Οίκοι ανοχής και ιερόδουλες: ποια η γνώμη σας;

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
σίγουρα δεν είναι επιλογή...ανάγκη θα το χαρακτήριζα εγώ...
δεν το υποστηρίζω, αλλά ούτε και το κατακρίνω...δε μου πέφτει λόγος πώς ζει ο καθένας

Δε μιλώ για τους ανθρώπους που από ανάγκη οδηγούνται εκεί ως ύστατη επιλογή, αλλά γι αυτούς που γίνονται εμπορεύματα χωρίς να το ξέρουν εξ' αρχής, που εξαπατώνται και χάνεται η ζωή τους μέσα σ' ένα δωμάτιο με κρεββάτι ενώ τους είχαν τάξει μια καλύτερη και αξιοπρεπή ζωή, συνήθως σε άλλη χώρα. Αυτοί είναι η πλειοψηφία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Δε μιλώ για τους ανθρώπους που από ανάγκη οδηγούνται εκεί ως ύστατη επιλογή,

α γεια σου, εγώ γι αυτούς μιλάω...

αλλά γι αυτούς που γίνονται εμπορεύματα χωρίς να το ξέρουν εξ' αρχής, που εξαπατώνται και χάνεται η ζωή τους μέσα σ' ένα δωμάτιο με κρεββάτι ενώ τους είχαν τάξει μια καλύτερη και αξιοπρεπή ζωή, συνήθως σε άλλη χώρα. Αυτοί είναι η πλειοψηφία.

το ίδιο ισχύει και για τα παιδάκια στα φανάρια..κάποιος τα εκμεταλλεύεται...ακόμα και αν εσύ πάψεις να τα λυπάσαι, δε θα βρουν άλλους τρόπους να τα εκμεταλλευτούν?
δε θεωρώ λοιπόν ότι λύση είναι μόνο η αποφυγή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
το ίδιο ισχύει και για τα παιδάκια στα φανάρια..κάποιος τα εκμεταλλεύεται...ακόμα και αν εσύ πάψεις να τα λυπάσαι, δε θα βρουν άλλους τρόπους να τα εκμεταλλευτούν?
δε θεωρώ λοιπόν ότι η λύση είναι μόνο η αποφυγή...

Παιδάκια στα φανάρια... Σιγά τη μπίζνα μπροστά στο εμπόριο λευκής σαρκός.
Ναι, πιθανώς θα βρουν άλλους τρόπους, αυτό δε σημαίνει ότι δε θα κάνεις τίποτα μπροστά στο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Παιδάκια στα φανάρια... Σιγά τη μπίζνα μπροστά στο εμπόριο λευκής σαρκός.
Ναι, πιθανώς θα βρουν άλλους τρόπους, αυτό δε σημαίνει ότι δε θα κάνεις τίποτα μπροστά στο πρόβλημα.

και τι θέλεις να κάνω δηλαδή?
είπα και πριν, δεν το υποστηρίζω...(αλλά μέχρι εκεί...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Δεν είμαι επικριτική στα άτομα που έχουν διαλέξει αυτήν την κατεύθυνση.
Για κάποιο λόγο έκαναν αυτήν την επιλογή τους. Η επιβίωση σήμερα είναι δύσκολη.
Αν χρειαζόμουν λεφτά άμεσα για κάποια σημαντική και επείγουσα ανάγκη και δεν υπήρχε κάποιος άλλος τρόπος, ίσως να κατέφευγα σε αυτό το δρόμο.
Οι φίλες μου διαφωνούν μαζί μου, μα ποτέ δεν γνωρίζεις τι μπορεί να κάνει ο εαυτός σου σε κάποια ανάγκη που χρειάζεται άμεση λύση.

(=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Μην κοιτάς μόνο το εγώ σου. Φυσικά, για να ικανοποιηθείς εσύ, πήγαινε και εκμεταλλεύσου αυτές τις γυναίκες που στην πλειονότητά τους δεν το κάνουν με δική τους θέληση και από πίσω κρύβονται εκβιασμοί και απειλές. Μόνο και μόνο για να πηδήξεις κάποια, υποστήριξε την πορνεία, πήγαινε σε οίκους ανοχής ή στη Συγγρού. Μη σε ενδιαφέρει για τον άλλον, αν πονάει γι αυτό που κάνει ή αν τον δυσσαρεστεί, εσύ να κάνεις τη δουλειά σου, αυτό μετράει πάνω απ' όλα, έτσι δεν είναι? Και μη μου πεις ότι αυτές το επέλεξαν και τους αρέσει κι από πάνω.

Το σεξ ως σαρκική ηδονή στα πλαίσια μιας βιολογικής ανάγκης δεν πρέπει να γίνεται τακτικά; Κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν την ευκαιρία να κάνουν σεξ τακτικά επειδή δεν μπορούν να κάνουν ερωτική σχέση...και τα χρόνια περνούν με αποτέλεσμα μετά από ένα χρονικό σημείο, να μην είναι τόσο εύκολο. Μην κρίνεις από την πάρτη σου (γενικά αναφέρομαι). Επαναλαμβάνω, για τον άντρα η παρατεταμένη απουσία από το σεξ δεν κάνει καλό για την υγεία των γεννητικών οργάνων του με το πέρασμα των χρόνων όσο και για την ψυχική του υγεία. Δεν είναι τυχαίο που μια υγιής σεξουαλική ζωή καθιστά έναν άνθρωπο εσωτερικά ολοκληρωμένο, συναισθηματικά ισορροπημένο και του προσδίδει περισσότερο όρεξη για ζωή, αυτοπεποίθηση, όρεξη για δουλειά,...κτλ. Ο αυνανισμός όπως και να το κάνουμε, δεν μπορεί να υποκαταστήσει την φυσιολογική σεξουαλική συνεύρεση. Συνεπώς τι να κάνουν αυτοί οι άνθρωποι που δεν έχουν να την ευκαιρία να χαϊδέψουν γυναικείο σώμα,..κτλ; :hmm:Να ευνουχιστούν; :confused: Εφόσον υπάρχουν κοπέλες που προσφέρουν αυτού του είδους τις υπηρεσίες ψυχικής υγείας (επί πληρωμή) που είναι το κακό; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Απομακρυνε τις εταιρες απο μια κοινωνια και θα δημιουργηθει συγχηση ηθων. Αγιος Φραγκισκος (νομιζω κιολας).

Περα απο την πλακα οταν δεν εμπλεκεται παρανομη δραστηριοτητα, δουλεια και λοιπα δεν ειμαι και κατα!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Yannis92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Yannis92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 331 μηνύματα.
Αν δεν υπαρχαν πορνες θα γινοταν ο κακος χαμος απο βιασμους. Παντως για εναν εφηβο δε συνιστο να αποκτηση ετσι την πρωτη του εμπειρια, εγω δεν εχω υπαρξει και αυτοπτης μαρτυρας αλλα δεν ειναι δυσκολο να φανταστω , εχω ακουσει κ απο φιλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Εχω την αμυδρη υποψια οτι γιγαντωνουμε τις σεξουαλικες αναγκες του αντρα, αφενος εν συγκρισει με αυτες της γυναικας, αφετερου μπροστα σε οποιοδηποτε θεμα υπεισερχεται μεταξυ αυτων (των αναγκων ντε) και της ικανοποιησης τους.

Τι εννοω. Ειμαι πεισμενη οτι δεν ειναι και τοοοοοοσο δυσκολο πια να συγκρατησει ενα σερνικο το τεραστιοτατο μενος που το πιανει οταν βλεπει γυναικειο ποδογυρο ωστε να του χρειαζονται σωματα/πραγματα για να μην αρχισει να βιαζει αδιακριτα.:confused:

Μετα, ναι ενταξει φυσικα και θα δεχτουμε πως ειναι μεγαλη η αναγκη για σεξ. Δε δειχνει μια καποια γαιδουρια να την πραγματωνουμε αδιαφορωντας αν ειναι λιγακι σπανια η εθελουσια και αβιαστη (απο προσωπα και συνθηκες) ''προσφορα υπηρεσιων ψυχικης υγειας επι πληρωμη'' εκ μερους των κοπελιων αυτων?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
To συγκεκριμένο επάγγελμα είναι λειτούργημα , ή έστω ενα είδος λειτουργήματος .


πρέπει να καταλάβετε οτι η σαρκική απόλαυση του sex δεν έχει να κάνει 100% και με την ψυχολογικο - συναισθηματική έννοια που όλες σχεδόν οι κοπέλες το συνδέετε. Σαφώς ο συνδυασμός των 2 είναι όμορφος , αλλα δεν υπάρχει σχέση εξάρτησης μεταξύ τους . Απο την άλλη σας δικαιολογώ βέβαια γιατί κρίνοντας απο το ηλικιακό εύρος σας , είναι πολύ λογικό και κατανοητό να βλέπετε το συγκεκριμένο θέμα καθώς και το θέμα sex με άλλο μάτι , βλέμμα και λογική ( για αγάπες , εμπιοστοσύνες , λουλούδια , πουλάκια να κελαηδούν και ανταλλαγές αιώνιων όρκων αγάπης κλπ κλπ ) , πολλές έχουν περάσει απο το ίδιο στάδιο .
Θα σας πω ενα πράγμα μόνο

ποτέ μην λες ποτέ
και δεν εννοώ να γίνετε επαγγελματίες στο είδος , αλλα αναφέρομαι σε αυτά που πιστεύετε και λέτε , καθώς και η οπτική σας στο θέμα (και σε κάθε θέμα σχεδόν) κατα 90% θα αλλάξει .

Θα δείτε οτι μετα απο κάποια χρόνια (κοντα στα 30-35) θα θυμάστε τι λέτε και θα γελάτε. Θα δείτε οτι θα αντιμετωπίζετε ποιο ανοιχτόμυαλα και ελεύθερα το συγκεκριμένο θέμα , και το θέμα σεξ (με οτι αυτο περιλαμβάνει) .

Και για να βγω λίγο εκτως θέματος , λέτε πολλές κοπέλες εδω μέσα "αμαν μόνο για σεξ μας θέλουν"
Εσείς δηλαδή τον θέλετε τον άλλον για συζητλησεις για την ζωή και την κοινωνία ? Εσείς δεν θέλετε να το κάνετε μαζί του ? Είναι δηλ το τελευταίο πράγμα που σκέφτεστε ? Αν θεωρητικά τα έχετε με κάποιον ο οποίος (λέμε τωρα) σας δηλώσει οτι δεν θέλει να το κάνετε για δικούς του λόγους , θα του πείτε οτι οκ , θα μιλάμε για την ζωη και θα πηγαίνουμε για καφέ και θα είμαι καλλυμένη ψυχολογικά ?
Κακα τα ψέμματα , το σεξ είναι μαζί με την επικοινωνία το σημαντικότερο πράγμα σε μια σχέση.

Αλλα όπως είπα και πρίν , είναι κατανοητός ο τρόπος σκέψης για εσας τις κοπέλες, δεν είναι παρεξηγίσιμος σε καμία περίπτωση . Είναι θέμα εμπειριών και λογικής .

Αργότερα σε κάποια χρόνια , όταν και πλέον θα μπορείτε να χαρακτηρίζεστε γυναίκες (μιλάω για ηλικίες 27-28 και πέρα) , θα δείτε και θα συνειδητοποιήσετε οι ίδιες το πόσο ελεύθερα πρέπει να αντιμετωπίζετΑΙ (καλα το έγραψα) το συγκεκριμένο θέμα , χωρις μα μου , αν , γιατί κλπ κλπ , καταπιέζοντας τον εαυτ'ο σας .
Είναι μιθα απόλαυση αυτή , όπως η σοκολάτα και το τσιγάρο (για κάποιους)

Απολαύστε το χωρίς φόβο !! (αλλα με προσοχή ;) )


Κοιτάξτε να απολαύσετε τα χρόνια σας

αυτά απο εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Δεν μίλησε κανείς για ανάγκη αλλά για κάτι που είναι φυσιολογικό: το σεξ. Το σεξ δεν είναι ανάγκη αλλά υγεία (ψυχική και σωματική) όσο και αν στις μέρες μας το έχουμε ανάγει σε φιλοσοφική θεωρία και οδηγούμαστε στον ασεξουαλισμό..Παλιά υπήρχε μια λανθασμένη αντίληψη για τον έρωτα και το σεξ λόγω θρησκείας. Σήμερα υπάρχει μια λανθασμένη αντίληψη για τον έρωτα και το σεξ λόγω της γενικευμένης ισοπέδωσης που βιώνει η κοινωνία σε θέματα ηθών και αξιών. Νομίζω ότι οι ψυχικά ασθενείς στις μέρες μας είναι περισσότεροι από τους νοητικά ασθενείς. Μας έφαγε το e-message και η ψηφιακή οθόνη στις διαπροσωπικές σχέσεις και η πολύ επιστημονολογία και στο σεξ. Προσπαθούμε να βρούμε χριστιανική ηθική και στο σεξ και τελικά το χάνουμε... Όμως εδώ και αιώνες η ανθρώπινη φύση είναι ανθρώπινη φύση όσο αν κάποιοι-ες πάνε την αλλάξουν. Μπουρδέλα θα υπάρχουν όσο θα υπάρχουν άνθρωποι.

Τελικά ως κοινωνία πού οδεύουμε;
Μέχρι ώρας έχω διαπιστώσει 3 είδη ερωτικών σχέσεων:
α). εικονική ασεξουαλική σχέση για τα μάτια του κόσμου (με σεξουαλικές προεκτάσεις στους παράλληλους βίους με άλλα άτομα)
β). σχέση αραιά και που (περισσότερο χρόνο μοναξιά στο ίντερνετ) με ασεξουαλική κατάληξη ή περιστασιακά (ανήκει και η περίπτωση δεν ξέρω τι θέλω ή δεν ξέρω γιατί έχω σχέση)
γ). υγιής και σεξουαλική σχέση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Baby Lee

Νεοφερμένος

Η Baby Lee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 91 μηνύματα.
Χαχ, δεν υπαρχει σχεση εξαρτησης μεταξυ σεξ και ψυχολογιας / συναισθηματος? :rofl:

Ομως, αλλο το ποσα γλυκολογα θα πει κανεις με το ταιρι του ή το ποσα kinky και bdsm stuff θα δοκιμασει (ο τροπος εν ολιγοις που βλεπουν τα φυλα το σεξ) κι αλλο, τελειως αλλο, ο καταναγκασμος που υφιστανται (καλα, αν το διαλεγουν αυτοβουλα, φυσικα πασο) οι κυριες περι ων ο λογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Δεν είναι τυχαίο που μια υγιής σεξουαλική ζωή καθιστά έναν άνθρωπο εσωτερικά ολοκληρωμένο, συναισθηματικά ισορροπημένο και του προσδίδει περισσότερο όρεξη για ζωή, αυτοπεποίθηση, όρεξη για δουλειά,...

Μόνο που ο οίκος ανοχής ΔΕΝ αποτελεί φυσιολογική σεξουαλική ζωή ούτε τον δρόμο προς την ευτυχία...Το να πάς κάποιες φορές από περιέργεια το καταλαβαίνω, αλλά να το κάνεις και hobby είναι αρρωστημένο. Δε σε ολοκληρώνει, σε εθίζει κάνει κακό στην ψυχολογία σου και αποκτάς σιγά-σιγά την αίσθηση οτι κάθε απόλαυση στη ζωή εξαργυρώνεται. Άσε που μετά βλέποντας γυναίκα σκέφτεσαι μόνο το σέξ..Δεν είναι τυχαίο που έρευνες έχουν δείξει ότι αυτοί που έχουν γίνει μόνιμοι επισκέπτες οίκων ανοχής, έχουν επίσης προβλήματα με το ποτό, τον τζόγο και τα ναρκωτικά.

Δεν το συνιστώ σε έναν νέο να μπλέξει στα μπ...... όσο και αν αισθάνεται ότι δεν είναι ερωτεύσιμος. Είναι πολύ πιο ευεργετικό να στερηθεί το σέξ, να φάει χυλόπιτες και με την εμπειρία που θα αποκτήσει να μάθει να πλησιάζει όλο και πιο αποδοτικά τις κοπέλες. Με μαθηματική ακρίβεια θα βρεί το άλλο του μισό, εξάλλου δεν παίζει ρόλο η εμφάνιση αλλά η στάση και ο χαρακτήρας του άλλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Δεν έχω δει απάντηση από κοπέλες σχετικά με αυτό που είπε ο Αντώνης:

λέτε πολλές κοπέλες εδω μέσα "αμαν μόνο για σεξ μας θέλουν"
Εσείς δηλαδή τον θέλετε τον άλλον για συζητλησεις για την ζωή και την κοινωνία ? Εσείς δεν θέλετε να το κάνετε μαζί του ? Είναι δηλ το τελευταίο πράγμα που σκέφτεστε ? Αν θεωρητικά τα έχετε με κάποιον ο οποίος (λέμε τωρα) σας δηλώσει οτι δεν θέλει να το κάνετε για δικούς του λόγους , θα του πείτε οτι οκ , θα μιλάμε για την ζωη και θα πηγαίνουμε για καφέ και θα είμαι καλλυμένη ψυχολογικά ?

Τελικά αφού το σεξ δεν παίζει σημαντικό ρόλο...γιατί αν ο άντρας αρνηθεί να κάνει σεξ με μια κοπέλα με την οποία είναι ερωτευμένος και της εκφράζει την αγάπη του μόνο με άλλους τρόπους, η κοπέλα θα τον στείλει στο διάολο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Αν ένας άντρας δεν θέλει να κάνει έρωτα με μία κοπέλα δεν νομίζω να είναι ερωτευμένος ρε npb...
Τι είναι η μάνα του, να εκφράσει την αγάπη του με άλλους τρόπους ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Αν δεν υπαρχαν πορνες θα γινοταν ο κακος χαμος απο βιασμους.
Θα θεωρηθώ πολύ "κάπως" αν πω ότι αν και κορίτσι είμαι της ίδιας γνώμης;;
Όντως έτσι είναι...και κάπως έτσι θα γινόταν!!
Αλλά γιατί κανείς δεν σκέφτεται τι γίνεται με αυτές τις κοπέλες; Υπάρχουν τόσα και τόσα κορίτσια που αναγκάστηκαν -είτε για δικούς τους λόγους, είτε τις ανάγκασαν άλλοι- να βγάζουν χρήματα με αυτόν τον τρόπο...
Πολύ απλά σκεφτόμαστε την πάρτη μας...
Δεν πρέπει να γίνει κάτι για να σταματήσει αυτή η κατάσταση; Το πώς θα γίνει αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο..
Λύσεις μπορούν να βρεθούν, αλλά το θέμα είναι ότι όλο αυτό συμφέρει "κάποιους", πέφτει πολύ χρήμα και κανείς δεν είναι διατεθειμένος να το χάσει...
Αργότερα σε κάποια χρόνια , όταν και πλέον θα μπορείτε να χαρακτηρίζεστε γυναίκες (μιλάω για ηλικίες 27-28 και πέρα) , θα δείτε και θα συνειδητοποιήσετε οι ίδιες το πόσο ελεύθερα πρέπει να αντιμετωπίζετΑΙ (καλα το έγραψα) το συγκεκριμένο θέμα , χωρις μα μου , αν , γιατί κλπ κλπ , καταπιέζοντας τον εαυτ'ο σας .
Σοβαρά;; Έτσι πρέπει να γίνει; Και κανείς να μην σκέφτεται αυτές τις γυναίκες έτσι; απλά να περνάτε εσείς καλά; Σωστά;
Δεν ξέρω τι να σου πω; Μπορεί να έχεις και δίκιο... Ο χρόνος θα δείξει!! Απλά θα το ξαναπω, δεν είναι λύση αυτό το πράγμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,784 μηνύματα.
Το ξέρω Νάσο. Τις κοπέλες ρωτάω, γιατί οι ίδιες λένε ότι το σεξ δεν είναι τόσο σημαντικό σε μια ερωτική σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Μην τις τσουβαλιάζουμε όλες...υπάρχουν γυναίκες και γυναίκες. Κάποιες έχουν το σέξ στην κορυφή των προτεραιοτήτων για άλλες δεν παίζει πράγματι και τόσο σημαντικό ρόλο. Έχω γνωρίσει κοπέλες που αρνούνται πεισματικά να κάνουν σέξ, έχω γνωρίσει και άλλες που δεν έκαναν και τίποτα άλλο...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
δεν είπα οτι δεν υπάρχει , απλά οτι η αγάπη κλπ κλπ ΔΕΝ είναι η ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ ΚΑΙ ΑΝΑΓΚΑΙΑ προϋπόθεση , οτι χωρίς αυτό δεν υφίσταται ΚΑΝ σαν πράξη , ύπαρξη , υπόσταση κλπκλπ .

άλλη γλύκα έχει το ευκαιριακό (όχι απαραίτητα στο ρδελομπου)
άλλη γλύκα έχει με αυτόν που τάχεις

άλλη γλύκα έχει οταν το κάνεις πάνω σε τριαντάφυλλα και γαρύφαλλα , με κόκκινα σεντόνια και αρω,ατικά κεριά (όσες δεν το έχετε κάνει βγάλτε απο το μυαλό σας οτι είναι έτσι)
άλλη γλύκα έχουν τα παγάκια και τα δερμάτινα

όλα χρειάζονται , και τα λουλούδια ΚΑΙ οι αλυσίδες με τα δερμάτινα , τα λιπαντικά και τα kinky και ΟΛΑ (σορρυ που το χοντραίνω) . Όλα προσφέρουν απόλαυση και όλα είναι εμπειρίες . Εφόσον έχει κάποιος τη ευκαιρία ας την αρπάξει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Το σεξ ως σαρκική ηδονή στα πλαίσια μιας βιολογικής ανάγκης δεν πρέπει να γίνεται τακτικά; Κάποιοι άνθρωποι δεν έχουν την ευκαιρία να κάνουν σεξ τακτικά επειδή δεν μπορούν να κάνουν ερωτική σχέση...και τα χρόνια περνούν με αποτέλεσμα μετά από ένα χρονικό σημείο, να μην είναι τόσο εύκολο. Μην κρίνεις από την πάρτη σου (γενικά αναφέρομαι). Επαναλαμβάνω, για τον άντρα η παρατεταμένη απουσία από το σεξ δεν κάνει καλό για την υγεία των γεννητικών οργάνων του με το πέρασμα των χρόνων όσο και για την ψυχική του υγεία. Δεν είναι τυχαίο που μια υγιής σεξουαλική ζωή καθιστά έναν άνθρωπο εσωτερικά ολοκληρωμένο, συναισθηματικά ισορροπημένο και του προσδίδει περισσότερο όρεξη για ζωή, αυτοπεποίθηση, όρεξη για δουλειά,...κτλ. Ο αυνανισμός όπως και να το κάνουμε, δεν μπορεί να υποκαταστήσει την φυσιολογική σεξουαλική συνεύρεση. Συνεπώς τι να κάνουν αυτοί οι άνθρωποι που δεν έχουν να την ευκαιρία να χαϊδέψουν γυναικείο σώμα,..κτλ; :hmm:Να ευνουχιστούν; :confused: Εφόσον υπάρχουν κοπέλες που προσφέρουν αυτού του είδους τις υπηρεσίες ψυχικής υγείας (επί πληρωμή) που είναι το κακό; :confused:

Και στο ξαναλέω, για να ικανοποιηθείς εσύ πρέπει να χρησιμοποιήσεις έναν άλλον άνθρωπο που στις περισσότερες περιπτώσεις το κάνει παρά τη θέλησή του, υποστηρίζοντας την πορνεία και τα συμφέροντα που κρύβονται πίσω από αυτή? Ή μήπως νομίζεις ότι επέλεξαν αυτό τον τρόπο ζωής και τη βρίσκουν? Τέτοιες περιπτώσεις άντε να αντιπροσωπεύουν ένα 5% στην καλύτερη περίπτωση. Δε λέω ότι δε χρειάζεται μια υγιής σεξουαλική ζωή ή ότι είναι δύσκολο να την έχεις ιδιαίτερα μετά από κάποια ηλικία, αλλά όχι και να την επιδιώκεις με αυτό τον τρόπο, γιατί ουσιαστικά εκμεταλλεύεσαι τον άλλον. Από το να εκμεταλλεύομαι τον συνάνθρωπό μου, προσωπικά καλύτερα να μην έχω επαφές για ένα διάστημα. Δε θα πάθουμε και τίποτα. Και αν πια είναι τόσο δύσκολο για κάποιον, τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top