Φοιτητικές Εστίες Χανίων

Mata86

Νεοφερμένος

Η Mata86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για το τμήμα Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών των Χανίων. Για την παραμονή μου, όμως στα Χανιά πρέπει να εξασφαλίσω τη διαμονή μου και η μόνη λύση είναι οι εστίες. Από ότι βλέπω όμως στο site της σχολής δίνεται η δυνατότητα διαμονής μόνο σε 76 φοιτητές. Υπάρχει πραγματικά ελπίδα? Αν, υπάρχει κάποιος που γνωρίζει πως έχει η κατάσταση στις εστίες (μονόκλινα δωμάτια κλπ) και αν η ζήτηση είναι μεγάλη ας με ενημερώσει. Είναι μεγάλη ανάγκη!

Να σημειώσω ότι είμαι τέκνο πολύτεκνης οικογένειας και το εισόδημα θεωρείται μάλλον χαμηλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Καλησπέρα,

Ενδιαφέρομαι για το τμήμα Ηλεκτρονικών Μηχανικών και Μηχανικών Υπολογιστών των Χανίων. Για την παραμονή μου, όμως στα Χανιά πρέπει να εξασφαλίσω τη διαμονή μου και η μόνη λύση είναι οι εστίες. Από ότι βλέπω όμως στο site της σχολής δίνεται η δυνατότητα διαμονής μόνο σε 76 φοιτητές. Υπάρχει πραγματικά ελπίδα? Αν, υπάρχει κάποιος που γνωρίζει πως έχει η κατάσταση στις εστίες (μονόκλινα δωμάτια κλπ) και αν η ζήτηση είναι μεγάλη ας με ενημερώσει. Είναι μεγάλη ανάγκη!

Να σημειώσω ότι είμαι τέκνο πολύτεκνης οικογένειας και το εισόδημα θεωρείται μάλλον χαμηλο.

Στο Ηράκλειο τα κριτήρια είναι πολύ αυστηρά πάντως,αναλογα με το εισόδημα σου αλλα παιζουν ρολο κι αλλοι παραγοντες συνηθως για τη δωεραν στεγαση.Για συνθηκες δεν ξερω ακριβως τι ισχυει εκει...στο πανεπιστημιο κρητης ειναι δικλινα δωματια ξενοδοχιου (με συγκατοικο)ενω στο Ρεθυμνο υπαρχει φοιτιτικη εστία.Γιατι δεν παιρνεις ενα τηλεφωνο τη γραμματεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mata86

Νεοφερμένος

Η Mata86 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου. Σίγουρα, έχω σκοπό να τηλεφωνήσω τις επόμενες μέρες αν και νομίζω ότι οι απαντήσεις που θα πάρω θα είναι τυπικές. Πιστεύω, ότι μόνο καποιος που σπουδάζει εκεί ή έχει κάνει αίτηση ο ίδιος μπορεί να μου δώσει την πραγματική εικόνα! Δυστυχώς, ότι έχω βρει μέχρι στιγμής είναι απογοητευτικό (ακόμα κι αν πληρείς τις προυποθέσεις μπορείς να μέινεις εκτός!) Το βρίσκω λίγο ριψοκίνδυνο.... Για να δούμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Σε ευχαριστώ πολύ για την απαντησή σου. Σίγουρα, έχω σκοπό να τηλεφωνήσω τις επόμενες μέρες αν και νομίζω ότι οι απαντήσεις που θα πάρω θα είναι τυπικές. Πιστεύω, ότι μόνο καποιος που σπουδάζει εκεί ή έχει κάνει αίτηση ο ίδιος μπορεί να μου δώσει την πραγματική εικόνα! Δυστυχώς, ότι έχω βρει μέχρι στιγμής είναι απογοητευτικό (ακόμα κι αν πληρείς τις προυποθέσεις μπορείς να μέινεις εκτός!) Το βρίσκω λίγο ριψοκίνδυνο.... Για να δούμε....

ρώτα με ποια κριτηρια μπηκαν περσι τα παιδια.συνηθως εχει καποιο προβλημα ο ενας τουλαχιστον γονεας,ή υπαρχει μονο ένας,η μιλαμε για φτωχες οικογενειες για τις οποιες η δωρεαν στεγαση ειναι η μονη ελπιδα.Απο κει και περα,αναλογα με τις αιτησεις καθε χρονο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Meddle

Νεοφερμένος

Ο Meddle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών Θράκης (Ξάνθη). Έχει γράψει 56 μηνύματα.
Για ενημερώστε μας περαιτέρω για την συγκεκριμένη εστία :P Thanks!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Εκτός από τις εστίες, το πολυτεχνείο στα Χανιά νοικιάζει και δωμάτια σε ξενοδοχείο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top