Καθηγητές... που σας κάνουν τη ζωή δύσκολη!

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εγω παλι την αρχαιου που λεω πιο πανω... Μπορει να την μισω, μπορει να αναρωτιεμαι τον λογο υπαρξης της, αλλα στην ουσια δεν ειναι μια απο τις καθηγητριες που μου κανουν την ζωη δυσκολη. Ειναι μια απο τις καθηγητριες που ΕΓΩ τους κανω την ζωη δυσκολη! :devil: Αλλα σοβαρα, μπορει να τα λεω ολα αυτα, αλλα αν εφευγε δεν θα ειχα τι να κανω, με ποιον να ασχοληθω.. Ξοδευω τα 3/4 της ωρας που ειμαι στο σχολειο προσπαθωντας (και καταφερνοντας:whistle:) να της σπάσω τα νευρα!:devil::devil::devil: Ζω για την ωρα που θα την δω να αφριζει απο τα νευρα η/και να σκαει απο το κακο της, την πολυποθητη στιγμη που θα με κοιταξει με εκεινο το απαξιωτικο βλεμμα... Με λιγα λογια μου εχει γινει εμμονη. Αν φυγει η ζωη μου δεν θα εχει κανενα νοημα!!! :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ειναι μια απο τις καθηγητριες που ΕΓΩ τους κανω την ζωη δυσκολη!

Κατά την ταπεινή μου γνώμη, θα ήταν καλύτερα να κάνεις διάλογο με την καθηγήτριά σου και να της πεις ευγενικά όσα σε έχουν ενοχλήσει από τη συμπεριφορά της (αν πράγματι σε έχει ενοχλήσει κάτι). Διαφορετικά δεν θα μπορέσει να σε καταλάβει. Εγώ προσωπικά έτσι συμπεριφερόμουν, όταν είχα κάποιο παράπονο από κάποιον/α καθηγητή/τρια. Δεν σημαίνει ότι, επειδή το κάνω εγώ, είναι σωστό. Ωστόσο, είναι δοκιμασμένη τακτική και -κατά κανόνα- αποτελεσματική τακτική. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, θα ήταν καλύτερα να κάνεις διάλογο με την καθηγήτριά σου και να της πεις ευγενικά όσα σε έχουν ενοχλήσει από τη συμπεριφορά της (αν πράγματι σε έχει ενοχλήσει κάτι). Διαφορετικά δεν θα μπορέσει να σε καταλάβει. Εγώ προσωπικά έτσι συμπεριφερόμουν, όταν είχα κάποιο παράπονο από κάποιον/α καθηγητή/τρια. Δεν σημαίνει ότι, επειδή το κάνω εγώ, είναι σωστό. Ωστόσο, είναι δοκιμασμένη τακτική και -κατά κανόνα- αποτελεσματική τακτική. :)

:hmm::hmm::hmm: Βασικα με αυτην δεν εχω και τις καλυτερες σχεσεις... :hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κατά την ταπεινή μου γνώμη, θα ήταν καλύτερα να κάνεις διάλογο με την καθηγήτριά σου και να της πεις ευγενικά όσα σε έχουν ενοχλήσει από τη συμπεριφορά της (αν πράγματι σε έχει ενοχλήσει κάτι). Διαφορετικά δεν θα μπορέσει να σε καταλάβει. Εγώ προσωπικά έτσι συμπεριφερόμουν, όταν είχα κάποιο παράπονο από κάποιον/α καθηγητή/τρια. Δεν σημαίνει ότι, επειδή το κάνω εγώ, είναι σωστό. Ωστόσο, είναι δοκιμασμένη τακτική και -κατά κανόνα- αποτελεσματική τακτική. :)
Ειναι μερικοι που δεν δινουν ουτε ενα δευτερο απο το πολυτιμο χρονο τους για να σε ακουσουν. Κι αν το κανουν μετα σου λενε: καλυτερα να μην ερχοσουν:/: μου εχει τυχει ρε συ.

