Καθηγητές... που σας κάνουν τη ζωή δύσκολη!

Πατρεύς

Περιβόητο μέλος

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 5,268 μηνύματα.
Κι ἐγὼ δὲν ἤμουν καθόλου καλὸς στὰ θετικὰ μαθήματα καὶ κυρίως στὴ Χημεία καὶ τὴ Βιολογία, ἀλλὰ γενικὰ τὴν ψιλοπάλευα καὶ ἔπαιρνα πάντοτε τουλάχιστον ἕνα δέκα (στὴ Χημεία γιὰ τὴν ἀκρίβεια ποὺ ἦταν καὶ τὸ χειρότερό μου μάθημα στὸ Λύκειο)

Τὸ νὰ διαβάζῃς ἄλλο μάθημα τὴν ὥρα ἑνὸς μαθήματος, τὸ θεωρῶ τὸ λιγώτερο προσβολή. Προφανῶς καὶ ὁ καθηγητής σου εἶναι πολὺ ἐπιεικὴς. Ἐγὼ ἂν ἔβλεπα μαθητὴ νὰ ἔκανε τέτοιο πρᾶγμα, θὰ ἔδινα ἀποβολὴ χωρὶς δεύτερη σκέψη κάθε φορὰ ποὺ θὰ τὸ ἔκανε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,384 μηνύματα.
Κι ἐγὼ δὲν ἤμουν καθόλου καλὸς στὰ θετικὰ μαθήματα καὶ κυρίως στὴ Χημεία καὶ τὴ Βιολογία, ἀλλὰ γενικὰ τὴν ψιλοπάλευα καὶ ἔπαιρνα πάντοτε τουλάχιστον ἕνα δέκα (στὴ Χημεία γιὰ τὴν ἀκρίβεια ποὺ ἦταν καὶ τὸ χειρότερό μου μάθημα στὸ Λύκειο)

Τὸ νὰ διαβάζῃς ἄλλο μάθημα τὴν ὥρα ἑνὸς μαθήματος, τὸ θεωρῶ τὸ λιγώτερο προσβολή. Προφανῶς καὶ ὁ καθηγητής σου εἶναι πολὺ ἐπιεικὴς. Ἐγὼ ἂν ἔβλεπα μαθητὴ νὰ ἔκανε τέτοιο πρᾶγμα, θὰ ἔδινα ἀποβολὴ χωρὶς δεύτερη σκέψη κάθε φορὰ ποὺ θὰ τὸ ἔκανε.

Και μόνο που γράφεις με πνεύματα, τόνους, υπογεγραμμένες δε θα μπει καν στον κόπο να διαβάσει το κείμενό σου ο fibu :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fibu

Νεοφερμένος

Ο fibu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Κι ἐγὼ δὲν ἤμουν καθόλου καλὸς στὰ θετικὰ μαθήματα καὶ κυρίως στὴ Χημεία καὶ τὴ Βιολογία, ἀλλὰ γενικὰ τὴν ψιλοπάλευα καὶ ἔπαιρνα πάντοτε τουλάχιστον ἕνα δέκα (στὴ Χημεία γιὰ τὴν ἀκρίβεια ποὺ ἦταν καὶ τὸ χειρότερό μου μάθημα στὸ Λύκειο)

