν μπορω να συμφωνήσω περισσότερο :worship:
(Σε παρακαλώ, μην το μετατρέψεις κι αυτό σε τελεία:()
:santa:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ManolisDaratso

Νεοφερμένος

Ο ManolisDaratso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Η Φυσική της Γ'Γυμνασίου είναι εξαιρετικά ενδιαφέρουσα, ενώ από την άλλη της Β'Γυμνασίου αν εξαιρέσουμε την ενέργεια(την οποία δεν προλάβαμε να τελειώσουμε) είναι βαρετή. Η Χημεία του Γυμνασίου δεν είναι ΧΗΜΕΙΑ! Αν και στην Β' Γυμνασίου κάναμε αρκετά πράγματα, εφέτος στην Γ' Γυμνασίου δεν έχουμε κάνει παρά 5 μαθήματα και κατάλαβα ότι έχει πολύ θεωρία για το τίποτα... :/:

Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία, Βιολογία ή Πληροφορική;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Τι Φυσική λένε μερικοί lolz

Καλά, tastes.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top