Πώς περνάω την τάξη;

Alexandros Kapp

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Έγραψα χημεία.Καλά έγραψα πιστεύω πέρασα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alanakosyo

Νεοφερμένος

Ο alanakosyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
γεια σας παιδια!θα ηθελα να με βοηθησετε σε ενα προβλημα που εχω παω τριτη γυμνασιου και στο 1ο τριμηνο εχω 13 και 5/12 και στο αλλο 14 και 6/12 απο την προσπαθεια που εχω κανει εχω κατορθωση να περασω σχεδον σε ολα τα μαθηματα δηλαδη να συμπληρωσω το 38 αλλα φοβαμαι 2 μαθηματα την φυσικη και την χημεια οπου και στα 2 ειχα 1ο τριμηνο 12 και 11 στο 3ο περιμενω ενα 11 και φοβαμαι οτι εχω γραψει κατω απο τον επιθημητο βαθμο που επρεπε να για να καταφερω να περασω το ενα απο τα 2 και τωρα η απορια μου ειναι η εξης εχω μεινη?η υπαρχει τροπος να περασω απο το μεσω ορο γιατι εχω ακουση πολλα και μια ακρη δεν εχω βγαλη!Σας ευχαριστω!

Επισήμανση: Τα μηνύματα 42 - 44 προήλθαν από νήμα με παρόμοιο περιεχόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ViPeRMiMiS

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο FA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 257 μηνύματα.
γεια σας παιδια!θα ηθελα να με βοηθησετε σε ενα προβλημα που εχω παω τριτη γυμνασιου και στο 1ο τριμηνο εχω 13 και 5/12 και στο αλλο 14 και 6/12 απο την προσπαθεια που εχω κανει εχω κατορθωση να περασω σχεδον σε ολα τα μαθηματα δηλαδη να συμπληρωσω το 38 αλλα φοβαμαι 2 μαθηματα την φυσικη και την χημεια οπου και στα 2 ειχα 1ο τριμηνο 12 και 11 στο 3ο περιμενω ενα 11 και φοβαμαι οτι εχω γραψει κατω απο τον επιθημητο βαθμο που επρεπε να για να καταφερω να περασω το ενα απο τα 2 και τωρα η απορια μου ειναι η εξης εχω μεινη?η υπαρχει τροπος να περασω απο το μεσω ορο γιατι εχω ακουση πολλα και μια ακρη δεν εχω βγαλη!Σας ευχαριστω!

δυστηχώς......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alanakosyo

Νεοφερμένος

Ο alanakosyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
ViPeRMiMiS δεν ξερω αν το διατιποσα σωστα και σου εδωσα να καταλαβεις κατι αλλο δεν ενοω οτι εμεινα και στα 2 φοβαμαι λεω οτι εμεινα σε 1 απο τα 2 δηλαδη πως εμεινα αφου το Μ.Ο δεν ειναι και τοσο ασχημο!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros Kapp

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πέρασα όλα τα μαθήματα και τη Χημεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xoStaciexo14

Νεοφερμένος

Η xoStaciexo14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
γεια σας ;) καταρχας εγω παω δευτερα γυμνασιου..Μ.Ο στο πρωτο τριμηνο ειχα 16.2 και σε αυτο το τριμηνο ειχα 16.7!Ομως εχω ενα προβλημα,στα μαθηματικα δν ειμαι πολυ καλη καθως στο πρωτο τριμηνο ειχα 10 και σε αυτο 12 ..τωρα θα πρεπει ν εχω παρει 16 στο τελευταιο τριμηνο η για παραδειγμα 14 και να γραψω 2 στις εξετασεις για να περασω το 38 αλλιως.... :/ μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας , δηλαδη εσεις τι πιστευετε?αν δεν καταφερω να βγαλω 14 ?θα με αφησει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Καποια κενα θα εχεις μαλλον και τωρα σου φαινονται σαν εικονιτσες. Φροντιστηριο δεν πας? Πιστευω στο τελος θα γραψεις πιο πανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Καποια κενα θα εχεις μαλλον και τωρα σου φαινονται σαν εικονιτσες. Φροντιστηριο δεν πας? Πιστευω στο τελος θα γραψεις πιο πανω.

