[Σχέση] Σταθερή ή ελεύθερη;

Προτιμάτε σταθερή ή ελεύθερη σχέση;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 148)
  • Σταθερή

    Ψήφοι: 115 77.7%
  • Ελεύθερη

    Ψήφοι: 9 6.1%
  • Και τα δύο, ανάλογα με τον άνθρωπο και τις συνθήκες

    Ψήφοι: 24 16.2%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Γενικά προτιμάτε να έχετε μια σταθερή σχέση ή κάτι ποιό ελεύθερο και γιατι;

Τι πιστεύετε οτι σας προσφέρει η εκάστοτε σχέση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Σταθερή σχέση. Σιχαίνομαι και για ελεύθερες και γενικά είμαι άνθρωπος που δυσκολα θα ερωτευτει και θα εμπιστευτει άλλον. Δεν θεωρώ ότι το "ελευθερο" θα μου προσφερει κατι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

annouskagia

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 358 μηνύματα.
ελευθερη εννοειται......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Σχέση σταθερή.:P
Είμαι από τα άτομα που κολλάω με τον άλλον και πωρώνομαι και τον θέλω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, χωρίς να κοιτάει άλλες, χωρίς να μου λέει για άλλες. Θέλω αποκλειστικότητα και με τις "ελεύθερες" σχέσεις αυτό δεν υπάρχει.
Που και σε περίπτωση που έκανα μια ελεύθερη σχέση, στη πορεία δε θα άντεχα και θα την τελείωνα.

Εχμ.. παρόλο αυτά δεν είμαι αντίθετη σε τέτοιες σχέσεις. I mean ο καθένας κάνει τις επιλογές του, ανάλογα με τις ανάγκες του, και από τη στιγμή που βολεύονται και οι 2 στη σχέση, δεν υπάρχει λόγος για να κρίνεις αυτό που έχουν.

Απλά μερικοί δεν είναι των ελεύθερων σχέσεων, κι άλλοι δεν είναι των σταθερών. Άλλοι είναι και των δύο ειδών και διαλέγουν αυτή που θέλουν τη συγκεκριμένη περίοδο. Αυτά.

(προστέθηκε δημοσκόπηση)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Σταθερή! Όσο open-minded και να το παίζει κάποιος, πιστεύω πως κανείς δε θέλει να μοιράζεται τον άνθρωπό του, n'est-ce pas? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Orthologistis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΣΕ ΟΠΟΙΟΝ ΑΡΕΣΟΥΜΕ... ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 226 μηνύματα.
πως γινεται μια σχεση να ειναι ελευθερη??? :confused: τοτε δεν λεγεται σχεση ... λεγεται παμε να περασουμε καλα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Είμαι από τα άτομα που κολλάω με τον άλλον και πωρώνομαι και τον θέλω ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ, χωρίς να κοιτάει άλλες, χωρίς να μου λέει για άλλες. Θέλω αποκλειστικότητα και με τις "ελεύθερες" σχέσεις αυτό δεν υπάρχει.

Η διαφήμιση του ΟΤΕ δεν είναι που έχει ένα τραγούδι που στο τέλος λέει κάτι σε I'm yours; Μόνο γι' αυτό έχει φάει ban απ' την τηλεόρασή μου. Όχι ότι ανοίγει και πολύ βέβαια για κάτι άλλο εκτός από gaming αλλά αν σκεφτείς ότι απ' τη λίγη ώρα που χαζεύω σχεδόν όλη χαλάει σε διαφημίσεις, μάλλον δεν αξίζει να χρησιμοποιείται για τίποτα άλλο. :P

Είναι που είναι άθλιο το τραγούδι δηλαδή, οι στίχοι του το διαλύουν ακόμα περισσότερο.

Σταθερή! Όσο open-minded και να το παίζει κάποιος, πιστεύω πως κανείς δε θέλει να μοιράζεται τον άνθρωπό του, n'est-ce pas? ;)

Εγώ πάλι πιστεύω πως κανένας δεν είναι κανενός. Δεν υπάρχουν άνθρωποι για άλλους ανθρώπους και γι' αυτό ακόμα και η λέξη 'μοιράζομαι' είναι άκυρη όταν χρησιμοποιείται γι' αυτούς.

τοτε δεν λεγεται σχεση ... λεγεται παμε να περασουμε καλα!!!!

Exactly. Όσο πιο απλά κι άνετα τα πράγματα τόσο πιο απλή και άνετη κι η ζωή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Αυτά ^ τα λένε όλοι μέχρι να τους κάνει κάποιος κλικ.
Πίστεψέ με, όταν θελήσεις κάποιον δε θα θες να τον "μοιράζεσαι" με άλλους, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κτήμα σου και τον κάνεις ό,τι θέλεις, ή δε του αφήνεις χώρο να αναπνεύσει, γιατί αυτό κατάλαβα ότι λες, δεν έχει καμία σχέση αυτό, απλά έτσι είναι σχέσεις - οι ΚΑΝΟΝΙΚΕΣ σχέσεις IT HAPPENS, αλλιώς θα είχαμε όλοι ελεύθερες και θα έκανε ό,τι γούσταρε ο καθένας.
Οκ, προτιμάς τις ελεύθερες, δικαίωμά σου, αυτό δε σημαίνει ότι οι σταθερές είναι γελοίες.

Κι ας μη σχολιάσω το χωρίο με τον ΟΤΕ και το τραγούδι. Απλά λολ.

Ο όρος "ελεύθερη σχέση" εδώ προσδιορίζει αυτό που εννοούμε, μη τρέχουμε σε λεξικά για να βρούμε ότι είναι λάθος, λολ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
πως γινεται μια σχεση να ειναι ελευθερη??? :confused: τοτε δεν λεγεται σχεση ... λεγεται παμε να περασουμε καλα!!!!

Σύνηθες λάθος,confusion της ελεύθερης σχέσης με το ελεύθερο σεξ.Είναι διαφορετικό το "βρίσκομαι με ένα άτομο για να το κάνουμε και μόνο" και διαφορετικό το "έχω σχέση με ένα άτομο,δηλαδή υπάρχει emotional relationship,αλλά παράλληλα έχω τη δυνατότητα να κάνω mindless one night stands with random people,μόνο για τη σεξουαλική απόλαυση".

Btw,princess,μην είσαι τόσο απόλυτη.Υπάρχουν πολλά ερωτευμένα ζευγάρια που η ιδέα της ελεύθερης σχέσης όχι μόνο δεν τα ενοχλεί,αλλά τη θεωρούν και θετικό,ως σεβασμό προς την αυτοδιάθεση του/της συντρόφου τους ως προς το σώμα του/της και για τη βελτίωση της ποιότητας της σεξουαλικής τους ζωής.

ΥΓ (για να απαντήσω και στο topic):Εγώ ανάλογα με τα κέφια,προτιμώ ή το ένα ή το άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Βανίλια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 933 μηνύματα.
Btw,princess,μην είσαι τόσο απόλυτη.Υπάρχουν πολλά ερωτευμένα ζευγάρια που η ιδέα της ελεύθερης σχέσης όχι μόνο δεν τα ενοχλεί,αλλά τη θεωρούν και θετικό,ως σεβασμό προς την αυτοδιάθεση του/της συντρόφου τους ως προς το σώμα του/της και για τη βελτίωση της ποιότητας της σεξουαλικής τους ζωής.
Έχεις δοκιμάσει να κάνεις ελεύθερη σχέση ενώ είσαι ερωτευμένος? Και υπάρχει ανταπόκριση(στον έρωτα εννοώ)? Απλά ΔΕΕΕΕΝ γίνεται. Αν γνωρίζεις τέτοια ζευγάρια δωσ'τους τα συγχαρητήρια μου:P