Τὸ νὰ διαβάζῃς ἄλλο μάθημα τὴν ὥρα ἑνὸς μαθήματος, τὸ θεωρῶ τὸ λιγώτερο προσβολή. Προφανῶς καὶ ὁ καθηγητής σου εἶναι πολὺ ἐπιεικὴς. Ἐγὼ ἂν ἔβλεπα μαθητὴ νὰ ἔκανε τέτοιο πρᾶγμα, θὰ ἔδινα ἀποβολὴ χωρὶς δεύτερη σκέψη κάθε φορὰ ποὺ θὰ τὸ ἔκανε.
Εσύ είναι προφανές ότι δεν γνωρίζεις τις οδηγίες του ΥΠΕΘΑ για το πότε, με ποια διαδικασία και με ποιες ποινές για κάθε παράπτωμα τιμωρούνται οι μαθητές. Ευτυχώς για εμάς δεν μπορούν να αυθαιρετούν οι καθηγητές. Έτσι εγώ θα συνεχίσω να διαβάζω φυσική την ώρα των αρχαίων. Μου δίνει αυτό το δικαίωμα ο κανονισμός λειτουργίας του σχολείου αν δεν ενοχλώ τη ροή του μαθήματος. Γιαυτό και πάω τελευταίο θρανίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Κι ἐγὼ δὲν ἤμουν καθόλου καλὸς στὰ θετικὰ μαθήματα καὶ κυρίως στὴ Χημεία καὶ τὴ Βιολογία, ἀλλὰ γενικὰ τὴν ψιλοπάλευα καὶ ἔπαιρνα πάντοτε τουλάχιστον ἕνα δέκα (στὴ Χημεία γιὰ τὴν ἀκρίβεια ποὺ ἦταν καὶ τὸ χειρότερό μου μάθημα στὸ Λύκειο)

Τὸ νὰ διαβάζῃς ἄλλο μάθημα τὴν ὥρα ἑνὸς μαθήματος, τὸ θεωρῶ τὸ λιγώτερο προσβολή. Προφανῶς καὶ ὁ καθηγητής σου εἶναι πολὺ ἐπιεικὴς. Ἐγὼ ἂν ἔβλεπα μαθητὴ νὰ ἔκανε τέτοιο πρᾶγμα, θὰ ἔδινα ἀποβολὴ χωρὶς δεύτερη σκέψη κάθε φορὰ ποὺ θὰ τὸ ἔκανε.

Και εμας καποια παιδια το κανουν. Οποιο το κανουν στα μαθηματικα εχουν βγει εξω. Εγω μιααα μονο φορα το εχω κανει στα αρχαια:redface: δεν το ξανα εκανα. Συμφωνω με το οτι μειωνει τον καθηγητη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Ο καθηγητής της γυμναστικής........απλά τον μισώ γιατί είναι ένας ανισόρροπος, ηλίθιος κ.α.......:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Μερικές φορές είναι να θλίβεσαι.

Αλήθεια με θεωρείς τόσο βλάκα που να αφήσω μια αρχαίου να μου καταστρέψει τη ζωή? Ποντάρεις ότι θα κοπώ λόγω των αρχαίων και μάλιστα με 18 2/15 μέσο όρο?

Άσχετα από το μέσο όρο σου, μπορείς κάλλιστα να μείνεις σε ένα μάθημα όπως τα Αρχαία. Αν πάρεις 0, όπως λες, σε κάθε τρίμηνο (και εξετάσεις φαντάζομαι, θα είσαι ανίκανος να δώσεις κάτι παραπάνω από λευκή κόλλα), θα πρέπει στην Αρχαιοελληνική Γραμματεία ή πώς-την-λένε να έχεις σε κάθε τρίμηνο και στις εξετάσεις 20 ώστε με τον συμψηφισμό να 'περάσεις' με ένα 10. Αλλιώς, see you in September.

Μη κοιμάσαι με αυτό το πλευρό. Το σχόλιό μου ήταν για τη καθηγήτρια που δεν μπορεί να δει πιο μακρυά από τη μύτη της και δεν μπορεί ως εκπαιδευτικός να αναγνωρίσει τι μαθητή έχει απέναντι της. Αποτυχημένη 100% ακριβώς γιατί δεν μπορεί να καταλάβει πόσο ανούσιο είναι να με πιέζει. Εδώ κατάλαβες εσύ από 2-3 Post Μου ότι τα συχαίνομαι. Δεν μπορεί μια εκπαιδευτικός?


