Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,225 εγγεγραμμένα μέλη και 2,423,299 μηνύματα σε 75,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 210 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Θερινά Μαθήματα

Samael

Συντονιστής

Ο Samael αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών (ΤΕΙ/Αθήνα) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,677 μηνύματα.

O Samael www.youtube.com/watch?v=32kYH6XZrIo έγραψε: στις 01:16, 03-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από Katerinaa
Σε 2 εβδομάδες ακριβώς θα αρχίσω τα θερινά.. έχω πολύ άγχος είναι η αλήθεια.. 1.φοβάμαι πώς θα είναι, μήπως δεν τα καταφέρνω γενικά στα μαθήματα, 2.πόσες ώρες θα χρειάζεται να διαβάζω... (Θετική με Μαθηματικά) Οποιαδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη παιδιά..
#1--> Ξεκινα με την θετικη σκεψη οτι θα τα καταλαβεις.
#2--> Οσες χρειαζεσαι εσυ για να καταλαβαινεις τα concept,και οτι δεν καταλαβαινεις θα ρωτας τους καθηγητες η εδω
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Νίκος22

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο Νίκος22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 17 ετών , Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.

O Νίκος22 έγραψε: στις 01:33, 03-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από Katerinaa
Σε 2 εβδομάδες ακριβώς θα αρχίσω τα θερινά.. έχω πολύ άγχος είναι η αλήθεια.. φοβάμαι πώς θα είναι, μήπως δεν τα καταφέρνω γενικά στα μαθήματα, πόσες ώρες θα χρειάζεται να διαβάζω... (Θετική με Μαθηματικά) Οποιαδήποτε συμβουλή καλοδεχούμενη παιδιά..
Δεν νομιζω οτι πρέπει να αγχωθεις.Καταρχην τα καλοκαιρινα τα κανεις για να μπεις μεσα στο κλιμα και λιγο για να ξε~αγχωθεις .Οσον αφορά το διαβασμα φυσικα πρεπει να δωσεις απο την αρχη βαση γτ θα σου φανούν βουνο.
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Katerinaa (Κατερίνα^.^)

Μαθητής Β' λυκείου

H Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 16 ετών , Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 40 μηνύματα.

H Katerinaa έγραψε: στις 21:09, 11-06-18:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλους σας, με ενθαρρύνατε πολύ! Το μόνο σίγουρο είναι ότι η κούραση θα είναι γλυκιά, μιας και...μ'αρέσουν πολύ τα μαθήματα της κατεύθυνσής μου
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

D3admus

Δραστήριο Μέλος

Ο D3admus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O D3admus έγραψε: στις 21:20, 11-06-18:

Χαιρετώ το φόρουμ και εγώ με τη σειρά μου.Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν θερινά τμήματα στο φροντιστήριο για αυτούς που πήγαν άσχημα φέτος και το γνωρίζουν ή δεν έδωσαν για κάποιο λόγο στην 3η Λυκείου και θέλουν να ξεκινήσουν από το καλοκαίρι για του χρόνου.Μήπως ξέρετε αν υπάρχουν τέτοια τμήματα;
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,070 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 06:17, 12-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από D3admus
Χαιρετώ το φόρουμ και εγώ με τη σειρά μου.Αναρωτιέμαι αν υπάρχουν θερινά τμήματα στο φροντιστήριο για αυτούς που πήγαν άσχημα φέτος και το γνωρίζουν ή δεν έδωσαν για κάποιο λόγο στην 3η Λυκείου και θέλουν να ξεκινήσουν από το καλοκαίρι για του χρόνου.Μήπως ξέρετε αν υπάρχουν τέτοια τμήματα;
Συνήθως δεν υπάρχουν θερινά τμήματα αποφοίτων. Ξεκινούν κανονικά από τον Σεπτέμβρη. Δεδομένου ότι θα έχουν όλον τον χρόνο στη διάθεσή τους χωρίς άλλες υποχρεώσεις (σχολείο), δεν θα τους προσφέρει κάτι σημαντικό ο ενάμισης μήνας μαθημάτων του καλοκαιριού.
Παράθεση

Scandal (Πέτρος)

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 4,227 μηνύματα.

O Scandal έγραψε: στις 07:45, 12-06-18:

Τα τμήματα αποφοίτων συνήθως κάνουν τα μαθήματα το πρωί (σε αντίθεση με τα μαθητικά τμήματα που κάνουν απόγευμα). Όντως ο 1 - 1,5 μήνας δεν κάνει διαφορά. Στην πολλή χειρότερη που επιμένεις, ασχολήσου όσο μπορείς μόνος σου τον καιρό που θα έκανες θερινά, και ξεκινάς από Σεπτέμβρη σε τμήμα.
Όπως τα λέει η Λένω. Και γενικά μην αγχώνεσαι / βιαστείς. Αν έδωσες φέτος πανελλαδικές, καλύτερα να ξεκουραστείς το καλοκαίρι - νομίζω είναι πολύ πιο βοηθητικό αυτό από το να κάνεις θερινά.
Παράθεση

D3admus

Δραστήριο Μέλος

Ο D3admus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 168 μηνύματα.

