Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αόρατος Χρήστης
Αναζήτηση στο iSchool!
Τι;
Πως;
Ταξινόμηση
Που;
Σε συγκεκριμένη κατηγορία;
Ποιος;
Αποτελέσματα Αναζήτησης
Συμπληρώστε τουλάχιστον το πεδίο Τι;

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 67,225 εγγεγραμμένα μέλη και 2,423,297 μηνύματα σε 75,646 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 209 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Κορεατικά

Vasiliki34022

Πτυχιούχος

H Vasiliki34022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Vasiliki34022 έγραψε: στις 10:05, 19-05-09:

Εδώ και καιρό, ενδιαφέρομαι να μάθω Κορεάτικα, αλλά βρίσκω βοήθεια μόνο σε ιστοσελίδες.

Μήπως γνωρίζει κανείς κάποι φροντιστήριο ή αν κάνουν ιδιαίτερα?

(Καποιες φορές , νομίζω οτι είμαι η μόνη που ενδιαφέρεται.... )
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Ironboy

Φοιτητής

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών Αθήνας . Έχει γράψει 743 μηνύματα.

O Ironboy after saying that boredom is boring έγραψε: στις 10:08, 19-05-09:

Nομιζω δεν θα βρεις απάντηση!
0 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 10:25, 19-05-09:

Mην απογοητεύεσαι. Υπάρχουν 36,794,800 χρήστες στο Ίντερνετ και 70,944,739 ομιλητές στον κόσμο
Δες
Αριθμός χρηστών ανα γλώσσα
Παράθεση

Vasiliki34022

Πτυχιούχος

H Vasiliki34022 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H Vasiliki34022 έγραψε: στις 10:28, 19-05-09:

Αρχική Δημοσίευση από nikos georg
Mην απογοητεύεσαι. Υπάρχουν 36,794,800 χρήστες στο Ίντερνετ και 70,944,739 ομιλητές στον κόσμο
Δες
Αριθμός χρηστών ανα γλώσσα
Κατι σε Ελλάδα?
Παράθεση

A propos (Νίκος)

Πτυχιούχος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών , Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,499 μηνύματα.

O A propos Jongleur en exercice - Cage en folie έγραψε: στις 10:32, 19-05-09:

Το μόνο απογοητευτικό για τα κορεάρικα είναι η ανάπτυξή τους από 2000-2008. Μόνο 93,3%. Το ίδιο και για τα γιαπωνέζικα 99.7%. Αντίθετα τα Αραβικά έχουν 1500% growth. Για τα ελληνικά 10,772,816 πληθυσμός 4,932,495 χρήστες 46.0 % του ελληνικού πληθυσμού είναι χρήστες και οι Έλληνες users είχαν 393.2 % αύξηση τα τελευταία 8 χρόνια
Παράθεση

elefantaki07

Μαθητής Γ' γυμνασίου

H elefantaki07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου . Έχει γράψει 46 μηνύματα.

H elefantaki07 έγραψε: στις 18:52, 14-10-09:

Μπορείς να απευθυνθείς σε ένα φροντιστήριο ξένων γλωσσών. Μπορεί να ξέρουν κάποιον που να γνωρίζει κορεάτικα και να παραδίδει μαθήματα.
Παράθεση

karv2 (Sandra)

Φοιτητής

H Sandra αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 59 μηνύματα.

H karv2 Free yourself. έγραψε: στις 18:53, 21-02-13:

Το ξέρω τώρα έχουν περάσει 4 περίπου χρόνια από το μήνυμα που έχεις γράψει, αλλά δεν είσαι η μόνη που ενδιαφέρεται (ή που έστω ενδιαφερόταν ) για κορεάτικα. Μήπως βρήκες τίποτα στο ίντερνετ τυχαία , όπου να μπορώ να μάθω;
Διότι τελευταία άρχισα να ακούω πολύ κορεάτικη μουσική και έχω πάθει πώρωση!
Παράθεση

Cydonian Knight

Δραστήριο Μέλος

H Cydonian Knight αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών . Έχει γράψει 270 μηνύματα.

H Cydonian Knight Mardy bum έγραψε: στις 11:36, 11-06-13:

Αν είσαι φοιτήτρια (ή και όχι) στο ΕΚΠΑ, μπορείς να πας στο διδασκαλείο ξένων γλωσσών. Είναι οικονομικά και από ότι ξέρω (από φίλο που κάνει Ιαπωνικά) γίνεται καλή δουλειά. Εγγραφές γίνονται κάθε Σεπτέμβριο
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

g.jojo.g

Νεοφερμένος

H g.jojo.g αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H g.jojo.g έγραψε: στις 20:18, 17-08-15:

Έχουν περάσει 2 χρόνια από το μνμ σου αλλα επειδή και εγώ εχω τρέλα με ασιατική κουλτούρα και δε k-brama& k-pop και ξεκίνησα να μαθαίνω κορεάτικα μόνη μου. Αν ενδιαφέρεσαι ακόμη τσεκαρε το polyglot υπάρχει και σε app ωστόσο εκεί θα βρεις μόνο λεξιλόγιο και οχι το αλφάβητο. Εγώ το βρήκα απο το ίντερνετ μετα απο πολύ έρευνα για να επιβεβαιώσω καθε γράμμα. Αν ενδιαφερεσαι μπορώ να σου στείλω το αλφάβητο για να μην χανεις χρόνο.
1 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση

Objectivism (Covfefe)

Περιβόητο Μέλος

Ο Covfefe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 20 ετών και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,350 μηνύματα.

O Objectivism έγραψε: στις 20:28, 17-08-15:

έχουν ενδιαφέρων τα κορεάτικα; και εγώ ενδιαφέρομαι γενικοτερα για την ανατολιτικη κουλτουρα και σκεφτομουν να μαθω ιαπωνικα ή κινέζικά γιατί θα ήθελα να δουλέψω με εκείνες ή σε εκείνες τις χώρες. αλλά ποτέ δεν σκέφτηκα κορεάτικα :ο
Παράθεση

maraki14

Νεοφερμένος

H maraki14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών . Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.

H maraki14 έγραψε: στις 19:27, 31-01-18:

Ειχα κι'εγω παθος με τα κορεατικα( ολα ξεκινησα απο τις ταινιες και το κ-ποπ) και ετσι εβαλα στοχο να τα μαθω. Περασα σε πανεπιστημιο στο εξωτερικο και καταφερα να παω και στη Νοτια Κορεα για ενα 6μηνο. Οποτε τωρα παραδιδω τα μαθηματα κορεατικων στην πολη μου, την Καλαματα και αμα θελετε μπορω να σας βοηθησω με τη γλωσσα( αν και εχει περασει αρκετος καιρος απο τα μηνυματα σας) αλλα σε περιπτωση που ακομα ενδιαφερεστε.
2 Δεν μπορείτε να αξιολογήσετε αρνητικά το μήνυμα αυτόΔεν μπορείτε να αξιολογήσετε θετικά το μήνυμα αυτό
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    stergios191919