Έχει αναγνωρίσει ότι έχει έναν μαθητή αμελή ως προς το μάθημά της, τη δουλειά της κάνει. Καλά, αυτό το "δεν βλέπει πέρα από τη μύτη της" και "100% αποτυχημένη" είναι το μέγιστο φτύσιμο στο πρόσωπο ενός καθηγητή που σπούδασε, εργάζεται και προσπαθεί να κάνει τους μαθητές του να δείξουν λίγο ενδιαφέρον για το μάθημα, μόνο και μόνο για να τον βγάλουν οι ίδιοι άχρηστο. Μου φαίνεται μερικοί έχουν ολική άγνοια της θέσης στην οποία βρίσκονται.

Από την επόμενη φορά όμως οκ, αν κάποιου μαθητή δεν του αρέσει το μάθημα, ας μην προσπαθήσει ο καθηγητής να τον προσεγγίσει με κάποιο τρόπο. Ας βγάλει ο μαθητής και μια λίστα με μαθήματα που τον ενδιαφέρουν (αφού προφανώς ο ίδιος ξέρει τι είναι το καλύτερο για αυτόν και τι αχρείαστο, περιττό και μίζερο) και όλα ρόδινα. Στην τελική, αν όλα τα μαθήματα του μυρίζουνε και του βρωμάνε, ας μην πάει και καθόλου σχολείο, να βγει στην κοινωνία μια ώρα αρχύτερα. Τι θα μπορούσε να πάει στραβά;;



Γυμνάσιο Πάω Γ τάξη Τα αρχαία έχουν μέσο όρο δύο μαθημάτων. Δεν κόβεσαι από το ένα αλλά και έτσι να ήταν σιγά μη με κόψουν τα αρχαία άλλο δεν τα διαβάζω άλλο το θα κοπώ

Από ένα σημείο και μετά το ίδιο πράγμα σημαίνουν. Στο σχολείο όχι τόσο. Στο πανεπιστήμιο σίγουρα. Αλλά, εσύ δεν είχες επικαλεστεί το δικαίωμα να μην προσέχεις και να πάρεις 0 στο μάθημα;

Για το <σιγά ρε Αιστάιν> το μόνο που έχω να σου πω είναι αν είσαι στην ηλικία μου πάμε μια κόντρα στα θετικά και μετά ξαναπές το -Αν έχεις τα κότσια. Αν θέλεις το κάνουμε εδώ δημόσια

Είναι αρκετά οξύμωρο το ότι σε ενδιαφέρουν οι θετικές αυτές επιστήμες, αφού όσοι τις υπηρετούν και αφιερώνουν τη ζωή τους σε αυτές έχουν μια ταπεινότητα, διακρίνονται από εργατικότητα, δεν νιώθουν την ανάγκη να υπερηφανευθούν και να υψώσουν το ανάστημά τους απέναντι σε άλλους. Επίσης, δεν έχουν μεγάλη ιδέα για τον εαυτό τους. Αυτή η αρρωστημένη ανταγωνιστικότητα πάντως σίγουρα θα σου έκανε μια καριέρα στον αθλητισμό.


Εσύ είναι προφανές ότι δεν γνωρίζεις τις οδηγίες του ΥΠΕΘΑ για το πότε, με ποια διαδικασία και με ποιες ποινές για κάθε παράπτωμα τιμωρούνται οι μαθητές. Ευτυχώς για εμάς δεν μπορούν να αυθαιρετούν οι καθηγητές. Έτσι εγώ θα συνεχίσω να διαβάζω φυσική την ώρα των αρχαίων. Μου δίνει αυτό το δικαίωμα ο κανονισμός λειτουργίας του σχολείου αν δεν ενοχλώ τη ροή του μαθήματος. Γιαυτό και πάω τελευταίο θρανίο

