Αντέχετε χωρίς τηλεόραση;

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Βασικά το documentaies είναι πολύ καλά αλλά είναι σε ότι ώρα να είναι!!!
και με ελάχιστη προβολή. Και δεν έχω και κάποιο video.

Εμένα περισσότερα από όλα μαρέσει η κυριακάτικη του Σαν Σήμερα της ΕΤ1 αλλά είναι πολύ θύμα των high profile εκπομπών δυστυχώς! Μαρέσει και πολύ η ιστορία και είναι και μαζεμένο!
Τελευτάια φορά ήταν στις 7 κάθε Κυριακή? Έχει άλλαξει γιατί σίγουρα δεν έχει ποια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BladeRunner

Νεοφερμένος

Ο BladeRunner αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Δεν βλέπω σχεδόν καθόλου τηλεόραση....μόνο ταινίες στο dvd, άντε και κανένα ματς, μία στο τόσο...με εκνευρίζουν απίστευτα οι διαφημίσεις πρώτον, και η γενικότερη παρακμή που χαρακτηρίζει την συντριπτική πλειοψηφία των προγραμμάτων στην ελληνική tv δεύτερον...είτε πρόκειται για δελτία ειδήσεων, είτε πρόκειται για "ψυχαγωγικές"-:P εκπομπές, είτε οτιδήποτε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsitsilegas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο tsitsilegas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 222 μηνύματα.
Έχω ζήσει χωρίς τηλεόραση [εννοώ και χωρίς συσκευή τηλεόρασης] γύρω στους 18 μήνες. Μια χαρά.
Κάποια στιγμή ξανάπεσα στην αμαρτία αλλά πρόσφατα επανέκαμψα: Έχω να δω τηλεόραση πάνω από 6 μήνες, σε σημείο που αφαίρεσα το καλώδιο της κεραίας από τη συσκευή.
Βλέπω μόνο DVD: ταινίες που επιλέγω εγώ, όχι κάποιος διευθυντής προγράμματος.
Ενημέρωση έχω μέσω της καθημερινής ανάγνωσης εφημερίδας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hamsteraki

Δραστήριο μέλος

Η hamsteraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 743 μηνύματα.
Η τηλεόραση για μένα είναι χάσιμο χρόνου. Θα δω επιλεκτικά κάποια πράγματα όταν θα έχω ελεύθερο χρόνο, το οποίο συμβαίνει σπάνια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Γενικά δεν πολυβλέπω...! Αλλά πλέον λέω να πάρω μία, έχει πλάκα για παρέα, ειδικά αν κάνω εργασία... Και όταν απλά θέλεις να αράξεις με πιτζάμες και μάσκα προσώπου...!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3nt0r

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3nt0r αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Εδώ και 4 χρόνια ναι :P Βλέπω το πολύ 2-3 ώρες το μήνα σε φιλικά/συγγενικά σπίτια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Αν έμενα μόνη μου, δεν ξέρω αν θα είχα τηλεόραση. Παρακολουθώ ελάχιστα κι αυτό μόνο αν τρώω μόνη μου (και πάλι παίζεται, διότι πολλές φορές τρώω μπροστά στον υπολογιστή). Σπάνια παρακολουθώ σειρές, που όμως μπορώ άνετα να τις κατέβασω κι από το Διαδίκτυο (πχ πολλά επεισόδια του Παρα Πέντε φέτος τα είδα την επόμενη μέρα που τα είχα κατεβάσει, διότι τις Δευτέρες ήμουν έξω..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lost_in_space

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lost_in_space αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 981 μηνύματα.
Έχω να καθήσω πάνω από 5 λεπτά στο βρωμόκουτο και να το παρακολουθώ σαν χάνος 3-4 μήνες, ότι βάζει τώρα η tv είναι για τον λούτσο καβάλα μόνο μερικά ντοκιμαντέρ αξίζουν στα κρατικά κανάλια όλα τα υπόλοιπα είναι με iq ραδικιού!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Μπάλα, Θέμος και που και που κανα ιστορικό ντοκιμαντερ είναι υπεραρκετά για μένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από lost_in_space:
βρωμόκουτο .... όλα τα υπόλοιπα είναι με iq ραδικιού!

