Mεταπτυχιακό στο ΟΠΑ

christina_anast

Νεοφερμένος

Η christina_anast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα!!

Ζητώ επιείκια μιας και είναι το πρώτο μου post :redface: Eίμαι τελειόφοιτη φοιτήτρια στο Πανεπιστήμιο Πειραιώς . Με τα μαθήματα τελείωσα από τον Σεπτέμβρη (στα 4 χρόνια) και περιμένω να δώσω μέσα στους επόμενους 2 μήνες την πτυχιακή μου εργασία. Ενδιαφέρομαι πολύ για τον τομέα της Ασφάλειας Πληροφοριακών Συστημάτων και έχω ήδη ξεκινήσει τη διαδικασία αναζήτησης μεταπτυχιακού στο εξωτερικό, ωστόσο δεδομένης της κατάστασης στην Ελλάδα, δεν ξέρω αν είναι και η πιο κατάλληλη περιοδος να φύγω. Μεταπτυχιακά στον τομέα της ασφαλειας εδώ έχω βρει τρία:
1. Τμήμα Ψηφιακών Συστημάτων - Πανεπιστήμιο Πειραιώς
2. Τμήμα Πληροφορικής - Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών
3. Τμήμα Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων - Πανεπιστήμιο Αιγαίου

Το 3. αποκλείεται λόγω τοποθεσίας. Η αλήθεια είναι πως το μεταπτυχιακό στο Πα.Πει αποτελείται από μαθήματα αποκλειστικά και μόνο ασφάλειας, γι αυτό και ενδεχομένως να το προτιμούσα, ενώ της ΑΣΟΕΕ τα μαθήματα ασφάλειας είναι τα μαθήματα της επιλογής. Ωστόσο θεωρώ πως είναι καλύτερο το μεταπτυχιακό να το κάνω σε διαφορετικό πανεπιστημιακό ίδρυμα από αυτό που έκανα το πρώτο μου πτυχίο, για να έχω την εμπειρία νέων καθηγητών και νέου πανεπιστημίου, καθώς και επίσης να καλύψω τους "κολλημένους" εργοδότες που άλλοι είναι τρελαμένοι και παλαβοί με το Πα.Πει και άλλοι με την ΑΣΟΕΕ, κάτι το οποίο και φυσικά θεωρώ τραγικό. Έχει κανείς άποψη για τα μεταπτυχιακά αυτά; Επίσης επειδή ο Μ.Ο μου δεν αναμένεται ιδιαίτερα μεγάλος (γύρω στο 6.9 - 7.0), είναι δυνατή η εισαγωγή μου στην ΑΣΟΕΕ; Στο Πα.Πει είναι σχεδόν σίγουρη καθότι εκεί έκανα και το πρώτο πτυχίο μου, και απ' όσο ξέρω στα μεταπτυχιακά της κάθε σχολής προτιμούνται τα παιδιά που ήταν στο προπτυχιακό, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει πως αποκλείονται τα άλλα. Ή μήπως να πάρω το ρίσκο και να βγω έξω;;

Σας ευχαριστώ πολύ!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lili.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
δεν μπορω να μιλησω ουτε για το παπει, ουτε για το πανεπιστημιο αιγαιου. δεν μπορω να παρω θεση καθοτι δεν τα εχω ψαξει τοσο. ως αποφοιτη ασοεε θα σου πω πως το επιπεδο σπουδων στο συγκεκριμενο πανεπιστημιο ειναι πολυ υψηλο και οι καθηγητες- τουλαχιστον οι πιο πολλοι- ειναι διπλα στο φοιτητη για τυχον αποριες και επιλυση τους. και στο εξωτερικο βεβαια, αναλογα και που θα πας, εχει πολλα και πιο διευρυμενα μεταπτυχιακα. ειδικα πανω σε αυτο που θελεις να κανεις..αλλα υφισταμενης της δεδομενης οικονομικης καταστασης της χωρας μας δεν ξερω αν μπορουν οικονομικα να σε στηριξουν οι δικοι σου. αν μπορουν εγω θα προτιμουσα το "εξω" γιατι συλλεγεις και πολλες εμπειριες περαν των σπουδων που θα αποκομισεις πολλα οφελη εννοειται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina_anast

Νεοφερμένος

Η christina_anast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντησή σου :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
τι τμημα; τελιωσες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina_anast

Νεοφερμένος

Η christina_anast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
Το Τμήμα πληροφορικής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oikonomologos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο oikonomologos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 237 μηνύματα.
α ωραιο ειναι!!!!!!!!ειχατε και το φουντα!!!!! εγω ειμαι οικονομικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina_anast

Νεοφερμένος

Η christina_anast αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
φούντας, σαπουνάκης, γεωργιακόδης.. όλη η τρελοπαρέα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

erim

Νεοφερμένος

Η erim αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά καλησπέρα! Έχω τελειώσει το ΟΔΕ ΠΑ.ΠΕΙ και σκέφτομαι για μεταπτυχιακό στην Λογιστική και Χρηματοοικονομική στην ΑΣΣΟΕΕ. Γνωρίζετε καθόλου επίπεδον δυσκολίας? (ήμουν θεωρητική κατεύθυνση με σχετικά καλή σχέση με τα μαθηματικά- όχι κατι όμως το ιδιαίτερο) ΤΗΑΝΚ U ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top