Προς άτομα που κάνουν ιδιαίτερα!

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
ακουστε εγω δεν ειμαι ουτε καθηγητρια ουτε σπουδαζω ουτε ειμαι στο λυκειο αλλα: 1) βοηθω πολλους συμμαθητες μου
2) με εντολη καθηγητριας εκανα καποια "ιδιαιτερα μαθηματα" σε αλλους
3) εχω βρει γερο μπελα με συμμαθητες που συνεχεια τηλεφωνουν και θελουν να τους λυσω την ασκηση!
Υ.Γ: ας με βοθησει καποιος καθηγητης με αυτο το 3)!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Ιδιαιτερα ξεκινησα απο το το Δεκεμβρη που μας περασε διοτι ετυχα σε μια πολλη κακη και αυστηρη καθηγητρια που για μενα ηταν σκουπιδι. Καταρχην εγω εκανα 1 ωρα ανα εβδομαδα (διοτι διαβαζω αρκετα και μονη μου αλλα και με τον μπαμπα μου ο οποιος τυχαινει να ειναι αριστος στα θετικα) και μην φανταστεις οτι οταν λεμε καθε εβδομαδα 1 ωρα το εννοω , αν για παραδειγμα δεν μας ειχε παραδωσει μαθημα ή το μαθημα αυτο ηταν απλο τοτε δεν εκανα μαθημα .... Οι ωρες ειναι κατι που παει καθαρα απο το τι δυνατοτητες εχει ο καθε μαθητης (και πλεον και απο την τσεπη του καθε γονεα). Τωρα για αν πρεπει να κανεις 1,2 ή 3 ωρες μαζεμενες μπορει να φανω χαζη αλλα ειμαι κατα των ιδιαιτερων που σου καθιζουν ωρες "παρε κοσμε" ενω μερικες φορες το παιδι δεν αντεχει την ιδια φατσα πανω απο 2 ωρες (και πολλες λεω)
Τωρα οι τιμες για μενα πλεον οπως εχουν τα πραγματα παραπανω απο 16-17 ευρω δεν δινω εγω πληρωνω 15 ανα ωρα)
Αυτα απο μενα ! Σου ευχομαι Καλη επιτυχια αν το αρχισεις και για οτιδηποτε αλλο εδω ειμαστε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
ακουστε εγω δεν ειμαι ουτε καθηγητρια ουτε σπουδαζω ουτε ειμαι στο λυκειο αλλα: 1) βοηθω πολλους συμμαθητες μου
2) με εντολη καθηγητριας εκανα καποια "ιδιαιτερα μαθηματα" σε αλλους
3) εχω βρει γερο μπελα με συμμαθητες που συνεχεια τηλεφωνουν και θελουν να τους λυσω την ασκηση!
Υ.Γ: ας με βοθησει καποιος καθηγητης με αυτο το 3)!
1) Δεκτό. Και εμείς αλληλοβοηθιόμαστε. Εγώ ας πούμε βοηθάω σε χημεία και μαθηματικά και βοηθιέμαι σε φυσική που έχω ένα θεματάκι.
2) Τι εννοείς? Τι σόι καθηγητής δίνει ''εντολή'' σε μαθητρια γυμνασίου (δεν το λέω για να σε προσβάλω) να κάνει μαθήματα?
3) Ξέκοψε το! Βρίσκε συνέχεια δικαιολογίες και σιγά σιγά θα σε αφήσουν ήσυχη. Βέβαια, είναι άλλο να τηλεφωνιέσαι που και που με φίλους και να διαβάζετε-λύνετε ασκήσεις μαζί και άλλο να έχεις ''πελάτες'' να σε παίρνουν το απογευματάκι συνεχώς και να σου ζητάνε να τους κάνεις τις ασκήσεις. Γενικά πρέπει να κάνεις σαφές στο περιβάλλον σου ότι παρεμποδίζουν το διάβασμα σου και σου στερούν ελέυθερο χρόνο με αυτη τη συμπεριφορά και ότι όσο καλή μαθήτρια και να είσαι δεν είσαι ο φωτεινός παντογνώστης να μπορείς να διδάξεις.
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Αυτα απο μενα ! Σου ευχομαι Καλη επιτυχια αν το αρχισεις και για οτιδηποτε αλλο εδω ειμαστε;)
Δε νομίζω να το σκέφτεται ακόμη μετά από 4 χρόνια. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
1) Δεκτό. Και εμείς αλληλοβοηθιόμαστε. Εγώ ας πούμε βοηθάω σε χημεία και μαθηματικά και βοηθιέμαι σε φυσική που έχω ένα θεματάκι.
2) Τι εννοείς? Τι σόι καθηγητής δίνει ''εντολή'' σε μαθητρια γυμνασίου (δεν το λέω για να σε προσβάλω) να κάνει μαθήματα?
3) Ξέκοψε το! Βρίσκε συνέχεια δικαιολογίες και σιγά σιγά θα σε αφήσουν ήσυχη. Βέβαια, είναι άλλο να τηλεφωνιέσαι που και που με φίλους και να διαβάζετε-λύνετε ασκήσεις μαζί και άλλο να έχεις ''πελάτες'' να σε παίρνουν το απογευματάκι συνεχώς και να σου ζητάνε να τους κάνεις τις ασκήσεις. Γενικά πρέπει να κάνεις σαφές στο περιβάλλον σου ότι παρεμποδίζουν το διάβασμα σου και σου στερούν ελέυθερο χρόνο με αυτη τη συμπεριφορά και ότι όσο καλή μαθήτρια και να είσαι δεν είσαι ο φωτεινός παντογνώστης να μπορείς να διδάξεις.
