[Πανελλήνιες 2019] Θερινή προετοιμασία

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Είναι καιρός να ανοιχτεί το θέμα της θερινής προετοιμασίας, αφού πολλοί μαθητές έχουν ξεκινήσει (ή έστω θα ξεκινήσουν όσω νούπω) την προετοιμασία τους για τις πανελλήνιες του 2019. Σε αυτό το θέμα μπορείτε να μοιράζεστε τις εμπειρίες σας από τα μαθήματα, το πρόγραμμα διαβάσματός σας και τις ανησυχίες σας.

Προσωπικά, εύχομαι όλοι να μπορέσετε να επιτύχετε τους στόχους σας και να περάσετε την τελευταία τάξη των σχολικών σας χρόνων όσο πιο ήπια γίνεται:happy::happy::happy: Καλή δύναμη σε όλους! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Kαλή αρχή και καλό κουράγιο στα παιδιά που ξεκινούν θερινά. Παιδιά δώστε βάση απο τώρα σε όλα τα μαθήματά σας και μη τα παρατήσετε ούτε στιγμή μέσα στη χρονιά για να μην έχετε κενά:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Καλή αρχή και καλό κουράγιο και από εμένα παιδιά!
Το ταξίδι είναι μακρύ οπότε να διαβάζετε με μέτρο και πάντοτε με την πρέπουσα σημασία
Εύχομαι κάθε επιτυχία και για οτιδήποτε μπορώ να βοηθήσω τους θεωρητικούς του '01 θα είναι μεγάλη μου χαρά! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Άντε καλή αρχή παιδάκια, μην εξαντληθείτε στα θερινά, διάβασμα με μέτρο. Μην τα παρατήσετε όμως κιόλας.

Συγκεκριμένα, την ιστορία θα την κάνετε συνέχεια επαναλήψεις (μιλάω για το διάστημα μέσα στη χρονιά) και ξανά, και ξανά, και ξανά. Νερό θα τη μάθετε! Αυτά είχα να πω, τα υπόλοιπα μαθήματα δεν είναι τόσο τρομακτικά :p. Καλή αρχή λοιπόν!


Όχι να γίνω κακός, αλλά μουαχαχαχαχα εγώ τελείωσααααααα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Κοινωνικής Εργασίας ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλή αρχή παιδιά, επιμονή, υπομονή και πίστη και όλα θα πάνε καλά!
Πρόγραμμα και μεθοδικότητα στο διάβασμά σας και όλα ζεν <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerinaa

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα^.^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Κι εγώ πριν λίγες μόνο μέρες άρχισα θερινά.. Η αλήθεια είναι ότι είμαι αρκετά αγχωμένη, αλλά εντάξει προσπαθώ να διαβάζω για να ξεχνιέμαι χΔ ευχαριστούμε πολύ παιδιά, η βοήθειά σας είναι πολύτιμη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Ξεκίνησα θερινά τη Δευτέρα. Και τέλη Ιουνίου τελειώνω. Δεν είμαστε σαν τα άλλα φροντιστήρια 1 μήνα θερινά. Τέλος πάντων, μαθηματικά που κάναμε χθες ξεκινήσαμε με παράγωγα και ήταν εύκολα. Σήμερα το πρωί στις 10 έχω ΑΕΠΠ. Εντάξει, χαλαρά τα πράγματα, γενικά νιώθω το κλίμα της Γ' και είναι η πρώτη μου χρονιά σε φροντιστήριο. Αλλά η αλήθεια είναι όταν το σκέφτομαι το φροντιστήριο ψιλοβαριέμαι, μάλλον φταίει ότι είναι καλοκαίρι :P. Καλή τύχη σε όλους, μην αγχώνεστε από τώρα. Εγώ η αλήθεια είναι ότι είμαι λίγο ενθουσιασμένος, αλλά κι όταν σκέφτομαι ότι θα μειώσω τον υπολογιστή και πρέπει κάθε μέρα να πηγαίνω φροντιστήριο ξενερώνω. Αλλά δε βαριέσαι, μια χρονιά, είναι όλα θέμα συνήθειας και προγράμματος. Τον επόμενο Ιούνιο θα το κάψω. :king:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Αχ θυμαμαι που διαβαζα το αντιστοιχο θεμα στο Αισκουλ οταν πηγαινα Δευτερα Γυμνασιου, ποτε περασε ο καιρος και ηρθε η δικια μας ωρα ουτε που το καταλαβα...
Καλη μας επιτυχια παιδια!! Αντε να μαζευομαστε και οι θετικοι, γιατι μονο θεωρητικους βλεπω και ανησυχω :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 101954

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξεκίνησα και εγώ θερινά την Δευτέρα. Είμαι θετική κατεύθυνση και θα πάρω Βιολογία για 3ο Επιστημονικό Πεδίο. Στο φροντιστήριο θα κάνω 3 ώρες Βιολογία την εβδομάδα, αλλά μου φαίνονται λίγες. Είναι κάποιος άλλος που θα δώσει Βιολογία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Indiana Jones

