Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,186 εγγεγραμμένα μέλη και 2,484,828 μηνύματα σε 79,283 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 143 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πού να δώσω έμφαση, στη Φυσική, στην Άλγεβρα ή και στην Χημεία;

tebelis13

Πτυχιούχος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε: στις 20:01, 14-08-08:

παιδες πειτε μ που να δωσω εμφαση στην φυσικη κ στν αλγεβρα ακομα κ στη χημεια τσ α λυκειου?
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

Grabeel Lucas (Eλένη)

Μαθητής Β' λυκείου

H Eλένη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 126 μηνύματα.

H Grabeel Lucas έγραψε: στις 20:13, 14-08-08:

εχεις κατασταλαξει τι κατευθυνση θες να πας? ετσι οπως το λες, μου φαινεται σα να'χεις απορριψει τη θεωρητικη.... εγω που ειχα τελος παντων καταληξει σιγουρα θεωρητικη, δν εδωσα βαση σε κανενα απ'αυτα τα μαθηματα.τα διαβαζα μονο για εναν καλο βαθμο.αλλα προσεχα αρκετα τα θεωρητικα.
νομιζω πως φυσικη/αλγεβρα παιζουν πρωταγωνιστηκο ρολο (αν δε θες θεωρητικη στα σιγουρα), γτ πχ η φυσικη της α΄ σχετιζεται με τη φυσικη της γ΄...
Παράθεση

Crookshanks

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 3,053 μηνύματα.

O Crookshanks έγραψε: στις 21:00, 14-08-08:

Μάλλον θετική θέλει να πάει βρε το παιδί...

Δώσε έμφαση στους Νόμους του Νεύτωνα στη Φυσική, στην κρούση και στην ορμή. Και στη σύνθεση και ανάλυση δυνάμεων. Στην Άλγεβρα δώσε περισσότερη βάση στις συναρτήσεις και στις ρίζες. Χημεία βασικά είναι σχεδόν όλα.
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,128 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 22:25, 14-08-08:

ολα χρειαζονται.....αλλα αν πας θετικη σε αυτα που ειπες αλλα θα σου προτεινα και στη γεωμετρια γιατι χρειαζεται
Παράθεση

tebelis13

Πτυχιούχος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Πτυχιούχος . Έχει γράψει 1,244 μηνύματα.

O tebelis13 έγραψε: στις 01:20, 15-08-08:

τεχνολογικη σκοπευω να παω....
Παράθεση

giostavros

Φοιτητής

Ο giostavros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 11 μηνύματα.

O giostavros έγραψε: στις 20:45, 18-08-08:

χμ τεμπέλη οπωσδήποτε μελέτησε Φυσική και Αλγεβρα.
Με αυτά τα δύο μαθήματα θα μπούν και οι βάσεις για τα επόμενα έτη.
Ιδιαιτερα Αλγεβρα.Επίσης μην παραμελήσεις τη Χημεία.
Ολα τα αλλα μαθηματα της Α Λυκείο τα θεωρω λιγοτερο... βασικά
Παράθεση

Boom

Επιφανές Μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 7,128 μηνύματα.

O Boom έγραψε: στις 21:04, 18-08-08:

οχι περα απο αυτα θα ελεγα και γεωμετρια καθως το 1ο κεφαλαιο μαθηματικων κατευθυνσης της Β' ειναι τα διανυσματα που ειναι τμημα της γεωμετριας!
Παράθεση

Danai!

Μαθητής Γ' λυκείου

H Danai! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου του τμήματος Ιατρικής Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 61 μηνύματα.

H Danai! έγραψε: στις 03:25, 26-08-08:

Στην τεχνολογική κατεύθυνση δε θα δώσεις χημεία στις πανελλήνιες. Πρέπει να δώσεις πολύ βάση στη φυσική και στην άλγεβρα. Αν δε δώσεις προσοχή στην άλγεβρα τα κενά αυτά δε θα τα καλύψεις στις επόμενες τάξεις. Είναι ύπουλο μάθημα... Πρέπει να έχεις μια σειρά. Κάποια παιδιά στη γ' λυκείου ξεσκίζονται να διαβάζουν μαθηματικά αλλά επειδή δε διάβαζαν στην α' λυκείου δεν τα πάνε καλά.
Και η φυσική σου χρειάζεται επίσης!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια