Μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή

Pap_

Νεοφερμένος

Η Pap_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Kαλησπέρα, γνωρίζει κανείς να μου πει κάποια πανεπιστήμια στην Αγγλία που να μπορώ να κάνω μεταπτυχιακό πάνω στην ειδική αγωγή; Ψάχνω και δεν μπορώ να βρώ κάτι. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Pap_

Νεοφερμένος

Η Pap_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ ¨)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GlobalEdu.gr

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Παπαδάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
Kαλησπέρα, γνωρίζει κανείς να μου πει κάποια πανεπιστήμια στην Αγγλία που να μπορώ να κάνω μεταπτυχιακό πάνω στην ειδική αγωγή; Ψάχνω και δεν μπορώ να βρώ κάτι. :/:

Αγγλόφωνο μεταπτυχιακό στην Ειδική Αγωγή διάρκειας 1 έτους υπάρχει στο Πανεπιστήμιο της Σόφιας στη Βουλγαρία. Τα δίδακρα είναι 3.300 ευρώ ενώ τμήματα ξεκινούν δύο φορές το χρόνο (Νοέμβριο και Μάρτιο). Το συγκεκριμένο μάστερ είναι αναγνωρισμένο από τον ΔΟΑΤΑΠ σύμφωνα με την απόφαση Δ.Σ. 110 A' /18-03-2011 .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
θελω να κανω μια ερωτηση : μεταπτυχιακο μπορεις να κανεις σε μια αλλη σχολή απο αυτην που αποφοίτησες στο ιδιο τμήμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
θελω να κανω μια ερωτηση : μεταπτυχιακο μπορεις να κανεις σε μια αλλη σχολή απο αυτην που αποφοίτησες στο ιδιο τμήμα?

Αν κατάλαβα σωστά τι εννοείς, ναι.

Επί του θέματος, εσύ που πας για Φιλολογίνα (:D), ψάξε μήπως σε ενδιαφέρει η ειδική αγωγή. Οι πιθανότητες να διοριστείς σε ειδικό σχολείο, ή τμήμα ένταξης είναι πολλαπλάσιες από αυτές του διορισμού σε κανονικό, αφού οι Φιλόλογοι με μεταπτυχιακά στην ειδική αγωγή είναι ελάχιστοι.:)

Το έχω συζητήσει με Φιλόλογο 25 ετών, που ακολούθησε την ανωτέρω διαδικασία, και προσλήφθηκε λιγότερο από ένα χρόνο μετά από το τέλος του μεταπτυχιακού της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
χαχαχα ευχαριστω για την αμεση ανταπκριση. ηη ειδικη αγωη με ενδιαφερει αδιαμφισβητητα αφου εχω ηδη παρακολουθησει επιτυχως μαθηματα νοηματικης αλλα ας πουμε απο το πανεπιστημιο πελ./σου μπορω να κανω μεταπτυχιακο στο εκπα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Αν κατάλαβα σωστά τι εννοείς, ναι.

Επί του θέματος, εσύ που πας για Φιλολογίνα (:D), ψάξε μήπως σε ενδιαφέρει η ειδική αγωγή. Οι πιθανότητες να διοριστείς σε ειδικό σχολείο, ή τμήμα ένταξης είναι πολλαπλάσιες από αυτές του διορισμού σε κανονικό, αφού οι Φιλόλογοι με μεταπτυχιακά στην ειδική αγωγή είναι ελάχιστοι.:)

Το έχω συζητήσει με Φιλόλογο 25 ετών, που ακολούθησε την ανωτέρω διαδικασία, και προσλήφθηκε λιγότερο από ένα χρόνο μετά από το τέλος του μεταπτυχιακού της.
το ιδιο ισχυει και για καποιον που σπουδαζει παιδαγωγικο;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
χαχαχα ευχαριστω για την αμεση ανταπκριση. ηη ειδικη αγωη με ενδιαφερει αδιαμφισβητητα αφου εχω ηδη παρακολουθησει επιτυχως μαθηματα νοηματικης αλλα ας πουμε απο το πανεπιστημιο πελ./σου μπορω να κανω μεταπτυχιακο στο εκπα?

Φυσικά και μπορείς.
Γιατί όχι; Τα πάντα (σχεδόν) μπορείς να κάνεις, αρκεί να μπορείς και να θέλεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Φυσικά και μπορείς.
Γιατί όχι; Τα πάντα (σχεδόν) μπορείς να κάνεις, αρκεί να μπορείς και να θέλεις.;)
:)
μολις τωρα ειδα οτι το θεμα ανηκει σε σπουδες του εξωτερικου..
αν και λιγο οφ-τοπικ αυτο το μεταπτυχιακο πιστευω οτι μπορει καποιος να το κανει και εδω στην ελλαδα...ισως στο βολο στο αντιστοιχο τμημα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
το ιδιο ισχυει και για καποιον που σπουδαζει παιδαγωγικο;;

Στα παιδαγωγικά, όπως ξέρουμε, υπάρχουν ήδη τμήματα ειδικής αγωγής σε Βόλο και Μακεδονία, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι το ίδιο.:/:
:)
μολις τωρα ειδα οτι το θεμα ανηκει σε σπουδες του εξωτερικου..
αν και λιγο οφ-τοπικ αυτο το μεταπτυχιακο πιστευω οτι μπορει καποιος να το κανει και εδω στην ελλαδα...ισως στο βολο στο αντιστοιχο τμημα?

Αυτό μπορείς να το μάθεις από την ίδια τη σχολή.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
Στα παιδαγωγικά, όπως ξέρουμε, υπάρχουν ήδη τμήματα ειδικής αγωγής σε Βόλο και Μακεδονία, οπότε δεν ξέρω κατά πόσο είναι το ίδιο.:/:
μαλιστα.καλα μεχρι τοτε βλεπουμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Mια γνωστή μου πέρασε σε ΠΤΔΕ με μόνο στόχο να κάνει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή, γιατί έχει αποκατάσταση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lila8

Νεοφερμένος

Η lila8 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Mια γνωστή μου πέρασε σε ΠΤΔΕ με μόνο στόχο να κάνει μεταπτυχιακό στην ειδική αγωγή, γιατί έχει αποκατάσταση.
θα μπορουσε να παει κατευθειαν στο ειδικης αγωγης του βολου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Karzos1990

Νεοφερμένος

Ο Karzos1990 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπέρα σας όλους! Αμφιταλαντεύομαι ανάμεσα σε δύο μεταπτυχιακά κλινική ψυχολογία - κ'ειδική αγωγή. Που μπορεί να εργαστεί ένα ψυχολογός που έχει εξειδικευτή στην Ειδική αγωγή;
Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top