Φιλόλογοι - Εμπειρίες

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
στην Α΄γυμνασιου ειχα πολυ καλους φιλόλογους ,
στη Β΄γυμνασιου μας ετυχε μια τελειως χαλια καθηγήτρια στη γωσσα και στα κειμενα (η καθηγητρια που ειχα στηνΑ΄δυστυχως έφυγε :(:() ,στη γλωσσα ουτε μια εκθεση δεν μας εβαλε να γραψουμε και ειδαμε και παθαμε να βγαλουμε την υλη .....
στη Γ' ευτυχχως ηρθε μια καινουρια φιλολογος στα προαναφερθεντα μαθηματα πραγματικα καλη ,όμως στην ιστορια ηρθε μια καινουρια καθηγητρια ειληκρινα δεν την συμπαθησα καθολου!!!! οχι εξαιτίας του μαθηματος ,απλα ο τρόπος που εκανε το μαθημα και γενικα η ίδια δεν μου αρεσε καθόλου ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
ειχα μια καλουλα... μια μετριουλα, και μια... να μην πω!
αλλα ενταξει ωραια περασαμε!.. αντε και του χρονου... ο καθενας σπιτι του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
από την πρώτη γυμνασίου μέχρι και την τρίτη λυκείου πέτυχα από κακούς μέχρι εξαιρετικούς φιλολόγους.

ας πάρουμε, λοιπόν, τα δύο άκρα. και ο χειρότερος αλλά και η καλύτερη φιλόλογος που είχα ήταν στο λύκειό μου. το πρώτο τον είχα α+γ λυκείου και μάλιστα στη γ' σε δύο πανελλαδικώς εξεταζόμενα. :S αν και σαν άνθρωπος είναι καλός σαν καθηγητής κάκιστος. μια ζωή με 1-2 λυσάρια ανοιχτά δίπλα του για να παραδώσει και το μπλοκάκι του για να εξετάσει. πού και πού έκανε και κάνα αστείο σόκιν περιεχομένου για να περάσει η ώρα. αλλά αυτό που με εκνεύριζε αφάνταστα είναι ότι είχε την απαίτηση οι μαθητές του να είναι διαβασμένοι την ώρα που αυτός δεν ήξερε καλά καλά να παραδώσει το μάθημα από μόνος του. όχι τίποτ' άλλο, είναι και χρόνια καθηγητής!

αντίθετα, σε όλο το λύκειο είχα μία άλλη φιλόλογο που είναι πραγματικά ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΗ και σαν άνθρωπος και σαν καθηγήτρια!!! νομίζω πως ό,τι και να πω για εκείνη θα είναι λίγο.. απίστευτες γνώσεις, απίστευτη μεταδοτικότητα και απίστευτη αμεσότητα με του μαθητές! τη θαυμάζω απεριόριστα!! κάθε μέρα εδώ και τρία χρόνια δεν έβλεπα την ώρα να κάνω μάθημα μαζί της. δεν έχω χάσει τρία ολόκληρα χρόνια ούτε μία ώρα από το μάθημά της. ειδικά στη β' λυκείου ήταν η καλύτερή μου, γιατί την είχα και στην κατεύθυνση και στη γενική παιδεία και έτσι την είχα τουλάχιστον δύο φορές την ημέρα, ενώ φέτος που την είχα μόνο στα αρχαία κατεύθυνσης, όταν κανονίζαμε κάποια επιπλέον προαιρετικά μαθήματα μετά το σχόλασμα ή σε μέρα εορτής/εκδρομής, μαζευόμασταν 3-4 παιδιά από τα οποία ήμουν η μόνη που πήγαινε όλες τις φορές. η συγκεκριμένη φιλόλογος συνέβαλε σημαντικά στο ότι λατρεύω τα αρχαία και θέλω να γίνω φιλόλογος. μάλιστα, στο τέλος της χρονιάς της είπα ότι θέλω να γίνω σαν εκείνη και ότι αν καταφέρω να της μοιάσω στο ελάχιστο θα είμαι πανευτυχής, κάτι που πιστεύω πραγματικά! ανήκει στους 3-4 καθηγητές που δεν πρόκειται να ξεχάσω ποτέ μου και θα βρίσκεται πάντα στην καρδιά μου!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soph_BlindMelon

