Σχετικά με τους αποκλεισμένους χρήστες

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
Είδα τη λίστα με τους αποκλεισμένους χρήστες και δε σας κρύβω ότι λυπήθηκα και στενοχωρήθηκα κάπωσ. Κατανοώ ότι όλοι αυτοπί αποκλείστηκαν για λόγους που οι διαχειριστές θεώρησαν σωστούς, αλλά και πάλι αισθάνομαι κάπως... :( Σε καμία περίπτωση δε θέλω να αντικαταστήσω τους διαχειριστές οι οποίοι αποφασίζουν, αλλά σε ένα φόρουμ που προσελκύει διάφορα άτομα πιστεύω πρέπει να δεχόμαστε και τη διαφορετικότητα κάποιων χρηστών.(δε μιλάω για βρισιές) Εντάξει για αυτούς που έχουν Double account, αλλά σχετικά με τους άλλους, μήπως κάποτε πρέπει να τους δοθεί μια ακόμα ευκαιρία? Θέλω να πώ ότι ο ισόβιος αποκλεισμός, είναι κάπως... Ίσως αυτά τα άτομα αν τους δοθεί μια ακόμα ευκαιρία, να το εκτιμήσουν και να αλλάξουν συμπεριφορά. Είναι κάπως να βλέπεις σε ένα φόρουμ που θέλει να λέγεται δημοκρατικό να υπάρχει λίστα με αποκλεισμένους... Είναι σα να λέει σε όλους τους χρήστες, καθίστε καλά αλλιώς... Και ακόμα αν δεχτούμε ότι κάποια άτομα πρέπι οπωσδήποτε να αποκλειστούν, είναι ανάγκη να είναι ορατή αυτή η λίστα σε όλους τους χρήστες? είπα ποιά είναι απλά η γνώμη μου, ότι είναι σα να δίνει ένα μύνημα εκφοβισμού... -έτσι το βλέπω εγώ τουλάχιστον, μπορεί να κάνω και λάθος. Δε θα ήταν μια καλή ιδέα να μην είναι ορατή αυτή η λίστα? Όσον αφορά τη δεύτερη ευκαιρία, αυτό φαντάζομαι αφορά τους διαχειριστές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
:) θεωρώ ότι είσαι πολύ καλοπροαίρετος καθώς και ιδιαίτερα αγνός :)


Τα άτομα που έχουν φάει ΜΠΑΝ και δεν αφορούν βρισιές, double account και... trolling :P είναι 2- 3 μόνο ευτυχώς :)
Τα συγκεκριμένα άτομα ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ έχουν ΚΑΤΑΧΡΑΣΤΕΙ τις δεύτερες τρίτες τέταρτες ευκαιρίες που τους έχουν δωθεί, έχουν επανηλημένα ΜΗ συμορφωθεί με τους κανόνες και τις προειδοποιήσεις.
Κανένας δεν τρώει μπαν απ τη μια στιγμή στην άλλη κι απ την μία μέρα στην άλλη....
Ξεκινάμε πάντα με προσωπικά πμ και προειδοποιήσεις - συστάσεις σε πολύ φιλικό τόνο.... στη συνέχεια ο "παραβάτης" εφόσον θα μας γράψει κανονικά εκει που δεν πιάνει η μελάνη, θα πάρει ποσοστό warning.....
όταν λοιπον γεμίσει το ποσοστό του χρήστη, αδειάσει και η ΤΕΡΑΣΤΙΑ πίστεψε με ΥΠΟΜΟΝΗ και ανοχή των mod, τότε και μόνο τότε γίνεται ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ απ τους mod και τους admins για το αν ο χρήστης θα φάει ΜΟΝΙΜΟ μπαν.
Αν η πλειοψηφία πει ναι (που περιέργως το ναι είναι πάντα μέχρι τώρα 100% συμφωνία απ όλους) τότε πέφτει και το μόνιμο.