:)
εχεις απολυτο δικαιο! σχετικα με το 2) εχω μια καθηγητρια που μου ζητα να βοηθω συμμαθητες μου σε στιλ ιδιαιτερων δηλ. ασκησεις εμπεδοσης, προετοιμασια για τεστ κλπ. δεν με πειραζει αυτο χαρα μου να βοηθαω αδυναμους! ιδικα οταν το ονειρο μου ειναι να γινω καθηγητρια πιστευω πως ετσι περνω μια δοση για το πως θα ειναι! με ενοχλει το 3) οκ προσπαθω αλλα μια φορα να μην σηκωσω το τηλεφωνο ερχονται 100 μηνυματα 100 κλησεις στο κινητο και αλλες τοσες στο σταθερο! με καταλαβαινεις;:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
εχεις απολυτο δικαιο! σχετικα με το 2) εχω μια καθηγητρια που μου ζητα να βοηθω συμμαθητες μου σε στιλ ιδιαιτερων δηλ. ασκησεις εμπεδοσης, προετοιμασια για τεστ κλπ. δεν με πειραζει αυτο χαρα μου να βοηθαω αδυναμους! ιδικα οταν το ονειρο μου ειναι να γινω καθηγητρια πιστευω πως ετσι περνω μια δοση για το πως θα ειναι! με ενοχλει το 3) οκ προσπαθω αλλα μια φορα να μην σηκωσω το τηλεφωνο ερχονται 100 μηνυματα 100 κλησεις στο κινητο και αλλες τοσες στο σταθερο! με καταλαβαινεις;:(
Καθηγήτρια στο σχολείο ή σε ιδιαίτερα? Κοίτα εγώ δεν θα το έκανα αυτό με τίποτα. Ακόμα και τώρα που είμαι σε μεγάλη τάξη έχω περισσότερες γνώσεις δεν νιώθω άνετα να αναλάβω κάτι τέτοιο. Είναι, αγχωτικό, απαιτητικό και επαναλαμβάνω για να διδάξεις στα αρχαία την α' κλίση και στα μαθηματικά τη δευτεροβάθμια εξίσωση με σωστό τρόπο, πρέπει να έχεις πολύ περισσότερες γνώσεις από αυτά. Ο καθηγητής που θα μου κάνει φυσική από το καλοκαίρι μου έλεγε ότι τώρα, την περίοδο των εξετάσεων έχει χάσει 7 κιλά από το άγχος του όχι μόνο για όσους δινουνε πανελλήνιες αλλά για όλους τους μαθητές του. Γιατί νιώθει πολύ μεγάλη ευθύνη που τον πλήρωναν οι γονείς όλη τη χρονιά και θέλει τα παιδιά να πετύχουν. Εσύ τώρα, τι θα κοιτάζεις? Τις εξετάσεις σου ( που αν και εμένα τώρα μου φαίνονται γελοίες τότε είμουν μέσα στο άγχος και τον πανικό), ή το πως θα τα πάνε οι άτυποι μαθητές σου? Και εγώ που θέλω να γίνω γιατρός, είμαι ικανή να πάω στα επείγοντα και να κάνω ράμματα στους χτυπημένους? Δεν νομίζω!;) Ξέκοψε το! Πες τους ότι δεν μπορείς, δεν θες, δεν προλαβαίνεις να βοηθάς συνέχεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καθηγήτρια στο σχολείο ή σε ιδιαίτερα? Κοίτα εγώ δεν θα το έκανα αυτό με τίποτα. Ακόμα και τώρα που είμαι σε μεγάλη τάξη έχω περισσότερες γνώσεις δεν νιώθω άνετα να αναλάβω κάτι τέτοιο. Είναι, αγχωτικό, απαιτητικό και επαναλαμβάνω για να διδάξεις στα αρχαία την α' κλίση και στα μαθηματικά τη δευτεροβάθμια εξίσωση με σωστό τρόπο, πρέπει να έχεις πολύ περισσότερες γνώσεις από αυτά. Ο καθηγητής που θα μου κάνει φυσική από το καλοκαίρι μου έλεγε ότι τώρα, την περίοδο των εξετάσεων έχει χάσει 7 κιλά από το άγχος του όχι μόνο για όσους δινουνε πανελλήνιες αλλά για όλους τους μαθητές του. Γιατί νιώθει πολύ μεγάλη ευθύνη που τον πλήρωναν οι γονείς όλη τη χρονιά και θέλει τα παιδιά να πετύχουν. Εσύ τώρα, τι θα κοιτάζεις? Τις εξετάσεις σου ( που αν και εμένα τώρα μου φαίνονται γελοίες τότε είμουν μέσα στο άγχος και τον πανικό), ή το πως θα τα πάνε οι άτυποι μαθητές σου? Και εγώ που θέλω να γίνω γιατρός, είμαι ικανή να πάω στα επείγοντα και να κάνω ράμματα στους χτυπημένους? Δεν νομίζω!;) Ξέκοψε το! Πες τους ότι δεν μπορείς, δεν θες, δεν προλαβαίνεις να βοηθάς συνέχεια.
καλο μπελα βρηκες αυτο ειναι αληθεια :D Ο μονος τροπος για να τους το ξεκοψεις ειναι να τους πεις οτι δεν μπορεις να λυνεις ασκησεις των αλλων επειδη στο τελος θα ειναι εκεινοι με μια κολλα χαρτι εκει δηλαδη τι θα κανουν ?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
καλο μπελα βρηκες αυτο ειναι αληθεια :D Ο μονος τροπος για να τους το ξεκοψεις ειναι να τους πεις οτι δεν μπορεις να λυνεις ασκησεις των αλλων επειδη στο τελος θα ειναι εκεινοι με μια κολλα χαρτι εκει δηλαδη τι θα κανουν ?:/:
Αρτεμη εχεις δίκιο αλλά άλλη κοπέλα έχει το πρόβλημα, εγώ απλά της απάντησα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καθηγήτρια στο σχολείο ή σε ιδιαίτερα?
Κοίτα εγώ δεν θα το έκανα αυτό με τίποτα. Ακόμα και τώρα που είμαι σε μεγάλη τάξη έχω περισσότερες γνώσεις δεν νιώθω άνετα να αναλάβω κάτι τέτοιο. Είναι, αγχωτικό, απαιτητικό και επαναλαμβάνω για να διδάξεις στα αρχαία την α' κλίση και στα μαθηματικά τη δευτεροβάθμια εξίσωση με σωστό τρόπο, πρέπει να έχεις πολύ περισσότερες γνώσεις από αυτά. Ο καθηγητής που θα μου κάνει φυσική από το καλοκαίρι μου έλεγε ότι τώρα, την περίοδο των εξετάσεων έχει χάσει 7 κιλά από το άγχος του όχι μόνο για όσους δινουνε πανελλήνιες αλλά για όλους τους μαθητές του. Γιατί νιώθει πολύ μεγάλη ευθύνη που τον πλήρωναν οι γονείς όλη τη χρονιά και θέλει τα παιδιά να πετύχουν. Εσύ τώρα, τι θα κοιτάζεις? Τις εξετάσεις σου ( που αν και εμένα τώρα μου φαίνονται γελοίες τότε είμουν μέσα στο άγχος και τον πανικό), ή το πως θα τα πάνε οι άτυποι μαθητές σου? Και εγώ που θέλω να γίνω γιατρός, είμαι ικανή να πάω στα επείγοντα και να κάνω ράμματα στους χτυπημένους? Δεν νομίζω!;) Ξέκοψε το! Πες τους ότι δεν μπορείς, δεν θες, δεν προλαβαίνεις να βοηθάς συνέχεια.
ναι καθηγητρια στο σχολειο! φυσικα και η βασικη μου υποχρεωση ειναι να διαβαζω πρωτα για εμενα και αυτη την στιγμη σκεφτομαι πως θα γραψω εγω καλα στις εξετασεις! θα προσπαθησω να ξεκοψω οπως μου λες.... αν και δεν ξερω αν θα εχει το αποτελεσμα που περιμενω... μια προσπαθεια ομως δεν θα ειναι και ασχημη! το ελπιζω! χαρα στο κουραγιο σου! σου ευχομαι να πετυχεις αυτο που θες!
ΥΓ: 'α κλιση στα αρχαια ξερω αλλα εξισωση δευτερου βαθμου ακομα οχι! αν και τρελενομαι για εξισωσεις! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
ναι καθηγητρια στο σχολειο! φυσικα και η βασικη μου υποχρεωση ειναι να διαβαζω πρωτα για εμενα και αυτη την στιγμη σκεφτομαι πως θα γραψω εγω καλα στις εξετασεις! θα προσπαθησω να ξεκοψω οπως μου λες.... αν και δεν ξερω αν θα εχει το αποτελεσμα που περιμενω... μια προσπαθεια ομως δεν θα ειναι και ασχημη! το ελπιζω! χαρα στο κουραγιο σου! σου ευχομαι να πετυχεις αυτο που θες!
ΥΓ: 'α κλιση στα αρχαια ξερω αλλα εξισωση δευτερου βαθμου ακομα οχι! αν και τρελενομαι για εξισωσεις! :)
Δε πειραζει που δεν ξερεις ακομα εξισωση β' βαθμου ειναι στην υλη της γ' γυμνασιου (και εγω που τις εμαθα φετος τι κερδισα εκτος απο μια γνωση η οποια για οποιον θελει να παει γερμανικη φιλολογια οπως εγω , του ειναι παντελος αχρηστη) να με συγχωρεσουν οσοι λατρευουν μαθηματικα κ.λ.π. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δε πειραζει που δεν ξερεις ακομα εξισωση β' βαθμου ειναι στην υλη της γ' γυμνασιου (και εγω που τις εμαθα φετος τι κερδισα εκτος απο μια γνωση η οποια για οποιον θελει να παει γερμανικη φιλολογια οπως εγω , του ειναι παντελος αχρηστη) να με συγχωρεσουν οσοι λατρευουν μαθηματικα κ.λ.π. :whistle:

τιποτα σιγα! κι εμενα τα μαθηματικα ειναι ενα απο τα αγαπημενα... και το σκεφτομαι σοβαρα για φυσικος, χημικος, μαθηματικος κλπ αλλα και τα γερμανικα τα λατρευω! ich liebe das!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
καλησπερα παιδια! κι εγω προσφατα αποφασισα να παραδίδω ιδιαιτερα μαθηματα αλλα αντιμετωπιζω θεματα δικτύωσης. για την ακρίβεια μια φιλη μου οσο σπουδαζε απο το 1ο ετος και αυτη ειχε ξεκινησει μαθηματα. ετσι ζητησα την βοηθεια της και μου ειπε οτι το καλυτερο που μπορω να κανω ειναι να το διαδώσω μεσω αγγελιων! εγραψα λοιπον κι εγω την αγγελια μου και την κολλησα σε διαφορα σημεια (εξω απο σχολεια, στασεις κλπ), επισης το χω πει να το χουν στο νου τους σε οσα περισσοτερα ατομα μπορω (φιλοι και γνωστοι). τι αλλο μπορω να κανω? ολα αυτα τα χω ξεκινησει εδω και 2-3 μερες! ειναι νωρις ακομα?

κανεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
το ελπιζω γιατι δεν ξερω αν υπαρχει κατι περα απο αυτο που μπορω να κανω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
το ελπιζω γιατι δεν ξερω αν υπαρχει κατι περα απο αυτο που μπορω να κανω!

