Τμήμα Πληροφορικής: Ποιες σχολές αντιστοιχούν για μετεγγραφή;

EarlEstes21

Νεοφερμένος

Ο EarlEstes21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλησπερα! μια ερωτηση
ο στοχος μου ειναι αν δεν περασω κατευθειαν στο ΠΑΔΑ Μηχανικων Πληροφορικης, να περασω ειτε Λαμια ειτε Τριπολη, ωστε να βρω σχολη που αντιστοιχει με σχολες πληροφορικης στην Αττικη... αυτες οι 2 που προανεφερα αντιστοιχουν, ωστε να ζητησω μεταγραφη;; η εχω θεμα; ευχαριστω!
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
ΦΕΚ 1915/1 ΙΟΥΝ 2017
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
καλησπερα! μια ερωτηση
ο στοχος μου ειναι αν δεν περασω κατευθειαν στο ΠΑΔΑ Μηχανικων Πληροφορικης, να περασω ειτε Λαμια ειτε Τριπολη, ωστε να βρω σχολη που αντιστοιχει με σχολες πληροφορικης στην Αττικη... αυτες οι 2 που προανεφερα αντιστοιχουν, ωστε να ζητησω μεταγραφη;; η εχω θεμα; ευχαριστω!


Περίπου 10 μέρες πριν αρχίσει η υποβολή των μηχανογραφικών (ίσως και νωρίτερα), θα εκδοθεί ΦΕΚ με τις αντιστοιχίες των τμημάτων. Εκεί θα δεις αυτό που θέλεις. Φέτος επειδή έχουν γίνει αλλαγές στα Πανεπιστήμια θα αλλάξουν και οι αντιστοιχίες. Απλά και μόνο για να πάρεις μια ιδέα, σου επικολλώ τις περσινές.
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2018/ΦΕΚ_2520_Β-29.06.2018.pdf
https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2018/ΦΕΚ_2784_Β_-_12.07.2018.pdf
 

EarlEstes21

Νεοφερμένος

Ο EarlEstes21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
τελεια ευχαριστω!
κατι τελευταιο... χαροκοπειο, παπει, οπα η εκπα για πληροφορικη;;;; :?
και αν γινεται ποιες ειναι οι προυποθεσεις για μεταγραφη; (αν και επειδη μενω στον δημο μαραθωνος, ο καθηγητης μ ειπε οτι λογω ματιου, θα δωσουν και φετος απευθειας μεταγραφη στους δημοτες μαραθωνος, εχω αγχος να δω αν θα ισχυσει)
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και αν γινεται ποιες ειναι οι προυποθεσεις για μεταγραφη; (αν και επειδη μενω στον δημο μαραθωνος, ο καθηγητης μ ειπε οτι λογω ματιου, θα δωσουν και φετος απευθειας μεταγραφη στους δημοτες μαραθωνος, εχω αγχος να δω αν θα ισχυσει)


Σχετικά με τις προϋποθέσεις μετεγγραφής θα δεις το θέμα "Τα πάντα για τις μετεγγραφές". Αυτό που σου είπε ο καθηγητής σου ίσχυσε μόνο για πέρσι και μόνο για τα τέκνα των θανόντων εξαιτίας των πυρκαγιών, αυτών που η μόνιμη κατοικία είχε καταστραφεί ολοσχερώς ή δεν ήταν πλέον κατοικήσιμη ή είχε καταστραφεί ολοσχερώς η επιχείρηση των γονέων τους. Οπότε μην περιμένεις από αυτό.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top