:hmm::hmm::hmm: Βασικα με αυτην δεν εχω και τις καλυτερες σχεσεις... :hmm::hmm::hmm:

Πλακα θα εχει ομως:P:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Πλακα θα εχει ομως:P:whistle:

Αν μιλας για πλάκα, εχω χτενισει το google για how to annoy your teacher... Δεν περιμενα να βρω ΤΟΣΑ πολλα! Εδω να δεις πλάκα τώρα... Θα της κανουμε το μαθημα... (εγω και η κολλητη μου εχουμε το ιδιο μισος για αυτην και ολα της τα κανουμε μαζι :D:D:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,382 μηνύματα.
Εγω παλι την αρχαιου που λεω πιο πανω... Μπορει να την μισω, μπορει να αναρωτιεμαι τον λογο υπαρξης της, αλλα στην ουσια δεν ειναι μια απο τις καθηγητριες που μου κανουν την ζωη δυσκολη. Ειναι μια απο τις καθηγητριες που ΕΓΩ τους κανω την ζωη δυσκολη! :devil: Αλλα σοβαρα, μπορει να τα λεω ολα αυτα, αλλα αν εφευγε δεν θα ειχα τι να κανω, με ποιον να ασχοληθω.. Ξοδευω τα 3/4 της ωρας που ειμαι στο σχολειο προσπαθωντας (και καταφερνοντας:whistle:) να της σπάσω τα νευρα!:devil::devil::devil: Ζω για την ωρα που θα την δω να αφριζει απο τα νευρα η/και να σκαει απο το κακο της, την πολυποθητη στιγμη που θα με κοιταξει με εκεινο το απαξιωτικο βλεμμα... Με λιγα λογια μου εχει γινει εμμονη. Αν φυγει η ζωη μου δεν θα εχει κανενα νοημα!!! :/:

Αν δεις κανένα 9 όμως στο τρίμηνο, μην πηγαίνεις κλαίγοντας να σε βοηθήσει να περάσεις την τάξη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Αν δεις κανένα 9 όμως στο τρίμηνο, μην πηγαίνεις κλαίγοντας να σε βοηθήσει να περάσεις την τάξη

Για ΠΟΛΥ καλη μου τυχη ειναι απο τις καθηγητριες που βαθμολογουν ΜΟΝΟ απο τα γραπτα.. Ετσι της κανω την ζωη ποδηλατο και εχω 17 στο τριμηνο :devil::devil::devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αν μιλας για πλάκα, εχω χτενισει το google για how to annoy your teacher... Δεν περιμενα να βρω ΤΟΣΑ πολλα! Εδω να δεις πλάκα τώρα... Θα της κανουμε το μαθημα... (εγω και η κολλητη μου εχουμε το ιδιο μισος για αυτην και ολα της τα κανουμε μαζι :D:D:D)
Εμεις στον φιλολογο τα καναμε ολη η ταξη μαζι:P *ρε την συμπαθει κανεις;
Αν δεις κανένα 9 όμως στο τρίμηνο, μην πηγαίνεις κλαίγοντας να σε βοηθήσει να περάσεις την τάξη

Αν ειναι καλη στα αρχαια δεν θα την κατεβασει. Αλλο αποδοση αλλο συμπεριφορα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Εμεις στον φιλολογο τα καναμε ολη η ταξη μαζι:P *ρε την συμπαθει κανεις;

Και σε αυτην, δεν ειναι και απο τις πιο συμπαθητικες καθηγητριες του σχολειου αλλα εχει πολύ πλακα γιατι κανεις δεν την φοβαται και της λεμε οτι ναναι μεσα στο μαθημα της το κανουμε τσιρκο... Μπαα δεν την συμπαθουνε πολλά παιδι αεκτος απο 4-5 που εχουν 20 η δεν κανουν φασαρια και προσεχουν. Για να λεμε και του στραβου το δικιο κανει καλο μαθημα περα απο την αντιπαθεια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Ειναι μερικοι που δεν δινουν ουτε ενα δευτερο απο το πολυτιμο χρονο τους για να σε ακουσουν. Κι αν το κανουν μετα σου λενε: καλυτερα να μην ερχοσουν:/: μου εχει τυχει ρε συ.

Έχεις δίκιο. Συμβαίνει κι αυτό.


Για να λεμε και του στραβου το δικιο κανει καλο μαθημα περα απο την αντιπαθεια...

Σε τιμά ιδιαίτερα το γεγονός ότι είσαι ειλικρινής.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelopaido

Νεοφερμένος

Ο trelopaido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πάντα αναρωτιόμουνα,μπορεί ένας καθηγητής να σου πει τι θα κανεις στην τάξη; Δεν λέω να σηκώνεσαι και να χορεύεις αλλα ουτε να παίζεις με το κινητό όλη την ώρα ή γενικα να κανεις κατι που να ενοχλεί τους άλλους. Εννοώ να διαβάζεις,χωρίς πάντα να ενοχλείς τους άλλους,κάποιο άλλο μάθημα. Μπορεί να σου πει ο άλλος να βάλεις μεσα τα βιβλια του αλλουνου μαθηματος και να σε αναγκάσει να προσέξεις στο μάθημα του;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
γιατί οι σημερινοί 16ρηδες είστε έτσι; :worry: από ποιον γαλαξία είστε;

Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του καθηγητή πως θα σου φαινόταν αν ένας μαθητής σου έκανε αυτό που περιγράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelopaido

Νεοφερμένος

Ο trelopaido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
γιατί οι σημερινοί 16ρηδες είστε έτσι; :worry: από ποιον γαλαξία είστε;

Βάλε τον εαυτό σου στη θέση του καθηγητή πως θα σου φαινόταν αν ένας μαθητής σου έκανε αυτό που περιγράφεις.

Δεν θα με ενοχλούσε...από τη στιγμή που ο αλλος δεν θέλει να προσέξει το πιο λογικό είναι να μην με απασχολεί(αν ήμουν στη θεση του καθηγητη).
βεβαια δεν με ενδιαφέρει τι θεωρεί ο καθηγητής σωστό αλλα αν υπάρχει κατι στη νομοθεσία περι αυτού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Είναι προσβλητικό να διαβάζεις άλλο μαθημα όταν ο καθηγητης προσπαθεί να σου μεταδώσει γνώσεις... Φαντασου να το κάναν πολλοί μαθητές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelopaido

Νεοφερμένος

Ο trelopaido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Είναι προσβλητικό να διαβάζεις άλλο μαθημα όταν ο καθηγητης προσπαθεί να σου μεταδώσει γνώσεις... Φαντασου να το κάναν πολλοί μαθητές...

Το κατανοώ αυτό αλλά και πάλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.

trelopaido

Νεοφερμένος

Ο trelopaido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Και παλι τι;

Δεν πάει να πει κάτι αυτό.
Εμένα με ενδιαφέρει να μάθω αν υπάρχει κάποια νομοθεσία για οτιδηποτε σχετικό και όχι τι θεωρείτε ηθικό ή αν προσβάλετε κάποιος :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Δεν πάει να πει κάτι αυτό.
Εμένα με ενδιαφέρει να μάθω αν υπάρχει κάποια νομοθεσία για οτιδηποτε σχετικό και όχι τι θεωρείτε ηθικό ή αν προσβάλετε κάποιος :)

Καλυτερα να πας για υπνο και να αφησεις τις νομοθεσιες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

trelopaido

Νεοφερμένος

Ο trelopaido αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλυτερα να πας για υπνο και να αφησεις τις νομοθεσιες

αδερφέ αν εχεις ορέξεις μπορείς να κάνεις άλλα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νασια Τ.

Νεοφερμένος

Η Νασια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Υπαρχουν εκτος απο του γραπτους και αγραφοι κανονες.. Εισαι υποχρεωμενος να προσεχεις στο μαθημα αλλιως θα υποστεις συνεπειες είτε με τον βαθμο ειτε με το να σε στειλει και στο γραφειο με ωριαια αποβολη π.χ. Δεν γνωριζω αν υπαρχει νομοθεσια περι αυτου.. Αλλα ετσι κι αλλιως ειναι υποχρεωτικη εκπαιδευση.
Επισης οπως ειπαν παραπανω τα παιδια ειναι πολυ προσβλητικο για τον αλλον να κανεις κατι αλλο την ωρα που παραδιδει μαθημα. Τον γραφεις κανονικα..Βεβαια για παιδια της τριτης λυκειου που ειναι ιδιαιτερα πιεσμενα πιστευω πως οι καθηγητες, ιδιως μαθηματων γενικης παιδειας, θα επρεπε με καλη διαθεση να ειναι λιγο πιο ανεκτικοι..Αλλα αυτο εξαρταται παντα απο τον καθηγητη. Και φυσικα την δικη σου συμπεριφορα. Αν εισαι προκλητικος και πιστευεις οτι μπορεις να κανεις οτι θελεις μεσα στον μαθημα του , τοτε θα σε αντιμετωπιζει με τον ιδιο τροπο.
Εχω ομως και γω απορια... Γιατι στο καλο να πρεπει να διαβασεις στην πρωτη λυκειου ή και στην δευτερα μαθηματα διαφορετικα απο αυτα την ωρα της διδασκαλιας; Τοση ελλειψη χρονου πια;!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top