τι μαθηματα θες να κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Θα κανω σε παιδακια δημοτικου γιατι προσεξα πως εχει δουλεια καθως εχω διαφορους γνωστους μου που εχουν καποιον να βοηθαει γενικα τα παιδια τους με τα μαθηματα και στην ουσια να τα διαβαζει διοτι οι ιδιοι δεν προλαβαινουν, σε παιδια γυμνασιου μαθηματικα, φυσικη, χημεια και βιολογια και σε παιδια που θελουν αγγλικα για την Α' και Β' junior μιας κι εγω προφισιενσυ.

αοθ μιας και ειναι μαθημα λυκειου δεν νομιζω πως θα μπορουσα να κανω, ειναι ολοκληρη ευθυνη να αναλαμβανεις καποιον για προετοιμασια στις πανελληνιες, ποσο μαλλον οταν εσυ τις εχεις μολις τελειωσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
φυσικη, χημεια και βιολογια
Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τις γνώσεις σου, κυρίως στα μαθηματικά, αφού βλέπω ότι είσαι σε τμήμα που χρησιμοποιεί αρκετά μαθηματικά, μήπως να άφηνες τα φυσικη, χημεια και βιολογια; Δε θέλω να σε απογοητεύσω, άλλα δε μπορεί να ασχοληθεί ο οποιοσδήποτε με αυτά, κι ας μιλάμε για γυμνάσιο. Ειδικά αν ήσουν τεχνολογική. Εγώ θα σου μιλήσ ω για τη βιολογία, που ξέρω κάτι παραπάνω από τα υπολοιπα. Στη Γ γυμνασίου η βιολογία εισάγει τα παιδιά σε πολύ βασικές έννοιες, μερικές από τις οποίες είναι σύνθετες και θέλουν τη δική σου διαρκή ενασχόληση! Δεν είναι θέμα παπαγαλίας όπως μπορεί αρχικά να φαίνεται. Δηλαδή υπάρχουν έννοιες κυτταρολογίας, οικολογίας, γενετικής, ανοσολογίας και μεταβολισμού που είναι σημαντικό να τις μάθουν καλά τα παιδιά (δηλαδή φέρεις και μια δόση ευθύνης) και δε μπορώ να πω ότι τις καταλαβαίνει και ο οποιοσδήποτε!
Το ίδιο για τη φυσική και για τη χημεία.
Τα μαθηματικά νομίζω πως είναι τα μόνα που θα μπορούσες 100% να διδάξεις.
Φιλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Raiseonce

Δραστήριο μέλος

Ο Raiseonce αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 680 μηνύματα.
Θα κανω σε παιδακια δημοτικου γιατι προσεξα πως εχει δουλεια καθως εχω διαφορους γνωστους μου που εχουν καποιον να βοηθαει γενικα τα παιδια τους με τα μαθηματα και στην ουσια να τα διαβαζει διοτι οι ιδιοι δεν προλαβαινουν, σε παιδια γυμνασιου μαθηματικα, φυσικη, χημεια και βιολογια και σε παιδια που θελουν αγγλικα για την Α' και Β' junior μιας κι εγω προφισιενσυ.

αοθ μιας και ειναι μαθημα λυκειου δεν νομιζω πως θα μπορουσα να κανω, ειναι ολοκληρη ευθυνη να αναλαμβανεις καποιον για προετοιμασια στις πανελληνιες, ποσο μαλλον οταν εσυ τις εχεις μολις τελειωσει.