Δείξε σε εμάς τους αδαείς τότε ποιες είναι οι οδηγίες του ΥΠΑΙΘΠΑ (το ΥΠΕΘΑ είναι το υπουργείο εθνικής άμυνας, υπ' όψιν). Δεν βρήκα κάτι σχετικό με μια γρήγορη ματιά εδώ https://users.sch.gr/akouts/lows.htm, χώρια που νομίζω κάθε σχολείο έχει δικό του σετ κανόνων. Μπορεί το δικό σου να μην έχει ειδικό κανόνα για την περίπτωση που μαθητής φέρεται γαϊδουρινά απέναντι σε καθηγητή, πάντως μια απουσία άνετα την τρως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γιατι είναι προσβολή το να διαβάζεις άλλο μάθημα? Απο το να κάνεις φασαρια και να ενοχλεις όλη την ταξη, ή από το να ονειρευεσαι με τα ματια ανοιχτα (η και κλειστα αν απαξιεις ΤΟΟΣΟ τον καθηγητη), καλύτερο είναι. Δεν καταλαβαινω ους καθηγητες που σου λενε μην διαβαζεις αλλο μαθημα μεσα στην ταξη. Αν δεν κανεις αυτο, θα βρεις κατι αλλο να απασχοληθεις, η θα ζωγραφισεις, η θα κοιμηθεις ή θα κάνεις φασαρια. Παντως αν δεν θελεις να προσεξεις δεν προσεχεις που να χτυπιεται ο αλλος. Κι ας κανεις πως προσεχεις. Γιαυτο λεω, καλύτερα είναι να διαβαζεις αλλο μαθημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Γιατι είναι προσβολή το να διαβάζεις άλλο μάθημα? Απο το να κάνεις φασαρια και να ενοχλεις όλη την ταξη, ή από το να ονειρευεσαι με τα ματια ανοιχτα (η και κλειστα αν απαξιεις ΤΟΟΣΟ τον καθηγητη), καλύτερο είναι. Δεν καταλαβαινω ους καθηγητες που σου λενε μην διαβαζεις αλλο μαθημα μεσα στην ταξη. Αν δεν κανεις αυτο, θα βρεις κατι αλλο να απασχοληθεις, η θα ζωγραφισεις, η θα κοιμηθεις ή θα κάνεις φασαρια. Παντως αν δεν θελεις να προσεξεις δεν προσεχεις που να χτυπιεται ο αλλος. Κι ας κανεις πως προσεχεις. Γιαυτο λεω, καλύτερα είναι να διαβαζεις αλλο μαθημα.
Προσωπικά δεν μου έχει τύχει αυτό .. Αλλά αυτή των Αρχαίων .. Ε ΡΕ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ! Είμαστε μιά ταξη με 70% τεχνολογική και κάθε μερα μας γ******* .. Τι μεταφράσεις , τι ασκήσεις , τι ρηματα ... Στο τέλος πηγαίνουν ΟΛΟΙ (Εκτός απο 1 -2 εξαιρέσεις) αδιάβαστοι (μεχρι και οι θεωρητικοί) και κάνει και παράπονα γιατί δεν διαβάζουμε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Προσωπικά δεν μου έχει τύχει αυτό .. Αλλά αυτή των Αρχαίων .. Ε ΡΕ ΠΑΝΑΓΙΑ ΜΟΥ ! Είμαστε μιά ταξη με 70% τεχνολογική και κάθε μερα μας γ******* .. Τι μεταφράσεις , τι ασκήσεις , τι ρηματα ... Στο τέλος πηγαίνουν ΟΛΟΙ (Εκτός απο 1 -2 εξαιρέσεις) αδιάβαστοι (μεχρι και οι θεωρητικοί) και κάνει και παράπονα γιατί δεν διαβάζουμε :P

Εσεις τουλαχιστον στο λυκειο εχετε την δικαολογια.. Ειμαι τεχνολογική και δεν διαβαζω αρχαια, ή είμαι θεωρητική και δεν διαβάζω φυσική... Εμεις εδω τι να κανουμε??? Και εχουμε και μια αρχαιου που την ΜΙΣΩ (ετσι για να ειμαστε και λιγο on topic γιατι θα μας κλεισουν στο τελος). Αν επαιρνε φωτια και κρατουσα νερο θα το επινα, αν την πατουσε ποτέ φορτηγό εγώ θα το οδηγούσα! Της σπαω τα νευρα και εκτονωνομαι πραγματικά, πολλες φορες θελω να προσεξω αλλα κανω οτι δεν προσεχω και καρφωνω το βλεμμα εξω απο το παραθυρο για να της σπασω τα νευρα, αν ερθει και μου κλεισει την κουρτινα καρφωνω το βλεμμα στο ρολοι και μετραω δευτερολεπτα, μεχρι να την δω να αφριζει... Και ειναι τρομερο συναισθημα....

