Απουσίες Β' Λυκείου

Faofs

Νεοφερμένος

Ο Faofs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα.

Είμαι 2α λυκείου και έχω κάνει 114 απουσίες. Η υπεύθυνη τμήματος είπε πως δεν υπάρχει θέμα. Ωστόσο σήμερα έκανα μια μονοώρη και δεν γνωρίζω αν την καταμέτρησε κι αυτη στις απουσίες. Της το είπα αρκετές φορές οπότε λογικά έχω 114 μαζί με αυτήν.

Τι κάνω όμως στην περίπτωση που δεν τη μέτρησε και μαζί με αυτή φτάνω στις 115? Μπορεί να τη σβήσει/ή να γράψει προσήλθε κάποιος καθηγητής; Ή μήπως χρειάζομαι χαρτί γιατρού; Είναι κρίμα για μια απουσία τωρα να τρεχω σε γιατρό... Είχα ακούσει πως αν έχεις λίγες παραπάνω (115-116) ο σύλλογος μπορεί να τις σβήσει για να περάσεις. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Το κακό είναι πως έχω πολλές μονοώρες αν και πλέον δεν υπάρχουν δικαιολογημένες-αδικαιολόγητες. Μόνο το σύνολο τους ενδιαφέρει. Μέσο όρο έχω γύρω στο 17 και γενικά ειμαι πολύ ήσυχος. Πιστεύετε θα μου καλύπταν αυτή τη 1 απουσία? Εκεί παίζονται όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αγγελος Κοκ

Τιμώμενο Μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Καλησπέρα.

Είμαι 2α λυκείου και έχω κάνει 114 απουσίες. Η υπεύθυνη τμήματος είπε πως δεν υπάρχει θέμα. Ωστόσο σήμερα έκανα μια μονοώρη και δεν γνωρίζω αν την καταμέτρησε κι αυτη στις απουσίες. Της το είπα αρκετές φορές οπότε λογικά έχω 114 μαζί με αυτήν.

Τι κάνω όμως στην περίπτωση που δεν τη μέτρησε και μαζί με αυτή φτάνω στις 115? Μπορεί να τη σβήσει/ή να γράψει προσήλθε κάποιος καθηγητής; Ή μήπως χρειάζομαι χαρτί γιατρού; Είναι κρίμα για μια απουσία τωρα να τρεχω σε γιατρό... Είχα ακούσει πως αν έχεις λίγες παραπάνω (115-116) ο σύλλογος μπορεί να τις σβήσει για να περάσεις. Ισχύει κάτι τέτοιο;

Το κακό είναι πως έχω πολλές μονοώρες αν και πλέον δεν υπάρχουν δικαιολογημένες-αδικαιολόγητες. Μόνο το σύνολο τους ενδιαφέρει. Μέσο όρο έχω γύρω στο 17 και γενικά ειμαι πολύ ήσυχος. Πιστεύετε θα μου καλύπταν αυτή τη 1 απουσία? Εκεί παίζονται όλα...

Αν εχεις Μ.Ο πανω απο 15 κατι αν θυμαμαι καλα σου αυξανονται σε 140κατι οι απουσιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faofs

Νεοφερμένος

Ο Faofs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Α ωραία έβγαλα 17 ευτυχώς.
Ευχαριστώ για την απάντηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faofs

Νεοφερμένος

Ο Faofs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Καλησπέρα. Ήθελα να ρωτήσω πότε οι καθηγητές περνάνε τις απουσίες; Τελευταία μέρα του τετραμήνου, δηλαδή αύριο (Πέμπτη);

Απλά έκανα 115 και συμφώνησε ένας καθηγητής να βάλει το προσήλθε για μια απουσία προηγούμενης εβδομάδας, ώστε να μην μετρήσει. Άρα 114 τώρα.

Οπότε θα σβηστεί ακόμη και αν τις έχει περάσει η υπεύθυνη, σωστά; Αν και αμφιβάλλω.. Είναι νωρίς ακόμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Faofs

Νεοφερμένος

Ο Faofs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σήμερα κολλούσαν στους τοίχους του σχολείου τις λίστες με τα ονόματα για το που θα γράψουμε... Κινδύνευα από απουσίες και φοβάμαι λιγάκι. Το όνομα μου ήταν στη λίστα για το που θα δώσω άρα πέρασα έτσι;

Ή μήπως βγάλουν ξεχωριστή λίστα για το ποιός έμεινε αύριο; Έχω ακούσει πως όποιος μένει ενημερώνεται και δεν δίνει εξετάσεις.

Ξέρετε εσείς τίποτα σχετικό; Οι καθηγητές πάντως μου λέγαν να μην ανησυχώ και μου είπαν πως εφόσον το όνομα μου είναι στη λίστα δεν υπάρχει πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Σήμερα κολλούσαν στους τοίχους του σχολείου τις λίστες με τα ονόματα για το που θα γράψουμε... Κινδύνευα από απουσίες και φοβάμαι λιγάκι. Το όνομα μου ήταν στη λίστα για το που θα δώσω άρα πέρασα έτσι;

Ή μήπως βγάλουν ξεχωριστή λίστα για το ποιός έμεινε αύριο; Έχω ακούσει πως όποιος μένει ενημερώνεται και δεν δίνει εξετάσεις.

Ξέρετε εσείς τίποτα σχετικό; Οι καθηγητές πάντως μου λέγαν να μην ανησυχώ και μου είπαν πως εφόσον το όνομα μου είναι στη λίστα δεν υπάρχει πρόβλημα.

Καλησπέρα και καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου. :)

Δεν νομίζω να έμεινες σε καμία των περιπτώσεων. Όσοι μένουν στην τάξη ή σε μάθημα από απουσίες ή από βαθμό, τα ανακοινώνουν στο τέλος που βγαίνουν τα αποτέλεσματα (οι βαθμοί). Εφόσον λοιπόν βρήκες το όνομά σου στην λίστα και σου διαβεβαίωσαν και οι καθηγητές μην ανησυχείς δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα !! Άσε που αν μένεις από απουσίες ή κινδυνεύεις να μείνεις νομίζω στο σχολείο μου τουλάχιστον έστελναν επιστολή στο σπίτι ή εάν έμενε ένα παιδί του το έλεγαν, θα στο είχαν πει οπότε υποθέτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Το πολύ πολύ να κάνουν σύλλογο και να στην σβήσουν. Είσαι πολύ τολμηρή να ρισκάρεις να φτάσεις 114. Εγώ σταμάτησα στις 110 :girl_angel:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top