Απορίες για τα Blogs

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
όταν λες ότι κάνεις διαχωρισμό; Απλάς πατάς < left > και < right > ?

Δυστυχώς αυτό που θες γίνεται με γνώσεις HTML (πρέπει να δηλώσεις που θα είναι η αριστερή μπάρα, τι μήκος θα έχει, τι πλάτος κτλ). Για να κατασκευάσεις μία απλά αντέγραψε τον κώδικα της αριστερής μπάρας και παίξε μαζί του. Πείραξε τα νούμερα για το που θα εμφανίζεται, το μήκος κτλ

Δυστυχώς δεν ξέρω καλή HTML για να σε βοηθήσω παραπάνω. Παίζοντας πειράζω τα templates μου εγώ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
όταν λες ότι κάνεις διαχωρισμό; Απλάς πατάς < left > και < right > ?

Δυστυχώς αυτό που θες γίνεται με γνώσεις HTML (πρέπει να δηλώσεις που θα είναι η αριστερή μπάρα, τι μήκος θα έχει, τι πλάτος κτλ). Για να κατασκευάσεις μία απλά αντέγραψε τον κώδικα της αριστερής μπάρας και παίξε μαζί του. Πείραξε τα νούμερα για το που θα εμφανίζεται, το μήκος κτλ

Δυστυχώς δεν ξέρω καλή HTML για να σε βοηθήσω παραπάνω. Παίζοντας πειράζω τα templates μου εγώ... :)

Αντέγραψα ήδη τον κώδικά και τον τύπωσα, πρέπει να δώ πώς λειτουργεί σαν σελήδα για να βρώ που ακριβώς θα μπεί, σε προγραμματισμό ήμουν άριστη μαθήτρια απιστευτό και όμως αληθηνό, αλγόρηθμούς έπεζα τότε στα δάχτυλα, το μόνο που λάτρεβα, λίγο μελέτη και θα τα ξαναθυμηθώ πιστέυω, απλά δεν είχα δεί ότι είχε κώδικα, θα το μελετήσω:clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Αντέγραψα ήδη τον κώδικά και τον τύπωσα, πρέπει να δώ πώς λειτουργεί σαν σελήδα για να βρώ που ακριβώς θα μπεί, σε προγραμματισμό ήμουν άριστη μαθήτρια απιστευτό και όμως αληθηνό, αλγόρηθμούς έπεζα τότε στα δάχτυλα, το μόνο που λάτρεβα, λίγο μελέτη και θα τα ξαναθυμηθώ πιστέυω, απλά δεν είχα δεί ότι είχε κώδικα, θα το μελετήσω:clapup: :clapup:

:|

Η html δεν είναι γλώσσα προγραμματισμού. Είναι μια περιγραφική γλώσσα, δηλαδή πιο απλά ένας ειδικός τρόπος γραφής κειμένου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
:|

Η html δεν είναι γλώσσα προγραμματισμού. Είναι μια περιγραφική γλώσσα, δηλαδή πιο απλά ένας ειδικός τρόπος γραφής κειμένου

Δεν θυμάμε καλά τον όρο σαν προγραμματισμός πάντος ξέρω ότι html δούλευα σε εταιρελια κατασκευής ιστοσελίδας και έφτιαξα αυτή του σχολείου μόνη, αλλα το είπα πρέπει να θυμηθώ με πολλή μελέτη,΄όπως λένε ξέρω πόσο πάει 1+1 άλλα δεν ξέρω πώς λέγετε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,817 μηνύματα.
Το έχω απορία εδώ και καιρό που βλέπω διάφορα μεγάλα και προσεγμένα blogs...
Οι υπηρεσίες blogs σας δίνουν τη δυνατότητα με κάποιο τρόπο να κάνετε BACKUP του blog σας; :worry: (μηνύματα, σχόλια κ.τ.λ.).;;



:hmm:



-petros
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Κάποιες ναι, κάποιες όχι ... Κάποιες με πληρωμή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ξέρετε πως μπορώ να ξέρω πόσοι διαβάζουν το feed του blog που έχω στο wordpress.com? Από ότι βλέπω δεν υπάρχει ειδικό tab.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Χωρίς να έχω ασχοληθεί πότε σοβαρά ως blogger νομίζω ότι μόνο μέσω του feedburner γίνεται
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ το Feedburner για το άλλο μου blog που φιλοξενείται σε δικό μου server, αλλά το wordpress.com δεν επιτρέπει την χρήση του feedburner, παρά μόνο τη χρήση του δικού του rss. Δεν δίνει την δυνατότητα δηλαδή να πειράξεις το template και να ενσωματώσεις άλλο feed :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrissa

Νεοφερμένος

Η chrissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω άλλο theme στο blog μου εκτός από τις επιλογές που μου δίνονται..(στο blogspot)Εχω κατεβάσει κάποια από ένα σαιτ αλλά δεν μπορώ να τα ενσωματώσω..Επίσης ξέρει κανείς κανένα σαιτ που να μπορείς να βρεις διάφορα themes?


Ευχαριστώ εκ των προτέρων:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Ξέρει κανείς πως μπορώ να βάλω άλλο theme στο blog μου εκτός από τις επιλογές που μου δίνονται..(στο blogspot)

Customize > Settings > Template > Pick new Template
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrissa

Νεοφερμένος

Η chrissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
ευχαριστώ για την απάντηση αλλά εννοώ αν μπορώ να βάλω άλλο θέμα όχι από αυτά τα στανταρ που εχει το μπλογκσποτ...να κατεβάσω και να βάλω κάποια άλλα που μ αρέσουν:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
νομιζω πρεπει να πειραξεις τον κωδικα του...
χωρις κιολας να ειμαι σιγουρη οτι αυτο ειναι ευκολο και μπορεις να το κανεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Oralee

Τιμώμενο Μέλος

Η Κωνσταντίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 15,765 μηνύματα.
Nαι, πρέπει να ξέρεις λίγο css, να βρεις την εικόνα που θες και να την βάλεις. Αλλά δεν θυμάμαι το πως ακριβώς, το είχα κάνει κάποια στιγμή :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mania

Επιφανές μέλος

Η mania αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 12,949 μηνύματα.
Ερώτηση, έχω βάλει κατηγοριες στα ανέκδοτα, και όλα οκ, το πρόβλημα είναι ότι έχω βάλει κατηγορία cartoon η οποία αναγκαστικά είναι με συνδέσμους και όταν πρέπει να βάλω νέο Βίντεο π.χ ταζ πρέπει να το προσθέτω στο παλιό πόστ..

Υπάρχει περίπτωση να βάζω νέα πόστ στην κατηγορία π.χ. ταζ χωρίς να μπλέκει με τα ανέκδοτα;

Αν σας μπέρδεψα μου λέτε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

δi0m

Νεοφερμένος

Ο diomidis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 60 μηνύματα.
τι θα μπορουσα να κανω για να αυξησω την επισκεψιμοτητα.?
[αφαίρεση link]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Υπάρχουν τρόποι να μελετάς τί θέματα προσεγγίζουν αναγνώστες στο blog σου.Ανεβάζεις θέματα που προσελκύουν επισκέπτες και σιγά σιγά παρατηρείς.
Φιλική συμβουλή,στα κείμενα σου πρόσεξε λίγο..Είναι λίγο ασχημο να μην υπάρχουν κεφαλαία στην αρχή κάθε πρότασης.

Επίσης νομίζω υπάρχει ηδη θέμα για blogs.
// εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Nα βάλεις μια γυμνή μου φωτογραφία... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maik85

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο maik85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 913 μηνύματα.
Να ρωτήσω κι εγώ κάτι σχετικά με το blog μου.

Το είχα ανοίξει πέρυσι τον Γενάρη, αλλά ξεκίνησα να γράφω φέτος τον Φεβρουάριο. Μέχρι σήμερα δεν υπάρχει στις αναζητήσεις του google.

Πρέπει να κάνω κάτι ή να τσεκάρω κάποια επιλογή που μου διέφυγε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
τι θα μπορουσα να κανω για να αυξησω την επισκεψιμοτητα.?
[αφαίρεση link]

Θα μπορούσες να βάλεις link του blog σου στην υπογραφή σου στα forum που συμμετέχεις, αλλά σε καμία περίπτωση να μην δημιουργείς θέμα για αυτά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top