Εδω να πεφτει το κραξιμο τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εσεις τουλαχιστον στο λυκειο εχετε την δικαολογια.. Ειμαι τεχνολογική και δεν διαβαζω αρχαια, ή είμαι θεωρητική και δεν διαβάζω φυσική... Εμεις εδω τι να κανουμε??? Και εχουμε και μια αρχαιου που την ΜΙΣΩ (ετσι για να ειμαστε και λιγο on topic γιατι θα μας κλεισουν στο τελος). Αν επαιρνε φωτια και κρατουσα νερο θα το επινα, αν την πατουσε ποτέ φορτηγό εγώ θα το οδηγούσα! Της σπαω τα νευρα και εκτονωνομαι πραγματικά, πολλες φορες θελω να προσεξω αλλα κανω οτι δεν προσεχω και καρφωνω το βλεμμα εξω απο το παραθυρο για να της σπασω τα νευρα, αν ερθει και μου κλεισει την κουρτινα καρφωνω το βλεμμα στο ρολοι και μετραω δευτερολεπτα, μεχρι να την δω να αφριζει... Και ειναι τρομερο συναισθημα....

Εδω να πεφτει το κραξιμο τωρα...

Σε νοιωθω... Σε νοιωωωωθω! Δεν υπαρχει:redface: μα το πιο εκνευριστικο απο ολα ειναι οταν μου ειπε χθες: Μαρια. Αντι να εχεις καρφωμενο το βλεμμα σου στο ρολοϊ του υπολογιστη μπορεις σε παρακαλω να ερθεις στον πινακα και να μου κλινεις το ρημα γραφω στην προστακτικη παρακειμενου;:confused::confused::confused: εγω δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο:P αλλα τι να κανω σηκωθηκα γιατι οπως σου εχω πει ειναι η μαμα μου στην μεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Σε νοιωθω... Σε νοιωωωωθω! Δεν υπαρχει:redface: μα το πιο εκνευριστικο απο ολα ειναι οταν μου ειπε χθες: Μαρια. Αντι να εχεις καρφωμενο το βλεμμα σου στο ρολοϊ του υπολογιστη μπορεις σε παρακαλω να ερθεις στον πινακα και να μου κλινεις το ρημα γραφω στην προστακτικη παρακειμενου;:confused::confused::confused: εγω δεν εχω ιδεα τι ειναι αυτο:P αλλα τι να κανω σηκωθηκα γιατι οπως σου εχω πει ειναι η μαμα μου στην μεση

Εγω παλι, για να της σπασω τα νευρα (δεν μπορω αν δεν της σπασω τα νευρα μια μερα, εκτονωνομαι!), μου λεει σηκω να κλεινεις το λυω στην μεση φωνη και της λεω δεν την ξερω την μεση φωνη (την ηξερα αλλα για σπασιμο), και μου λεει τοτε κλεινε το λυω κανονικα και της λεω τι ειναι το λυω? :eek::eek::eek: Ειχε μεινει κι εγω ηθελα να λιωσω στο γελιο, οι φιλες μου απο κατω που με καταλαβαν ειχαν λιωσει ηδη... Πολύ καμενο το ξερω αλλα ετσι για σπασιμο, ειναι το καλύτερο συναισθημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Εγω παλι, για να της σπασω τα νευρα (δεν μπορω αν δεν της σπασω τα νευρα μια μερα, εκτονωνομαι!), μου λεει σηκω να κλεινεις το λυω στην μεση φωνη και της λεω δεν την ξερω την μεση φωνη (την ηξερα αλλα για σπασιμο), και μου λεει τοτε κλεινε το λυω κανονικα και της λεω τι ειναι το λυω? :eek::eek::eek: Ειχε μεινει κι εγω ηθελα να λιωσω στο γελιο, οι φιλες μου απο κατω που με καταλαβαν ειχαν λιωσει ηδη... Πολύ καμενο το ξερω αλλα ετσι για σπασιμο, ειναι το καλύτερο συναισθημα!

