Συμπληρώματα διατροφής στην Γ' Λυκείου

Εσείς παίρνετε/παίρνατε συμπληρώματα διατροφής και γιατί;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 145)
  • Ναι, όλη τη χρονιά.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • Ναι, περιστασιακά.

    Ψήφοι: 43 29.7%
  • Δοκίμασα αλλά σταμάτησα γρήγορα.

    Ψήφοι: 9 6.2%
  • Όχι και δεν θέλω.

    Ψήφοι: 77 53.1%
  • Όχι αλλά θέλω, ομως για κάποιους λόγους δεν παίρνω.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Αφήστε τις μαλακίες, τα συμπληρωματα διατροφής δε θα σας δώσουν κάτι περισσότερο.

Να τρώτε καλο φαγητό, να κοιμάστε καλά και που και που να τρωτε και κανενα βρωμικο που σας αρέσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StargazerLily

Νεοφερμένος

Η StargazerLily αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνιολογίας Κρήτης. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗΗΗ! Πήρα tonotil και στην αρχή με βοήθησε πάρα πολύ αλλά μετά έπεσα απότομα , νύσταζα και πεινούσα και δεν είχα ενέργεια. Μόνο για μία εβδομάδα ακριβώς με βοήθησε μετά θυμάμαι ήθελα να κοιμάμαι συνέχεια ενώ δεν το είχα ποτέ αυτό! :(

Να τρώτε σωστά και να μην επιλέγετε βλακείες. Δεν θα τη βγάλετε μόνο με σολοκάτες, μπισκότα και πίτσες. Αυτά προσφέρουν ευχαρίστηση και υποτυπώδη ενέργεια. Επιλέξτε τροφές με θρεπτικά συστατικά! Συνήθιζα να τρώω ταχίνι-κακάο και το αγάπησα με γέμιζε ενέργεια κάθε πρωί, όπως επίσης και τα smoothies και οι σαλάτες με μπόλικο καρύδι. Αυτά θυμάμαι. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

louminis

Νεοφερμένος

Η louminis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ξένων Γλωσσών Μετάφρασης & Διερμηνείας Ιονίου. Έχει γράψει 80 μηνύματα.
εγώ πίνω μουρνέλαιο. Τι λέτε κάνει τίποτα αυτό; Τώρα το άρχισα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 982117

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μπορεί να κραξετε οκ! Δεκτο.
Αυτό που βοηθά έναν αθλητη , έναν πανελληνιομαχο , έναν, έναν,έναν...
Είναι η σωστή διατροφη.
Κραξτε με .
Επιμένω και θα επιμένω για πάντα.
Φρούτα και λαχανικά μπορείτε να γεμίσετε τις χειμερινές ώρες διαβάσματος.
Βοηθα πάρα πολύ.
Ίσα ίσα θες έναν ξεκουραστο και ανάλαφρο οργανισμό.
Η Η δτροφη σου μπορει να σε βοηθησει.
Η διατροφή επηρεάζει και την επίδοση αλλά και την απόδοση.
Επισης....
Θεωρώ ότι όσοι παίρνουμε σκευάσματα ,δεν ξερουμετι ακριβώς παίρνουμε . Ναι, δεν ξερουμε τι παιρνουμε με συνέπεια να λαμβάνουμε μεγαλύτερη ποσότητα -δοση.
Ουσιαστικά προκαλεί τόνωση και φουλ ενέργεια . Αυτή η δόση όμως οδηγεισε τοξικότητα στον οργανισμό.
Λόγω διαβάσματος αναζητάμε πολυβιταμινουχα για πνευματική διαυγεια; Όχι. Ένα συμπλήρωμα με λίγο από όλα!
Τα ξηροκαρπια βοηθούν , και τονώνουν και συμβάλλουν στην διαύγεια.
Βασικά στις πανελλήνιες υπάρχει ο ορος ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΟ ΔΈΣΙΜΟ.
Δενομαι με τα γλυκά.
Δενομαι με τα πιτογυρα.
Δενομαι με την σωστή διατροφη.
Δενομαι με τα συμπληρώματα διατροφης.
Άρα οι υπέρ και οι κατσ μόνοι μας τα ακουμε.
Ενιγουει.
Εγώ υποστηρίζω το εξης. : Δεν θέλετε συμπληρώματα διατροφης. Τα θεωρώ σόρρυ μαλακιες(προσωπική γνώμη) .
Αυτοπου θέλετε είναι σπιτικό φαιΐ ...
Και πολύ λίγο τα άλλα. ....
Ή και κομμένα .
Και λίγο ρε αδερφέ να ξεσπάσεις με 15 λεπτά γυμναστική.
Εμένα με βοήθησαν πολύ αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Ιωαννίνων και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,871 μηνύματα.
Εγώ προτείνω να τρώτε καλά και να κοιμάστε καλά,τίποτε άλλο.Ξεκίνησα κι εγώ μουρουνέλαιο στα τέλη της χρονιάς φέτος αλλά δεν με βοήθησε ιδιαίτερα.Μη κάνετε το λάθος που έκανα κι εγώ,(κοιμόμουν 2-3 το πρωί και μετά είχα σχολείο) γιατί τότε ούτε το μουρουνέλαιο ούτε το tonotil σας σώνει.Αυτά από εμένα
ΥΓ να τρώτε φρουτάκια :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top