Νεοφερμένος

Η Soph_BlindMelon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Ένα θα πω:ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ SUCK!μισω ολους αυτους τους κομπλεξικους φιλολογους που οκ,μπορει ν εχουν ασχοληθει μ κατι ιδιατερα δυσκολο..κ ισως-ΙΣΩΣ ενδιαφερον,προσπαθουν μετα μανιας ν το μεταδωσουν και σε εσενα!ασχετως αν δε θες!η καθηγητρια που ειχα φετος πολυ απλα...μισουσε την ολη διαδικασια του μαθηματος..γι'αυτο και αλλωστε αποτυγχανε σε αυτο!οχι μονο η μιση τάξη δεν έμαθε κάτι,αλλά ολοι ειχαμε γραψει γυρω στα 15/16 στις εξετασεις-μιλαω παντα γ τη καθηγητρια των νεοελληνικων μας:-)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Matthaios

Νεοφερμένος

Ο Matthaios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Στην Α' Γυμνασίου είχαμε δύο φιλολόγους. Η μία μας έκανε μόνο κείμενα και η άλλη όλα τα υπόλοιπα. Τις συμπάθησα και τις δύο. Η αλήθεια είναι πως τις λάτρευα. Με συμπαθούσαν κι αυτές και πήρα τους καλύτερους βαθμούς μαζί τους. Στη Β' είχαμε μία για όλα τα μαθήματα. Εκείνη τη συμπάθησε περισσότερο. Ελπίζω και φέτος στην τρίτη να την έχουμε γιατί μου είναι τόσο συμπαθητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
παιδια οκ σχετικα δεν εχουμε μεγαλα προβληματα με τις φιλολογους μας! η μια ειναι μια πολυ καλη και γλυκια καθηγητρια που ειναι χαρησματικη και παντα γελαστη ειναι πολυ ευαιαισθητη και εκει ολοι την πατανε.... οκ δεν ειναι και η αγαπημενη μ γιατι ειναι λιγο στον κοσμο της και γραφουμε σελιδες ολοκληρες και στην γλωσσα και στα κειμενα! η αλλη μου φιλολογος ειναι καλυτερη απο την προηγουμενη γελαστη, ομορφη, καλη καθηγητρια τρομερο ατομο και γεματη διαθεση να διδαξει και να σε βοηθησει σε ολα σου τα πρβληματα! δεν εχω καποιο παραπονο απο αυτη διοτι εχω μαθει παρα πολυ καλα αρχαια και στην οδυσσεια ειμαι πρωτη! σε αυτη τα χρωσταω ολα αυτα! πραγματικα την ευχαριστω μεσα απο την καρδια μου και της ευχομαι καλη συνεχεια στην καριερα αλλα και στην ζωη της ελπιζω καποτε να την ξαναδω και τωρα που σε λιγο τελειωνει η σχολικη χρονια και θα φυγει θελω να της πω μονο αυτο: ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΣΕ ΕΣΑΣ ΓΙΑ ΟΣΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ( ΕΚΤΟΣ ΜΑΘΗΜΑΤΟΣ)!

Ένα θα πω:ΦΙΛΟΛΟΓΟΙ SUCK!μισω ολους αυτους τους κομπλεξικους φιλολογους που οκ,μπορει ν εχουν ασχοληθει μ κατι ιδιατερα δυσκολο..κ ισως-ΙΣΩΣ ενδιαφερον,προσπαθουν μετα μανιας ν το μεταδωσουν και σε εσενα!ασχετως αν δε θες!η καθηγητρια που ειχα φετος πολυ απλα...μισουσε την ολη διαδικασια του μαθηματος..γι'αυτο και αλλωστε αποτυγχανε σε αυτο!οχι μονο η μιση τάξη δεν έμαθε κάτι,αλλά ολοι ειχαμε γραψει γυρω στα 15/16 στις εξετασεις-μιλαω παντα γ τη καθηγητρια των νεοελληνικων μας:-)
εδω εισαι λαθος δεν ειναι ολοι οι φιλολογοι ετσι! διαβασε και την δικη μου απαντηση και πες μου!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

