Πώς περνάω την τάξη;

RadioManiakos

Νεοφερμένος

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
αν σε άλλο μάθημα έχεις πάνω από 13 περνάς.
Τι εννοεις? Σε ποιο μαθημα να εχω πανω απο 13?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RadioManiakos

Νεοφερμένος

Ο RadioManiakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Παιδια αν βγαζω Φυσικη - Χημεια 10 ακριβως Μ.Ο περναω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

belina

Νεοφερμένος

Η belina αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Τα μαθηαμτικά συμψιφίζονται μαζί με κάποιο άλλο;;;; Γιατί μια φίλη μου δεν ξέρει αν έχει περάσει μαθηματικά και έχει τρίμηνο 9 και 9 και πρέπει να έχει γράψει γύρω στο 5 στις εξετάσεις.......

Και κάτι λίγο άσχετο... Μια άλλη φίλη μου μου λέει ότι στην Χημεία ο καθηγητής της θα την κόψει αν δεν γράψει πάνω από 10 και ας περνάει την τάξη (1ο τρίμηνο-15,2ο-14/μαλλόν δεν θυμάμαι καλά) γιατί λέει ότι ρεζιλεύει αυτόν και το μάθημά του. Γίνεται αυτό το πράγμα;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Και κάτι λίγο άσχετο... Μια άλλη φίλη μου μου λέει ότι στην Χημεία ο καθηγητής της θα την κόψει αν δεν γράψει πάνω από 10 και ας περνάει την τάξη (1ο τρίμηνο-15,2ο-14/μαλλόν δεν θυμάμαι καλά) γιατί λέει ότι ρεζιλεύει αυτόν και το μάθημά του. Γίνεται αυτό το πράγμα;;;
Οχι, σε καμία περίπτωση. Αν κάνει κάτι τέτοιο να πάει στον διευθυντή του σχολείου να παραπονεθεί. Βέβαια μάλλον μπλοφάρει απλά ο καθηγητής για να την αναγκάσει να διαβάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Μα, αν τυπικά περνάει πως ακριβώς θα την κόψει;;; Απλά μπορεί να τη χαντακώσει για κάποιο λογο στο διαγωνισμα. Αν δεν καλύπτεται απο τα τετραμηνα, τότε ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hraklis

Νεοφερμένος

Ο Hraklis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Περιμεντε ρε παιδια δεν καταλαβα ακριβως τι λετε...
Δηαλαδη εγω που εχω:
Φυσικη: 10/11
και Χημεια: 13/14 περναω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hraklis

Νεοφερμένος

Ο Hraklis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Τελικα παιδια τι ακριβως γινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros Kapp

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα είμαι καινούριος στο site και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.
Πηγαίνω τρίτη γυμνασίου και έχω ένα θέμα με τη χημεία επειδή στο πρώτο τρίμηνο πήρα 9 στο δεύτερο τρίμηνο πάλι 9.Στο τρίτο τρίμηνο περιμένω 9.Επειδή οι εξετάσεις έχουν αρχίσει θα ήθελα να σας ρωτήσω θα τη περάσω την τάξη;Στις εξετάσεις περιμένω να γράψω ένα 5.Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει ας απαντήσει.΄Εχω ακούσει ότι η χημεία συμψηφίζεται με τη φυσική.Είναι αλήθεια;

Ευχαριστώ,
Αλέξανδρος

Σημείωση Συντονιστή: Τα μηνύματα 28-30 προήλθαν από το νήμα ''Βοήθεια/Απορίες στη Χημεία''.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Καλησπέρα είμαι καινούριος στο site και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.
Πηγαίνω τρίτη γυμνασίου και έχω ένα θέμα με τη χημεία επειδή στο πρώτο τρίμηνο πήρα 9 στο δεύτερο τρίμηνο πάλι 9.Στο τρίτο τρίμηνο περιμένω 9.Επειδή οι εξετάσεις έχουν αρχίσει θα ήθελα να σας ρωτήσω θα τη περάσω την τάξη;Στις εξετάσεις περιμένω να γράψω ένα 5.Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει ας απαντήσει.΄Εχω ακούσει ότι η χημεία συμψηφίζεται με τη φυσική.Είναι αλήθεια;