Πρέπει να σου πω ότι υπάρχουν χρήστες που μας στέλνουν πμ διαμαρτυρόμενοι ΓΙΑΤΙ δεν έχει φάει ο τάδε χρήστης ακόμα μπαν.... σκέψου λοιπόν πόσο υπομονή και ανέχεια δείχνουμε:)

Τώρα για το ότι η λίστα είναι φανερή σε όλους, αυτό γίνεται καθαρά για τους δημοκρατικούς μας λόγους και όχι σαν εκφοβισμός στους υπολοίπους και αυτό είναι κάτι που γνωρίζουν πάρα πολύ καλά οι παλιοί χρήστες (πράγμα που σημαίνει ότι μπορείς να ρωτήσεις κι όποιον θες για επιβεβαίωση σε όσα σου λέω;))
Όταν ο Χ χρήστης φάει μόνιμο μπαν, ο Ψ χρήστης πρέπει να έχει τη δυνατότητα να το δει, να το ξέρει, να μπορεί να διαμαρτυρηθεί υπέρ του Χ χρήστη αν το θεωρεί λάθος ή να δει ότι τελικώς οι νόμοι τηρούνται και το Χ άτομο που τόσο καιρό είχε κάνει το φόρουμ κ@λος τελικώς έχει πάρει την ποινή του ;)

Ελπίζω να σε κάλυψα, και αν πάλι δεν τα κατάφερα, ότι απορία έχεις, θα χαρώ εγώ ή κάποιος άλλος mod ή.... παλιότερος από σένα χρήστης, να σε ενημερώσει σχετικά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

misslittledevil

Επιφανές μέλος

Η misslittledevil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 8,197 μηνύματα.
Για να φτασουν στο σημειο να τους αποκλεισουν εντελως οι Mods σημαινει οτι εχουν περασει (οι χρηστες) απο τα σταδια "ενημερωση με πμ" & "warnings" οποτε τους εχουν δοθει περισσοτερες απο δυο ευκαιριες ετσι κι αλλιως.. :|


Εντιτ: Με προλαβε η ΚΕ και στα ειπε και πιο αναλυτικα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Troll

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Troll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 386 μηνύματα.
οκ με κάλυψες ευχαριστώ. :) Σε πιστεύω απόλυτα ότι τους έχουν δοθεί δεύτερες και τρίτες ευκαιρίες. Αφού είναι έτσι τότε καλά κάναν και φάγανε μπάν ισόβιο. Θέλω να πω καλές οι δευτερεσ ευκαιρίες και οι τρίτες ακόμα, αλλά η υπομονή έχει και τα όρια της. Είναι εξωφρενικό να ζητάει χρήστης να φάει μπάν άλλος χρήστης. Όσο για το να φαίνεται η λίστα των αποκλεισμένων, δέχομαι τις εξηγήσεις σου, αν και έχω κάποιες ενστάσεις. Τέλοσπάντων εσείς οι διαχειριστές ξέρετε καλύτερα από το καθένα. Ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Troll:
οκ με κάλυψες ευχαριστώ. :) Σε πιστεύω απόλυτα ότι τους έχουν δοθεί δεύτερες και τρίτες ευκαιρίες. Αφού είναι έτσι τότε καλά κάναν και φάγανε μπάν ισόβιο. Θέλω να πω καλές οι δευτερεσ ευκαιρίες και οι τρίτες ακόμα, αλλά η υπομονή έχει και τα όρια της. Είναι εξωφρενικό να ζητάει χρήστης να φάει μπάν άλλος χρήστης. Όσο για το να φαίνεται η λίστα των αποκλεισμένων, δέχομαι τις εξηγήσεις σου, αν και έχω κάποιες ενστάσεις. Τέλοσπάντων εσείς οι διαχειριστές ξέρετε καλύτερα από το καθένα. Ευχαριστώ. :)

Οι απόψεις σου είναι καλοδεχούμενες και θα ήθελα να διαβάσω τις ενστάσεις σου. Δεν είμαστε αλάνθαστοι σε κάποια πράγματα και για αυτό λειτουργούμε σαν ομάδα. Η λίστα των αποκλεισμένων δεν λειτουργει σαν μέτρο εκφοβισμου άλλωστε μπαν θα φας κυριώς αν επιτήθεσε και χλευάζεις άλλα μέλη και όχι για ψίλου πήδημα.
Ακόμα και έτσι να έιναι με το που θα κάνεις επίθεση σε κάποιον άλλο θα φας 40% warning και όχι απευθείας ban.
Η λίστα απο την άλλη πρέπει να είναι ορατή για να βλέπει όλο το φόρουμ ότι αν ο τάδε νομίζει οτι εδώ θα βγάλει τα αποθημένα του και θα περάσει την ώρα του χλευάζοντας το τι γράφουν οι άλλοι είναι πάρα πολύ γελασμένος.
Είναι πολύ σημαντικό να μπορείς εσύ και οι εκατοντάδες άλλοι χρήστες να μπορούν να γράψουν με την άνεση τους τις απόψεις τους, σε αυτό στηρίχθηκε απο την αρχή το στέκι.
Υπάρχουν άλλα φόρουμ που τα βρισίματα πέφτουν βροχή αν όμως δείξεις ότι έχεις έλεγχο μπορούν τέτοια φαινόμενα να εκλήψουν.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Troll αν θες την γνωμη μου σαν εναν απο τους πιο παλιους εδω μεσα (επειδη το ανεφερε και η Κουε) οσοι εφυγαν επρεπε να φιγουν. Μονο με εναν που εφαγε μπαν δεν χαρικα και ειμουν αντιθετος (και μπορεις να βρεις την γνωμη μου σε σχετικο τοπικ) αλλα νομιζω το τελικο ban ηρθε επειδη εκανε double account (ε, αμα το γυρισες στα παιδιστικα κολπα τα θελει ο πισινος σου). Αλλα ειπαμε εχουμε μια (οσο γινετε) δημοκρατια, ειμαι απο τους ελαχιστους χρηστες που ητανε με το μερος του. Αμα θελεις μπορεις να δεις πιοι ειναι οι αποκλεισμενοι χρηστες και να ψαξεις για ποστ τους για να καταλαβεις οτι επρεπε να φυγουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Dark kronos, το να ψάξει κάποιος τα ποστ ενός αποκλεισμένου χρήστη δεν είναι 100% σίγουρο οτι θα δει γιατί έφαγε μπαν γιατί αν τα ποστς παραείναι προσβλητικά θα έχουν σβηστεί.
Να προσθέσω σε αυτά που έγραψαν οι παραπάνω, οτι επίσης πολλές φορές, ακόμα και αν εξαντλήσει τα όρια μας, το μπαν που τρώει αρχικά είναι προσωρινό κ όχι μόνιμο (όχι σε όλες τις περιπτώσεις βέβαια).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Dark kronos, το να ψάξει κάποιος τα ποστ ενός αποκλεισμένου χρήστη δεν είναι 100% σίγουρο οτι θα δει γιατί έφαγε μπαν γιατί αν τα ποστς παραείναι προσβλητικά θα έχουν σβηστεί.

Σωστο και αυτο. Υπαρχουν ομως χρηστες που δεν ειχανε πολυ καιρο μεσα και απο το πρωτο τους κιολας ποστ σου σπαγανε τα νευρα με το στυλ τους, πολλες φορες χωρις να κανουν κατι που ειναι αντιθετο στους κανονες αλλα που πολυ απλα σε εκανε να θες να τον πνηξης (βλεπε agent_provocateur και αλλους)
Ασχετο, να ρωτισω κατι που το εχω απορια; Τι ειναι το trolling;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
To συνεχές ποστάρισμα σκοπίμως ηλίθιων, άσκοπων και πολλές φορές επιθετικών μηνυμάτων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
To συνεχές ποστάρισμα σκοπίμως ηλίθιων, άσκοπων και πολλές φορές επιθετικών μηνυμάτων.

Οκ, ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
τώρα κατάλαβα γιατί έπαθες ενα ψιλοαμοκ με το νικ του trol:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Dark_kronos:
Οκ, ευχαριστω!

αχ ρε κρόνε! το πήγαινες γαμάτα αλλά σου ξέφυγε ο τόνος :D !! keep it up!

στο θέμα τώρα, επειδή μου αρέσει να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, δε πιστεύετε όμως ότι μια υγιης κοινωνία (ακόμα και μια στο νετ) πρέπει να περιέχει τέτοια στοιχεία ώστε να τα καλυτερεύει και όχι να τα καταδικάζει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Βρές μου ένα ανάλογο του "μπαίνω στο φόρουμ και λέω μ@λ@κίες για να κάνω χαβαλέ" στην πραγματική κοινωνία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από theio_vrefos:
στο θέμα τώρα, επειδή μου αρέσει να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου, δε πιστεύετε όμως ότι μια υγιης κοινωνία (ακόμα και μια στο νετ) πρέπει να περιέχει τέτοια στοιχεία ώστε να τα καλυτερεύει και όχι να τα καταδικάζει?