HumaneTouch

Νεοφερμένος

Ο HumaneTouch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εγώ 6 χρόνια τώρα τα πάω καλύτερα με τους φιλόλογους παρά με τους συμμαθητές μου. (ναι το ξέρω είμαι άρρωστος :P! ). Υπάρχουν βέβαια και μερικοί κομπλεξικοί , στην περίπτωση μου όμως φαίνεται ότι στάθηκα τυχερός γιατί δεν συνάντησα παρά 1-2 τέτοιους ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tiramisuu

Δραστήριο μέλος

Η tiramisuu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Μου έχουν τύχει φιλόλογοι-δημόσιοι υπάλληλοι (δυστυχώς σε μαθήματα κατεύθυνσης), αλλά μου έχει τύχει και εξαιρετικός φιλόλογος και παιδαγωγός, με όλη τη σημασία της λέξης. Δεν αποθάρρυνε ποτέ κανέναν, ακόμα κι αν ακούγονταν οι μεγαλύτερες κοτσάνες μέσα στο μάθημα. Αυτά στο σχολείο. Για να είμαι ειλικρινής όμως, ο άνθρωπος που με έκανε να ΛΑΤΡΕΨΩ τα αρχαία, ήταν καθηγητής στο φροντιστήριο. Πραγματικά λάτρευε τη δουλειά του και ήταν πλασμένος για αυτή. Και θα τον ευγνωμονώ αιώνια! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΛΙΤσακι..

Νεοφερμένος

Η ΛΙΤσακι.. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
στην α γυμνασιου ειχα μια καθηγητρια που κυριολεκτηκα δεν ΥΠΗΡΧΕ κορυφη!!! με εκανε να αγαπησω τα αρχαια και ακομη τα αγαπαω ευχομαι του χρονου να μη φυγει γτ μονο με αυτη μπορω να κανω αρχαι ειναι super!!! μπραβο κυρια!!!!!!!!!!!!!!:):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
στην α γυμνασιου ειχα μια καθηγητρια που κυριολεκτηκα δεν ΥΠΗΡΧΕ κορυφη!!! με εκανε να αγαπησω τα αρχαια και ακομη τα αγαπαω ευχομαι του χρονου να μη φυγει γτ μονο με αυτη μπορω να κανω αρχαι ειναι super!!! μπραβο κυρια!!!!!!!!!!!!!!:):)
χαιρομαι για εσενα... και η δικη μου φιλολογος ειναι ετσι αλλα δυστυχως θα φυγει και εχω χασει τη γη κατω απο τα ποδια μου την λατρευω αν και ειναι φιλη μου εκτος απο καθηγητρια μου...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

inna99

Νεοφερμένος

Η Ίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Εγώ έχω 2 φιλόλογους.Μία για Νεοελληνική Γλώσσα και για Κείμενα και έναν για Αρχαία και Οδύσσεια.
Εντάξει,η πρώτη ΤΑ ΣΠΑΕΙ.Είναι καλή,και ξέρει πως να κάνει μάθημα.Δύσκολα βαριέσαι στο μάθημά της.Ο άλλος πάλι είναι βαρετός και με έχει κάνει να μισήσω τα Αρχαία (δεν έχω καταφέρει να μάθω τίποτα),ε,στην Οδύσσεια τα πάω λίγο καλύτερα,αλλά και κει,βαριέμαι τρομερά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwannitca

Νεοφερμένος

Η iwannitca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Εδώ και δύο χρόνια έχω μια καταπληκτική φιλόλογο, που είναι και υπεύθυνη του τμήματος μου. Εντάξει, η γυναίκα είναι κορυφή και πάνω από όλα είναι καλός άνθρωπος. Στα μαθήματά της και θα γελάσουμε και θα πούμε και το αστείο μας, δεν είναι πολύ αυστηρή, τουλάχιστον έτσι δείχνει. Love her <3:clapup::D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
εγω στο γυμνασιο ειχα μια τρελη η οποια καθως εμπαινε στην ταξη απο την πορτα πεταγε τη τσαντα της στην εδρα η οποια βρισκοταν 7 μετρα μακρια επισης τσιριζε ολη την ωρα χωρις λογο κατι σαν τον Αδωνη
Πω πω σα να με βλέπω σε μερικά χρόνια...

:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Είχαμε έναν φιλόλογο (τον BillBill), στη Γ΄ Γυμνασίου. Ο τύπος ήταν νέος (τότε στα 27), άπειρος αλλά και σπασίκλας (μικρός ήταν τόσο φυτό που δεν άφηνε το απουσιολόγιο). Αυτό έδινε την ευκαιρία σε πολλούς να τον κοροϊδεύουν. Του είχαμε κάνει τη ζωή πατίνι. Ένας PCιστας, του είχε κάνει ένα κάρο φωτοσοπιές και τις είχε ανεβάσει στο facebook. Ανέκδοτο τον είχαμε κάνει. Κάποιοι τον λέγανε κοντό (1,70 ήταν), ακόμα και @γ@μητο επειδή δεν είχε κοπέλα. Του είχαμε προξενέψει την Θρησκευτικού (συνομήλική του) και αυτός λέει "δεν είναι του γούστου μου". Την επόμενη μέρα, ένας είχε βάλει μια αφίσα στον πίνακα ανακοινώσεων, με τη Shakira. Δεν θα το πιστέψετε! Την έκανε κομματάκια! Και πάει αυτό το παιδί και του λέει: "Δεν είναι ουτε αυτή του γούστου σας;" Και απαντάει: "Όχι!" Και μετά από λίγο ένας που είναι χαριτωμένος (για να καταλάβετε ζωγραφίζε λουλουδάκια στον τοίχο), τον άρπαξε απ΄την ζώνη!
Του έδωσε ωριαία. Συνήθιζε να δίνει τουλάχιστον μία ωριαία κάθε φορά που τον είχαμε (7 ωρες την εβδομάδα). Αλλά δεν έβαζε κανένας μυαλό!
Το παιδί με την αφίσα, άλλαξε σχολείο (πήγε σε ένα ιδιωτικό εκπαιδευτήριο που ζήτημα να είχε 20 μαθητές), επειδή θα έμενε από απουσίες.
Ένας άλλος φίλος τη γλίτωσε στο παρά 1 απ' τις απουσίες.

TRUE STORY απο τις λίγες, στο Κορωπί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Τραγικό.Να σπουδάζεις τόσα χρόνια για να σε κρίνουν και να σε κοροιδεύουν 15χρονα μαλακισμένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Είχαμε έναν φιλόλογο (τον BillBill), στη Γ΄ Γυμνασίου. Ο τύπος ήταν νέος (τότε στα 27), άπειρος αλλά και σπασίκλας (μικρός ήταν τόσο φυτό που δεν άφηνε το απουσιολόγιο). Αυτό έδινε την ευκαιρία σε πολλούς να τον κοροϊδεύουν. Του είχαμε κάνει τη ζωή πατίνι. Ένας PCιστας, του είχε κάνει ένα κάρο φωτοσοπιές και τις είχε ανεβάσει στο facebook. Ανέκδοτο τον είχαμε κάνει. Κάποιοι τον λέγανε κοντό (1,70 ήταν), ακόμα και @γ@μητο επειδή δεν είχε κοπέλα. Του είχαμε προξενέψει την Θρησκευτικού (συνομήλική του) και αυτός λέει "δεν είναι του γούστου μου". Την επόμενη μέρα, ένας είχε βάλει μια αφίσα στον πίνακα ανακοινώσεων, με τη Shakira. Δεν θα το πιστέψετε! Την έκανε κομματάκια! Και πάει αυτό το παιδί και του λέει: "Δεν είναι ουτε αυτή του γούστου σας;" Και απαντάει: "Όχι!" Και μετά από λίγο ένας που είναι χαριτωμένος (για να καταλάβετε ζωγραφίζε λουλουδάκια στον τοίχο), τον άρπαξε απ΄την ζώνη!
Του έδωσε ωριαία. Συνήθιζε να δίνει τουλάχιστον μία ωριαία κάθε φορά που τον είχαμε (7 ωρες την εβδομάδα). Αλλά δεν έβαζε κανένας μυαλό!
Το παιδί με την αφίσα, άλλαξε σχολείο (πήγε σε ένα ιδιωτικό εκπαιδευτήριο που ζήτημα να είχε 20 μαθητές), επειδή θα έμενε από απουσίες.
Ένας άλλος φίλος τη γλίτωσε στο παρά 1 απ' τις απουσίες.

