Νοσηλευτική: Αξίζει το επίπεδο σπουδών;

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,309 μηνύματα.
Γεια σας παιδια . Ενδιαφερομαι και εγω για Νοσηλευτικη(ΤΕΙ Θεσσαλονικης) γιατι για ΑΕΙ που ειναι στην Αθηνα δεν το κοβω απο οικονομικο θεμα . Μερικες ερωτησεις απο εμενα
1) Βλεπετε να δημιουργείτε ποτε κανα ΑΕΙ Νοσηλευτικης στην Θεσσαλονικη?
2) Το προγραμμα σπουδων διαφερει πολυ απο ΑΕΙ σε ΤΕΙ?
3) Το ΤΕΙ Νοσηλευτικης στην Θεσσαλονικη ειναι αναγνωρισμενο στην Τουρκια ? (γιατι αν αποφοιτησω επειδη στην Ελλαδα δεν το βλεπω το πραγμα , θα παω Κωνσταντινουπολη που θελουν Ελληνες Ιατρους και Νοσηλευτες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Γεια σας παιδια . Ενδιαφερομαι και εγω για Νοσηλευτικη(ΤΕΙ Θεσσαλονικης) γιατι για ΑΕΙ που ειναι στην Αθηνα δεν το κοβω απο οικονομικο θεμα . Μερικες ερωτησεις απο εμενα
1) Βλεπετε να δημιουργείτε ποτε κανα ΑΕΙ Νοσηλευτικης στην Θεσσαλονικη?
2) Το προγραμμα σπουδων διαφερει πολυ απο ΑΕΙ σε ΤΕΙ?
3) Το ΤΕΙ Νοσηλευτικης στην Θεσσαλονικη ειναι αναγνωρισμενο στην Τουρκια ? (γιατι αν αποφοιτησω επειδη στην Ελλαδα δεν το βλεπω το πραγμα , θα παω Κωνσταντινουπολη που θελουν Ελληνες Ιατρους και Νοσηλευτες)


Τα ελληνικα πτυχια ειναι ισοδυναμα πλεον με αυτων τον ευρωπαικων , λογικα θα αναγνωριζεται .....θα σου προτεινα να ριξεις και μια ματια στους travel nursing agencies(π.χ https://www.fastaff.com/ )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
3) Το ΤΕΙ Νοσηλευτικης στην Θεσσαλονικη ειναι αναγνωρισμενο στην Τουρκια ? (γιατι αν αποφοιτησω επειδη στην Ελλαδα δεν το βλεπω το πραγμα , θα παω Κωνσταντινουπολη που θελουν Ελληνες Ιατρους και Νοσηλευτες)

Η Τουρκία δεν είναι στην Ε.Ε. οπότε δεν αναγνωρίζεται αυτομάτως, θα περάσεις από τις (όποιες) διαδικασίες αναγνώρισης που καθορίζουν οι εκεί αρμόδιες αρχές για πτυχιούχους Ελληνικών Α.Ε.Ι. (Πανεπιστημίων & Τ.Ε.Ι.)...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
17000 νοσηλευτές ζητάει η Γερμανία.
https://www.sofokleousin.gr/archives/380412.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,797 μηνύματα.
Εχει περασει κανεις νοσηλευτικη διδυμοτειχο να μου πει πως ειναι η σχολη , το μερος ,το περιβαλλον, ποσα ατομα υπαρχουν εκει κατα την διαρκεια της φοιτησης ???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΑΠΘ και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,309 μηνύματα.
παιδιά από θεωρητική με βιολογία γενικής πάω για νοσηλευτική . Το γεγονός ότι είμαι αγγούρι στην χημεία και την φυσική θα με τσακίσει ή έχω ελπίδες ;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Εχει περασει κανεις νοσηλευτικη διδυμοτειχο να μου πει πως ειναι η σχολη , το μερος ,το περιβαλλον, ποσα ατομα υπαρχουν εκει κατα την διαρκεια της φοιτησης ???


Μια χαρα θα περασεις αν αποφασισεις να φοιτησεις.Μη σε φοβιζει η αποσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top