Δραστήριο μέλος

Ο Ιάκωβος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιστορίας & Αρχαιολογίας ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 456 μηνύματα.
Ευχαριστούμε πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια και για όποια βοήθεια υπάρξει μέσα στη χρονιά! Δεν το περίμενα να περάσει τόσο γρήγορα το λύκειο. Θυμάμαι σαν χθες την πρώτη μέρα που μπήκα εδώ,ήταν καλοκαίρι πριν την Α Λυκείου. Εγώ σήμερα ξεκίνησα με Άγνωστο και Λατινικά. Εύχομαι επιτυχίες σε όλους σας και να θυμάστε ότι είμαστε και οι πρώτοι όπως λέει και η χρονολογία μας(2001)! Καλή μας αρχή πρωτάρηδες! <3 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Στα θερινά να πιεστειτε να βγάλετε πολλή ύλη καλά, γιατί μετά θα αρχίσει το σχολείο και θα σας τρώει τη μισή μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Στα θερινά να πιεστειτε να βγάλετε πολλή ύλη καλά, γιατί μετά θα αρχίσει το σχολείο και θα σας τρώει τη μισή μέρα.

Μας εχουν ηδη τσακισει απο το πρωτο μαθημα μην ανησυχεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Griff

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Griff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Ξεκινάω τη Δευτέρα, κάθε μέρα μέχρι τέλος Ιουλίου :D (σώστε με). Καλή μας επιτυχία και υπομονή, we will survive! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Ξεκινάω τη Δευτέρα, κάθε μέρα μέχρι τέλος Ιουλίου :D (σώστε με). Καλή μας επιτυχία και υπομονή, we will survive! :P

Δε θα εχεις κενη μερα μεσα στην εβδομαδα? :eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sugar baby

Νεοφερμένος

Η sugar baby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Καλή αρχή και καλή προετοιμασία σε όλους παιδιά :) με επιμονή και υπομονή θα τα καταφέρετε!! Εγώ ορκίζομαι σε λίγους μήνες και παράλληλα με την εργασία μου θα ξεκινησω και προετοιμασία για τις πανελλήνιες του 2020 ~ :) θέλω να περάσω Ψυχολογία (Εκπα ή Πάντειο). Εύχομαι σε όλους και όλες τα καλύτερα :D
By the way, καλώς σας βρήκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Griff

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Griff αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 269 μηνύματα.
Δε θα εχεις κενη μερα μεσα στην εβδομαδα? :eek:

Όχι :russian_roulette: , μόνο τα Σαββατοκύριακα που και αυτά δεν προβλέπω να είναι ξεκούραστα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SonGokuUI

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο SonGokuUI αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών και Φοιτητής του τμήματος Διεθνών & Ευρωπαϊκών Οικονομικών Σπουδών Δυτικής Μακεδονίας (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Καλά είμαστε το μόνο φροντιστήριο που κάνουμε 2 βδομάδες θερινά από 3 φορές τη βδομάδα. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Καλά είμαστε το μόνο φροντιστήριο που κάνουμε 2 βδομάδες θερινά από 3 φορές τη βδομάδα. :lol:

Και απο 8 ωρες τη μερα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Μας εχουν ηδη τσακισει απο το πρωτο μαθημα μην ανησυχεις
Kαλά μη το βλέπεις έτσι, ότι σας έχουν τσακίσει από το 1ο μάθημα:) Τα θερινά είναι ο,τι καλύτερο μπροστά σε ότι σε περιμένει μέσα στη χρονιά. Θεωρώ ότι η χειρότερη περίοδος είναι από Γενάρη και μετά. Τότε θα ακούς θερινά και θα έλεγες ότι δεν ήταν κάτι μπροστά σε αυτά που θα περνάς:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ougka pougka

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ougka pougka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Kαλά μη το βλέπεις έτσι, ότι σας έχουν τσακίσει από το 1ο μάθημα:) Τα θερινά είναι ο,τι καλύτερο μπροστά σε ότι σε περιμένει μέσα στη χρονιά. Θεωρώ ότι η χειρότερη περίοδος είναι από Γενάρη και μετά. Τότε θα ακούς θερινά και θα έλεγες ότι δεν ήταν κάτι μπροστά σε αυτά που θα περνάς:loltooth:

Σιγουρα τρεις μηνες πριν τις εξετασεις θα τρεχεις και δε θα φτανεις. Αυτο δεν σημαινει ομως οτι την πρωτη μερα των θερινων θα πρεπει με την καλημερα να σου δωσουν απο 10 σελιδες ασκησεις σε καθε μαθημα, ουτε οτι χρειαζεται να οργανωσουν τρεις (ΤΡΕΙΣ!) κυκλους διαγωνισματων για τον Ιουλιο :vava:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top