Διεκδικήσεις ομοφυλόφιλων στις κοινωνικές παροχές

Να νομιμοποιηθούν οι γάμοι ομοφυλοφίλων;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 574)
  • Ναι

  • Όχι

  • Με αφήνει αδιάφορο/η


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
... επίσης να σημειώσω για αυτό που είπα:
Ναι θα τους δώσει την ικανοποίηση ότι έγιναν κανονικό ζευγάρι
Ότι αναφέρομαι στην ικανοποίηση του ανθρώπου να δίχνει και να αναγνωρίζεται από τους άλλους ότι έχει γίνει ''ζευγάρι'' με κάποιον άλλον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Petros:
Οι ομοφιλόφυλοι δε ζήτησαν ποτέ θρησκευτικό γάμο. Έχεις καταλάβει το λόγο που ζητάνε το γάμο; Γιατί; Για να τους δέσει ένα στεφάνι της εκκλησίας;;;
Ναι θα τους δώσει την ικανοποίηση ότι έγιναν κανονικό ζευγάρι [την οποία ικανοποίηση μπορεί να την έχει και ένα straight ζευγάρι].
Το λάθος στο όλο θέμα είναι το εξής: Δεν έπρεπε καν να γινόταν συζήτηση στο αν θα πρέπει να γίνονται γάμοι μεταξύ των ομοφιλόφυλων. Ποιός έδωσε το πρώτο χέρι και το δικαίωμα στους straight να αποφασίζουν ακόμα και για το αν θα παντρευτούν 2 άτομο ανεξαρτήτος φύλου; Δικός τους είναι ο κόσμος; - Τώρα θα μου πεις ''Ναι, δικός τους είναι γιατί αποτελούν πλειοψηφία'', ε τότε είστε ρατσιστές [φυσικά δεν αναφέρομαι σε όλους]- κατακρίνεται τη διαφορετικότητα και προσπαθήτε να σβήσετε από το δρόμο σας ότι διαφέρει από εσάς. Αυτό το λέω ξεδιαντροπιά :mad: πράγμα απαράδεκτο.
Το ψέμα που ζουν όπως λες οι ομοφυλόφιλοι ποιός το ορίζει;

Το να αναφέρεις το πρόβλημά σου είναι άσχετο. Το γεγονός ότι κάποιος είναι ομοφιλόφυλος δε τον κάνει ανήκανο σε τίποτα σε σχέση με έναν straight πέρα από το να κάνει παιδιά. Ένας staight δεν έχει ούτε 1 στο 1.000.000 παραπάνω αξία από έναν gay καθώς και το ανάποδο. Ο ομοφιλόφυλος θα βοηθηθεί με το γάμο στο θέμα των δικαιωμάτων+ στο ότι με τα χρόνια θα αρχίσει να εξαλίφεται αυτό το ''ψέμα'' που λες ότι πιστεύουν ότι ζουν [το οποιο το ορίζουν αυτοί που είναι υπεύθυνοι για τον κοινωνικό τους αποκλεισμο]- θα αρχίσει να φανεται ότι είναι κάτι φυσιολογικό [που είναι] και σε αυτούς που είναι κατα.
Είτε αποδεχτούν ότι είναι γεννετικά ανώμαλοι - είτε όχι, αυτό εξακολουθεί να μη δίνει το δικαίωμα σε κανέναν νε τους κατακρίνει και να τους αντιμετωπίζει διαφορετικά.

Αλήθεια, που άκουσες/ διάβασες ότι ζητούν θρησκευτικό γάμο και το θεωρείς πρόκληση; Εκτός εάν όλο το post σου αναφερόταν σε υποθέσεις ''έτσι και ζήταγαν θρησκευτικό γάμο θα ήταν πρόκληση''...




-petros


Ποιός έδωσε το δικαίωμα να αποφασίζουμε εμείς για τους γκέη; Πέτρο μου δεν ξεκίνησα εγω αυτό το θέμα. Μπορείς να πας στην πρώτη σελίδα και να δεις τον δημιουργό και να τον πιάσεις και να του πεις "Γιατί Χ Υ Ζ τολμάς και ανοίγεις θέμα που ρωτάς αν θα γούσταραν οι στρέητ να παντρευτώ εγω;" Το κάνεις; Οχι! Μη μου ρίχνεις τα βέλη σου περι ρατσισμού άδικα. Εγω απαντάω σε μια πολύ καλά δομημένη ερώτηση -για την οποία δεν είμαι υπεύθυνος- με μια πολύ καλά δομημένη απάντηση.

Πάμε παρακάτω...

Το ψέμα που ζουν οι γκέη το ορίζω εγω σαν ψέμα. Αυτή είναι η γνώμη μου. Οι άνθρωποι ζουν ενα ψέμα για τον εξης λόγο:

Ο γκεη δε μπορεί να τεκνοποιήσει και το ξέρει
Ο γκεη δε μπορεί να είναι άντρας και το ξέρει
Ο γκεη δε μπορεί να είναι γυναίκα και το ξέρει

Πως ο γκεη μπορεί και δεχεται να κάνει κάτι που το κάνει μόνο ενα αντρόγυνο; Άρα το ξέρει ο γκεη οτι είναι η εξαίρεση στον κανόνα. Κι αν συμβιώνεις μαζί με τον αγαπημένο σου και θεωρείς οτι εισαι φυσιολογικός και έπρεπε να νοείσαι έτσι, που είναι οι απογονοι σου; Ο Θεος είπε στον Αδαμ οτι θα σπέρνει τη Γη με κόπο και στην Ευα οτι θα γεννά τα παιδιά με πόνο. Δεν έφτιαξε Αδαμ και Ιωσήφ! Τώρα αν δεν πιστεύεις σε αυτό το παραμυθάκι, θα σου πω "ούτε κι εγω". Πιστεύω στο αντίστοιχο αρχαιο ελληνικό, που πάλι αντρόγυνο είχε. Πύρρα και Δευκαλίων. Οχι Πύρρα και Πύρρος!

Φυσικά και είναι σχετικό το πρόβλημά μου! Εγω μπορώ να περπατήσω κουτσά στραβά ως τη γωνία και δε θα παω να σπάσω ολο τον κόσμο για να μου πουν τι ωραία περπατώ. Ο γκεη δεν μπορεί να κανει παιδιά (με τις φυσιολογικές γι αυτόν σεξουαλικές του προτιμήσεις που είναι οι άντρες) και έχει γενετική ανωμαλία αλλά προσπαθεί να πείσει όλο τον κόσμο οτι είναι αντρας. Ε δεν είναι...:confused:

Τέλος αυτό που λες για την πρόκληση: Εντάξει ρε Πέτρο, είδα τη λέξη γάμος και είπα θρησκευτικός. Εδω οι άλλοι το κατάλαβαν οτι πήγα ενα βήμα παρακάτω εκ παραδρομής. Εσυ γιατί επιμένεις να μη το καταλαβαίνεις;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από faithplus1:
Αν δεχτούμε ότι το να είναι κάποιος gay είναι γενετική ανωμαλία (που είναι αρκετά πιθανό αφού είναι κάτι παρά φύσιν και εμποδίζει τη διαιώνιση του είδους και άρα με τους νόμους της φυσικής επιλογής έπρεπε να έχει εξαλειφθεί), η παιδεραστία είναι άλλη γενετική ανωμαλία.Ένα αδρό παράδειγμα:ο τυφλός δεν είναι και κουφός.Δεν πιστεύω ότι αυτός είναι ο λόγος που δε πρέπει οι gay να ανατρέφουν παιδί.
Δεν συμφώνω με τα λεγόμενα σου,επειδή είναι "φυσιολογικό" να υπάρχει ομοφυλόφιλος πληθυσμός στα ζώα και στα φυτά και κατά επέκταση στους ανθρώπους,καθώς είναι από τους πιο βασικούς μηχανισμούς της φύσης διαθέτει για να κρατά την γενετική ισορροπία σε κάθε είδος.

Είναι αποδεδειγμένο ότι είναι γενετικό το να είσαι γκέι,καθώς το γονίδιο το φέρει μόνο η μάνα και από αυτήν εξαρτάται,ενώ η απλή λογική λέει ότι θα το έφερε κανονικά ο ομοφυλόφιλος πατέρας...αλλά το ότι το φέρει μόνο η μάνα για τους άνδρες-γκέι.
Είναι ακόμα μία απόδειξη ότι είναι ένας κρυφός αλλά αποτελεσματικός μηχανισμός της φύσης για να διατηρεί την ισορροπία σε ένα οικοσύστημα (ακόμα και στο ανθρώπινο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Και ο gay άντρας θα είχε έναν κούκλο gay άντρα, το ίδιο είναι. Επίσης όπου κόρη βάλε "θετή κόρη" σε αυτό που είπα ;)
Δηλαδή μου δίνεις να καταλάβω ότι θεωρείς ότι υπάρχουν ίσες πιθανότητες να ασελγηθεί ένα αγοράκι που ζει σε κανονική οικογένεια (ακόμα και θετούς γονείς) παρά από ότι σε ένα σπίτι με 2 ομοφυλόφιλους άντρες;

Μην μπλέξουμε τις λεσβίες ,γιατί είναι άλλο μεγάλο κεφάλαιο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Valder define "άνδρας" plz...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Covenant:
Δηλαδή μου δίνεις να καταλάβω ότι θεωρείς ότι υπάρχουν ίσες πιθανότητες να ασελγηθεί ένα αγοράκι που ζει σε κανονική οικογένεια (ακόμα και θετούς γονείς) παρά από ότι σε ένα σπίτι με 2 ομοφυλόφιλους άντρες;

Αν όχι ίδιες, το πολύ διπλάσιες, λόγω του πλήθους των γονέων (2 άνδρες και όχι ένας).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Αν όχι ίδιες, το πολύ διπλάσιες, λόγω του πλήθους των γονέων (2 άνδρες και όχι ένας).
Για να μην επανέλθω στο κήπο με τα ζαρζαρβατικά και πάλι νομίζεις ότι σε ειρωνεύομαι...

Εκείνο που πεισματικά δεν θέλεις να καταλάβεις ότι το ένα ζευγάρι (αντρόγυνο) θα είναι μαζί επειδή είναι ετερόφυλοι.

Το ζευγάρι των 2 αντρών θα είναι μαζί επειδή ο ένας θέλει τον άλλον σαν άντρες.

Με την μία αλλάζουν τα δεδομένα της εξίσωσης καθώς δεν μιλάμε για μία φυσιολογική οικογένεια,που ο πατέρας έχει αποδείξει ότι θέλει γυναίκες (χωρίς να αποκλείουμε το φαινόμενο να του "στρίψει" και να την πέσει στο αγοράκι) αλλά για 2 άντρες που κάναν ΠΡΑΞΗ την σεξουαλική τους διαφοροποίηση με γάμο (έστω πολιτικό).

Δεν είναι λογικό ότι εκτοξεύονται οι πιθανότητες να υπάρξει περίπτωση (ήδη αποδειγμένων ομοφυλόφιλων) να δουν το αγοράκι σαν έδεσμα και όχι σαν αίμα τους, με ότι αυτό συνεπάγεται....;

...δεν είναι μαθηματικά που διπλασιάζονται οι πιθανότητες...μακάρι να ήταν αλλά δυστυχώς δεν είναι έτσι τα πράγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Ποιός έδωσε το δικαίωμα να αποφασίζουμε εμείς για τους γκέη; Πέτρο μου δεν ξεκίνησα εγω αυτό το θέμα. Μπορείς να πας στην πρώτη σελίδα και να δεις τον δημιουργό και να τον πιάσεις και να του πεις "Γιατί Χ Υ Ζ τολμάς και ανοίγεις θέμα που ρωτάς αν θα γούσταραν οι στρέητ να παντρευτώ εγω;" Το κάνεις; Οχι! Μη μου ρίχνεις τα βέλη σου περι ρατσισμού άδικα. Εγω απαντάω σε μια πολύ καλά δομημένη ερώτηση -για την οποία δεν είμαι υπεύθυνος- με μια πολύ καλά δομημένη απάντηση.

Πάμε παρακάτω...

Το ψέμα που ζουν οι γκέη το ορίζω εγω σαν ψέμα. Αυτή είναι η γνώμη μου. Οι άνθρωποι ζουν ενα ψέμα για τον εξης λόγο:

Ο γκεη δε μπορεί να τεκνοποιήσει και το ξέρει
Ο γκεη δε μπορεί να είναι άντρας και το ξέρει
Ο γκεη δε μπορεί να είναι γυναίκα και το ξέρει

Πως ο γκεη μπορεί και δεχεται να κάνει κάτι που το κάνει μόνο ενα αντρόγυνο; Άρα το ξέρει ο γκεη οτι είναι η εξαίρεση στον κανόνα. Κι αν συμβιώνεις μαζί με τον αγαπημένο σου και θεωρείς οτι εισαι φυσιολογικός και έπρεπε να νοείσαι έτσι, που είναι οι απογονοι σου; Ο Θεος είπε στον Αδαμ οτι θα σπέρνει τη Γη με κόπο και στην Ευα οτι θα γεννά τα παιδιά με πόνο. Δεν έφτιαξε Αδαμ και Ιωσήφ! Τώρα αν δεν πιστεύεις σε αυτό το παραμυθάκι, θα σου πω "ούτε κι εγω". Πιστεύω στο αντίστοιχο αρχαιο ελληνικό, που πάλι αντρόγυνο είχε. Πύρρα και Δευκαλίων. Οχι Πύρρα και Πύρρος!

Φυσικά και είναι σχετικό το πρόβλημά μου! Εγω μπορώ να περπατήσω κουτσά στραβά ως τη γωνία και δε θα παω να σπάσω ολο τον κόσμο για να μου πουν τι ωραία περπατώ. Ο γκεη δεν μπορεί να κανει παιδιά (με τις φυσιολογικές γι αυτόν σεξουαλικές του προτιμήσεις που είναι οι άντρες) και έχει γενετική ανωμαλία αλλά προσπαθεί να πείσει όλο τον κόσμο οτι είναι αντρας. Ε δεν είναι...:confused:

Τέλος αυτό που λες για την πρόκληση: Εντάξει ρε Πέτρο, είδα τη λέξη γάμος και είπα θρησκευτικός. Εδω οι άλλοι το κατάλαβαν οτι πήγα ενα βήμα παρακάτω εκ παραδρομής. Εσυ γιατί επιμένεις να μη το καταλαβαίνεις;:confused:
Αυτά τα θέματα, Valder, ανοίγονται γιατί υπάρχουν κάποιοι που δε συμφωνούν [όπως και το thread ''η γνώμη σας για την ομοφιλοφυλία''- αν δεν υπήρχε ο ρατσισμός, δε θα υπήρχαν και αυτά τα thread!].

- ο gay δεν μπορεί να κανει παιδιά και το ξέρει.
- Ο gay είναι άντρας όπως και η λεσβία γυναίκα και το ξέρει. Υπάρχουν 2 φύλα: ο άντρας και η γυναίκα.
- Ο gay δεν μπορεί να είναι γυναίκα όπως και η λεσβία δεν μπορεί να είναι άντρας.

Υπάρχουν αντρόγυνα που δεν μπορούν να κάνουν παιδιά [λόγο κάποιου προβλήματος].. αυτό σημαίνει πως δεν είναι τελικά αντρόγυνο; Ποιός σου είπε πως προσπαθούν να κάνουν ότι κάνει ένα αντρόγυνο; Σου είπε κανείς ότι π***ντε όλη μέρα μήπως και τελικά κάποιος από τους 2 μείνει έγκυος;; :| :knife: :hehe:
Απόγονοι;;; Όλα τα αντρόγυνα ζευγάρια στο κόσμο θαρρείς πως αφήνουν απογόνους; [δλδ αυτά που δεν αφήνουν, δεν είναι φυσιολογικά ζευγάρια;].
Τώρα που έχεις φάει το κόλλημα ότι προσπαθεί να πείσει το κόσμο ότι είναι άντρας δε μπορώ να καταλάβω
Εκεί είναι το πραγματικό πρόβλημα που έχουν οι gay ή στο κοινωνικό ρατσισμό που δέχοντε;


Πως κάθεσαι και πέρνεις φόρα και λες όσα λες -ότι γίνονται προκλητικοί κτλ- χωρίς να γνωρίζεις και λίγο τη κατάσταση; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Valder define "άνδρας" plz...


https://en.wikipedia.org/wiki/Man

enjoy!:)

ΥΓ: Καλά εσυ δεν έχεις σχέση με τον Exposed Bone; Άντρας δεν είναι κι αυτός; Γιατί ρωτάς εμένα που είμαι "ξένος";:confused: Ώρες ώρες δε μπορώ να σε καταλάβω ρε Λια....:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ρώτησα εσένα γιατί εσύ ανέφερες οτι οι ομοφυλόφιλοι δεν είναι άντρες, όχι εγώ.
Βλέπεις πουθενά στον ορισμό της wikipedia (παρ'οτι δεν είναι απόλυτα έγκυρες οι πληροφορίες μιας και ούτε συγγραφέα ξέρουμε, αλλά τις τροποποιεί και ο καθένας) να αποκλείονται απο τον ορισμό οι ομοφυλόφιλοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
https://en.wikipedia.org/wiki/Man

enjoy!:)

ΥΓ: Καλά εσυ δεν έχεις σχέση με τον Exposed Bone; Άντρας δεν είναι κι αυτός; Γιατί ρωτάς εμένα που είμαι "ξένος";:confused: Ώρες ώρες δε μπορώ να σε καταλάβω ρε Λια....:confused:
''Ομοφυλόφιλα είναι τα άτομα που αισθάνονται ερωτική έλξη από άλλα άτομα του ίδιου φύλου.'' [Φύλα: Άντρας- Γυναίκα]

Αυτό είναι ένας μέρος του ορισμού ''τι είναι ομοφυλόφιλος''. Αν δεν είναι ούτε άντρας ούτε γυναίκα, αναρωτιέμαι τι είναι, για πες μου για να μάθω :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
Ρώτησα εσένα γιατί εσύ ανέφερες οτι οι ομοφυλόφιλοι δεν είναι άντρες, όχι εγώ.
Βλέπεις πουθενά στον ορισμό της wikipedia (παρ'οτι δεν είναι απόλυτα έγκυρες οι πληροφορίες μιας και ούτε συγγραφέα ξέρουμε, αλλά τις τροποποιεί και ο καθένας) να αποκλείονται απο τον ορισμό οι ομοφυλόφιλοι;

Έχεις αγόρι και έτρεξες στη wikipedia για να διαβάσεις τον ορισμό..... Οκ η πορεία μου στο θέμα ολοκληρώθηκε.:clapup:


Πέτρο μου δεν ανέτρεξα καν στο λήμμα ομοφυλόφιλος. :) Ξέρω οτι είμαι Άντρας και κατα συνέπεια πως είναι οι άντρες, έτσι οτιδήποτε "διαφορετικό" σε αντρικό σώμα είναι ομοφυλόφιλο άτομο:)

Καληνύχτα σας!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μάλιστα, οι άντρες είναι όπως ο Valder. Όποιος δεν μοιάζει με τον Valder δεν είναι άντρας. Καλά μας δουλευεις; :confused:

Και στον ορισμό ανέτρεξα, γιατί το αγόρι μου, όπως και κάθε άντρας δεν είναι δυνατόν να αποτελεί ορισμό του είδους του. Αλλίως τα λεξικά θα είχαν φωτογραφίες και όχι ορισμούς ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,797 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
Έχεις αγόρι και έτρεξες στη wikipedia για να διαβάσεις τον ορισμό..... Οκ η πορεία μου στο θέμα ολοκληρώθηκε.:clapup:


Πέτρο μου δεν ανέτρεξα καν στο λήμμα ομοφυλόφιλος. :) Ξέρω οτι είμαι Άντρας και κατα συνέπεια πως είναι οι άντρες, έτσι οτιδήποτε "διαφορετικό" σε αντρικό σώμα είναι ομοφυλόφιλο άτομο:)

Καληνύχτα σας!:clapup:
Εξυπνάδα ήτανε το πρώτο;
Πολύ αστείο... :S

Valder μου δε τον έγραψα για να αντρέξεις στο ορισμό, αλλά μπας και βρούμε άκρη και μου πεις σε τι φύλο ανήκει ένας gay και μια λεσβία. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

faithplus1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο faithplus1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 1,787 μηνύματα.
@Covenant : έχεις δίκιο, δεν ήξερα αυτό με τα φίδια.Πάντως το νόημα είναι ότι δεν ισχύει gay=παιδεραστής και είναι άλλοι οι λόγοι που οι gay δεν πρέπει να μεγαλώνουν παιδιά.Κατά τη γνώμη μου πάντα...
Και σύμφωνα με το παράδειγμα με τα φίδια, η ομοφυλοφιλία είναι ένας τρόπος ελέγχου της αύξησης του πληθυσμού, άρα η φύση δεν προβλέπει ένα ομοφυλόφιλο ζευγάρι να έχει παιδιά, αντίθετα μάλιστα, κάποια άτομα του είδους γίνονται ομοφιλόφιλα για να μειωθούν τα παιδιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Ρε παιδιά σκεφτείτε όμως το παιδάκι που θα έχει 2 μαμάδες ή δυο μπαμπάδες, αυτοί μπορεί να του συμπεριφέρονται άψογα, τέλεια άλλα σκεφτείτε οτι δυστυχώς είμαστε σε μια χώρα με το μεγαλύτερο ποσοστό του πληθυσμού να κατακρίνει.
Σκεφτείτε το παιδάκι αυτό στο σχολείο σίγουρα θα του λένε δι'άφορα.

Είμαι υπερ στο να νομιμοποιηθεί ο γάμος αλλά όχι να υιοθετούν παιδιά, όχι όμως οτι δεν θα είναι καλοί γονείς απλά καθαρά για την ψυχολογία του παιδιού.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Μια ψήφος υπέρ κι από δω για τους λόγους που αναλύθηκαν ήδη,να μη λέω τα ίδια κι εγώ...
Μια παρένθεση μόνο :η υιοθεσία είναι πολύ δύσκολη υπόθεση και προηγείται ολόκληρη και χρονοβόρα διαδικασία πριν τελεστεί όπως ξέρετε.Δε μπορεί να υιοθετήσει ο καθένας που θέλει παιδί...Πρέπει πρώτα να κριθεί ως ικανός για αυτό.(και οικονομικά και ψυχολογικά και ως προσωπικότητα ).Και από την ίδια -και ακόμη πιο σχολαστική-διαδικασία θα περάσουν και οι ομοφυλόφιλοι επίδοξοι γονείς...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
bunny αυτό θα ισχύει μόνο για τη μεταβατική περίοδο. Μετά θα το συνηθίσουν. Άλλωστε αν γίνει θα γίνει όταν στις άλλες χώρες είναι πλέον κάτι σύνηθες, όπως όλα στην ελλάδα. :/: Οπότε θα είναι πιο εύκολα τα πραγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny:
Ρε παιδιά σκεφτείτε όμως το παιδάκι που θα έχει 2 μαμάδες ή δυο μπαμπάδες, αυτοί μπορεί να του συμπεριφέρονται άψογα, τέλεια άλλα σκεφτείτε οτι δυστυχώς είμαστε σε μια χώρα με το μεγαλύτερο ποσοστό του πληθυσμού να κατακρίνει.
Σκεφτείτε το παιδάκι αυτό στο σχολείο σίγουρα θα του λένε δι'άφορα.

Είμαι υπερ στο να νομιμοποιηθεί ο γάμος αλλά όχι να υιοθετούν παιδιά, όχι όμως οτι δεν θα είναι καλοί γονείς απλά καθαρά για την ψυχολογία του παιδιού.:/:

Mπάνι,αυτό είναι το μόνο σοβαρό επιχείρημα που είδα ως τώρα στους κατα..Και αυτό και μόνο - η περιθωριοποίηση του παιδιού - δυστυχώς υπερνικάει όλα τα άλλα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle:
bunny αυτό θα ισχύει μόνο για τη μεταβατική περίοδο. Μετά θα το συνηθίσουν. Άλλωστε αν γίνει θα γίνει όταν στις άλλες χώρες είναι πλέον κάτι σύνηθες, όπως όλα στην ελλάδα. :/: Οπότε θα είναι πιο εύκολα τα πραγματα.

Τώρα επειδή το έχουμε ξανασυζητήσει εμείς οι 2 αυτό το θέμα στη αρχή αν δεις για να μην το ξαναναλύσουμε,συμφωνώ μαζί σου αλλά έστω τα παιδιά της ματαβατικής περιόδου τί θα γίνουν??
και η μεταβατική περίοδος δεν θα είναι ενας χρόνος να πεις οκ σίγουρα θα είναι πολύ περισσότερο.


plain σε ευχαριστώ πολύ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top