TRUE STORY απο τις λίγες, στο Κορωπί.
Μπράβο παιδάκια..σεβασμός πάνω από όλα:D
αντί να ντρέπεστε,τα γράφετε και χαίρεστε..οκ όλοι κάναμε χαζά, αλλά όχι και έτσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

gavroulis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Μπράβο παιδάκια..σεβασμός πάνω από όλα:D
αντί να ντρέπεστε,τα γράφετε και χαίρεστε..οκ όλοι κάναμε χαζά, αλλά όχι και έτσι..

Και ακόμα περισσότερα του είχαν κάνει κάποιοι από το διπλανό τμήμα. Του είχαν κολλήσει χαρτί που έγραφε "ΕΙΜΑΙ Μ@Λ@Κ@Σ" και τριγυρνούσε στο σχολείο αμέριμνος και έγινε ρεζίλι ενώ λίγο έλλειψε να πιαστεί για τα καλά στα χέρια με μαθητή που είχε φάει κόλλημα με τη Θρησκευτικού και που ο μαθητής αυτός νόμιζε πως ο φιλολογος μας έκανε κέφι τη Θρησκευτικού.
Ωραία χρόνια, αγνά, ηθικά... :D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Βέβαια ποτέ δεν είναι θέμα μόνο του μαθητή. Και ο καθηγητής ευθύνεται έως κάποιο βαθμό γι' αυτή τη συμπεριφορά. Παίζει μεγάλο ρόλο το πώς είσαι μέσα στο μάθημα και το πώς φέρεσαι γενικότερα. Κάποιοι καθηγητές πώς κατάφεραν δηλαδή και κέρδισαν το σεβασμό των μαθητών; Ήταν εξ αρχής νομίζω λάθος όλη η αντίδραση του καθηγητή και η αντιμετώπισή του.
Δε λέω "και καλά του έκαναν!", εννοείται. Απλώς δε φταίνε μόνο οι μαθητές. Αυτό. Είναι θέμα ανθρώπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εδώ και δύο χρόνια έχω μια καταπληκτική φιλόλογο, που είναι και υπεύθυνη του τμήματος μου. Εντάξει, η γυναίκα είναι κορυφή και πάνω από όλα είναι καλός άνθρωπος. Στα μαθήματά της και θα γελάσουμε και θα πούμε και το αστείο μας, δεν είναι πολύ αυστηρή, τουλάχιστον έτσι δείχνει. Love her <3:clapup::D

:( Κοιτα να κρατησεις σχεση μαζι της.... Εχω περασει εναν καταπληκτικο χρονο με μια φιλολογο αλλα εφυγε... βασικα εφυγα κι εγω αλλα προσπαθουμε να μην χαθουμε... Φετος με εκδικουνται αφου οι φιλολογοι μου ειναι χαλια:(:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iwannitca

Νεοφερμένος

Η iwannitca αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28 μηνύματα.
:( Κοιτα να κρατησεις σχεση μαζι της.... Εχω περασει εναν καταπληκτικο χρονο με μια φιλολογο αλλα εφυγε... βασικα εφυγα κι εγω αλλα προσπαθουμε να μην χαθουμε... Φετος με εκδικουνται αφου οι φιλολογοι μου ειναι χαλια:(:/:
Μάλλον θα την έχω και του χρόνου, γιατί από όσω ξέρω, όσα τμήματα παίρνει από την πρώτη γυμνασίου τα έχει μέχρι και το τέλος της τρίτης. Οπότε, θα την έχω για ένα χρόνο ακόμη!!!!! Τέλεια!!!!! Και ναι, θα ήθελα να κρατήσω σχέση μαζί της. Θα είναι πολύ καλά πιστεύω!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top