O D3admus έγραψε: στις 16:30, 12-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από Scandal
Τα τμήματα αποφοίτων συνήθως κάνουν τα μαθήματα το πρωί (σε αντίθεση με τα μαθητικά τμήματα που κάνουν απόγευμα). Όντως ο 1 - 1,5 μήνας δεν κάνει διαφορά. Στην πολλή χειρότερη που επιμένεις, ασχολήσου όσο μπορείς μόνος σου τον καιρό που θα έκανες θερινά, και ξεκινάς από Σεπτέμβρη σε τμήμα.
Όπως τα λέει η Λένω. Και γενικά μην αγχώνεσαι / βιαστείς. Αν έδωσες φέτος πανελλαδικές, καλύτερα να ξεκουραστείς το καλοκαίρι - νομίζω είναι πολύ πιο βοηθητικό αυτό από το να κάνεις θερινά.
Δεν έδωσα φέτος.Και ένα πρόβλημα είναι ότι δεν έχω καλύψει όλη την ύλη αλλά και στο βάθος που θα ήθελα να την καλύψω.Έκανα κάποια μαθήματα για να μην χάσω επαφή και τα πήγαινα και πολύ καλά.Αυτά που δεν έχω δουλέψει καθόλου κατά την διάρκεια της χρονιάς είναι τα μαθηματικά και η βιολογία.Και δεν ξέρω και σε ποιο να δώσω βαρύτητα.Είμαι σε μια άσχημη κατάσταση.
Θετική κατεύθυνση προφανώς.
Παράθεση

Λένω

Διακεκριμένο μέλος

H Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,070 μηνύματα.

H Λένω έγραψε: στις 18:26, 12-06-18:

Αρχική Δημοσίευση από D3admus
Δεν έδωσα φέτος.Και ένα πρόβλημα είναι ότι δεν έχω καλύψει όλη την ύλη αλλά και στο βάθος που θα ήθελα να την καλύψω.Έκανα κάποια μαθήματα για να μην χάσω επαφή και τα πήγαινα και πολύ καλά.Αυτά που δεν έχω δουλέψει καθόλου κατά την διάρκεια της χρονιάς είναι τα μαθηματικά και η βιολογία.Και δεν ξέρω και σε ποιο να δώσω βαρύτητα.Είμαι σε μια άσχημη κατάσταση.
Θετική κατεύθυνση προφανώς.
Μην προβληματίζεσαι! Από Σεπτέμβριο θα έχεις όλον τον χρόνο στη διάθεσή σου για να αφοσιωθείς στο διάβασμά σου. Χρειάζεσαι σωστό πρόγραμμα μελέτης, απόφαση ότι τους μήνες της προετοιμασίας σου οτιδήποτε άλλο θα περάσει σε δεύτερη μοίρα, υπομονή και επιμονή. Τόσες χιλιάδες παιδιά τα κατάφεραν, γιατί να μην τα καταφέρεις κι εσύ; Αν διαπιστώσεις ότι τα κενά που έχεις, σε εμποδίζουν να παρακολουθήσεις όπως πρέπει τη ροή του προγράμματος, μπορείς να ζητήσεις από τον καθηγητή του φροντιστηρίου, να σου κάνει μερικές ώρες ιδιαίτερα για να μπορείς να συμβαδίσεις με τους συμμαθητές σου.΄Ολα καλά θα πάνε!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 8 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Giorgos496 , Katerinaa , lina_00 , user1 , Ροβερτα , ΣοφίαΒ

Βρείτε παρόμοια

• Παρόμοια Θέματα
    • Θερινά μαθήματα - Από alchemia
      Το θέμα έχει λάβει 254 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Β' Λυκείου.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 26-05-15 στις 20:13.
    • Θερινά Μαθήματα: Προαιρετικά ή Όχι; - Από κυριάκος1204
      Το θέμα έχει λάβει 20 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Πανελλαδικές Εξετάσεις.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 20-07-12 στις 12:49.
    • Γενικό Θερινά για όλα τα μαθήματα; - Από No_name
      Το θέμα έχει λάβει 25 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ανθρωπιστικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 19-07-11 στις 14:56.
    • Γενικό Καλύπτονται τα κενά στα θερινά μαθήματα; - Από stellaki_g
      Το θέμα έχει λάβει 10 απαντήσεις και βρίσκεται στην κατηγορία Ανθρωπιστικών Σπουδών.
      Το τελευταίο του μήνυμα δημοσιεύτηκε 14-06-11 στις 21:21.
  • Προηγούμενο Θέμα Επόμενο Θέμα