Είμαι το ακριβώς αντίθετο της ελεύθερης σχέσης.. Δένομαι εύκολα, αγαπάω πολύ και κολλάω. Δεν μπορώ να κάνω ελεύθερη σχέση, το έχω δοκιμάσει, δεν μου βγαίνει.. Δεν είμαι κάθετη όμως.. Μπορεί καποια στιγμή να βρω ένα αγορι με τον οποίο κάτι τέτοιο να λειτουργήσει!Χλωμό το κόβω βέβαια αλλά οκ..
Για εμένα αν ένα αγόρι μου ζητήσει ελεύθερη σχέση θέλει να περνάει καλά απλά. Όταν θέλεις τον άλλον, σου αρέσει(δεν μιλάω μόνο για έρωτα), τον θέλεις ΜΟΝΟ για εσένα.. Θες να είσαι συνέχεια μαζί του να τον αγκαλιάζεις και να τον φιλάς.. Δεν θες να πηγαίνεις και με άλλους 10 απλά επειδή μπορείς!
Ανάλογα με την νοοτροπία πηγαίνουν και οι σχέσεις, ή ανάλογα με το τι χρειάζεται ο καθένας σε κάποια φάση της ζωής του. Ελεύθερες ή μη.
Πιστεύω όμως ότι μια σχέση προσφέρει σταθερότητα, κατανόηση, έναν άνθρωπο δικό σου να του μιλάς όποτε το χρειαστείς, και αγάπη..
P.S. Τα οποία είναι ανεκτίμητα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Btw,princess,μην είσαι τόσο απόλυτη.Υπάρχουν πολλά ερωτευμένα ζευγάρια που η ιδέα της ελεύθερης σχέσης όχι μόνο δεν τα ενοχλεί,αλλά τη θεωρούν και θετικό,ως σεβασμό προς την αυτοδιάθεση του/της συντρόφου τους ως προς το σώμα του/της και για τη βελτίωση της ποιότητας της σεξουαλικής τους ζωής.

Εγώ αυτά τα ζευγάρια, αμφιβάλλω αν είναι "ερωτευμένα". Εγώ όταν είμαι ερωτευμένη θέλω τον συγκεκριμένο άνθρωπο, και δε έχω την ανάγκη να πάω με άλλον, ούτε με ελκύουν άλλοι.
Από τη στιγμή που θα το θελήσω αυτό πάει να πει ότι η σχέση αυτή που έχω δε με καλύπτει, οπότε κοιτάω και αλλού για να καλύψει άλλος τα κενά. Οπότε το "ερωτευμένα" δεεεεεεεεεν το πιστεύω.:P
Βέβαια, μιλάω για μένα προσωπικά, μπορεί άλλοι όντως να το κάνουν και χαίρονται, εγώ δε μπορώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Τι είν' αυτά ρε; Από το 08 που είμαι στο site τα ίδια, οι ίδιες εύκολες γενικεύσεις oh, and guess what, ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΠΑΝΤΑ ΘΕΜΑ. Και είναι τόσο αστεία η επιλεκτικότητά σας, δηλαδή τι να πω, με την πρώτη ευκαιρία θα έλεγα ότι υπάρχει λόγος από πίσω. Κι ενώ σκέφτομαι ότι κανένας που έχει ακολουθήσει έστω και ελάχιστα το forum δε θα ερχόταν μια μέρα να πει σε κάποιο από τα θέματα με τις θρησκείες:

Όταν οι άνθρωποι τα βρίσκουν σκούρα, ΟΛΟΙ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ καταφεύγουν στο θεό άσχετα από το τι θεωρούσαν αλήθεια και τι ψέμα πριν. Ακόμα και οι άθεοι ή οι αγνωστικιστές θα θελήσουν, αργά ή γρήγορα, τη βοήθεια κάποιας ανώτερης δύναμης στην οποία και τελικά θα πιστέψουν.