Ο καθένας με τα ενδιαφέροντα του. Εγώ ας πούμε εν εποχή παράνομης αναμετάδωσης του Cartoon network στα φοιτητικά μου χρόνια είχα λιώσει όπως και οι φίλοι μου.Ψυχαγωγία για μένα και οφθαλμόλουτρο. Επίσης πριν την εποχή του internet το babylon5 δεν χανόταν και ας ήταν ανακαταμένο. γενικά αν είχε διαστημόπλοια και lazer εγώ αρχηγός. Αλλά τότε internet και xvid δεν υπήρχαν.
Σήμερα βασικά την αγνοώ μιας και έχω χάσει και τους δύο τελευταίους αγώνες της F1 που δεν έχανα που ο κόσμος να χάλαγε.

Κάποτε η ΝΕΤ έβαζε στις 5 τα ξημερώματα και κάτι απίστευτα documentaries αλλά τώρα υπάρχει και το νετ.

Αλλά όταν έχω ξενερώσει τελειώς με την ζωή μου και δεν θέλω να κάνω τίποτα η τηλεόράση είναι κορυφή! Με όλη την σημασία της έννοιας. Στην θητεία απλά δεν ήθελα να κοιμηθώ παρόλο που νύσταζα τόσο ώστε να μην μπορώ να ασχοληθώ καν με pc. Αλλά δεν κοιμόμουν έβλεπα τηλεόραση! Είναι το απόλυτο κλείσιμο του εγκεφάλου!!!

Η τηλεόραση έχει και ένα καλό. Σου δείχνει και πραγματικά πόσο ζώα έχουν γίνει όλοι και αν έχεις την δυνατότητα αντιλαμβάνεσαι realtime πως δουλεύει η πλύση εγκεφάλου!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Σε γενικές γραμμές, η τηλεόραση, όταν βρίσκομαι σπίτι, είναι πάντα ανοιχτή. Τις περισσότερες φορές δεν παρακολουθώ τίποτα, αλλά μου κρατάει συντροφιά. Με ανοιχτή τηλεόραση κάνω τα πάντα. Διαβάζω, ακούω μουσική, κάνω μπάνιο, δουλειές στο σπίτι κ.λ.π. Επίσης, μου είναι πολύ δύσκολο να κοιμηθώ χωρίς τηλεόραση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Τα ιδια ακριβως με crazyhelen. Στο φοιτητοσπιτο μου παιζει συνεχεια, δεν μπορω καθολου την αισθηση της μοναξιας και μου γεμιζει μια χαρα το κενο τις ωρες που δεν εχω παρεα σπιτι, ασχετα αν σχεδον ποτε δεν παρακολουθω τι παιζει(φετος παρακολουθουσα συστηματικα 2 εκπομπες μονο). Τωρα που γυρισα στο πατρικο ειναι η τελευταια μου κινηση να ανοιξω την τιβι, δε με απασχολει καθολου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Demelene

Διάσημο μέλος

Ο Demelene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,430 μηνύματα.
Μάλλον δεν βλέπετε σειρές Κατερίνα και Ελένη!!!
Μήπως πρέπει να ξεκινήσετε?? Τουλάχιστον θα είναι κάτι που θα γουστάρετε ακριβώς κιόλας!!
Στην διάθεση σας αν θέλετε κάτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Τελικά το νέο συμπέρασμα είναι ότι η τηλεόραση είναι ότι πρέπει για νανούρισμα!