Μπράβο σου πάντως που από τόσο μικρή προσπαθείς να αρχίσεις να δουλεύεις.Είσαι πραγματικά αξιέπαινη.
Σου εύχομαι να βρεις αρκετά παιδιά.

Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τις γνώσεις σου, κυρίως στα μαθηματικά, αφού βλέπω ότι είσαι σε τμήμα που χρησιμοποιεί αρκετά μαθηματικά, μήπως να άφηνες τα φυσικη, χημεια και βιολογια; Δε θέλω να σε απογοητεύσω, άλλα δε μπορεί να ασχοληθεί ο οποιοσδήποτε με αυτά, κι ας μιλάμε για γυμνάσιο. Ειδικά αν ήσουν τεχνολογική. Εγώ θα σου μιλήσ ω για τη βιολογία, που ξέρω κάτι παραπάνω από τα υπολοιπα. Στη Γ γυμνασίου η βιολογία εισάγει τα παιδιά σε πολύ βασικές έννοιες, μερικές από τις οποίες είναι σύνθετες και θέλουν τη δική σου διαρκή ενασχόληση! Δεν είναι θέμα παπαγαλίας όπως μπορεί αρχικά να φαίνεται. Δηλαδή υπάρχουν έννοιες κυτταρολογίας, οικολογίας, γενετικής, ανοσολογίας και μεταβολισμού που είναι σημαντικό να τις μάθουν καλά τα παιδιά και δε μπορώ να πω ότι τις καταλαβαίνει και ο οποιοσδήποτε!
Το ίδιο για τη φυσική και για τη χημεία.
Τα μαθηματικά νομίζω πως είναι τα μόνα που θα μπορούσες 100% να διδάξεις.
Φιλικά.

Σε παιδιά δημοτικού θέλει να διδάξει.Χαλάρωσε.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

elena_95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 257 μηνύματα.
Χωρίς να θέλω να αμφισβητήσω τις γνώσεις σου, κυρίως στα μαθηματικά, αφού βλέπω ότι είσαι σε τμήμα που χρησιμοποιεί αρκετά μαθηματικά, μήπως να άφηνες τα φυσικη, χημεια και βιολογια; Δε θέλω να σε απογοητεύσω, άλλα δε μπορεί να ασχοληθεί ο οποιοσδήποτε με αυτά, κι ας μιλάμε για γυμνάσιο. Ειδικά αν ήσουν τεχνολογική. Εγώ θα σου μιλήσ ω για τη βιολογία, που ξέρω κάτι παραπάνω από τα υπολοιπα. Στη Γ γυμνασίου η βιολογία εισάγει τα παιδιά σε πολύ βασικές έννοιες, μερικές από τις οποίες είναι σύνθετες και θέλουν τη δική σου διαρκή ενασχόληση! Δεν είναι θέμα παπαγαλίας όπως μπορεί αρχικά να φαίνεται. Δηλαδή υπάρχουν έννοιες κυτταρολογίας, οικολογίας, γενετικής, ανοσολογίας και μεταβολισμού που είναι σημαντικό να τις μάθουν καλά τα παιδιά και δε μπορώ να πω ότι τις καταλαβαίνει και ο οποιοσδήποτε!
Το ίδιο για τη φυσική και για τη χημεία.
Τα μαθηματικά νομίζω πως είναι τα μόνα που θα μπορούσες 100% να διδάξεις.
Φιλικά.

καταλαβαινω τι εννοεις αλλα ειδικα για την βιολογια νιωθω την μεγαλυτερη αυτοπεποιθηση. ημουν θετικη και ηταν το αγαπημενο μου μαθημα οπως και το μαθημα που εγραψα το 2ο μεγαλυτερο βαθμο στις πανελληνιες μετα το αοθ και τον πρωτο στο σχολειο μου. βεβαια ολα αυτα δεν σημαινουν οτι μπορω να διδαξω ουτε βιολογια, ουτε χημεια, ουτε φυσικη με τον πλεον αριστο τροπο (αυτον ενος πτυχιουχου του αντικειμενου) αλλα με την βοηθεια βοηθηματων, σημειωσεων παλιων μου καθηγητων και αρκετης προσωπικης προετοιμασιας πιστευω πως μπορω να αντεπεξέλθω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top