[30/5/2012] Αρχές Οργάνωσης και Διοίκησης Επιχειρήσεων

Πως θεωρείτε ότι τα πήγατε;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 82)
  • Άριστα 18-20

    Ψήφοι: 62 75.6%
  • Πολύ καλά 15-18

    Ψήφοι: 13 15.9%
  • Καλά 12-15

    Ψήφοι: 2 2.4%
  • Μέτρια 10-12

    Ψήφοι: 5 6.1%
  • Οχί καλά 5-10

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Καθόλου καλά 0-5

    Ψήφοι: 0 0.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Δυστυχώς Νίκο μου είναι ανάλογα τον διορθωτή που θα πέσει το γραπτό σου...:/: Άλλος μπορεί να σου κόψει 1μονάδα άλλος 2 κ άλλος καθόλου...! ! ! Κολοσύστημα....
Εγώ πρέπει να έχω κάνει αρκετά ορθογραφηκά.....:redface: αλλά μου είπαν ότι δεν κόβουν απ'αυτό....
Δηλαδη σε ρομποτ απευθυνονται...?Αν ειναι ετσι δεν εχω πιασει ουτε τα 5 απο τα 10 που μου δινει το Β...-.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Δηλαδη σε ρομποτ απευθυνονται...?Αν ειναι ετσι δεν εχω πιασει ουτε τα 5 απο τα 10 που μου δινει το Β...-.-
:bot: Δεν μπορείς να ξέρεις (ειδικά σ'αυτό το μάθημα) πόσο έχεις γράψει...Είναι αρκετά υποκειμενική η διόρθωση..σαν την έκθεση ένα πράγμα....Αν πέσεις σε οικονομολόγο...Γιατί αν πέσεις σε φιλόλογο τότε θα κοιτάξει αυτά που έχεις γράψει κατά πόσο μοιάζουν με το βιβλίο....:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
:bot: Δεν μπορείς να ξέρεις (ειδικά σ'αυτό το μάθημα) πόσο έχεις γράψει...Είναι αρκετά υποκειμενική η διόρθωση..σαν την έκθεση ένα πράγμα....Αν πέσεις σε οικονομολόγο...Γιατί αν πέσεις σε φιλόλογο τότε θα κοιτάξει αυτά που έχεις γράψει κατά πόσο μοιάζουν με το βιβλίο....:/:
Αν πεσω σε θρησκευτικο δηλαδη την μαμησα:mad::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Αν πεσω σε θρησκευτικο δηλαδη την μαμησα:mad::P
Εμμμ....μάλλον..ξέρω κ γω...τι να σου πω....!!! Μην σε αγχώνει όμως γιατί δεν έχει κ μεγάλο συντελεστή...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Εμμμ....μάλλον..ξέρω κ γω...τι να σου πω....!!! Μην σε αγχώνει όμως γιατί δεν έχει κ μεγάλο συντελεστή...!!
Μμμμμμ ειδομεν και πρατομεν.Προς το παρον μαλλον θα αργησουν οι βαθμολογιες λογω εκλογων και τα ειδικα μαθηματα θα τα δωσουν μετα τις 19 οποτεεεε..θα χαρουμε το καλοκαιρακι.Αντε καλα αποτελεσματα στα παιδια ευχομαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iWand

Νεοφερμένος

Ο iWand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Κύριε geokam μήπως μπορείτε να απαντήσετε και σε εμένα να μου φύγει η απορία; :redface:

Άντε αφού όλοι λένε ας πω και εγώ..
Ίσως ακούγονται λίγο χαζές οι απορίες μου αλλά επειδή δεν θυμάμαι αν έγραψα σωστά την ενσυναίσθηση ή την μπουρδούκλωσα, θέλω να υπολογίσω λίγο τί ενδέχεται να χάσω από παράπλευρες "απώλειες"..

Στην ερώτηση με τη δημιουργική καταστροφή εκεί που λέει "οι επιχειρήσεις, προκειμένου να επιβιώσουν και να αναπτύσσονται, πρέπει να παρακολουθούν τις εξελίξεις αυτές και εγκαίρως να προσαρμόζονται", εγώ έγραψα "η επιχείρηση, για την αποτελεσματική λειτουργία της, ανάπτυξή της και την επίτευξη των στόχων της πρέπει να παρακολουθεί τις εξελίξεις και εγκαίρως να προσαρμόζει τη λειτουργία της" Όλα τα άλλα είναι τα ίδια. Δεν χάνω τίποτα ε;
Επίσης το σημείο που με απασχολεί είναι στην λειτουργία έρευνας και ανάπτυξης. Το βιβλίο γράφει "η λειτουργία αυτή έχει αντικείμενο την ανέυρεση νέων τρόπων παραγωγής και βελτίωσης των υπαρχόντων". Εγώ έγραψα " η λειτουργία αυτή έχει ως αντικείμενο την ανεύρεση νέων τεχνικών, μεθόδων, διαδικασιών παραγωγής ΚΑΙ ΔΙΑΝΟΜΗΣ, νέων προϊόντων ή υπηρεσιών, ή βελτιώσεις των παραπάνω, με αξιοποίηση κ.λ.π." Όλα τα υπόλοιπα είναι όπως του βιβλίου, λέτε να μου κόψουν τίποτα επειδή από απροσεξία προσέθεσα το "και διανομής" που δεν το αναφέρει το βιβλίο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Κύριε geokam μήπως μπορείτε να απαντήσετε και σε εμένα να μου φύγει η απορία; :redface:
όχι δε νομίζω. Όσο για τη διανομή που πρόσθεσες δεν είναι πρόβλημα. Γενικότερα το να γράψεις κάτι παραπάνω που όμως δεν αναιρεί κάτι που λέει το βιβλίο δε θεωρείται λάθος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σακης25

Νεοφερμένος

Ο Σακης25 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Συμφωνα με τα πρωτα επισημα στοιχεια παιδια, το 85% των μαθητων εγραψε κατω απο τη βαση στη Φυσικη Κατευθυνσης. Εις ανωτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iWand

Νεοφερμένος

Ο iWand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
όχι δε νομίζω. Όσο για τη διανομή που πρόσθεσες δεν είναι πρόβλημα. Γενικότερα το να γράψεις κάτι παραπάνω που όμως δεν αναιρεί κάτι που λέει το βιβλίο δε θεωρείται λάθος
Οκ, ευχαριστώ για την απάντηση! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά ;)
Στο τελευταίο ερώτημα έγραψα ανάποδα τις ακροάσεις, δηλαδή στη θέση της ενεργητικής έχω βάλει την παθητική και αντίστροφα.
Πόσο λέτε να κόψουν απο αυτό; :hmm:
όπως σου υποσχέθηκα θα επανέλθω αφού το ρωτήσω. Αναμφίβολα είναι στη διακρική ευχέρεια του βαθμολογητή. Ωστόσο ρώτησα το συντονιστή και η άποψή του ήταν ότι αν τα έχεις γράψεις καλά τότε θα χάσεις τις ελάχιστες δυνατές μονάδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top