Έλα τώρα! Δεν χρειάζεται φροντιστήριο στο γυμνάσιο! Το πολύ πολύ δυο-τρία μαθήματα ιδιαίτερα, όχι απαραίτητα με δάσκαλο, αλλά με κάποιον γνωστό που γνωρίζει το μάθημα.
Γενικά στο γυμνάσιο, δύσκολα να αφήσουν κάποιον αν για παράδειγμα έχει πρόβλημα σε ένα μόνο μάθημα.
Ποια είναι η λύση; ΔΙΑΒΑΣΜΑ!! Σοβαρά, το 2 σου φαίνεται δύσκολος βαθμός για να τον φτάσεις; Διάβασε θεωρία για να έχεις εξασφαλισμένο το πρώτο θέμα, ζήτα βοήθεια από κάποιον γνωστό σου, ασχολήσου λίγο. Και να μην τα γράψεις όλα τέλεια, ίσα ίσα δυο πράγματα αν γράψεις για να δείξεις ότι κάπως ασχολήθηκες, καλό θα είναι. Εγώ σε μια τάξη στο γυμνάσιο, δεν θυμάμαι ποια, είχα 14 και στα τρία τρίμηνα (γιατί μας έβαζε απροειδοποίητα συνέχεια) και στις εξετάσεις που ασχολήθηκα περισσότερο έγραψα 18. Ας μην περιμένουμε συνέχεια από τους καθηγητές να μας κάνουν χάρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Το φροντιστηριο ειναι απαραιτητο σε ολες τις ταξεις, εκτος αν στο σχολειο εχετε καθηγητη που φυσαει και ειστε 5 ατομα στην ταξη. Ποσο μαλλον οταν δεν καταλαβαινεις χριστο! Ενας καλος φροντιστης παντα μπορει να σε εξελισσει. Ενα απλο παραδειγμα σε λεω, τις αποριες πως θα τις λυσεις? πιστευεις θα κατσει καθηγητης εξτρα ωρες να λυσει αποριες? ποτε? μετα το σχολασμα? κι αν το κανουν ολα τα παιδια? στο πανεπιστημιο καθε καθηγητης εχει ωρες υποδοχης, στο σχολειο μονο να φουμαρουνε στο γραφειο ξερουνε. Εγω σαν μαθητης τους ελεγα εχω αποριες και μου λεγανε πες 2-3 στο διαλειμα, δε μπορω παραπανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Marina-lalala

Νεοφερμένος

Ο Marina-lalala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Το φροντιστήριο είναι απαραίτητο σε όλες τις τάξεις ακόμα και στο δημοτικό, πως αλλιώς θα έχουν δουλεία τα φροντιστήρια; Αλαντίν μήπως είσαι καθηγητής;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Το φροντιστήριο είναι απαραίτητο σε όλες τις τάξεις ακόμα και στο δημοτικό, πως αλλιώς θα έχουν δουλεία τα φροντιστήρια; Αλαντίν μήπως είσαι καθηγητής;

