[Ειδικό Μάθημα] Βοήθεια/Απορίες στα Αγγλικά

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
φαινονται ενδιαφεροντα θεματα παντως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιππολύτη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιππολύτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,972 μηνύματα.
Οι τύποι βαρέθηκαν να βρουν θέμα έκθεσης και χρησιμοποίησαν αυτό που έπεσε πέρυσι στην έκθεση, φιλία και κοινωνικά δίκτυα. Ντάξει δεν ήταν δύσκολα Γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Ωραία ήταν τα θέματα, εμένα μου άρεσαν πολύ. Και το κείμενο ήταν πολύ ενδιαφέρον αλλά και το θέμα της έκθεσης. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
εγραψα μονο Α2, Β1, Β2, Β3 μεσα σε ενα τεταρτακι και μετα το εριξα στον υπνο, εξαλλου δεν θα δηλωσω καμια σχολη που να τα θελει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
καλησπερα ! αυριο δινω αγγλικα και εχω αγχωθει καπως σχετικα με την εκθεση... συμβουλη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
καλησπερα ! αυριο δινω αγγλικα και εχω αγχωθει καπως σχετικα με την εκθεση... συμβουλη?

Κανένας λόγος άγχους. Θα γράψεις έκθεση με όσα ξέρεις απο την έκθεση γενικής παιδείας και όσα ξέρεις απο τα μαθήματα που έχεις κάνει στο παρελθόν στην αγγλική γλώσσα.

Τα θέματα είναι συνήθως βατά και βγαίνουν και χωρίς ιδιαίτερη προετοιμασία. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
αν θυμαμαι καλα, η εκθεση του ειδικου μαθηματος ηταν κατ' ουσιαν opinion essay οπου επρεπε να επιχειρηματολογησουμε πανω σε ενα δοσμενο θεμα. οποτε εσυ αυριο θα πρεπει να διαβασεις την εκφωνηση, να αποφασισεις αν συμφωνεις ή διαφωνεις και να γραψεις την αποψη σου αναλογως. να θυμασαι βεβαια πως παντα αφιερωνουμε και μια παραγραφο για να αναφερθουμε και στην αντιθετη απο την δικη μας θεση ωστε να φανουμε αντικειμενικοι. κατα τ' αλλα δεν χρειαζεται ν' ανησυχεις για κατι, προσπαθησε να βαλεις και μερικες πιο ακαδημαϊκες λεξεις και θα εισαι καλυμμενη. καλη επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ευαχαριστω πολυ ! .... η αληθεια ειναι οτι εχω πτυχιο προφισιενσυ αλλα εχω να αγγιξω αγγλικα ( ως μαθημα σο σχολειο ) απο α λυκειου... εχω βιλια και τα εχω ξεκοκαλλισει ολα οοσα ειχαν σχεση με essay αλλα ανησυχω μηπως και δεν την γραψω σωστα.... αλλα δικιο εχετε... ευκολη ειναι... εχω διαβασει και θεματα προηγουμενων χρονων... θα δειξει τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
ευαχαριστω πολυ ! .... η αληθεια ειναι οτι εχω πτυχιο προφισιενσυ αλλα εχω να αγγιξω αγγλικα ( ως μαθημα σο σχολειο ) απο α λυκειου... εχω βιλια και τα εχω ξεκοκαλλισει ολα οοσα ειχαν σχεση με essay αλλα ανησυχω μηπως και δεν την γραψω σωστα.... αλλα δικιο εχετε... ευκολη ειναι... εχω διαβασει και θεματα προηγουμενων χρονων... θα δειξει τωρα...

προσπαθησε να γραψεις καμια εκθεση μονη σου και δες ενδεικτικες απαντησεις στο ιντερνετ (οι οποιες ειναι μονο ενδεικτικες και δεν σημαινει πως αν η δικη σου αποκλινει πολυ απο το παραδειγμα ειναι λαθος) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happily.Motionless

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Happily.Motionless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 186 μηνύματα.
ευχαριστωωωωωωωωωωωωωωω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
για πειτε οσοι το δωσατε, πως τα πηγατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,870 μηνύματα.
Αυτά τώρα είναι θέματα για να περάσεις αγγλική φιλολογία; Εγώ στο proficiency που είχα δώσει μια φορά κι έναν καιρό ήταν τρεις φορές δυσκολότερα. Εγώ δηλαδή τώρα θα μπορούσα να τη βγάλω άνετα τη σχολή με τις γνώσεις που έχω. Μη σας πω να διδάξω κιόλας!:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

"Κωστας"

Νεοφερμένος

Ο "Κωστας" αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ δεν είχα κάνει καμία προετοιμασία όλη τη χρονιά, ελάχιστα πράγματα, ωστόσο το έδωσα και προσπάθησα από αυτά που θυμόμουν από την εποχή που έδινα για lower, πριν τρία χρόνια. Γενικά δε μου φάνηκαν και πολύ απαιτητικά τα θέματα, πιστεύω θα μπορούσε να ανταποκριθεί ο καθένας που έχει πάρει κάποιο πτυχίο αγγλικών και χωρίς κάποια ιδιαίτερη προετοιμασία. Το θέμα της έκθεσης το βρήκα αρκετά ενδιαφέρον αλλά ξεπέρασα αρκετά το όριο λέξεων γιατί είχα πολλά να γράψω. Περίμενα δυσκολότερα θέματα, πάντως το 12 που θέλω πιστεύω πως το έχω γράψει σίγουρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Πολύ βατά τα θέματα. Δεν είχα κάνει καθόλου προετοιμασία. Είχαν βέβαια μικρές δυσκολίες αλλά γενικώς εύκολα. Η έκθεση πολύ εύκολη. Τα έδωσα για να ξεκλειδώσω Διοίκηση Τουριστικών από ΠΔΑ:happy: Με πολλά παιδιά που μίλησα (κυρίως απο θεωρητική) τους φάνηκαν πολύ δύσκολα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Τα θέματα δεν ήταν δύσκολα συνολικά, είχαν κάποιες δυσκολίες κυρίως για μας που είχαμε προετοιμαστεί λίγο ή καθόλου (είχα να τα ακουμπήσω 3-4 μήνες τουλάχιστον) αλλά συνολικά ήταν βατά. Το θεματάκι της έκθεσης αρκετά ωραίο, ξεπέρασα το όριο ωστόσο. Γενικά, έγραψα ψιλομέτρια, γύρω στο 14-16, θα μπορούσα και καλύτερα, αλλά δεν καίγομαι κιόλας, άλλωστε έχω πάει πολύ καλά στα 4 βασικά μαθήματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top