Ευχαριστώ,
Αλέξανδρος

Γειά σου Αλέξανδρε, Καλωσόρισες!
Πρώτον, για να περάσεις θες ένα 38 απο τριμηνα και εξετασεις, αρα 9+9+9=27, θελεις τουλαχιστον ενα 11 στις εξετασεις για να περασεις! (38-27=11). Αν γραψεις κάτω από 11 θα μείνεις για το Σεπτέμβριο, και αν ΚΑΙ ΤΟΤΕ δεν γραψεις 11, φοβαμαι πως έμεινες, ακομα κι αν είναι το μοναδικό μάθημα...
Ναι, η χημεία συμψηφίζεται με την φυσική και βγαίνει ο μέσος όρος ο οποίος υπολογίζεται στο Μ.Ο καθε τριμηνου και γραπτων.
ΔΙΑΒΑΖΕ Αλεξανδρε!!! Ειναι ότι χειρότερο να δεις το όνομα σου στο χαρτί με τους μετεξεταστέους.... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros Kapp

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σας.Επίσης,θα ήθελα να σας πω πως στην φυσική εχω 11 στο πρωτο τριμηνο στο δευτερο δεν μας εβαλαν γιατι ελειπε ο καθηγητης.Και στο τριτο τριμηνο καναμε μαθημα με τον διευθυντη του σχολειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σας.Επίσης,θα ήθελα να σας πω πως στην φυσική εχω 11 στο πρωτο τριμηνο στο δευτερο δεν μας εβαλαν γιατι ελειπε ο καθηγητης.Και στο τριτο τριμηνο καναμε μαθημα με τον διευθυντη του σχολειου.

Για όποιο μάθημα κι αν ενδιαφέρεσαι να ξέρεις ότι το σύνολο που πρέπει να βγάζεις είναι 38.
πχ. Αν σε ένα μάθημα έχεις και στα 3 τριμηνα 10, 10+10+10=30, αρα στις εξετάσεις πρέπει να γράψεις 8 . Αν δεν γράψεις 8 και γράψεις 7, δεν συμπληρώνεις 38 (30+7=37), και μένεις για Σεπτέμβριο. Γιαυτό πρόσεχε. Καλή επιτυχία :)

Είπε η μαμά Βιβή.

:teasing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Νομίζω πως στα μαθήματα που δεν δίνουμε εξετάσεις είναι μικρότερο το άθροισμα που χρειάζεται για να περάσεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Νομίζω πως στα μαθήματα που δεν δίνουμε εξετάσεις είναι μικρότερο το άθροισμα που χρειάζεται για να περάσεις..

Τα μαθηματα που δεν δινουμε εξετασεις δεν μετρανε καν στο αν θα περασεις ρε... Τωρα θα αφησουν παιδι επειδη δεν συμπληρωσε αθροισμα στην μουσικη, η στα καλλιτεχνικα??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ποτέ μη λες ποτέ-έχω ακούσει πως έχει μείνει κάποιος στη τεχνολογία και τη πληροφορική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros Kapp

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές σας και το χρόνο που σπαταλάτε για εμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ευχαριστώ παιδιά για τις συμβουλές σας και το χρόνο που σπαταλάτε για εμένα.

Άη που σπαταλάμε εμείς χρόνο. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλησπέρα είμαι καινούριος στο site και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι.
Πηγαίνω τρίτη γυμνασίου και έχω ένα θέμα με τη χημεία επειδή στο πρώτο τρίμηνο πήρα 9 στο δεύτερο τρίμηνο πάλι 9.Στο τρίτο τρίμηνο περιμένω 9.Επειδή οι εξετάσεις έχουν αρχίσει θα ήθελα να σας ρωτήσω θα τη περάσω την τάξη;Στις εξετάσεις περιμένω να γράψω ένα 5.Παρακαλώ όποιος μπορεί να βοηθήσει ας απαντήσει.΄Εχω ακούσει ότι η χημεία συμψηφίζεται με τη φυσική.Είναι αλήθεια;

Ευχαριστώ,
Αλέξανδρος

Σημείωση Συντονιστή: Τα μηνύματα 28-30 προήλθαν από το νήμα ''Βοήθεια/Απορίες στη Χημεία''.

Με 5 οπως ειπε και η ιταλιαν δεν μπορεις να περασεις και ειναι κριμα. Διαβασε λιγο τωρα στις εξετασεις οσο δυσκολο και να ειναι... Προσπαθησε σε παρακαλω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros Kapp

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Ευχαριστώ Deutsch... Lover.Πιστεύω να βοηθήσει και η φυσική ώστε να περάσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Ευχαριστώ Deutsch... Lover.Πιστεύω να βοηθήσει και η φυσική ώστε να περάσω.

Συμφωνω! Καλη επιτυχια και περιμενω νεα σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top