αν και ξεκινάμε με δεδομένο ότι κάνεις τον δικηγόρο του διαβόλου θα προσπαθήσω να σου απαντήσω όσο γίνεται αν και θεωρώ δεδομένο ότι δεν πρόκειται να σε πείσω ακριβώς επειδή ΘΕΛΕΙΣ να είσαι ο δικηγόρος του διαβόλου και να μην πειστείς.:P


όπως σε κάθε κοινωνία, έτσι κι εδώ, κάνουμε την παρεούλα μας... τον χαβαλέ μας.... να εγώ πριν λίγο σηκώθηκα απ το κρεβάτι, έφτιαξα τον κουπάτο ελληνικό μου και άραξα εδώ.... να διαβάσω απόψεις, να γράψω απόψεις, να ανταλλάξω απόψεις....
Τέλεια μέχρι εδώ ε? μη μου πεις! :P
Κάπως έτσι λοιπόν φαντάζομαι (εκτός αν έχω τεράστια φαντασία που πάει χαμένη) λειτουργούν κι οι υπόλοιποι....
"ας μη δω άλλο tv... ας μπω στο στέκι"
"ας μπω στο στέκι ώσπου να περιμένω το Μήτσο να πάμε για καφέ"
"ας μπω στο στέκι να χαλαρώσω"
"ας μπω στο στέκι να πω καμια χαζομαρούλα"
"ας διαβάσω κάτι νέο απο αυτά τα παιδιά"
κλπ κλπ κλπ

Τι σε κάνει να πιστεύεις λοιπόν, ότι θα μπορούσαμε εμείς να κάνουμε σε έναν άνθρωπο, αυτό που δεν έκαναν οι γονείς του, οι δάσκαλοι του και γενικώς το περιβάλλον του...
Κοινώς... ΝΑ ΤΟΥ ΜΑΘΟΥΜΕ ΤΡΟΠΟΥΣ!
Να του μάθουμε να μιλάει και να συζητάει χωρίς να είναι εριστικός, χωρίς να είναι ειρωνικός, χωρίς να προσβάλει άλλους, χωρίς να σπάει τα νεύρα κάποιων άλλων κλπ κλπ κλπ
Και γιατί να το κάνουμε εμείς αυτό?
Ποιοί είμαστε εμείς που θα προσπαθήσουμε να "καλυτερέψουμε" έναν άνθρωπο, μια προσωπικότητα, με τι στοιχεία, με τι προσόντα και από που και ως που! Και κυρίως που ξέρουμε ότι αυτό το άτομο θέλει και ενδιαφέρεται να αλλάξει για να γίνει "καλύτερο σαν τα μούτρα μας"????

Εμείς εδώ είμαστε μια παρεούλα.... και όπως και στην πραγματική "μη υγιή" κοινωνία δεν θα δεχόμασταν τον κάθε μ@λ@κα να μας τα πρήζει, έτσι δεν το επιτρέπουμε και εδω....
όταν βγω για καφέ έξω με κάποιον και αρχίζει να με βρίζει επειδή διαφωνει με αυτά που λέω και έχει άλλη άποψη και γίνει χυδαίος και αρχίσει να με προσβάλει, στην πραγματική κοινωνία θα του σπάσω τα δόντια και θα του δώσω να καταπιει την γλώσσα του :redface:
Εδώ δεν το επιτρέπουμε με τον πλέον απλό και δημοκρατικό τρόπο....
Θεσπίστηκαν κάποιοι ΚΑΝΟΝΕΣ όπου ΥΠΟΤΙΘΕΤΕ ότι ο χρήστης αποδέχτηκε κατα την εγγραφή του....
ήταν ΕΠΙΛΟΓΗ του να ειναι εδώ... και ήταν ΕΠΙΛΟΓΗ του να το παίξει "μάγκας" ενάντια σε συγκεκριμένους κανόνες που όπως και να το κάνουμε, δεν χρειάζεται και ιδιαίτερη εξυπνάδα για να καταλάβεις το νόημα και τους σκοπούς τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Βρές μου ένα ανάλογο του "μπαίνω στο φόρουμ και λέω μ@λ@κίες για να κάνω χαβαλέ" στην πραγματική κοινωνία.

χμ, δεν έχεις συναντήσει κανένα ενοχλητικό τύπο στη πραγματική σου ζωή? Εγώ πάρα πολλούς πάντως.

Κακή επιρροή δεν είναι κάτι προσωπικό, αλλά καταλαβαίνεις... δε μπορώ να διαβάσω την έκθεση σου :P i rest my case.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κακή επιρροή δεν είναι κάτι προσωπικό, αλλά καταλαβαίνεις... δε μπορώ να διαβάσω την έκθεση σου :P i rest my case.


:confused:
άλλη φορά να μην κάνεις τότενες τον δικηγόρο του διαβόλου :P
η αντιπαράθεση και η πειθώ χρειάζονται επιχειρήματα με όγκο έκθεσης :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top