Μήπως να αλλάζαμε το θέμα σε: Αντέχετε να κοιμάστε με κλειστή τηλεόραση; :hmm:

:hmm: :hmm: :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Έχω να ανοίξω την τηλεόραση σπίτι από όταν τελείωσε το Mudial.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vkey

Επιφανές μέλος

Η Κοινό Μυστικό!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 8,253 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Σε γενικές γραμμές, η τηλεόραση, όταν βρίσκομαι σπίτι, είναι πάντα ανοιχτή. Τις περισσότερες φορές δεν παρακολουθώ τίποτα, αλλά μου κρατάει συντροφιά. Με ανοιχτή τηλεόραση κάνω τα πάντα. Διαβάζω, ακούω μουσική, κάνω μπάνιο, δουλειές στο σπίτι κ.λ.π. .

Μία από τα ίδια εδώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikolas17

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,894 μηνύματα.
Όλο το καλοκαίρι είναι ζήτημα εάν έχω καθίσει παραπάνω απο 4-5 ώρες στην τηλεόραση. Προτιμώ τον ηλεκτρονικό υπολογιστή βασικά!!!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
ναι αμέ
χωρίς ράδιο δεν μπορώ:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drteddy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο drteddy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 129 μηνύματα.
Κανένας απ' ότι κατάλαβα εδώ μέσα, δεν αμφισβητεί την κατάντια της ελληνικής τηλεόρασης, όπου κυριαρχούν - κυβερνούν Μικρούτσικοι, Τατιάνες και Λαμπίρηδες. Η τηλεόραση είναι ένα εργαλείο που υπάρχει στο σπίτι μας και η χρήση του δεν είναι απαραίτητη. Υπάρχουν πάρα πολύ ωραίες εκπομπές, όπως και μεγάλες σαβούρες. Ο καθένας διαλέγει και παίρνει δεν είναι τίποτα υποχρεωτικό. Όσο για μένα, δε θα την πετούσα. Από τη στιγμή που έχω ΝΟΒΑ είμαι πολύ ευχαριστημένος. Βλέπω άφθονα ντοκιμαντέρ, ποδόσφαιρο (πάντα με παρέα, βαριέμαι αφόρητα μόνος) και φυσικά επιλεγμένες ταινίες στο Filmnet. Αν και μερικές εκπομπές (Φάκελοι, Εμπόλεμη ζώνη, Ρεπορτάζ χωρίς σύνορα) είναι κάτι παραπάνω από αξιόλογες, μου τη σπάνε απίστευτα οι διακοπές για διαφημίσεις. Εννοείται πως ταινία δε βλέπω ποτέ στην ιδιωτική τηλεόραση, όσο και να τη θεωρώ ενδιαφέρουσα. Προτιμώ να τη νοικιάσω να τη δω στο DVD.
Και εννοείται ότι το DVD παίρνει φωτιά με 4-5 ταινίες την εβδομάδα τουλάχιστον!!
Γιατί, επομένως να την πετάξω, όταν μπορώ να την έχω κλειστή για όσο διάστημα θέλω;;;
Εξάλλου είναι σε μια πολύ ωραία γωνία στο σαλόνι μου που δεν θα ταίριαζε τίποτε άλλο!! :P :P :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrJ7000

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DrJ7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 265 μηνύματα.
Δε νομίζω να την πετούσε και κανένας. Έχει γεμίσει σκουπίδια αλλά έχει και μερικά καλά.Μεγάλα παιδιά είμαστε, μπορούμε να επιλέγουμε το καλό για μας.
Όπως είπες είναι ένα εργαλείο-μέσο.

Για μένα πάντως, οτιδήποτε μπορεί να σου προσφέρει διασκέδαση-ευχαρίστηση είναι σεβαστό.Ξέρω καλλιεργημένους ανθρώπους,επιστήμονες που όταν βρισκόμαστε μπορεί να μιλάμε για τα ποιήματα του Σεφέρη, αλλά από την άλλη να βλέπουν Τατιάνα. Για μένα δε σημαίνει τίποτα.
Όταν η μόρφωση-καλλιέργειά σου δεν εξαρτάται από την τηλεόραση δε σε ενοχλεί ότι "σκουπίδι" και να έχει εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top