Ποιος ήταν ο πρώτος αγώνας ποδοσφαίρου που είδατε ποτέ από την τηλεόραση??

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
Εγω ειχα δει ενα παναθηναικος λανς 1 0 χειμωνας του 98 με κεφαλια του βοκολου.Ειχαν χασει οι γαλλοι τα απιστευτα τελικα νικησαμε ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Euro 2004 Ελλάδα-Πορτογαλία (στους ομίλους η πρώτη φορά και φυσικά αργότερα στον τελικό). Δηλαδή είναι ο πρώτος που θυμάμαι. Τώρα σίγουρα όλο και κάτι θα είχα δει και πριν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Αμυδρά θυμάμαι εικόνα από αγώνα της ΑΕΚ εναντίον της Ρεάλ Μαδρίτης, στο πλαίσιο των ομίλων του Champions League, κατά τη σεζόν 2002-2003, εάν δεν κάνω λάθος. Λογικά, θα ήταν ο πρώτος αγώνας που είχα παρακολουθήσει. Ευτυχώς υπάρχουν και βίντεο για να θυμόμαστε περασμένα μεγαλεία, γιατί τώρα... "ερχόμαστε", κατά τα άλλα, σαν ομάδα.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Κι εμένα ο τελικός του euro 2004 ήταν ο πρώτος αγώνας που είδα, απ'ότι θυμάμαι τουλάχιστον. Ήμουν αρκετά μικρός τότε, στην οικογένεια δεν πολυασχολούνταν με το ποδόσφαιρο και το euro το είδα επειδή το είδε όλη η Ελλάδα :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Απο το 2000 θυμαμαι να είμαι ολυμπιακός και να παρακολουθω το πρωταθλημα με τον πατέρα μου χωρίς να έχω μνημες απο συγκεκριμενους αγώνες. Συγκεκριμένες μνήμες έχω απο το πρωτάθλημα 2002-2003 πιο πολύ και ιδιαίτερα το 3-0 και τα επεισόδια στη ριζούπολη ή ακόμα και το ματς του πρώτου γύρου με τον παναθηναικό και ιδιαίτερα ενα απευθειας φαουλ του μπασινα. Απο το προκριματικά για το Euro 2004 θυμαμαι πολύ ξεκάθαρα να παρακολουθησα ολοκληρο τον αγώνα με την βορειο ιρλανδια στην τελευταία αγωνιστική τον Οκτωβριο του 2003 που είχαμε κερδίσει 1-0 με πεναλτυ του τσιαρτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ακάλυπτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ακάλυπτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Το ματς όπου ο Κωνσταντίνου είχε βάλει το γκολ μέσα στο Camp Nou εναντίον της Μπάρσα, για το Champions League.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

scareless

Νεοφερμένος

Ο scareless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Θυμαμαι μονο αγωνες λιιιιγο στο μυαλο μου απο μουντιαλ 2002 με αργεντινη με κρεσπο στα καλα του,μπατιστουτα με σουτ τουβλο,αμυνα με ζανεττι σοριν αγιαλα και βερον αρχηγο αιμαρ ορτεγκα και δεν συμμαζευεται. Τωρα ουτε το κοπα αμερικα δεν μπορεις να χτυπησεις με χιλη (i cry everytime :( ) Ιγκουαιν γαμιεσαι το ξερεις ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Ολυμπιακός από πάντα,θυμάμαι να βλέπω συνέχεια τους αγώνες της ομάδας με τον πατέρα μου κι εκείνος να καμαρώνει λες κι έπαιρνα πτυχίο κάθε φορά που βλέπαμε αγώνα μαζί.. :P
Οι πρώτοι αγώνες όμως που θυμάμαι ξεκάθαρα στη μνήμη μου,είναι φυσικά του Euro (και λόγω ηλικίας). Ειδικά από την Ισπανία και μετά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας ΑΠΘ και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Ο πρωτος,που θυμαμαι τουλαχιστον, ειναι ο τελικος του euro 2004, 7,5 χρονών τότε!Θυμαμαι χαρακτηριστικά που καθόμουν με τον πάτερα μου στο σαλονι με τα κασκολ της εθνικης!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν ήμουν ενός χρονών είχα δει το Γιουβέντους - Ολυμπιακός 7-0 (τίποτα δε θυμάμαι :P).
Μετά ξανά το 2008 (Άρης - ΠΑΟΚ 2-0) (πάλι δε θυμάμαι τίποτα εχθώς του ότι ήταν σημαντικός αγώνας) Βασικά δεν ήταν το 2008 ήταν το 2010 αν θυμάμαι καλά κ.ο.κ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Παναθηναικος-Σαλκε το 2001 αν δεν κανω λαθος, στην Αθηνα ειχε παστελωσει ενα ο Κωνσταντινου, 2-0 νομιζω ειχε ερθει.

Το χειροτερο αγχος σε ματς ηταν στον ημιτελικο Ελλαδα-Τσεχια με τους Τσεχους να εχουν χασει τα αχαστα και σε καθε κατεβασμα τους να σταυροκοπιομαστε μη το ρουφηξουμε. Τον τελικο δεν τον ειδα λογω ταξιδιου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ_6 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 204 μηνύματα.
κάποιος αγώνας παγκοσμίου κυπέλλου το 2002.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top