Πότε σταματάει η ανάπτυξη του άνδρα;

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Παιδιά εγώ είμαι 1,85 (μπορεί να 'μαι και πιο ψηλός - τόσο ήμουν ή στην β ή στην γ' γυμνασίου, δε θυμάμαι καλά). Υπάρχει περίπτωση να ψηλώσω κι άλλο;; :)

κοιτα λογικα θα ψηλωσεις και αλλο εκτος και αν πηρες αποτομα υψος γιατι για β γυμνασιου εισαι λιγο ψηλος....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
παιδιά εγώ είμαι1,94 περίπου. πρέπει να πάω σε γιατρό ή είναι φυσιολογικό;

Κλεν οι χηρες κλεν και οι παντρεμενες....Φυσιολογικοτατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panellinios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panellinios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σέρρες (Σέρρες). Έχει γράψει 126 μηνύματα.
ειρωνικά το λες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
Τι να πουμε ρε πούστη και εμείς του 1.80..... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

undead2033

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο undead2033 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εγώ από ότι έχω διβάσει αναπτυσσόμαστε μέχρι 18-22 και κάποιες περιπτώσεις ακόμα και 23. Είναι ανάλογα με το άτομο δν μπορείς να ξέρεις. Μόλις κατεβούν τα επίπεδα τεστοστερόνης σου σταματάς και να αναπτύσσεσαι. Ένα κοινο σημάδι(σύμπτωμα) είναι η αυξημένη τριχοφυία, αλλά και πάλι δν μπορείς να είσαι σίγουρος πότε θα σταματήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DEADGREEK

Νεοφερμένος

Ο DEADGREEK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Εγώ είμαι 15 είμαι 1,80 παίζω μπάσκετ και έχω αρκετές τρίχες στις φαβορίτες ,οι γονείς μου και οι δύο είναι 1,80 αλλά το ιπόλοιπο σόι είναι ψηλοί ,ο γιατρός μου είπε όταν ήμουν μικρός ότι θα φτάσω 2 ,τι λέτε θα φτάσω ? Υ.Γ πετάνε πολύ τα δύο μου γόνατα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εγώ είμαι 15 είμαι 1,80 παίζω μπάσκετ και έχω αρκετές τρίχες στις φαβορίτες ,οι γονείς μου και οι δύο είναι 1,80 αλλά το ιπόλοιπο σόι είναι ψηλοί ,ο γιατρός μου είπε όταν ήμουν μικρός ότι θα φτάσω 2 ,τι λέτε θα φτάσω ? Υ.Γ πετάνε πολύ τα δύο μου γόνατα
Γτ να φτασεις 2? Μεχρι 1.90 ειναι καλα μετα παει πολυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
Γτ να φτασεις 2? Μεχρι 1.90 ειναι καλα μετα παει πολυ.
μπορει να θελει να γινει μπασκετμπολιστας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Ο ξαδερφος μου που ασχολειται με στοιβο εχει φτασει 24 κι ακομα ψηλωνει:P Και στο σοι μας δεν ειμαστε ιδιαιτερα ψηλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DEADGREEK

Νεοφερμένος

Ο DEADGREEK αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Απλά θέλω να ξέρω :) , αν μπορείτε πείτε μου τις γνώμες σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos1111

Νεοφερμένος

Ο Nikos1111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Στα 21 !
Τωρα μπορει να ειναι κληρονομικο απο πατερα-μητερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Και εγω πιστεύω 21-22 αλλα εξαρτάται και απο τον οργανισμό του καθενός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andreaspap

Νεοφερμένος

Ο Andreaspap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:) Γεια σας..
Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας..είμαι 16 χρονών και ύψος 1.68.Ο πατέρας μου είναι 1,73 και η μητέρα μου 1,60 περίπου.Ξεκίνησα να ψηλώνω από τα 14 μου ( πριν 2 χρόνια) πιστεύετε θα φτάσω μέχρι 1,75? :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Κανείς δε μπορεί να σου το πει με βεβαιότητα αυτό, αλλά σίγουρα έχεις καλές πιθανότητες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,088 μηνύματα.
:) Γεια σας..
Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας..είμαι 16 χρονών και ύψος 1.68.Ο πατέρας μου είναι 1,73 και η μητέρα μου 1,60 περίπου.Ξεκίνησα να ψηλώνω από τα 14 μου ( πριν 2 χρόνια) πιστεύετε θα φτάσω μέχρι 1,75? :)

Σε ένα συνέδριο παιδιατρικής είχα ακούσει έναν τύπου ώστε να δεις χοντρικά πόσο ύψος θα πάρει το παιδί αν γνωρίζεις ύψος μαμάς και μπαμπάς. Έχεις όλα τα δεδομένα που χρειάζομαι οπότε θα σου πω.

Λοιπόν φίλε το γενετικό σου υλικό λέει ότι το ανώτερο που μπορείς να φτάσεις είναι 183,5.. Αλλά το ύψος δε τ καθορίζει το γενετικό σου υλικό αλλά ένα σωρό άλλου παράγοντε μετρήσιμοι και μη.

Μας λές ότι έχεις σταματήσει να ψηλώνεις από τα 14 αλλά αυτό ουσιαστικά δεν βοηθάει. Θα βοηθούσε πολύ αν πήγαινε σε παιδίατρο (ιδιώτη γιατί αν πήγαινε στο δημόσιο τότε αστα να πάνε) το διάγραμμα που είναι στο βιβλιάριο υγείας σου.

Κακός προγνωστικός παράγοντας είναι αν η εφηβεία σου άρχισε πριν τα 13 κοινώς να περνούσες τους συμμαθητες σου στο δημοτικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fff

Νεοφερμένος

Ο fff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
υπάρχει και η άποψη πως βοηθή η διατροφή αν τρως καλά, καθαρή τροφή, φρούτα/λαχανικπά και κρέατα + γαλακτοκομικά

επίσης κάνε checkups να βεβαιωθείς πως ο θυρεοειδής σου είναι οκ

και ίσως καμιά άσκηση με μονόζυγο κλπ να βοηθάει

edit: αυτό μάλλον έλεγε ο φόκος
https://health.in.gr/tools/metritesYgeias/provlepsiypsouspaidiou
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Andreaspap

Νεοφερμένος

Ο Andreaspap αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Όχι δεν είπα σταμάτησε η ανάπτυξη μου στα 14 .
Ειπα ότι "ξεκινησα" να ψηλώνω από τότε. Στα 14 μου ήμουν 1,50-1,52 απ ότι θυμάμαι..γενικά άργησα να μπω εφηβεία νομίζω γιατί και ο πατέρας μου άργησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Μέχρι και τα 20 είχα διαβάσει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Destroyer00

Νεοφερμένος

Ο Destroyer00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Αρα έχω ακόμη περιθώρια να μεγαλώσει η μικροκουρτσιτσα μου
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top