Επεξεργασία Προφίλ Επεξεργασία Avatar Επεξεργασία Υπογραφής Επεξεργασία Επιλογών E-mail και Κωδικός Ρυθμίσεις Ειδοποιήσεων
Αποσύνδεση Οι Συνδρομές μου Το Προφίλ μου Τα Posts μου Τα Threads μου Λίστα Επαφών Αντιδράσεις σε Posts μου Παραθέσεις των Posts μου Αναφορές σε Εμένα Ενέργειες Συντονιστών Αόρατος Χρήστης

Το iSchool είναι η μεγαλύτερη μαθητική διαδικτυακή κοινότητα με 69,337 εγγεγραμμένα μέλη και 2,488,167 μηνύματα σε 79,481 θέματα. Αυτή τη στιγμή μαζί με εσάς απολαμβάνουν το iSchool άλλα 460 άτομα.

Καλώς ήρθατε στο iSchool!

Εγγραφή Βοήθεια

Πόσες ώρες διαβάζετε;

Πόσες ώρες διαβάζετε την ημέρα για Πανελλήνιες;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 52)
1-2 ώρες
7
13,46%
3-4 ώρες
21
40,38%
5-6 ώρες
13
25,00%
7-9 ώρες
4
7,69%
10-12 ώρες
1
1,92%
12 -15 ώρες
1
1,92%
Δεν μπορώ να διαβάσω γιατί βαριέμαι
4
7,69%
Δεν μπορώ να διαβάσω γιατί δεν έχω όρεξη
1
1,92%

eLina17 (Ελινα)

Απόφοιτος

H Ελινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 45 μηνύματα.

H eLina17 έγραψε: στις 21:54, 22-06-08:

Βρε παιδια,,εχω αγχωθει ! Ποσες ωρες περιπου διαβαζατε εσεις καθημερινα... ? Ακουω απο γνωστους τρελους αριθμους... Πειτε μου !
Πρέπει να συνδεθείτε για να αντιδράσετε σε μηνύματα
Παράθεση

mostel (Στέλιος)

Φοιτητής

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,128 μηνύματα.

O mostel έγραψε: στις 21:57, 22-06-08:

3-4
Παράθεση

PIL (Γιάννης)

Φοιτητής

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Οδοντιατρικής Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 796 μηνύματα.

O PIL έγραψε: στις 22:01, 22-06-08:

Οσες χρειαζεται
2
Παράθεση

Krou

Επιφανές Μέλος

H Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,227 μηνύματα.

H Krou έγραψε: στις 22:17, 22-06-08:

Εγω παντα διαβαζα λιγο... μονο στις διακοπες του πασχα καταφερα και εκλεισα συνεχομενα 3-6 ωρες. Ειμαι περισσοτερο ακουστικος τυπος
1
Παράθεση

exc

Επιφανές Μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Έχει γράψει 2,805 μηνύματα.

O exc ☭★ CCCP έγραψε: στις 22:22, 22-06-08:

Εννοείται ότι δεν έχουν όλοι τους ίδιους ρυθμούς... Υπό φυσιολογικές συνθήκες και αν σε ενδιαφέρει να βγάλεις και έναν καλό βαθμό στο απολυτήριο, χρειάζεσαι 2,5-4,5 ώρες.

Μακριά παιδιά από τις καταλήψεις. Αν κάνετε θα έχετε σοβαρό πρόβλημα. Θα τρέχετε και δε θα προλαβαίνετε... Και μιλάει ένας παθών...
Παράθεση

Niemann

Πτυχιούχος

Ο Niemann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 32 ετών και Πτυχιούχος . Έχει γράψει 13 μηνύματα.

O Niemann έγραψε: στις 22:27, 22-06-08:

Εγώ γύρω στη μια ώρα διάβαζα πάντα, στο τσακίρ κέφι έφτανα και τις 2! Μετά μπαλίτσα
Παράθεση

leftkox (Λευτέρης)

Φοιτητής

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 28 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ . Έχει γράψει 149 μηνύματα.

O leftkox έγραψε: στις 22:40, 22-06-08:

Περίπου 3-4 ώρες κατά μέσο όρο την ημέρα διάβαζα, βάλε και φροντιστήριο που είχα αρκετές ώρες (κατά μέσο όρο 3 ώρες την ημέρα). Ε όταν δεν είχα μάθημα διάβαζα 4-5 ώρες αλλιώς 2 ώρες το απογευματάκι. Γενικά θα δείτε εσείς πως θα πάει η χρονιά, εγώ προσωπικά πριν τα χριστούγεννα δεν έριξα και το πολύ διάβασμα. Αργότερα ανησύχησα και στρώθηκα για τα καλά Μην ακούτε πάντως τα τρελά που σας λένε ότι δε θα βγαίνετε έξω κ.λ.π. Με ένα σχετικά καλό πρόγραμμα και τις εξόδους θα κάνετε και το διάβασμα, αρκεί να ξέρετε σε τι επίπεδο βρίσκεστε κάθε στιγμή. Καλή επιτυχία σε όσους δίνουν πάντως
Παράθεση

Eruyomo (Μάνος)

Φοιτητής

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 35 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.

O Eruyomo monsters under your bed έγραψε: στις 22:43, 22-06-08:

Έχω κλείσει και 12ωρο.
Εξαρτάται το πόσο με ενδιαφέρει το μάθημα που διαβάζω.
Συνήθως 4-5 ώρες (ΟΤΑΝ διαβάζω)
Παράθεση

John Kort

Μαθητής Γ' λυκείου

Ο John Kort αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Μαθητής Γ' λυκείου . Έχει γράψει 69 μηνύματα.

O John Kort έγραψε: στις 22:45, 22-06-08:

Φέτος (Β Λυκείου) κάνα μισάωρο την ημέρα + ό,τι κάναμε φροντιστήριο.. (Σημειωτέον πότε δεν έκανα ασκήσεις φροντιστηρίου!).. Πάντα από την παράδοση τα μαθαίνω, τώρα για του χρόνου δεν ξέρω...
Παράθεση

Proudqueen

Φοιτητής

H Proudqueen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών , Φοιτητής του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΤΕΙ Αθήνας και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 539 μηνύματα.

H Proudqueen έγραψε: στις 22:58, 22-06-08:

6 στανταρ..
καποιες μερες και 8ωρο και 10ωρο..

edit σορι τωρα ειδα οτι ειναι της θετ/τεχν θεμα..εγω μιλαω για θεωρητικη που σαφως ειναι περισσοτερες ωρες διαβασμα..
Παράθεση

chrisini (Χρυσινη)

Πτυχιούχος

H Χρυσινη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Πτυχιούχος του τμήματος Διοικητικής Επιστήμης και Τεχνολογίας Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 26 μηνύματα.

H chrisini έγραψε: στις 00:54, 23-06-08:

Το θεμα ειναι να κανεισ συστηματικο διαβασμα...4 ωρεσ την ημερα ειναι πολυ καλες...φτανει αυτες τις 4 να εισαι συγκεντωμενος...δηλαδη καλυτερα 4 καλες παρα 10 χαζολογωντας...και πολλες επαναληψεις...
Παράθεση

Anarki (Αλέξης)

Φοιτητής

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 33 ετών , Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών Κρήτης (Χανιά) και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 2,903 μηνύματα.

O Anarki έγραψε: στις 01:00, 23-06-08:

Υποθέτω οτι αναφέρεσαι στη Γ λυκείου.
1 ώρα περίπου, αλλά πρόσεχα πολύ στην ώρα του μαθήματος και είχα εξαιρετικά καλούς καθηγητές. Χωρίς φροντιστήρια ή ιδιαίτερα.
Το Πάσχα έριξα λίγο πιο γερό διάβασμα, καθώς και κατά τη διάρκεια των πανελληνίων.
Παράθεση

ΓΙΟΥΛΗ22136 (Γιούλη)

Φοιτητής

H Γιούλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Πάτρας και μας γράφει απο Μεταμόρφωση (Αττική). Έχει γράψει 74 μηνύματα.

H ΓΙΟΥΛΗ22136 έγραψε: στις 01:06, 23-06-08:

περιπου 4 ωρες, αλλα εχω κλεισει και 15...
Παράθεση

potentilla.anserina (Δανάη)

Απόφοιτος

H Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Απόφοιτος . Έχει γράψει 140 μηνύματα.

H potentilla.anserina έγραψε: στις 01:13, 23-06-08:

Εγώ διαβαζα το Σαββατοκύριακο από το πρωί μέχρι το απόγευμα (γιατί το βράδυ έβγαινα) και τις καθημερινές έκανα μόνο τις ασκήσεις στα μαθήματα που είχα πάνω απο μια φορά την εβδομάδα! Αλλά κυρίως το Σ/Κ! Τα χριστούγεννα δεν διαβασα καθόλου αλλά το πασχα διαβασα. Βέβαια μέχρι τον Μάρτιο διάβαζα με τηλεόραση, μπροστά στον υπολογιστή ή και με τα δύο... Μετά το έκοψα και τώρα δεν μπορώ να διαβάσω με τόσο θόρυβο!!!
Παράθεση

NatasaMyk (Νατασα)

Φοιτητής

H Νατασα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών , Φοιτητής του τμήματος Μαθηματικών Θεσσαλονίκης και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 102 μηνύματα.

H NatasaMyk έγραψε: στις 01:43, 23-06-08:

Γενικα , οχι πολυ. Λογω φροντιστηριων, που στην τελικη, δεν μου προσεφεραν και πολλα , (πιστευω διαβαζοντας μονη μου θα ειχα καταφερει πολλα περισσοτερα) δεν ειχα χρονο να διαβασω. Δηλ. 8-2 σχολειο, 5-10 φροντ, σχεδον καθε μερα. Επομενως.. Γυρω στη 1-130 την ημερα. Χριστουγεννα και Πασχα , ξεσκιστηκα ομως, γυρω στις 10 ωρες τη μερα.
Παράθεση

Fosa

Φοιτητής

Ο Fosa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι 29 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 274 μηνύματα.

O Fosa έγραψε: στις 02:06, 23-06-08:

Γύρω στις 5-6 ώρες τις καθημερινές,και στις αργίες δν θυμάμαι,έκανα κανα διάλειμμα για φαγητό...
Παράθεση

eliza04 (Ελισαβετ)

Φοιτητής

H Ελισαβετ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτητής . Έχει γράψει 135 μηνύματα.

H eliza04 έγραψε: στις 14:11, 23-06-08:

Εγω τελειωνα στις 6 απο το φροντιστηριο και διαβαζα περιπου μεχρι τις 10, τις περισσοτερες φορες εκανα καμια ωρα διαλειμμα και συνεχιζα μεχρι τις 1.Μετα το πασχα που δεν πηγαινα σχολειο διαβαζα ολη την μερα με κανα δυο ωρες διαλειμμα το μεσημερι.
Παράθεση

elenitsa (ελενα!)

Μαθητής Β' γυμνασίου

H ελενα! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου . Έχει γράψει 3 μηνύματα.

H elenitsa έγραψε: στις 14:28, 23-06-08:

παιδια εγω διαβαζω 2 ωρες παραπανω δεν μπορω
Παράθεση

andreas157 (Ανδρέας)

Φοιτητής

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών και Τεχνολογίας Υπολογιστών Πάτρας και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 140 μηνύματα.

O andreas157 έγραψε: στις 14:45, 23-06-08:

το θέμα δεν είναι πόση ώρα διαβάζεις, αλλά το πώς διαβάζεις. Μπορείς σε 1 ώρα να βγάλεις κεφάλαιο ολόκληρο, μπορείς σε 3 ώρες να μην βγάλεις ούτε σελίδα.

Εγώ είχα 8-2 σχολείο και 6-9 ή 6-10 φροντηστήριο κάθε μέρα (εκτός απο ΣΚ που δεν είχα τπτ)
οπότε απο 2.30 μέχρι 5 - 5.30 διάβαζα τις καθηερινές.
Το ΣΚ διάβαζα και πρωί αλλά το απόγευμα ποτέ πάνω απο τις 7-8.
Ποτέ στην ζωή μου δεν έχω διαβάσει πάνω απο τις 11 το βράδυ.
Παράθεση

Orlando (Αποστολης)

Φοιτητής

Ο Αποστολης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικής Επιστήμης Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθήνας . Έχει γράψει 603 μηνύματα.

O Orlando έγραψε: στις 14:48, 23-06-08:

3-4 ωριτσες τη μερα.Αλλα σαββατοκυριακα και γιορτες πολλες φορες πρεπει να χτυπας το 8αωρακι σου!
Παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Χρήστες

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα.

• (View-All Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 30 μέρες:
    Μέχρι και αυτή την στιγμή δεν έχει δει το θέμα κάποιο ορατό μέλος

Βρείτε παρόμοια