Ρητορική ερώτηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xoStaciexo14

Νεοφερμένος

Η xoStaciexo14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δεν ειπα κατι τετοιο!Το δυο μπορω ν το φτασω διοτι αν σκεφτεις πως μονο και μονο το ονομα πιανει 1...δεν πιστευω οτι καποιος δεν μπορει ν το περασει!στα μαθηματικα δν καταλαβενω τιποτα ειχα παει φροντιστηριο αλλα συνεχιζα να γραφω χαμηλα οποτε δεν το συνεχισα!πολυ απλα δεν το εχω οτι και να κανω!εχω προσπαθησει πολλες φορες ,του λυνω ασκησεις κτλ αλλα δν μπορω ν ανεβω στο πινακα γιατι με πιανει ενα τρελο αγχος και αυτος ειναι ενας λογος που δεν μου τον ανεβαζει ιδιαιτερα!δεν βαριεμαι να διαβασω ουτε κατι αλλο σχετικο!απλα δεν τα καταλαβαινω με τιποτα τα μαθηματικα!και οπως ας πουμε ανεφερες : δεν χρειαζονται τα φροντιστηρια!εγω πιστευω πως χρειαζονται και παρα πολυ μαλιστα!οχι για μαθητες του 19,αλλα πιο πολυ μαθητες του επιπεδου μου!βλεπεις μπαινει μεσα ο καθηγητης με το τσιγαρο στο χερι ,καθεται κατω ,δε εξηγει τιποτα (ακομη και αν του ζητησεις βοηθεια) ...και μετα εμεις τι να κανουμε?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kurosaki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kurosaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
δεν ειπα κατι τετοιο!Το δυο μπορω ν το φτασω διοτι αν σκεφτεις πως μονο και μονο το ονομα πιανει 1...δεν πιστευω οτι καποιος δεν μπορει ν το περασει!στα μαθηματικα δν καταλαβενω τιποτα ειχα παει φροντιστηριο αλλα συνεχιζα να γραφω χαμηλα οποτε δεν το συνεχισα!πολυ απλα δεν το εχω οτι και να κανω!εχω προσπαθησει πολλες φορες ,του λυνω ασκησεις κτλ αλλα δν μπορω ν ανεβω στο πινακα γιατι με πιανει ενα τρελο αγχος και αυτος ειναι ενας λογος που δεν μου τον ανεβαζει ιδιαιτερα!δεν βαριεμαι να διαβασω ουτε κατι αλλο σχετικο!απλα δεν τα καταλαβαινω με τιποτα τα μαθηματικα!και οπως ας πουμε ανεφερες : δεν χρειαζονται τα φροντιστηρια!εγω πιστευω πως χρειαζονται και παρα πολυ μαλιστα!οχι για μαθητες του 19,αλλα πιο πολυ μαθητες του επιπεδου μου!βλεπεις μπαινει μεσα ο καθηγητης με το τσιγαρο στο χερι ,καθεται κατω ,δε εξηγει τιποτα (ακομη και αν του ζητησεις βοηθεια) ...και μετα εμεις τι να κανουμε?:mad:

Δεν υπάρχει λόγος να πιέζεσαι αφού έχεις συνειδητοποιήσει πως δεν το έχεις. Προσπάθησε να μη μείνεις και ασχολήσου με κάτι το οποίο σε ενδιαφέρει πραγματικά. Δεν κάνουμε όλοι για όλα στην τελική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xoStaciexo14

Νεοφερμένος

Η xoStaciexo14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
αυτο θα κανω! ευχαριστω για την απαντηση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Παρε ενα βοηθημα καλο (για γυμνασιο δε ξερω ποιανου να σου προτεινω :P ) και ξεκοκαλισε το ... Δωσε βαση σε ολα τα κεφαλαια διοτι ειναι βασικα για τις επομενες ταξεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Οταν θα μαζευονται τα κενα αντε μετα στο λυκειο να τα μαθεις ολα...! Βρε ο καθηγητης του σχολειου εχει προβληματα, εχει γυναικα και παιδια, με σας θ ασχολειται? αν δεν πας φροντιστηρια μετα θα κλαις στις εξετασεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ποιος ο λόγος να προμοτάρουμε τόσο τα φροντιστήρια; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Σίγουρα τα καλά φροντιστήρια δε θέλουν προμότιον. Είναι σαν τις φίφες, απο στόμα σε στόμα....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Εγώ ένα έχω να πω, τα φροντιστήρια τα βρίσκω παντελώς άχρηστα μέχρι την Γ' γυμνασίου-Α' λυκείου. :P
Πληρώνεις ένα μάτσο λεφτά ενώ μπορείς να διαβάσεις πολύ απλά μόνος σου και με λίγη προσοχή να το καταλάβεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aladdin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο aladdin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 44 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 948 μηνύματα.
Οταν το κρατος βαλει καθηγητες με @ρχιδι@ σε τμηματα των 5 ατομων, δε θα υπαρχουν φροντιστηρια. Ή αν γινει ελευθερη η προσβαση στις σχολες. Δεν ειναι δυνατο να συγκρινεις την στοχευμενη προσοχη που θα δωσει ενας καθηγητης για σενα με το μαζικο. Αλλο το φαι της μαμας και αλλο το φαι στη στρατωνα....!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top