Οδύσσεια, Ιλιάδα ή Ελένη

Ποιο από τα 3 σας αρέσει περισσότερο;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 179)
  • Οδύσσεια

    Ψήφοι: 62 34.6%
  • Ιλιάδα

    Ψήφοι: 22 12.3%
  • Ελένη

    Ψήφοι: 54 30.2%
  • Κανένα

    Ψήφοι: 32 17.9%
  • Όλα

    Ψήφοι: 9 5.0%

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Οδύσσεια FTW!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fwteinhlove

Νεοφερμένος

Η fwteinhlove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Οδυσσεια με χιλια.Ειναι εντελως σαν παραμυθακι.Η ιλιαδα δεν μ'αρεσε καφολου και η Ελενη ενταξει καλη ειναι και αυτη δεν λεω αλλα ολο εννοειες και γενικα ειναι θεατρικο εργο οποτε ειναι προτιμοτερο να την δεις στο θεατρο.

:clapup: Συμφωνω....φετος κανω Ιλιαδα και δεν μου αρεσει καθολου,ενω η Οδυσσεια ειναι πιο ωραια!!! (Ελενη ομως δεν εχω κανει ακομα οποτε δεν ξερω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
η Ιλιάδα δεν με ξετρελάνε, αλλά Οδύσσεια και Ελένη είναι πολύ ενδιαφέροντα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maria_lulu

Επιφανές μέλος

Η Mαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 8,475 μηνύματα.
Τωρα που κανουμε και Ιλιαδα, μου αρεσει περισσοτερο η Οδυσσεια. Ελενη δεν εχω κανει ακομα για να ξερω):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
κανενα δεν μου αρεσε....:hmm: παντα ζωγραφιζα...αλλα εγραφα 20 στα διαγωνισματα και μου εβαζαν 20 ...πρεπει να ξεθαψω εκεινα τα βιβλια να δω τα σκιτσα μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Ελένη θα 'λεγα... Είναι ωραία ιστορία με περιπέτεια...

Τώρα θα προτιμήσω την Ιλιάδα από την Οδύσσεια. Η Ιλιάδα έχει περισσότερη δράση και μου αρέσει πολύ που και οι θεοί συμμετέχουν στον πόλεμο. Η Οδύσσεια καλή είναι αλλά πολύ παραμύθι, νανι νανι, μπιμπερο, κλπ. Είναι για τα 2χρονα.

Πάντως , δεν πιστεύω να μπορεί κάποιος να έχει ολοκληρωμένη άποψη για ένα απο αυτά , αν τα γράφει στα παλία του τα παπούτσια και σε κάθε τρίμηνο παίρνει 5-12.:P
Σιγουρα εαν καποιος δεν διαβαζει ποτε και δεν δινει σημασια οντως δεν μπορει να εχει αποψη.Ομως αμα διαβαζεις και δινεις σημασια μπορεις να σχηματισεις μια αποψη οποιοσδηποτε και να ειναι ο βαθμος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris_Kon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Chris_Kon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 132 μηνύματα.
Οδύσειαα!! Η Ιλιάδα είναι απαίσια! :S Ελένη δεν έχω διδαχτεί... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nafs

Διάσημο μέλος

Η nafs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 2,862 μηνύματα.
Οδύσσεια και Ιλιάδα είναι τέλεια. Έχω μια μικρή προτίμηση στην Ιλιάδα όμως όχι τόσο για τη δράση όσο για την ψυχογραφία των ηρώων.
Ελένη δεν μου άρεσε. Βαριόμουν πολύ αν και έγραφα 20. Η κοπέλα όλο έκλαιγε και μετά παγίδεψαν και τον καημένο το βασιλιά:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DOINA

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η DOINA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 216 μηνύματα.
ελενη φυσικα !!! ειναι το πιο ωραιο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariagezz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 239 μηνύματα.
μου αρέσουν η οδύσσεια και η ελένη! το αγαπημένο μου όμως είναι η οδύσσεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eleni27

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eleni27 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
εγώ μέχρι στιγμή έχω κάνει μόνο οδύσσεια και... χάλια, τους χειρότερους βαθμούς εκεί τους παίρνω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρίσταρχος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αρίσταρχος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 271 μηνύματα.
Εγώ σαν έμπειρος ( :D ) που τα έχω κάνει όλα θα πω Οδύσσεια και Ιλιάδα (βέβαια επειδη δεν γινοταν να ψηφίσω δύο έβαλα την Οδύσσεια τυχαία), γιατί πιστεύω πως και από τα δύο αυτά έργα του Ομήρου μπορεί να διδαχθεί κάποιος πάρα πολλά πράγματα από τους ήρωες αυτών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Και τα τρία μ' άρεσαν πολύ αλλά σίγουρα το αγαπημένο μου ήταν η Οδύσσεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εμενα το αγαπημενο μου ηταν η ελενη!!!
το μονο φιλολογικο μαθημα που ειχα ορεξη να κανω:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BookLover

Νεοφερμένος

Η BookLover αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Δεν έχω κάνει Ελένη ακόμη, αλλά ανάμεσα στην Οδύσσεια και την Ιλιάδα, Ιλιάδα!`:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
Ελένη αλλα και η Οδύσσεια ωραία είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Ελένη φορέβα!!

Αν και εμείς την Ιλιάδα την διδαχτήκαμε πολύ φευγαλέα, γιατί την κάναμε στην Α μετά την Οδύσσεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vagialena

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βαγιαλένα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 168 μηνύματα.
Εγώ παρόλο που δεν μ'αρεσουν τα φιλολογικα μαθήματα, μπορώ να πω πως την Ελένη τη βρίσκω αρκετά ωραία... Καλύτερη από τα Ομηρικά Έπη, γιατί έχει αρκετές ανατροπές και είναι αρκετά πρωτότυπο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

santwno

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η santwno αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 147 μηνύματα.
Πάντως όπως και να 'χει, στο βάθος είναι και οι τρεις ερωτικές ιστορίες (αν εξαιρέσουμε κάτι μάχες, κάτι τέρατα που παίζουν...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πάντως όπως και να 'χει, στο βάθος είναι και οι τρεις ερωτικές ιστορίες (αν εξαιρέσουμε κάτι μάχες, κάτι τέρατα που παίζουν...)

Ε, δεν θα το λεγα... Οκ, παίζει και ερωτικό στοιχείο, αλλά δεν μπορούμε να τις αποκαλέσουμε ερωτικές ιστορίες έτσι απλά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top