Ρε οι φιλολογοι εχουν τρελη πλακα! Περυσι εκανα αμαν να σηκωθω:(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Ρε οι φιλολογοι εχουν τρελη πλακα! Περυσι εκανα αμαν να σηκωθω:(:(:(

Γιατι εκανες αμαν να σηκωθεις??? Εγω κανω αμαν να ΜΗΝ σηκωθω! :worry::worry::worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Γιατι εκανες αμαν να σηκωθεις??? Εγω κανω αμαν να ΜΗΝ σηκωθω! :worry::worry::worry:

Γιατι ειχα αλλη καθηγητρια :hehe: φετος κανω και εγω αμαν να ΜΗΝ σηκωθω....:whistle::whistle: και γτ να σηκωθω δηλαδη....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Γιατι ειχα αλλη καθηγητρια :hehe:

Ναι ρε... Γιατι επρεπε να αλλαξουμε φιλολογο... Περσυ ειχαμε μια ΤΕΛΕΙΑ!! :verymad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Όταν πήγαινα στην 1η γυμνασίου (προ αμνημονεύτων χρόνων:P), είχαμε ένα φιλόλογο που διαρκώς μας έβριζε. Εμάς τα κορίτσια μας αποκαλούσε γίδες και τα αγόρια γαϊδούρια. Επειδή ήταν πολύ μεγάλος σε ηλικία, πήρε σύνταξη στα μέσα της χρονιάς κι έτσι ήρθε μια νέα και πρωτοδιόριστη καθηγήτρια, προκειμένου να αναλάβει το τμήμα μας. Ε, τι να σας πω; Γινόταν της μουρλής. Εκείνη τη χρονιά κοντέψαμε να πάθουμε κρίση ταυτότητας. Περάσαμε από τον υπεραυταρχισμό του ενός καθηγητή στην υπερελευθερία του άλλου.:alljumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metspanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο metspanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
μια καθηγητρια της γλωσσολογιας με εκοψε τρεις φορες στο μαθημα της. δυσκολευτηκα πολυ να την παρασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Italian dream...

Διάσημο μέλος

Η Italian dream... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,184 μηνύματα.
Όταν πήγαινα στην 1η γυμνασίου είχαμε ένα φιλόλογο που διαρκώς μας έβριζε. Εμάς τα κορίτσια μας αποκαλούσε γίδες και τα αγόρια γαϊδούρια.

Καλα εμενα ο μαθηματικος μου στην α' με ειπε π*τανα και οτι ανοιγω να ποδια μου για ΓΕΛΟΙΟ λογο... Οπως και μια φιλη μου και εναν αλλον τους ελεγε μ*λακισμενους, αλητες κ κατι τετοια... Και οταν το ειπαμε στους γονεις μας και ηρθαν να του ζητησουν εξηγησεις, ηρθε μετα στο τμημα μας και αρχισε να μας λεει θρασυδειλους και οτι φωναξαμε την μαμακα να ξεκαθαρισει γιατι φοβομαστε και κατι τετοια... Και μετα τον κανανε και υποδιευθυντη τρομαρα του...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Φιλολογοι υπαρχουν πολλοι. Σαν τον δικο μας ομως κανενας! Εφυγεεεεε:clapup: αλλα ηταν ενας απο τους καθηγητες που... μου εκαναν την ζωη δυσκολη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top