Πόσες ώρες διαβάζετε;

Πόσες ώρες διαβάζετε την ημέρα για Πανελλήνιες;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 64)
  • 1-2 ώρες

  • 3-4 ώρες

  • 5-6 ώρες

  • 7-9 ώρες

  • 10-12 ώρες

  • 12 -15 ώρες

  • Δεν μπορώ να διαβάσω γιατί βαριέμαι

  • Δεν μπορώ να διαβάσω γιατί δεν έχω όρεξη

  • Δεν είμαι υποψήφιος


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
24/7 :smoke:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
what is this studyin you keep talkin about?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
25-32 ανά εβδομάδα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelomogolo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο trelomogolo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
καλα ακουω κατι 5-6 ωρεσ και τρελενομια.. εγω κανα μισαωρο και αυτο με το ζορι,,μου φαινεται οτι πρεπει να ξυπνήσω ..οποτε απο αυριο αρχιζω ..απο τισ 12 και μετα 8α διαβαζω.....wish me luck ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DruidAlex

Νεοφερμένος

Ο DruidAlex αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Δεν μπορω γενικως να διαβασω πολυ,οι 4 ωρες μου φενονται βουνο,μετα τις 3 τα φτυνω αλλα γενικως τα βγαζω περα πολυ καλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kira.

Νεοφερμένος

Η Kira. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
3 ώρες τουλάχιστον τις καθημερινές αλλά δεν είναι κανόνας. Άλλες φορές είμαι κουρασμένη και δε μπορώ να συγκεντρωθώ οπότε τα αφήνω, άλλες διαβάζω 3+ ώρες, ξενυχτάω.

Τώρα τα Χριστούγεννα όσο αντέχω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Ότι λέει ο τίτλος πόσες ώρες διαβάζετε την ημέρα για την προετοιμασία των Πανελληνίων εξετάσεων, διαβάζετε συνεχόμενα ή έχετε κάποιο δικό σας πρόγραμμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apollo11

Νεοφερμένος

Ο apollo11 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Ψηφισα 5-6 αλλα συνηθως ειναι παραπανω.
Πολλες φορες διαβαζω συνεχομενα εως οτου αρχισω να καταλαβαινω οτι αργω πολυ να κανω σχετικα απλες πραξεις οπου και σταματαω.
Κατι που κανω συχνα ιδιως οταν ειμαι πολυ κουρασμενος ειναι να διαβαζω με χρονομετρο για 50' και μετα 10' παυση. Επαναλαμβανω μεχρι να προκυψει το αρχικο αλλα οχι για περισσοτερες απο 4 μερες συνεχομενες.
Στις διαλλειματικες ξαναλυνω παλιοτερες ασκησεις που εχω κανει τουλαχιστον 20 μερες πριν και για αποθεραπεια ευκολοτερες ασκησεις με αρκετη ομως διαδικασια δουλευοντας πανω στην μεθοδολογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.
Αλήθεια γίνεται κάποιος να διαβάσει 12 - 15 ώρες;;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Είναι αδύνατο να διαβάζει κάποιος 15 ώρες την ημέρα,εκτός κι αν δεν πηγαίνει σχολείο και δεν κοιμάται :P
Εγώ διαβάζω και στο σχολείο (ναι, μπορώ και συγκεντρώνομαι, δεν έχω κανένα πρόβλημα). Βασικά, δεν έχω μετρήσει ποτέ πόσες ώρες διαβάζω κάθε μέρα, αλλά τώρα που το σκέφτομαι, πιστεύω ότι θα είναι κάπου στις 5 ώρες... Μπορεί λίγο παραπάνω τα σαββατοκύριακα, μπορεί λίγο παρακάτω αν δεν γράφω τίποτα το σαββατοκύριακο (αν δεν γράφω, μου επιτρέπω να ξεκουραστώ λίγο το Σάββατο :P). Ε,γενικά δεν αγχώνομαι, δεν λέω πχ. "ωχ, δεν διάβασα 5 ώρες σήμερα, θα αποτύχω", διαβάζω όσο θεωρώ ότι πρέπει.
Αν έχω πολύ διάβασμα, κάνω κάποια 5-λεπτα ή 10-λεπτα διαλείμματα και ποτέ,ποτέ, ποτέ δεν διαβάζω μετά τις 12 το βράδυ. Αργώ να λύσω τις ασκήσεις γιατί δεν έχω καθαρό μυαλό από την κούραση και δεν θέλω να είμαι πτώμα το πρωί, οπότε πάω για ύπνο. Μέχρι τώρα, το πρόγραμμά μου έχει αποτέλεσμα χαχα. Ε,από τον Απρίλιο και μετά θα είναι πιο εντατικά τα πράγματα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,004 μηνύματα.
Αλήθεια γίνεται κάποιος να διαβάσει 12 - 15 ώρες;;;;;
Γίνεται και παραγίνεται. (Ομολογώ ότι μερικές φορές το έχω κάνει). Όμως, υπάρχουν και κάποιοι που το κάνουν συστηματικά και για πολλούς μήνες. Είναι αυτοί που μετά τα αποτελέσματα βγαίνουν στα κανάλια και λένε ότι διάβαζαν μισή με μία το πολύ ώρα τη μέρα, έβγαιναν 3 φορές την εβδομάδα, ασχολούνταν με μπάσκετ, βόλεϊ, τένις, μπαλέτο, πιάνο, ζωγραφική και ότι οι πανελλήνιες δεν θέλουν πολλή μελέτη, αλλά θέλουν σωστό προγραμματισμό και σύστημα.


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosbiology1

Νεοφερμένος

Ο panosbiology1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
χαχα αυτο π ειπε ο διας ειναι γαματο !!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Schoolmate

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Schoolmate αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 287 μηνύματα.

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
σημασια εχει η ποιοτητα, οχι η ποσοτητα.. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki.........

Νεοφερμένος

Η maraki......... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κάτι..είμαι κ γω γ τεχνολογική...τελειώνω το διαβασμα πριν τις εννιά..είναι λογικό??κανονικά δεν έπρεπε να διαβάζω μέχρι αργά?? Κ εγώ κ βοηθήματα π λύνω μόνη μ ασκησεις...μήπως φταίει που δεν εχω σδιαδρομες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
maraki δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα. έχεις το δικό σου πρόγραμμα το οποίο, αν σε ικανοποιεί, είναι οκ. μην αφήνεις να σου πιπιλάνε τα μυαλά και μετά εσύ να νιώθεις τύψεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
3 ωρες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Δημόσιας & Κοινοτικής Υγείας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
τωρα που δεν εχω σχολειο διαβαζω για τις εξετασεις κατα μεσο ορο 3.5 πρωι και 3 βραδυ (εχω 5 μαθηματα :spasiklas:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

damn

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο damn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,771 μηνύματα.
παιδες διβαστε με μετρο με την εννοια οσο αντεχεται ..Και οτι ειιναι να γραψετε θα γραψετε κλαιν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικής Επιστήμης ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,976 μηνύματα.
Εγω αποτ την νεα χρονια ξεκιναω τα πενταωρα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top