Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,246 εγγεγραμμένα μέλη και 2,424,717 μηνύματα σε 75,711 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 439 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

edouardos

Φοιτητής

Ο edouardos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής . Έχει γράψει 39 μηνύματα.

O edouardos έγραψε: στις 19:23, 11-11-17:

1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Wrong (αβάπτιστη)

Διδακτορικός

H αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών και Διδακτορικός του τμήματος Άλλο . Έχει γράψει 177 μηνύματα.

H Wrong έγραψε: στις 19:50, 28-03-18:

Corinne ou l'Italie της Germaine de Staël.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Volkswagen Fan (je m'appelle fotis.)

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο je m'appelle fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.

O Volkswagen Fan έγραψε: στις 20:11, 28-03-18:

Το νούμερο 31328 Βενέζης!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NightOwl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H NightOwl έγραψε: στις 12:32, 12-04-18:

To 1984 του Orwell
Απλά καταπληκτικό!
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Fast (Θεόδωρος)

Φοιτητής

Ο Θεόδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 22 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,470 μηνύματα.

O Fast έγραψε: στις 22:18, 25-04-18:

2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

NightOwl

Εκκολαπτόμενο Μέλος

H NightOwl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 90 μηνύματα.

H NightOwl έγραψε: στις 22:42, 05-05-18:

Η Ταβέρνα του Εμίλ Ζολά! Γράφει πολύ ωραία, γι αυτούς που αγαπούν αυτού του είδους γραφής!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Τάσος97 (CosmicFurnace)

Συντονιστής

Ο CosmicFurnace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Άλλο και μας γράφει απο Ολλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 3,672 μηνύματα.

O Τάσος97 Sólo tu corazón caliente y nada más έγραψε: στις 19:27, 09-05-18:

Πολυ ωραιο βιβλιο για οποιον θελει να μαθει τι ειναι η επιγενετικη, την ιστορια και πως μας επηρεαζει. Αν και το γνωριζω το θεμα ηθελα ενα βιβλιο που να εχει το ζουμι της ιστοριας, με ωραια παραδειγματα και ιστορικα γεγονοτα να το διαβασω να περναει η ωρα
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

κοσμοναύτης

Νεοφερμένος

H κοσμοναύτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.

H κοσμοναύτης έγραψε: στις 13:05, 18-06-18:

Η παλλινόστηση των αισθήσεων της Νάντιας Σερεμετάκη. Δεν είναι λογοτεχνικό αλλά ούτε και τελείως θεωρία.
Παράθεση

Agnwsth (Ιωάννα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 11:32, 14-07-18:

Origin , Dan Brown
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 944 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε: στις 00:17, 16-07-18:

Εξαιρετικό! Ίσως όχι τόσο όσο το βιβλίο Ι, αλλά κι αυτό λέει πολύ.

Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 581 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε: στις 12:18, 16-07-18:

Όντως; Διαβάζω το 1 τώρα και δεν μου αρέσει καθόλου κι είχα ήδη διαβάσει αρκετά του Murakami προηγουμένως κι είχα μεγάλες προσδοκίες.
Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

Ο Ριχάρδος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 24 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 944 μηνύματα.

O Panos188 έγραψε: στις 12:30, 16-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Anonyme
Όντως; Διαβάζω το 1 τώρα και δεν μου αρέσει καθόλου κι είχα ήδη διαβάσει αρκετά του Murakami προηγουμένως κι είχα μεγάλες προσδοκίες.
Αλήθεια; Δε θα πρότεινα αυτό το βιβλίο στον οποιονδήποτε, αλλά σε κάποιον που έχει διαβάσει Μουρακάμι και του αρέσει η γραφή του, ναι, θα το πρότεινα. Οπότε, μου κάνει εντύπωση αυτό που λες.

Έχω διαβάσει κι άλλα του Μουρακάμι και μπορώ να πω ότι αυτό είναι το καλύτερο ως τώρα με διαφορά!
Παράθεση

Anonyme

Πολύ δραστήριο μέλος

H Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 581 μηνύματα.

H Anonyme έγραψε: στις 12:41, 16-07-18:

Είχα ήδη διαβάσει τα South of the Border/West of the Sun, Norwegian Wood, Kafka on The Shore και The Wind-Up Bird Chronicle. Το τελευταίο είναι με διαφορά όχι μόνο το αγαπημένο μου από Murakami, αλλά μπαίνει και στα αγαπημένα μου βιβλία γενικά, απίστευτα ώριμο δημιούργημα. Ίσως επειδή μου άρεσε τόσο πολύ να έθεσα τον πήχη πολύ ψηλά, δεν ξέρω.

Σαν γραφή είναι ωραίο το 1Q84, οκ, αλλά η υπόθεση μέχρι τώρα μου φαίνεται οριακά αδιάφορη (είμαι κάπου στις 200σελ νομίζω, έχω πάρει έκδοση και με τα τρία βιβλία). Δεν έχει αυτό το page-turning effect που είχαν τα άλλα του έργα (για μένα).
Παράθεση

ultraviolence (Odi)

Τιμώμενο Μέλος

Ο Odi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 21 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Σλοβακία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,486 μηνύματα.

O ultraviolence dont look at me, you will become like me έγραψε: στις 12:44, 16-07-18:

Παράθεση

miss marple

Φοιτητής

H miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 444 μηνύματα.

H miss marple έγραψε: στις 13:02, 16-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Panos188
Εξαιρετικό! Ίσως όχι τόσο όσο το βιβλίο Ι, αλλά κι αυτό λέει πολύ.

Λόγω τίτλου , έχει καμία σχέση με το 1984 του Όργουελ?
Παράθεση

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 469 μηνύματα.

O Unseen skygge έγραψε: στις 13:55, 16-07-18:

Παράθεση

Panos188 (Ριχάρδος)

Φοιτητής

O Panos188 έγραψε: στις 14:15, 16-07-18:

Είχα ήδη διαβάσει τα South of the Border/West of the Sun, Norwegian Wood, Kafka on The Shore και The Wind-Up Bird Chronicle. Το τελευταίο είναι με διαφορά όχι μόνο το αγαπημένο μου από Murakami, αλλά μπαίνει και στα αγαπημένα μου βιβλία γενικά, απίστευτα ώριμο δημιούργημα. Ίσως επειδή μου άρεσε τόσο πολύ να έθεσα τον πήχη πολύ ψηλά, δεν ξέρω.

Σαν γραφή είναι ωραίο το 1Q84, οκ, αλλά η υπόθεση μέχρι τώρα μου φαίνεται οριακά αδιάφορη (είμαι κάπου στις 200σελ νομίζω, έχω πάρει έκδοση και με τα τρία βιβλία). Δεν έχει αυτό το page-turning effect που είχαν τα άλλα του έργα (για μένα).
Έχεις διαβάσει αρκετά βλέπω
Για το κουρδιστό πουλί, που δεν το έχω διαβάσει προσωπικά, έχω ακούσει πολλές διαφορετικές απόψεις. Οπότε είναι ευχάριστο ν' ακούω ότι το έχεις τόσο ψηλά.

Θυμάμαι οι σελίδες στο βιβλίο Ι έφευγαν έτσι, αλλά οκ

Αρχική Δημοσίευση από miss marple
Λόγω τίτλου , έχει καμία σχέση με το 1984 του Όργουελ?
Το αναφέρει μέσα στο βιβλίο, σε ορισμένα μόνο κομμάτια, αλλά μέχρι τώρα δεν έχω νοιώσει κάτι το ιδιαίτερο. Εκτός κι αν μου διαφεύγει κάτι. Αν και υπάρχει κάτι σαν μεγάλος αδερφός και στο 1Q84. Θα αναθεωρήσω όταν τελειώσω και τα τρία βιβλία.
Παράθεση

D3admus

Δραστήριο Μέλος

Ο D3admus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O D3admus έγραψε: στις 14:33, 16-07-18:

Προτιμάτε να διαβάζεται βιβλία ηλεκτρονικά ή κανονικά ;
Παράθεση

Agnwsth (Ιωάννα)

Μαθητής Γ' λυκείου

H Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 98 μηνύματα.

H Agnwsth έγραψε: στις 14:42, 16-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από D3admus
Προτιμάτε να διαβάζεται βιβλία ηλεκτρονικά ή κανονικά ;
Κανονικά. Θέλω να κρατάω το βιβλίο, να το ξεφυλλίζω , να το μυρίζω.
5 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

ougka pougka

Μαθητής Γ' λυκείου

H ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H ougka pougka έγραψε: στις 17:17, 16-07-18:

Αρχική Δημοσίευση από Agnwsth
Κανονικά. Θέλω να κρατάω το βιβλίο, να το ξεφυλλίζω , να το μυρίζω.
...ωστοσο δεν εχω λεφτα. Οποτε ηλεκτρονικα.
3 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες