Περιττά μαθήματα στο Γυμνάσιο

MariaLoveItaly

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 363 μηνύματα.
Χμμμ, νομίζω ότι μαθήματα όπως τα Καλλιτεχνικά, η Μουσική, η Τεχνολογία και η Πληροφορική θα έπρεπε να είναι κατόπιν επιλογής, αν όχι η Πληροφορική επειδή είναι αναγκαία για την ανάπτυξη της τεχνολογίας, τότε τα υπόλοιπα, προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι νότες και τα διαστήματα, ούτε να μάθω να κόβω χαρτόνια με κοπίδια, ούτε να ζωγραφίζω! :P

Κατ'εμέ,τα πιο άχρηστα μαθήματα στο Γυμνάσιο(μιας και το τέλειωσα πλέον και θεωρώ ότι έχω την απαραίτητη τεχνογνωσία για να ξεχωρισω τα καλά από τα κακά μαθήματα) είναι η μουσική και η Οικιακή Οικονομία

Ειδικά η Μουσική....! :crazy: :mpliaks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
Χμμμ, νομίζω ότι μαθήματα όπως τα Καλλιτεχνικά, η Μουσική, η Τεχνολογία και η Πληροφορική θα έπρεπε να είναι κατόπιν επιλογής, αν όχι η Πληροφορική επειδή είναι αναγκαία για την ανάπτυξη της τεχνολογίας, τότε τα υπόλοιπα, προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν οι νότες και τα διαστήματα, ούτε να μάθω να κόβω χαρτόνια με κοπίδια, ούτε να ζωγραφίζω! :P

Το σχολείο πρέπει να παρέχει κάποιες γενικές γνώσεις, σίγουρα μέχρι κάποια ηλικία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 749981

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Το σχολείο πρέπει να παρέχει κάποιες γενικές γνώσεις, σίγουρα μέχρι κάποια ηλικία.
Κι εχθώς από γενικές και χρήσιμες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top