έρχομαι σ' αυτό, ας πούμε τώρα, το θέμα και κάθομαι σαν ηλίθιος να διαβάζω αυτά που νόμιζα πως οι άνθρωποι του φόρουμ σταμάτησαν να λένε από καιρό. Γιατί θυμόμουν κάτι ιερά κηρύγματα , κι από ανθρώπους που εκτιμούσα κι εκτιμώ πολύ nonetheless, κηρύγματα όμως που θεωρώ ξεπερασμένα πια. Well, ίσως στα θρησκευτικά ζητήματα να έχει πέσει τόση συζήτηση που και κάποιος να θέλει να πει χαζομάρα να το σκέφτεται πριν το κάνει γιατί πολύ απλά θα τον στείλουν στις 20 προηγούμενες σελίδες όπου η βλακεία που είπε έχει αναλυθεί και ξεκαθαρίσει. Κι αυτό δε σημαίνει ότι κάποιος δε μπορεί να έχει άποψη, δε λέω αυτό. Απλά μου κάνει εντύπωση η ευκολία σας στο να βγάζετε καθολικούς κανόνες. Η γενίκευση με ενοχλεί σε ΟΛΑ τα θέματα, πόσο μάλλον σε αυτά που προσεγγίζουν ΙΔΙΟΣΥΓΚΡΑΣΙΕΣ και ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ. Πιστεύετε αλήθεια ότι υπάρχουν σταθερές εδώ; Δείτε το λίγο και καταλάβετε πως με τον ίδιο τρόπο που η δική μου θεώρηση μοιάζει ουτοπική στα μάτια σας, η δική σας μοιάζει ηλίθια στα δικά μου. Το ιδανικό όμως θα ήταν να σταματήσουμε όλοι εδώ, στη θεώρηση. Εσείς προχωράτε σε κανόνες κι αυτό το χαλάει το πράγμα.

Και για να τελειώνουμε, σταθερές σ' αυτό που εξετάζουμε δεν υπάρχουν. Πιάνετε ένα θέμα με 7 δις διαφορετικές οπτικές και προσπαθείτε να το βάλετε σε καλούπια. Στην τελική ποιος σας είπε ότι όλοι βιώνουμε τα ίδια συναισθήματα με τον ίδιο τρόπο; Well NOBODY, ευτυχώς. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Σταθερή σχέση φυσικά.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
ελευθερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
κ εγω σταθερη!

θελω να εχω εναν ανθρωπο διπλα μου,να ειναι το λιμανι μου,να ακουμπαω πανω του,να ακουμπαει και εκεινος!

γενικα να ειμαστε αυτο που λενε οι αδελφες ψυχες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Προς το παρόν σταθερή.
Στο μέλλον, θα δείξει :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
κ εγω σταθερη!

θελω να εχω εναν ανθρωπο διπλα μου,να ειναι το λιμανι μου,να ακουμπαω πανω του,να ακουμπαει και εκεινος!

γενικα να ειμαστε αυτο που λενε οι αδελφλες ψυχες
Αυτό ακριβώς ρε συ!!! Τα είπες όλα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
ελεύθερη το βράδυ και σταθερή το πρωί..:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
κ εγω σταθερη!

θελω να εχω εναν ανθρωπο διπλα μου,να ειναι το λιμανι μου,να ακουμπαω πανω του,να ακουμπαει και εκεινος!

γενικα να ειμαστε αυτο που λενε οι αδελφες ψυχες

awwwww I thought it was only me !!! :D:D:D:D:D αχ τι καλάααα
είναι ωραία τα συναισθήματα ρε παιδιάαα

Σχέση χωρίς συναίσθημα είναι σχέση από pussies... my opinion and no offense
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
ελεύθερη το βράδυ και σταθερή το πρωί..:confused:
και το μεσημέρι;;; το απόγευμα τι;; :hmm::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top